CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saripdolmat

[Tempatan] sebab itu la tak setuju sijil tamat tadika/prasekolah/UPSR/SPM/STPM menjadi satu

Zaman dulu everybody gembira je. Miskin ke kaya ke. Gembira je dengan presence kawan2 bukan kisah kawan tu pakai apa ke apa. Seronok je party mihun air..siapa mampu sponsor satay burger ayam goreng etc.

Masing2 buat part masing2. Siapa tak mampu bawak makanan dia tolong tenaga setting2 susun2 kemas2. Itu nama kerjasama.

Nowadays sekolah sekarang hmmmm

dewi_rina replied at 19-11-2019 04:22 PM
Majlis akhir tahun, lawatan, hari kanak2
Macam2 majlis
Semua pakai banyak duit

Majlis akhir tahun tu pun kesian tgk anak buah iols. Mak dia ibu tunggal, nk byr bil pun tercirit. Nak kena beli makanan pulak utk majlis akhir tahun. Haih.

Sek anak aku memang ada konvo... x mintak duit pun.... duit pibg tiap tahun tu adalah... ayoooooo
Biarlah anak2 happy

dewi_rina replied at 20-11-2019 10:45 AM
Seronok kalau dpt sediakan makanan untuk anak2
Sbb teringat zaman sekolah dulu tak macam tu
Cuma ...

memang gitulah septtnya pun..yg biasa2 jer lah.janji anak2 hepi dan faham jg..

kenapa graduation tak dibuat sekali dengan  hari kecemerlangan. Sekolah aku dulu combine sekali buat kat dewan sekolah. Tak keluarkan sesen pun. Takde jamuan lah. Ambik skrol dengan gambar2 sendiri, jadilah. Walaupun sekolah kat bandar and banyak anak orka.

tadika 5,6 thn pun majlis graduate nak grand ajer..
bkn semua yg mampu..

Follow Us
sape yang jadi pencetus ni la jadinya..bukan semua mak bapak mampu...dengan kos hidup yang tinggi...even sekolah anak aku yg sekolah rendah pun mcm2 mintak sumbangan...kadang2 pikir mak bapak tu mampu ke tak....contoh yg aku sakit hati guru besar nak bertukar pun mintak sumbangan duit daripada mak bapak utk 1 sekolah untuk beli hadiah perpisahan....last2 cikgu update kat whatsapp group sekolah bagitau duit sumbangan tu pi beli hadiah gelang emas...bukan halus...tebal weiii...kau rase tak terasa ke mak bapak yg bagi sumbangan...mak2 sendiri pun tak mampu nak beli gelang emas....aku rase mcm ape teruk sgt cikgu2 kat sekolah tu sampai tahap kutip mcm tu

munchkin replied at 20-11-2019 12:55 PM
Itulah pasal.

Now adays culture begitu. Semua nak meminta2. Menyampah pulak i tengok.

KPM kena keluarkan arahan rasmi tiada majlis konvo atau majlis akhir thn di hotel... baru la yg bwh2 tu patuh. Selagi xde arahan meraja lela la depa

la tingkatan 5 pun ada majlis graduasi ker?
tadika takpe lagi dah biasa dah, darjah 6 pun nak kena ada jugak... mcm mcm la. Aku pulak yg rasa bosan, asal tak bagi circular letter mintak parents dtg sudah. Kosser aku nak pergi. Dulu aku grad kolej pun ada je classmate yg tak dtg... yg penting hidup ada income, kawen, ada anak, dah tua tak merempat. Aamiin.

ikanmasin replied at 20-11-2019 01:27 PM
memang gitulah septtnya pun..yg biasa2 jer lah.janji anak2 hepi dan faham jg..

Janji anak happy jadilah, bawak kek marble pun jadilah hahah

Kann kesian sangat
Sekolah biasa je, sekolah shah alam so ada budak kaya & ada budak biasa
Yg kaya dtg dari taman perumahan, yg biasa2 ni dtg dari kawasan flat
Ada yg mak ayah security guard
Sedih tengok sbb i pernah alami then i paham kalau budak2 tengok2 je kawan2

armin replied at 20-11-2019 01:00 PM
Overnya cikgu. Padahal bukan tak tau majlis2 macam ni boleh buat untung. Kalau 1 student rm200, bo ...

Tu la...dlm kepala dah berkira2 la tu semua budak dah terleleh2 air liur nak mkn kat hotel, so nnt semua mesti setuju nak pergi la kan
Ank2 aku xde nak kesah la makanan hotel semua tu.
Apa yg diorang dapat selama ni lebih lg dr tu

armin replied at 20-11-2019 01:06 PM
Majlis akhir tahun tu pun kesian tgk anak buah iols. Mak dia ibu tunggal, nk byr bil pun tercirit. ...

