CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lee_sakura

Takziah Abby Abadi

salam takziah.

ntah kenapa kalau aku tengok keluarga ni aku jadi tisu dan sebak.

baik nya abby dan memey.

semua benda ada hikmahnya. bila fikir positif, positif lah hubungan mereka.

apa pun takziah kepada keluarga

biarlah orang lain orang lain pendapat. tak payahlah i disagree disagree. pada kau, kau betul, pada dia, dia betul.

dia bukan kau, kau bukan dia.

matangjaya replied at 8-12-2019 11:07 AM
Aku pun pelik... Sebab ada 1 post abby ni , few days sbm dia bertolak ke mekah, dia ada mention doc  ...

I speku mmg die dah dpt kate sepakat dari 1 family tuk stopkan bantuan pernafasan anak die..sebab kesian tgk budk tu berselirat wayar2... then nasihat doc better let the baby go to better place...mmg xde harapan..tp..tp..tp... umrah tu lain hari ko boleh buatt...ko kaya kot...jutawan... product susu laku kerass sampai ade yg kate pregnent sbb minum susu ko tu....
Anak kecil tu walaupon xde harapan tuk hidop boleh x ko ade disisi die saat die pergi.... aku xsetuju cara abby...langsong xsetuju...

Mentaliti org melayu
ALLAH tu hanya di Mekah aje agaknya.
Doa hanya makbul depan kabaah? Sampai sanggup tinggalkan anak yg kritikal.
Salam takziah aje la
Sat nnti dituduhnya kita ber hati itam berkeladak

Madel replied at 8-12-2019 12:33 PM
Mentaliti org melayu
Doa hanya makbul depan kabaah? Sampai sa ...

tak keladak pun. aku pun pernah kena sound. bila tegur cam tu. pergi mekah baik kat sana, balik sini hati dan perangai back the same. takut di sana je. balik sini taring semua keluar.

ps takde kena mengena ngan topik ni.

toxicated replied at 8-12-2019 02:43 AM
Aku agak tak paham kenapa abby pegi gak umrah tu sedangkan baby dia mmg dkt nicu. Bukan ke hari tu d ...

Sbnrnya xnk ckp. Tp bnda ni berlegar di hati. Klu sbb berdoa, di mn2 pon blh. Tp klu ckp mmg kita jd pnjht & akn dikecam

Follow Us
KucingBiru replied at 8-12-2019 07:08 AM
Kan.. doa ibu paling mujarab dok la kat mana pun.  Macam bodoh alasan nak berdoa kat kaabah, habis ...

Abby ni mcm gigih bnr cr duit . Aku mcm xsedar pon bila dia berpntang, mcm xsmpt pntang pon. Tau2 dh kulu kilir msuk expo kt Singapore. Lps klu bab berjln xblh miss walopon baby icu.

First of all.. salam takziah abby & family..

Second.. i pun nak komen benda sama macam yang lain jg..dr dia mula berpantang i dah komen negatif kat dia..huhu...

Betullah kalau tgk greys anatomy, dan cite2 omputih pasal doktor tu,taula connections baby prem & mother kena kuat..jgn ckp abby ni tak percy dgn sains perubatan

trunks replied at 8-12-2019 04:33 AM
Abby Abadi Dan Suami Tinggalkan Bayi Dia Untuk Ke Umrah.
Abby Beritahu Sebab Kenapa Dia Pergi Umra ...

Takziah tapi tergamak ya dia tinggalkan bayi yg dia sedia tahu dalam keadaan kritikal untuk berdoa di mekah?.dengan keadaan baby dipenghujung nyawa satu ahli keluarga terdekat hatta ibu pun tiada disisi. Saya belum direzekikan zuriat sendiri jadi fakta bahawa seorang ibu boleh meninggalkan anak yg memerlukan belaian dan kasih sayang disaat2 genting amat2 menjadi persoalan..sayu sangat dalam hati ni..berehatlah wahai ahli syurga..

Salam takziah and alhamdulillah the baby dah kembali menemui penciptaNya.
ALLAH SWT tak suka org yg tak berusaha and putus asa. I do believe the baby need to feel he is love. Meaning si ibu atau bapa perlu ada by his side, cakap dengan dia, bagi semangat sebab dia faham bila kita shower him with love. Awat la sampai hati tggl the baby. Takpelah anyhow he is now in better place.

KucingBiru replied at 8-12-2019 06:34 AM
Aku tengok Grey's Anatomy dan Dr House.... aku belajar yang walau baby kecik, premature, dlm incub ...

yg ni aku setuju...
aku dulu keje nicu..mmg perasan bby yg mak ayahnya selalu dtg...dia ade satu semangat lain..nk kata kuat semangat..
kagum sgt tgk mak ayah bby dtg hari2..pagi ptg siang mlm dtg tgk..
pegang ckp nyanyi pun ade...sedih lahai tgk..kuatnya smgt parent dan bby...
tp dlm kes abby ni bby dia terlalu kecik...fragile sgt..selalu klau berat less than 1 kilo ni mst kita xleh pgg..
penuh mesin n wayar..n maybe masuk mknn tmbahan ikut salur darah..xleh peluk dukung cium..
salam takziah utk abby dan family

Pakis replied at 8-12-2019 10:07 AM
For me takde salah sheolls nkg umrah. Memang dia sedia tau anak dia peluang tak tinggi untuk survive ...

