CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saripdolmat

[Tempatan] sebab itu la tak setuju sijil tamat tadika/prasekolah/UPSR/SPM/STPM menjadi satu

Walaupun i tak melalui zaman hari graduasi masa sekolah dulu, tapi i tidaklah menolak 100% kalau sekolah nak buat. Cumanya, berpada-padalah. Kalau majoriti family dkt sekolah tu anak orang kaya, sesuai lah kalau nak buat grand. Kalau tak, cukuplah setakat buat hari graduasi yg tak makan kos besar.  

Yg mmg tak nak pergi, bagi tahu je ke cikgu saya tak nak join, tak nak bagi anak join dan sebagainya. Yang cikgu pula, jangan buat majlis syok sendiri jahhhh. Fikir sama keadaan family murid murid tu.

Anak i sorang yg darjah 6, ada 2 majlis asperiasi ke apa entah... Ala2 konvo la...
Yang SK, awal2 tahun cikgu dah mintak rm200 utk segala aktiviti persediaan upsr termasuk utk majlis konvo.. Tapi hujung tahun mintak lagi rm45 utk makan kat hotel masa majlis tu... Parents yg nak join, kena bayar rm90 sorang... Buat kat hotel 5 star...

Sekolah agama pun nak buat jugak... Sorang murid bayar rm100, parents nak join rm45 sorang... Buat kat hotel 3.5 star...

Dua2 majlis i tak join.. Anak je pergi. I cakap kat anak, banyak nak kena bayar, mahal... Nanti konvo kat U amik degree je baru mommy pergi..

Yes, even aku cikgu, aku setuju dgn mende ni.
Jadahnye la hai nk buat majlis, sungguh2 nk kt hotel, sungguh2 nak jemput VVIP.
Niatnye nk mntk bantuan le tu, tp layanan VVIP lg hebat dr layanan utk murid.
Pastu sungguh2 nk protokol la, hape la.
Bg la peluang budak2 ni nk jadi budak2.
Jgn dipaksa dengan agenda sendiri

Adik aku baru ni tadika dia buat dekat rm180 boleh imagine dak.. Kemain nak buat kat tempat gempak.. Utk org yg kaya atau anak sulung boleh la

Rasanya kebanyakan sekolah dah bt gradusi kat hotel.. rasa mcm nak menunjuk2 sesama dia plk,  tu br sekolah rendah, ibubapa x boleh dtg plk tu, hanya murid2,guru2 & jemputan khas .. bila ditanya knp, tempat terhad. Habis tu gatal gi bt kat hotel knp.. bt jelah kat dewan sekolah.. boleh ibubapa tgk hr2 terakhir anak last belajar kat situ. Cikgu plk yg lebih2 nak bt kat hotel, lainlah sekolah swasta.. sek.keb je tu.. x tahulah apa dlm fikiran dorang tu.. x fikir langsung perasaan parent..

dewi_rina replied at 19-11-2019 04:16 PM
Ada orang Rm50 tu sikit sgt mcm RM5, tapi untuk orang2 yg susah
RM50 tu boleh buat makan seminggu,  ...

Alahai!!! Sedihnya baca citer hang,  masa konvo  mmu dulu ramai je negro2 mak bapak diorg x datang jg sis, maybe tambang katebang blh buat kenduri kawin kt aprika nun.......

Follow Us
Hakak opis iols dh la ibu tunggal. Kne byr rm16 sapa yg nk gi kt hotel buatnya. Dh tentu la pegi berdua bt teman. Ex shuben pon pegi kne byr jugak. Last2 mkn bihun je. baik buat kat perkarangan sekolah je

johnazizul replied at 19-11-2019 03:38 PM
Sekolah bini aku sekarang ni memang sekolah kampung. Jadi, bila buat kat hotel, merasa la budak-bu ...

Bestnya pengetua wife chuol. Ini boleh masuk dalam program Guru Penyayang ni.

dewi_rina replied at 19-11-2019 04:16 PM
Ada orang Rm50 tu sikit sgt mcm RM5, tapi untuk orang2 yg susah
RM50 tu boleh buat makan seminggu,  ...

Saya simpati..

Sabar lah

dewi_rina replied at 19-11-2019 04:28 PM
Yang tak mampu takyah datang lah, kesian jugak
Tapi kalau datang lagi kesian
So mcm i dulu i pil ...

Anak yg baik.... Tahniah....

Tapi wujudnya anak2 perasan kaya... merajuk dgn mak kalau keinginan nak tunjuk lebih drp kawan tak dpt heheee... Well, anak2 cerminan ibubapa... Mmg anak yg ter-salah didik la tu

Edited by TravellingBear at 19-11-2019 11:51 PM
anony-mous replied at 19-11-2019 04:30 PM
I suka pemikiran u ni. Kan sng. Ank fikir parent, parent pon fikir ank. Setakat convo tadika, xper ...

Hahaaa keluarga aku , konvo kat U pon tak pegi....

Masa aku muda, pernah sewa rumah jumpa gambar konvo landlord masa kemas2 locker. Do i care to call her? Sorry aku byk urusan... Selamat masuk tongsampah hahhahahahaaa

c===8 replied at 19-11-2019 04:55 PM
sedih baca majlis konvo anak2 acik2 semua

saya dulu tadika tahun 1976, jgn nak kata konvo, unipom ...

