CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kiyoka

Tersangat stress dengan husband sendiri

Laki kalau ada skandal mmg mcm tu lah
Tambah2 wife surirumah plak
Dia nampak skandal kat opis lebih hebat bekerjaya
Pastu bini sndri x berduit lagila dia pandang hina

Mmg selalunya mcm tu

Kiyoka replied at 20-11-2019 08:58 AM
Thank you semua untuk kata2 positif. Dalam keadaan fragile macam ni, bila dapat kata2 positif n kind ...

ada ke curang yg main2..yg bkn betul curang. curang is curang kan..mendua kan..tetap ada org ke 3. kalau tak, takde wujud istilah curang.
awak ni..pd saya isteri yg baik. bkn awak je...mostly gitu lah isteri. apa pon suami buat..menyakitkan hati...geram mana pon..hujung2 tetap akan ckp suami dia lah paling baik..melengkapi...bla..bla..

tak tau nak nasihat camna. hanya awk je yg tau suami awk camne. saya  doakan yg terbaik tuk awak dan anak2.

Meiizu replied at 20-11-2019 04:02 PM
patutlah orang tua kadang risau kalau anak perempuan tak keje bukan sebab duit semata ..memang banya ...

I tak mampu nak commit business tu secara serious sambil uruskan anak2. Anak bongsu i jenis clingy dan masih fully breastfeed. So i buat sambil2 je. Kalau i buat secara serious, nanti makin stress jadinya sebab nak uruskan business, sambil uruskan anak2, dengan perangai husband macam tu. Mau i jadi gila nanti!

Another reason i nak kerja jugak sebab nak bersosial. Dah la dengan husband sendiri tak boleh nak communicate sangat. I jadi kemurungan sebab banyak benda pendam sendiri. I nak keluar, nak sibukkan diri dengan kerja.

I cuba cari kerja ikut bidang yang i belajar. I tak kisah pun mula dari bawah atau dapat gaji macam fresh grad. Thank you for your advice

Donutfilling replied at 20-11-2019 05:35 PM
Solat shuben ok tak? Paling tidak pun solat subuh?

Hihi kalau ad yg berubah... try bwk g scan

Tiap2 pagi sebelum dia keluar pegi kerja memang kitorang akan solat subuh sama2.

Kalau hari cuti tu kadang2 ada jugak la dia tinggal. Biasanya sebab tertido.

Boleh you share cerita you? I'm very open to any kind of discussion. Don't worry I won't judge you

clarizsa replied at 20-11-2019 06:05 PM
Laki kalau ada skandal mmg mcm tu lah
Tambah2 wife surirumah plak
Dia nampak skandal kat opis lebi ...

Kalau dah macam tu, kenapa dia suruh i jadi housewife je mula2 dulu. Dia cakap dia tak suka wife kerja, biar dia je yang kerja.

Now, degree i pun dah tak laku

Kiyoka replied at 20-11-2019 09:12 AM
Macam betul je krisis dekad yang you cakap tu. Mungkin ye kot.

Pasal cadangan you tu, the only  ...

Cari lah orang lain, kalau TT nak gunakan method ni lagi lah, mesti ada orang lain yang dia hormat selain mak dia, kalau TT jenis isteri yang alert TT mesti tau kawan2 dan rakan kerja toklaki yang dia rapat dan hormat,

Kalau tak ada jua, TT dah boleh start focus cari kerja, kira2 balik berapa jumlah wang yang cukup untuk TT dan anak2 boleh survive, financial managing ni sepatutnya TT dah start 5 tahun lepas, waktu toklaki tak ada problem, sebab duit bukan untuk orang lain tapi untuk TT jua,

Masa bergerak sangat pantas, isteri bergantung dengan toklaki 100% cuma stigma melayu purba, sebenarnya hanya yang usaha kuat boleh selamat mencegah masalah,