Tak salah tapi kena faham tanggungjawab juga pada anak yang dilahirkan..bukan dari segi fizikal/zahir malah dari segi kasih sayang keberadaan ibubapa disisi diwaktu yg perlu..dimaklumkan baby dalam keadaan kritikal beberapa hari sebelum ke mekah ..entahlah saya sangat sayu wpun anak orang lain memikirkan baby keseorangan disaat2 penghujung nyawa..dikebumikan pun tiada makayah disisi..allahu ..tak apalah berbahagia lah sayang di taman syurga.

bnda ni mst dia akn kesalkn seumur hidup dia...
walaupun mmg da ajal bby...n dia kata dia ok..
deep down mst sedih sgt2

Madel replied at 8-12-2019 04:33 AM
Mentaliti org melayu
Doa hanya makbul depan kabaah? Sampai sa ...

Betul,uols. Sebab tu lah sampai ada valet doa kononnya. Bila kita cakap,org cakap kita liberal lah wahabi lah. Org tua selalu cam ni.

Memey dah karang berjela dah kat IG siap bagitau Abby dah buat yg terbaik, dah luangkan masa the best she could..

Tak perlu la nak defend Abby tu memey..
Semua org tau realiti nya.
Ibu yg terbaik takkan tinggalkan anak disaat genting macam tu..

KucingBiru replied at 8-12-2019 07:08 AM
Kan.. doa ibu paling mujarab dok la kat mana pun.  Macam bodoh alasan nak berdoa kat kaabah, habis ...

setuju ngn ko... anak aku yg 2nd .. ade jantung berlubang..n kerap demam sampai warded seminggu dua.. aku langsung xtinggalkan..sebab ape..aku pk..dia perlukan ibu di sisi.. lagi lah time tu aku tgh final exam kat uitm.. aku kena ulang alik hospital jb ke kl.. dengan anak yg sakit.. tapi cara abby ni mcm xkisah langsung anaknya kat nicu.. as a mother..ko lagi pentingkan jalan dengan suami dr ko berada kat sisi anak ko yg tgh struggle utk hidup..... xpaham aku org mcm ni...

Edited by Suchi at 8-12-2019 01:29 PM
Nana_Man replied at 8-12-2019 12:14 PM
I tak rasa automatik pun parents masuk syurga. Yg takde anak, kalau ckp ibadah nye, pun bole masuk ...

Setahu iols kita masuk syurga kerana rahmat Allah.

Reymz replied at 8-12-2019 11:59 AM
I agree with you.... kita tak boleh nilai Abby just dari this situation... Banyak benda yang berla ...

Xnk ada special bonding
Tapi pesan bby nnt tarik mak ayah masuk syurga ye..
Hehe..
Mcm lawak lak
Mcm nk kata, i dont want you, but i want u to help me later..

epal21 replied at 8-12-2019 01:15 PM
Betul,uols. Sebab tu lah sampai ada valet doa kononnya. Bila kita cakap,org cakap kita liberal lah ...

Faham sgt sis...sebab tu meols malas dah nak buang energy berdebat benda gini. Belum apa2,  di cop liberal terus....

Takziah abby dan family.

Just sharing, dari pengalaman peribadi. Anak kedua lahir sempurna, tapi 2nd day masuk NICU sebab muntah-muntah. Banyak test doktor buat, tapi sampai sekarang taktau apa sebabnya. Semua normal. Anak time tu 10hari dalam NICU. Perasaan hati Allah saje yang tau. Kalau boleh nak p duk sana nak tengok anak. Kalau diri sendiri tak sakit/lemah sebab lepas bersalin, memang ku gigihnya stay kat sana je. Tapi sebab baby pun tak boleh menyusu direct, badan pun sakit kena pergi ngurut, jadi aiols balik rumah je. Setiap hari pergi melawat. Tiap pagi bangun awal sebab tak sabar nak g tengok baby. Rindu tu Allah je tau. Suami pun takleh nak cakap ape dah tengok kita duk nangis je cium baju anak.

10 hari anak aiols duk dalam NICU, rasa macam berbulan lamanya. Dlm tu ada mcm2 kes, ada yg baby sulung prem. dah 3 bulan dlm tu. Tiap hari mak ayah dia datang. Nampak kuat parents nya, tapi dalam hati siapa tau. Waktu tu fikir bagusnya adik ni, tak pernah miss datang tengok anak.

Kalo tanya aiols lagi sekali, memang aiols tak sanggup biarkan anak sensorang kat situ, biarpun tak dapt hold tak dapat susukan. At least i am there. Tepuk-tepuk sikit amek bau pun jadi lah. Adoi taip ni pun bergenang air mata. The gloomiest 10 days of my life. Alhamdulillah anak sekarang dah besar, dah cerdik. Moga aiols tak diuji macam ni lagi.