Untung tadika sampai abes.... Aku dulu (lambat sikit drp ngko) tadika sekerat jalan .... mak berentikan suruh duduk rumah nenek yg area tkde tadika walking distance

zach2008 replied at 19-11-2019 05:16 PM
Untung la Ada tadika sy kenal sekolah time masuk darjah 1

Aku pernah jumpa parents nak daftar anak sekolah tahun lg 1... Aleh2 kena masuk darjah 1 sbb anak lahir 2 january ... Dia plan nak masuk 6 tahun & tak tahu undang2 kalau lahir 2 jan kena masuk darjah 1 masa 6 tahun... Mmg kesian budak tu plan nak tadika aleh2 kena sekolah formal heheee

zach2008 replied at 19-11-2019 05:20 PM
Anak sy tingkatan 1. Majlis penyampaian hadiah jumaat ni. Buat Kat golf resort. Bayar per kepala.  ...

Hahaha lawak nye... Tingkatan 1...

sharlenetexas replied at 19-11-2019 01:41 PM
Apaknya takde seluar yg panjang sikit ke untuk dipakai? Biar miskin tapi beradab.

Sibuk je hang ni. Kot tu je seluar xkoyak yng dia ada. Kot dia orang asli.

Bidang pendidikan kita ni dari zaman firaun lagi memang culas banyak hal apatah mengatur kewangan, sekolah tadika/rendah/menengah yang sepatutnya selain bagi ilmu matematik harus jua peka dengan ilmu kewangan, sepatutnya menjadi institusi pertama yang mendidik pelajar kita tentang perlunya menguruskan wang dengan baik,

Banyak wang dibazir hanya untuk hal sepele, mengajar murid membazir dari kecil memang membahayakan mindset pelajar, sembang dekat buku teks pasal perlunya pentingkan keperluan diri dari kehendak, hujung2 pihak sekolah dengan nafsu serakah nak show off tunjuk contoh tak baik pada pelajar,

Kebanyakkan pelajar miskin yang berniaga keropok2 kecik dekat dalam kelas pun kena tangkap dan barang mereka di rampas, langsung tak ada inisiatif untuk bantu pelajar, boleh ja sediakan ruang niaga di kantin untuk student letak barang dagangan dari gigih cipta koperasi yang tak menjana dan membaiki ekonomi pelajar langsung, hujung2 cikgu2 yang passing2 katalog Avon aman2 jua,

Sekolah sebenarnya lagi teruk penjara, banduan punya barang keperluan serba serbi guna cukai rakyat, baru oren pun di sponsor, kau hado, kau nak sekolah pergi beli baju sendiri, dengan waktu habis belajar pukul 1pm, dengan makpak nak ambil anak, student nak makan tengahari, nak solat zohor lagi, nak pergi pulak sekolah agama pulak, rushing serupa lembu, boleh ja buat waktu  balik sekolah pukul 12.30pm, tapi tetap jua pilih jalan jumud, tetap jua gigih nak nampak macam orang tak bertamadun.

Sebuah institusi yang gagal total untuk menyenangkan dan melancarkan segala aktiviti mahupun pembahagian waktu pelajar apatah lagi mengajar tentang kewangan, mohon bubar dan bina sistem baru yang masuk akal, logik dan realistik.

anony-mous replied at 19-11-2019 04:30 PM
I suka pemikiran u ni. Kan sng. Ank fikir parent, parent pon fikir ank. Setakat convo tadika, xper ...

Tau xpe..teringat tme aku kecik2 dlu smpai form 5 tak penah beli kamera sume pinjam ngn kwan2 ayah aku..time form 5 dlu hp nokia da ade yg jnis kamera so ade je parents yg who are yusskan family yg pkai kamera kodak..bila tringat balik zman dulu sdih je sbab duit ckup2 pkai

anony-mous replied at 19-11-2019 04:33 PM
Semua org teringin. I tgk org lain kahwin, i pon nk hantaran mahal2, hantaran mewah berjenama. Tel ...

Tang ni aku setuju ngan ko..bab teringin ni manusia memang lumrah sume benda teringin..cm mak aku teringin nk pkai telekung siti khadijah pastu hari2 dok meratib merempan nk soh aku belikan telekung tu..slagi xdibeli slagi tu la merempan n sentap ngn aku kata aku kedekut la berkira bagai..pastu skang soh aku beli keta hilux lak sebab jiran aku baru pas beli siap soh ak beli keta hilux dia nk merasa pakai..

Sifat teringin ni la klu xkawal boleh jadi mental stress tau lagi2 kat org cm aku yg slalu kena pau dgan family sndri..hmm

chicozinn replied at 20-11-2019 12:53 AM
Tang ni aku setuju ngan ko..bab teringin ni manusia memang lumrah sume benda teringin..cm mak aku  ...

Telekung tu ok la, kereta tu xpyh lyn. Mgkin mak uols parent dia xajar supaya jgn meminta2. Dlu2 kan parent selalu ajar jgn mntk2 brg org

chicozinn replied at 20-11-2019 12:50 AM
Tau xpe..teringat tme aku kecik2 dlu smpai form 5 tak penah beli kamera sume pinjam ngn kwan2 ayah ...

X sedih la uols. I rasa kenangan manis. Cuma rasa rugi sb xbyk benda boleh capture, but still buat apa nk gmba byk2 kan. Dah mcm living in the past puleks