Org susah je tahu, bukan kedekut tapi mmg dah takde mcm mana nak bayar
RM12 tu pun klu mintak tarikh macam ni mmg tinggal RM20 mcm mana nak bayar
Nak tunggu gaji 30hb

dewi_rina replied at 20-11-2019 02:15 PM
Janji anak happy jadilah, bawak kek marble pun jadilah hahah

kann..heheheee

cmf_premierleag replied at 20-11-2019 08:40 AM
aku setuju dgn komen ko
jadahnya la kan nk pi rampas brg jualan budak2 tu.this reminds me to my s ...

Semua budak2 miskin dapat pengalaman buruk dekat sekolah, pihak sekolah dok bagi hamper banyak2 dekat orang yang mampu, bagi duit, bagi kelengkapan sekolah, sungguh tak faham aku,

Zaman aku pengawas dulu, bila nak check perbarisan, budak2 yang baju lusuh kuning2, kasut koyak2 tak putih habis, aku lepaskan ja, aku tau dorang tak mampu walau malu dia datang jua sekolah nak belajar, hatta pernah check dalam poket dorang 20 sen pun tak ada,

Zaman now ingatkan dah berubah hasil kajian bertahun2, rupanya tak buat kajian, ditambahkan lagi pula beban2 orang miskin, nak puas nafsu serakah sorang2 sudah lah, kalau dah tarik benda jadi beban orang lain, tak bijak maknanya,

Ada forumer cakap kalau tak mampu tak payah datang, pandai cakap, esok2 dia excident mengelupar kat jalan tak ada orang tolong dengan alasan saya tak mampu nak tolong, baru tau, orang yang tak ada simpati tak layak dapat simpati jua.

Aku konvo gak bln Dec nnti
Dah kira bajet homestay, jubah/pic konvo, etc dlm rm7,8ratus gak aku habis
Huhu
Ingat kan tak nak pegi tpi atukpuan aku nak sgt ikut, asik tanya je..pegi la juga tunaikan hajat dia

armin replied at 20-11-2019 01:06 PM
Majlis akhir tahun tu pun kesian tgk anak buah iols. Mak dia ibu tunggal, nk byr bil pun tercirit. ...

majlis akhir thn sek anak i buat kat hotel.pljr rm30, waris rm70 dan wajib at least sorg wakil waris and anak i ppki yer bukan aliran perdana.hotel pulak nun di feringhi sekolah diseberang perai.siap bertema hawai lagi.jenuh!!

mkn mmg meletop la tp kesian utk fmly yg tak berapa mampu. nak bayar at least rm100 utk jamuan je.

kucingitam replied at 19-11-2019 02:12 PM
ada sekolah buat hari penyampaian hadiah kat hotel...perlu ke?

Skrg semua gitu jamuan akhir tahun pun nk buat kat hotel pastu kena bayar lebih kalau mak pak nk join sekali dan bawak adik2 yg lain.
Mana la mampu kan buat jela jamuan potluck kat taman ke kalau tanak sgt buat kat sekolah.
Hari tu kelas anak iols pun sama nak wat kat hotel sekali takde sambutan tak sampai 10 org pun yg bg nama hat lain semua bg nama tak dpt join.
Udahnya cikgu cancel dan buat kat mcd je, tp murid je la dibenarkan join sbb venue kecik takmuat nak bg ibubapa mai sekali.

dewi_rina replied at 20-11-2019 02:20 PM
Kann kesian sangat
Sekolah biasa je, sekolah shah alam so ada budak kaya & ada budak biasa
Y ...

I pun faham. Sedih kan.. kalau benda2 perlu tak pe la ni benda yg tak perlu. Setakat tadika sekolah rendah xpayah nk konvo2 bagai. Orang miskin nak fikir makan pun susah, nak bazir benda tak perlu pulak. Tadika tu dah la semua org pergi, bukan macam uni tak semua boleh masuk. Gigih nak konvo bagai

syamzana replied at 21-11-2019 12:07 AM
majlis akhir thn sek anak i buat kat hotel.pljr rm30, waris rm70 dan wajib at least sorg wakil war ...

Sekolah2 ni tak sedar diri ke dah la sekolah kerajaan je, yg middle income pun bukannya takde benda lain nk guna duit tu. bajet2 sekolah private makpak kaya nak buat makan kt hotel. Jenis tak fikir orang