CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6858|Reply: 34

Anak Lahir Cacat Seperti Anjing Yang Dibunuh, Bekas Pekerja Perbandaran Ini Insa

Masalah atau aduan mengenai anjin atau haiwan liar yang berkeliaran di tempat awam mungkin sudah biasa didengari dan telah pun diambil tindakan. Sejak kebelakangan ini, banyak pula kes anjing liar yang mengganas sehingga mendatangkan kecedaraan kepada orang awam.

Sudah pasti orang awam  akan menjadi bimbang dan takut mengenai keselamatan jika anjing-anjing liar tersebut dibiarkan. Namun, pandangan anda mungkin akan berubah setelah membaca kisah daripada seorang bekas pekerja majlis perbandaran ini.

Perkongsian cerita ini telah dikongsi di laman instagram YOLO Pets Foundation.

Aku pernah bekerja dalam Majlis Perbandaran..

Aku pukul dan bunuh anjing

"Aku ikat dan gantung anjing-anjing liar ini sampai mati.Ada yang mata terkeluar, ada juga yang kami pukul pakai kayu sehingga mati. Anjing ini meronta tapi kami balun tanpa peri kemanusiaan,"

Isteri pengsan tengok keadaan anak..

"Anak anjing pun kami tak benarkan hidup, kami bunuh walaupun baru 2 hari lahir. Aku memang insaf.

Tuhan ambil balik anak aku lepas 8 bulan tersiksa,"

"Kepada kawan-kawan yang masih naik lori tangkap anjing, bertaubatlah.

Berilah sumber duit halal kepada keluarga dan anak-anak kita," pesan beliau. - CARI

Kalau nak hapuskan pon, takde cara yang lagi elok ke..

i pernah sumpah orang majlis yang racun anjing kat area ni..
macam mana la dorang boleh hidup aman lepas bunuh binatang yang tak berdosa..
kalau tangkap pastu kurung i ok lagi..
ni diracun mati kat situ jugak..

Kenapa lah kejam sgt.. Kalau nk bunuh pun x boleh ke inject je bg diorg mati dgn tenang

MoonRise replied at 6-12-2019 02:59 AM
Kalau nak hapuskan pon, takde cara yang lagi elok ke..

Dia dah bagi tahu pts (Put To Sleep) tapi memerlukan kos sebab haiwan disuntik (IV) ubat dalam dos yg tinggi utk tidurkan dia. Untuk jimatkan kos ubat, tu yg pihak majlis bunuh secara kejam.
Cara lebih baik saya tak tahu sebab apa-apa melibatkan pembunuhan semuanya kejam, termasuk pts. Semua haiwan layak hidup dimuka bumi ni. Memandulkan haiwan jalanan terutama yg jantan (kos castrate lebih murah banding spaying)   adalah kaedah terbaik utk mengawal populasi mereka.

Aku dulu masa mak mengandungkan aku.. bapak aku masuk toilet rumah dulu ada ulau dia memang pantang tgk ulau dia pun piak ulau tu.. dan aku lahir kepala panjang.. macam mana aku tau masa adik aku lahir apa orang kata kenan tu masih ada.. aku tanya mak aku kenapa kepala adik panjang.. mak aku citer kes aku.. dia kata lagi kalau ko tgk adik ko ni kepala panjang camni masa ko dulu lagi panjang..  kalu korang nak bayangan nya camne tgk movie cocoon tu sebijik...

Follow Us
apa kejam sgt cara kau bunuh tu.. patutnya tembak ubat pelali atau suntik untuk matikan..
islam pun tak bg nak matikan binatang dgn cara kejam..
nak matikan tu kena cepat dan kalau boleh tak/kurang sakit..
tak tahu la kalau kes ni hassanah ke ape, tp so far tak pernah dgr pulak majlis bunuh anjing mcm tu..
kalau betul, bodohlah superior2 majlis tu sbb arahkan staff aniaya binatang..

rasanya rakyat malaysia faham je sbb apa nak bunuh anjing2 tu, sbb kalau nak bela di pusat anjing liar tu kang costly pulak, nak bg makan bagai, busuk, breeding tak terkawal and worst wabak penyakit.. nak matikan tu boleh  but please make sure with a proper method, bukan asal mati je..

sorry iols asyik ckp pasal anjing je sbb anjing ni lg liar dr kucing.. kwsn rumah i pun byk anjing and kucing.. so far kucing liar lg boleh dihadap dr anjing belaan jiran2 i.. suka kejar and gigit org.. nak kluar rumah pun takut..