Kawan toklaki akak saya kaya, tapi akak saya tetap sarankan dia kerja, 4 tahun lepas toklaki dia meninggal sakit, makpak toklaki angkut semua harta, dia tak nak gaduh tak nak masam muka, dia dan anak2 survive hasil dari pekerjaan dia, kalau jumpa akak, peluk cium akak saya cakap terima kasih sebab kawan2 yang lain pernah pesan tak payah kerja asbab toklaki dah kaya,

Disini saya nak ubah mindset TT bahawasanya mencegah itu lebih baik dari mengubati, asbab TT dah selesa selama 9 tahun tanpa apa2 perancangan masa depan untuk diri sendiri, ada baik TT contact kawan2 lama TT yang study sama atau kerja dalam bidang yang TT mahukan,

Akhir kata, kalau TT nak betul2 survive, memang kena minta bantuan orang luar, jangan malu TT, kena reject itu biasa jangan terasa hati, kawan2 lain pun ada masalah sendiri dan tak mampu tolong tapi mesti ada yang boleh bantu, manusia banyak yang hatinya baik.

Saya doakan yang baik2 untuk TT, GoodLuck TT

Follow Us
Kiyoka replied at 20-11-2019 06:45 PM
Tiap2 pagi sebelum dia keluar pegi kerja memang kitorang akan solat subuh sama2.

Kalau hari cut ...

Ooo.. Ok tu, siap solat bjemaah lg
Heh.. ni rs mmg diri dia la kot TT
Tiada gangguan halus gittew

Edited by Meiizu at 20-11-2019 10:02 PM
Kiyoka replied at 20-11-2019 07:00 PM
Kalau dah macam tu, kenapa dia suruh i jadi housewife je mula2 dulu. Dia cakap dia tak suka wife k ...

Jawapannya : manis masa bercinta.Manis masa awal kawin

Tu kat atas forumer menteri wanita dah huraikan post 26#

Kiyoka replied at 20-11-2019 07:00 PM
Kalau dah macam tu, kenapa dia suruh i jadi housewife je mula2 dulu. Dia cakap dia tak suka wife k ...

Laki mmg camtu
Dia suka ada bini kat umah tunggu
Dan x susah hati pikir anak dgn pengasuh pendera ke apa

Tapi lama2 mula lah nampak bini cam x best compared tu pouan2 lain yg pandai mekap ke atau pandai sembang ke kt tmpat kerja

Pastu kena plak ppuan lain leh sembang gurau2 hal hepi2 xde kaitan dgn kekusutan rumahtangga
Lagi syokla dia

Mula la rasa bini kt umah tu selekeh ke bodoh ke tak berguna ke dan meluat bila bini nak sembang bincang hal rumahtangga dia rasa rimas dan x syok

Tambah2 bini tak keje plak , si laki rasa dia hebat la sbb dia je ada duit

TAPI

laki cmni kena ajar skit

Isteri kena ada duit sndri
Wpun duit tu hasil dr ambik duit suami

Dan kena tegas
Dia xmau layan, u kena bebel lebih skit sambil ugut nak tinggal dia ke cmna ke

Tapi ada risiko la

Atau boleh je senyap2 xyah layan lah laki tu punya perangai

U sndri cari kerja
Tak semestinya kena guna degree tu

Kerja je lah apa2 yg boleh
Kumpul duit

Ada duit baru boleh fikir next move

anak2 start htr pengasuh/nurseri. fokus btul2 nk cari keje. kalau toklaki tanya nape TT htr gi pengasuh/nurseri.... bgtau TT nk cari keje, nk attend interview.... jgn dah dapat keje baru start nk htr pengasuh/nurseri. nnt anak x biasa. nnt TT nk pegi keje pun x syok.

majikan ni mcm susah sket nk ambik pekerja yg dah kawen & ada anak kecik. kebarangkalian nk emergency leave & kerap cuti tu tinggi. jd bende pertama yg TT kena setel, hal anak2.

apa kata TT apply keje kt tadika. tadika yg mengajar budak2 umur 5-6 tahun.

