CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

CERITA MAKCIK CLEANER

sarah82 replied at 22-11-2019 08:41 PM
Meh aku petua sikit.

Utk kes hantu raya.

Kenapa kak...dia tak boleh buat sarang burung cak raya ke....

sarah82 replied at 22-11-2019 09:06 PM
Ni tips lagi.. Aku kan dok dgn org tua.. Jadi byk tips

Kata arwah tok aku langsiaq dan pontiana ...

Oh.....ye ke....saya bela ikan puyu....tapi ikan puyu saya kekwat.....kalau air kotor sikit pun,tak nak makan.....Nak air sentiasa bersih je...........
Bela ikan puyu pun sebab mak suruh....orang2 tua memang ada je petua nye kan....

Kurex replied at 26-11-2019 04:24 PM
sebab belum masa lagi.. nanti jumpa la tu..

Ishhhh.....tak payah jumpa pun,tak apa la kurex....
Dulu....masa saya kecil...umur dalam darjah 3 sampai form 2.....memang boleh dengar la suara benda2 tu.....
Dia suka panggil nama....lepas tu dengar dia main tin kat luar rumah...tapi esok pagi tengok luar rumah,mana ada tin2...
Sebelum dia kacau,mesti akan ada angin kuat..
Alhamdulillah,sekarang x dgr dah...and tak nak dgr dah....

timah03 replied at 1-12-2019 02:51 PM
Kenapa kak...dia tak boleh buat sarang burung cak raya ke....

Kata makcik jiran tu mmg sumpahan hantu raya adalah burung cak raya.

timah03 replied at 1-12-2019 02:59 PM
Oh.....ye ke....saya bela ikan puyu....tapi ikan puyu saya kekwat.....kalau air kotor sikit pun,ta ...

Tu la.. Org tua2 mmg mcm tu.. Mungkin bg kita anggap benda tu tahyul.. Depa laluinya jadi depa lebih tau

siput_gondang replied at 23-11-2019 09:27 AM
I c. Mekasih kurex. Aku baru tahu. Aku nk tnya lagi satu. Kan ada ustaz ckp jin takkan mati sampai ...

Aku penah dgr dr byk ustaz, syaitan ni mcm satu sifat (jahat) sbb tu surah an nas ada ayat yg bmksud syaitan dr kalangan jin dan manusia. Iblis plak makhluk yg dilaknat oleh Allah swt smpai hr kiamat sbb sifat sombong dan angkuh. Jin plak ada yg kafir dan islam. Jin yg soleh xkan cuba2 utk mcampuri urusan manusia sbb tu pjanjian dia ng Allah swt. Sama cam kita la, manusia yg baik dan soleh xkan cuba2 utk bdamping dgn jin. Jin yg fasik dan kafir akan sentiasa myesatkan manusia (mcm manusia jgk).
        Jin ni satu makhluk yg mpunyai kefahaman yg tinggi dlm satu2 perkara. Sbb tu depa boleh myakat manusia mgikut adat dan budaya di satu2 tempat.
          Dan dsebabkn depa makhluk yg x bjisim, msa depa mjelmakan rupa depa (yg seram tu) sbnarnya depa sakit. Yg ni aku dgr dr ust dlm rancangan kt astro.

Follow Us
siput_gondang replied at 23-11-2019 07:02 AM
Aku xpernah jumpa hantu. Baca kurex cerita ni dahsyat ya. Tapi dr dl aku curious. Hantu bila ngusik  ...

Menurut kata laki aku yg slalu kena kacau, mcm tu la lebih kurang.. kat rumah ckp bm. Dia g jepun, mmg hantu ckp jepun.. dia gi miri, hantu ckp bahasa swak, pegi france, mmg suara garau ejek dlm francais.. so aku rasa mmg hantu tu asal nya penduduk sesuatu tmpt.. makanya kalau dia mati n roh bergentayangan, dia akan ckp mothertongue dia.. sekian

siput_gondang replied at 23-11-2019 07:02 AM
Aku xpernah jumpa hantu. Baca kurex cerita ni dahsyat ya. Tapi dr dl aku curious. Hantu bila ngusik  ...

Menurut kata laki aku yg slalu kena kacau, mcm tu la lebih kurang.. kat rumah ckp bm. Dia g jepun, mmg hantu ckp jepun.. dia gi miri, hantu ckp bahasa swak, pegi france, mmg suara garau ejek dlm francais.. so aku rasa mmg hantu tu asal nya penduduk sesuatu tmpt.. makanya kalau dia mati n roh bergentayangan, dia akan ckp mothertongue dia.. sekian

QueenIsolde replied at 1-12-2019 11:04 PM
Aku penah dgr dr byk ustaz, syaitan ni mcm satu sifat (jahat) sbb tu surah an nas ada aya ...

Jd masa diorang menjelmakan diri tu, dlm keadaan lemah la kan? Sb tgh sakit.

teacher replied at 2-12-2019 12:08 AM
Menurut kata laki aku yg slalu kena kacau, mcm tu la lebih kurang.. kat rumah ckp bm. Dia g jepun, ...