hurmmm  taktau nak kata apa  sebab dah tu job scope dia..orang atasan yg kena mainkan peranan cari jln penyelesaian yg terbaik utk bunuh anjing & kucing terbiar ..
simpan , bagi orang, bagi pusat penjagaan - tak menyelesaikan masalah kan sebb haiwan2 ni membiak. membahayakan nyawa orang lain..anjing kangg suka kejar, gigit orang..
penah kawan terpijak kucing kat foodcourt - bengkak kaki kena gigit pegi clinic doktor cucuk & kena makan ubat.
pencinta haiwan pun kenalah realitistik..korang larat amik smua bela?

so biarkan jelah hanjeng2 kurap tu berkeliaran

bermaharajalela tak terbela najis sepah

then mengganas menggigit anak2 korang ye

dah kena ngap jgn sebok2 bising komplen dekat majlis  

kawan kurex bangga gila dia kerja penbandaran.. setiap post dia bagi tips, karangan, masalah, pendapat macam dia je yg betul.. nasib baik la kurex bukan macam mogay, jenis baca sekerat je. kurex baca semua & setiap post dia dia je yg betul. konon dia hebat sebab dapat kerja pembandaran. tapi satu pendapat dia tak boleh pakai!

masalah bila anjing terrrrlalu la banyak. my chinese friend ada bela stray dog sampai 8 ekor.. masalah bila anjing tu keluar gigit kasut org  bawa balik rumah.. org p cari dia kt rumah. padahal dia dah tutup gate. tapi aku puji jugak la dia sebab dia bela stray dog dari p beli..

Aku memang menyumpah org2 yg kerja tangkap bunuh anjing kucing nih. Tulah tak tahu ke binatang nih ada ketulahan.  

Edited by aqua_marine at 6-12-2019 12:59 PM

Orang Melayu banyak buat aduan tak salah.

Kerja tangkap anjing pun tak salah.

Yang SALAH bila kau tangkap pastu kau seksa pula anjing tu sebelum kau bunuh. Nak bunuh pun cara kau kejam giler. Tak patut kau buat camtu. Walaupun kau tak PTSkan dia, but at least jangan melengah2kan ajal dia dgn cara gantung la, cekik la, apa la sampai mata terkeluar apa bagai. Psiko ke apa.. Memang Allah murkalah pada golongan yg suka menyiksa binatang.

majlis perbandaran ni bila suh pts all those stray dogs / cats konon xde bajet.. nak cut cost... tapi tiap tahun buat annual dinner kalah majlis diraja bagai... jemput retis pun x main yg cikai2... nak gak retis gred A bagai...

sampah!!!

Nak jimat kos sampai jadi kejam

majlis perbandaran memang camtu... annual dinner ke meeting ke order makanan xnak kalah... lupa diorg keje situ mkn gaji jerr... lupa motif tmpt keje tu wujud... smpi duit utk pts pun xde budget...

buragazz: Aku dulu masa mak mengandungkan aku.. bapak aku masuk toilet rumah dulu ada ulau dia memang pantang tgk ulau dia pun piak ulau tu.. dan aku lahir kepa ...

Hbis skang kepala korang adik beradik panjang ke?

nangis iol tengok gambar last tu... tajuk benang macam mastika tapi

Dari pukul. Bek bg mkn racun. Ko seksa anjing tu kenapa.
Aku adalah org yg memelihara 44 kucing. Ada yg strays laa sekali. Tkde sekor pun dlm rumah sbb aku kesian dgn kucing. Bkn nk buat peluk2 gitu.
Aku buatkn rumah kucing dgn 3 partition dan 2 pondok kucing 2tingkat. Mlm2 semua kurung.. siang ada yg dilepaskn dgn pintu pondok dibuka utk senang nk masuk pasir.
Semua dah neutered. Kucing2 kejiranan pun aku mandulkn skali. Org jbtn kesihatan pnah dtg check. Ok je. Sbb aku ganti air dgn pasir 2x sehari.
Ada vet dkt2 sini.. bila ada budak praktikal dtg.. dia buat kempen pemandulan murah.
Anjing2 kt sini ada apek buat shelter kat kuil.
Manusia dan haiwan sama menumpang hidup di dunia milik Allah swt.

Dah hang kejam bunuh haiwan macam tu, pastu persoal gaji orang berkat ke tak. Kalau betui hang kerja dengan SOP yg betul,  tak de nye katok2 anjin smpai mati gitu melainkan ni cerita hasanah versi pencinta anjing mughallazah...

12Next
Return to list New