Kiyoka replied at 20-11-2019 03:52 PM
Exactly! Ilmu parenting dan ilmu sebagai suami memang cetek. Jenis ego pulak tak boleh terima kita ...

mmg ada jenis gini....dah la tak tahu ilmu parenting...dah wife tolong carikan suruh dia baca jek pun boleh bawak gaduh....

hahahhaa....

akak nasihatkan u cari kerja....mula balik dari bawah...better late than never kata org...laki ni klu kita menumpang harta dia mula lah nak buat perangai x semengah tu...yang menumpang harta bini pun bersepah perangai tak semengah....

tu blm lagi yang jenisyang suka naik kaki tangan.....ni lagi terukk....

Aku dapat another bukti kecurangan dia pagi ni. Memang betul2 Allah nak tunjuk. Aku tak mampu nak nanges dah.

Aku cuma nak tanya, rumah yang kitorang duduk ni dia beli. Loan nama dia sorang. Tapi pemilik rumah ada nama aku dan dia. If aku nak divorce, rumah ni macam mana? Kalau aku nak suruh jual, boleh ke? Duit akan dapat separuh2 ke macam mana?

Kiyoka replied at 21-11-2019 09:51 AM
Aku dapat another bukti kecurangan dia pagi ni. Memang betul2 Allah nak tunjuk. Aku tak mampu nak na ...

TT, ko kena p jmpa lawyer..ade sesetengah kes..ko boleh je duk umah tu sampai abg jamil mampos..
loan tu p lantak kat die..bayar tak bayar nama die yg blacklist...kalau ko nk cerai or mintak nasihat drastik..tak payah p kaunseling tu dlu..
ko p trs carik lawyer syariah yg handle kes cerai-harta pencarian ni sume..

Kebanyakan mmg bole bantu kite sgt2..rasanya kos permulaan dlm 3k kalau xsilap..

Edited by Meiizu at 21-11-2019 01:36 PM

alhamdulillah .
dah tt pun kata berlapang dada sanggup start keje dari bawah, sanggup terima gaji fresh grad ..
OK MEHH KITA SUSUN STRATEGY DGN BANTUAN FORUMER LAIN

i cadangkan tt , ignore kejap skandal tu -jangan bagi laki mengamuk, your husband masih penting sebab family financial masih berharap kat dia

1. cari keje - contact kawan2 lama, minat tolong diorang, hanta resume byk2
2. start cari baby sitter bagi anak sehari duduk 4jam sambil buat bisnes online yg memang dah ada3. pegi jumpa lawyer consult dulu - ini u buat senyap2 tanpa syak wasangka husband

dan seterusnya........

*

Meiizu replied at 21-11-2019 01:35 PM
alhamdulillah .
dah tt pun kata berlapang dada sanggup start keje dari bawah, sanggup terima gaji  ...

Thank you for your support!

No.1 tu aku dah buat. Tapi belum dapat respond lagi dari mana2 company.

No.2 untuk permulaan ni aku akan mintak tolong parents aku dulu untuk jaga anak aku sampai aku dah stable nanti

Aku tak kenal mana2 lawyer syariah. Kalau korang ada kenal tolong suggest dekat aku please

betulla jika suami tu bergaji 10 ribu
jangan tak kerja walaupun gaji isteri hanyalah 1 ribu

kerana kita tak tahu, masa depan yang berlaku.....  
apa yang saya nampak, isteri yang bekerja, pemandangannya lebih luas, lebih panjang akal jika berlaku apa apa ada kawan nak contact mana celah nak pergi,
apa nak buat jika suami curang, jika suami meninggal

zaman ni, bukan sama dengan zaman nenek kita
isteri hanya dok jaga rumahtangga
lagipun lelaki dulu  tak sama dengan lelaki  sekarang
beza banyak

tak semua laa ramai jer laki laki zaman sekarang ni betanggungjawab
masa orang lelaki  dok akad nikah tu tak kan tak tahu yang tu berjanji dengan ALLAH
besar betul AMANAH yang nak dipikul
bila dah kawin, tanggungjawab terhadap isteri anak terabai
inila orang kata kat ketua keluarga tu , orang nak kawin, dia pun nak kawin
orang dapat bentuk keluarga bahagia, dia pulak anak bini menderita