Hahahaha. Logik tu. Menetap disesuatu tempat maka faham bhs sesuatu tempat tu.

teacher replied at 2-12-2019 12:08 AM
Menurut kata laki aku yg slalu kena kacau, mcm tu la lebih kurang.. kat rumah ckp bm. Dia g jepun, ...

Hantu tu jin (qarin) dekkkk..xdenya roh bgentayangan. Keyakinan kita thadap alam roh  bbeza dgn agama dan kepercayaan orang lain. Once sorang hamba tu dah mati, dia dah tputus hubungan ng alam dunia. Depa ada kehidupan sdiri dialam barzakh. Depa pun sibuk ng urusan between depa dan malaikat, di alam barzakh la sesorang tu boleh dpt clue sama ada depa ahli syurga atau neraka. Allahyarham ust Haron Din bgtau.
      Bbalik pd jin syaitan yg boleh bbicara dgn bahasa dan adat setempat, like i said before byk ustaz2 yg cakap bangsa jin adalah bangsa yg mpunyai kefahaman yg tinggi dlm satu2 perkara. Sbb tu depa boleh menyakat manusia dgn bahasa dan kepercayaan setempat.

siput_gondang replied at 2-12-2019 11:17 AM
Jd masa diorang menjelmakan diri tu, dlm keadaan lemah la kan? Sb tgh sakit.

Mengikut kefahaman aku drp pjelasan utz tu, lebih kurang camtu la. Depa plg lemah msa mjelmakan diri tu.
   Dan depa ni sgt panas sbb penciptaan pun drp api. Ada penjelasan ttg ni drp kisah Rasulullah saw bdakwah kpd kaum jin.

Bestnya thread ni. Sis baca dari awal tak skip. Tapi serammm.... mujur baca time siang

Kurex replied at 1-12-2019 10:02 AM
lelaki.. umur 29

Lahhh mahayam muda lagi ingatkan baya2 meolls yihhh...

Meolls ada cerita pasal tandas masa sekolah & kat uni. Nanti lah meolls cerita. Nak power nap jap lepas makan obat

Ipo replied at 22-11-2019 03:59 PM
Ada jugak kisah pasal makcik cleaner ni

Berlaku kat toilet di bangunan kerajaan di Putrajaya. Mak ...

Masa iols sekolah rendah dulu kitorg ada program solat hajat dkat sekolah utk upsr..  Sebelum program tu iols dgn kawan2 merayaulah dkat kwsn sekolah kitorg tu turun smpai tempat perhimpunan.. Xjauh dari situ ada toilet..  Kitorg masuklah nak betulkan tudung apa semua tiba2 dengar bunyi flush padahal masa kitorg masuk tu senyap sunyi je..  Kitorg apa lagi dah cuak masa tu tapi tggu juga nak tengok ada org atau tak.. Tapi xde sape2 keluar pun dari situ.. Last2 kitorg lari balik ke surau.. Masa tu dah nak maghrib.

baca komen kat atas pasal makhluk ni cakap bahasa apa, teringat pula cerita saya dulu masa belajar kat luar negeri...

kadang2 masa buat kerja kat lab (computer lab, bukan lab yang ada kaki retort semua tu).  ada masa2nya stay sampai lewat malam atau subuh dinihari sebab nak bagi siap juga kerja, membawa ke pukul 2,3 pagi .  kadang2 tinggal seorang sahaja.

pastu ada ketikanya rasa seram sejuk yang tetiba, atau ada bunyi ketukan lah apa lah... terdetik gak di otak, kalau terpandang ni, macamana rupa makhluk ni? berbungkus ke rupa hape huhhuh

kalau seram sikit2, kadang2 habiskan kerja, sambil wajib pasang lagu dgn headphone.  sambil2 layan forum, zaman tu zaman forumer bersatu menjatuhkan AC 'neckless' hikhikhik

tapi kadang2 tu rasa seram yang tak blh cope lagi, mmg log off je.

seboleh-bolehnya tak nak nampak.... pastu masa berjalan nak g tempat ikat basikal pun, jalan laju2 tak nak pandang kiri kanan.  kayuh basikal laju2, rempit keluar kampus.  Rumah dekat je dgn gate uni.  Sampai rumah, masuk beskal dalam garage, masuk dalam rumah baru lega...

benda ni selalu ada dalam fikiran... so I think, masa tu, kita yang tentukan macam mana rupanya, ikut budaya or imaginasi kita..... tapi entahhlah.... na'uzubillah, tak nak nampak apa2 ....

che-cikL replied at 9-12-2019 05:07 PM
baca komen kat atas pasal makhluk ni cakap bahasa apa, teringat pula cerita saya dulu masa belajar ...

Actually Aku setuju dengan pendapat ni.

Baca Komen di yt
Memang Cara lawan iblis pun dgn baling batu sempena perlakuan nabi Ibrahim a.s melontar batu ke iblis semasa baginda Dan anak nya nabi Ismail di ganggu iblis dalam perjalanan.

Selain baling batu, bole guna kayu atau libas dgn parang. So guys selalu la bawa batu kerikil kalau masuk toilet. Tak dapat batu, bawa tongkat utk pukul hantu

Komen yg sesuai di ikut

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ini jawapan yg panjang sikit

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1