Sebelum berkahwin kena deal dengan bakal suami
adakah dah kawin nanti nak suruh tak bekerja ker
deal anak kena sama sama jaga contoh bancuh susu, jika isteri kerja, suami jaga anak, cebok anak, dodoi anak (ni sebelum buat anak),
deal bakal suami benarkan isteri bekerja setelah nikah kahwin
deal jangan dok dengan ipar duai (ni aku pun tak deal hahahaha bencii )
aku cuma cakap tak mo dok rumah mak mertua tapi laki aku dok kan aku dengan adik ipar SABAR jerlaaaa

jangan sebab suami mampu
isteri pun senang lenang tak nak kerja
zaman sekarang mak mertua pun nak menantu perempuan canggih manggih
ko tak kerja pandang sebelah mata pun tak nak  DONIAWI nyer laaa
truth but hurt rite?

tetapi,
jika TT rasa dah kawin nak kerja sebab suami pun punyai skandal  dan,
suami jenis lepas tangan bab kasih sayang pada TT dan anak2 sendiri.......,

Kerja untuk backup masa depan itula point sebenar

tapi
suami TT tu macam mana dia benarkan ker?
suami TT kata apa bila TT kata nak bekerja?
Apa reaksi Suami TT?

lagi satu,
TT rasa dengan bekerja?
adakah dapat mengeratkan hubungan TT dengan suami TT ?

kalau TT tiba tiba dapat KERJA dan menonong kerja
nanti suami TT dakwa TT tu memandai mandai pulak, nusyuz ker apa ker

busuk busuk suami tu keizinan daripada suami untuk mencari rezeki penting
bagi ALASAN yang  suami TT rasa logik kat akal dia (FIGTH secara berhemah dengan lemah lembut supaya suami TT membenarkan TT bekerja dengan REDHO)

aiva replied at 23-11-2019 04:59 PM
betulla jika suami tu bergaji 10 ribu
jangan tak kerja walaupun gaji isteri hanyalah 1 ribu

Apa yang you cakap memang sgt betul.

Dia ok je kalau i nak kerja. I sekarang ni bukan nak kerja untuk eratkan hubungan kami. I nak kerja untuk i survive dgn anak2. Kecurangan dia kalini sgt melampau. I dah tak boleh nak terima dah. Tengok muka dia pun i dah benci sgt2.

I memang tengah down yang teramat sangat sekarang ni. Tuhan saje yang tau betapa sakitnya tak dihargai macam ni sedangkan kita berkorban hidup untuk dia.

Kiyoka replied at 23-11-2019 06:09 PM
Apa yang you cakap memang sgt betul.

Dia ok je kalau i nak kerja. I sekarang ni bukan nak kerja ...

Apa bukti yg u dpt tt? N mcm mn u dpt tau

lilac85 replied at 23-11-2019 11:20 PM
Apa bukti yg u dpt tt? N mcm mn u dpt tau

Hp dia tercall number i. Hp dia memang selalu macam tu. Kadang2 tgh kerja pun tiba2 dia tercall. Kalau time keje tu i dengar bunyi machine je la.

But this time i dengar dia dengan perempuan tu dah bersayang2 pun. I dengar jelas conversation diorang. Obviously memang tengah berdua2an dalam kereta, tengah buat benda tak senonoh. Allah betul2 nak tunjuk apa yang dia buat belakang i.

Sedih kan bila dapat tau husband buat macam tu