CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: ifanonline

Antara Kesalahan Yang Sukar Di Maafkan, Tunggu Di Akhirat Kelak

stingerkiut2.0 replied at 18-1-2020 08:55 AM
nak tuntut....
setakat pahala kita in abundance..,GOD'S WILL....anggaplah sebagai satu sedekah... ...

Hah, betul betul betul.  Ok bro.  Ciao dulu.  Dah dkt pukul 9 ni.  Kain dlm washing machine dah siap, memanggil utk disidai.  Till nx time, may Allah bless u n ur family.  

Genkidesuka replied at 18-1-2020 08:59 AM
Hah, betul betul betul.  Ok bro.  Ciao dulu.  Dah dkt pukul 9 ni.  Kain dlm washing machine dah si ...

kain yang terkena najis diasingkan dulu...jgn main longgok sajork semua kedalam.mesin(kerja org malas)...ingat pesan aku.....

kah kah kah....

nipskacang replied at 16-1-2020 12:05 PM
I ade geng zaman skolah dlu,  ended up kene back stab,member sailang pakwe pastu couple tu tabur fit ...

Lama2 orang tau jugak kan kebenarannya. Tu dia duk menabur cerita tu lebih kepada nak cover buruk sendiri je...

Catpaw replied at 18-1-2020 10:23 AM
Lama2 orang tau jugak kan kebenarannya. Tu dia duk menabur cerita tu lebih kepada nak cover buruk  ...

So true,  stu je yg i rse nikmat after kene stab,  member pakat2 fitnah -  ketenangan hati.  Gile lps ditch my past,  i jumpe org yg baik2,  kawan yg sumpah baik gile,  and jodoh yg terbaik alhamdulillah.  Disebabkan diorg lah i belajar nk kenal org,  org yg ade tanda2 kawan yg jahat mmg laju je i blah hahaha.  

stingerkiut2.0 replied at 18-1-2020 08:55 AM
nak tuntut....
setakat pahala kita in abundance..,GOD'S WILL....anggaplah sebagai satu sedekah... ...

kesimpulan nya maaf kan aje siapa yg sengaja menyakit kan hati kita....

tp dlm hati ada sekelumit ikhlas x ikhlas gitu....ego nya kita utk memaaf kan...

nk lawan perasaan x ikhlas tu suatu perjuangan ye sting...

mohon sekolah kan kiyu sting......kdg nasihat seting masok akal jgk.....

kiyudi replied at 18-1-2020 12:43 PM
kesimpulan nya maaf kan aje siapa yg sengaja menyakit kan hati kita....

tp dlm hati ada sekelum ...

pendeta diboard sebelah pernah berkata dalam perkongsiannya dan aku quote,"that no one can ever bring you down without your permission"...so how on earth can anyone ever make you an angry bird kecuali kau yg jenis cepat melatah?

bagi aku memaafkan org itewww lebih mudah dari menyimpan perasaan terkilan atau marah...dan ikhlas aku memaafkan hanya kerna utk mendapatkan keredhoaan dariNYA...it is never easy...understood...tapi like they always say...a thousand miles journey begins with that very first step....

threshold level of each and everyone of us differs...tapi ketahuilah...lagi menyirap perbuatan org psda kita...lagi besar sebenarnya tuhan nak hadiahkan ganjaran pada kita disisiNYa jika kita mengambil pendekatan...sesungguhnya aku memaafkan diri org yg menyakiti hatiku kerna dia tidak tahu....

kau nampak tak betapa indahnya agama itewww?

n

Follow Us
"a day without love,is like day without life"

[youtube]XCljOEW8U8s[/youtube]

nipskacang replied at 18-1-2020 12:17 PM
So true,  stu je yg i rse nikmat after kene stab,  member pakat2 fitnah -  ketenangan hati.  Gile  ...

jika org yg kau rasa jahat,kau blah..bila org jahat nak jadi org baik?

stingerkiut2.0 replied at 18-1-2020 06:26 PM
jika org yg kau rasa jahat,kau blah..bila org jahat nak jadi org baik?

Ye thats what i did,  koser aku nk hadap  

Aku sentiase berdoa Allah lembutkan hati aku maafkan org2 ni dgn seikhlas hati..hanya Allah yg pegang ht kte..buat mse ni aku blm mampu nk maafkan org2 ni..xhrpkan balasan pn cume blh nampak la kifarah Allah tu

NurAlia14 replied at 22-1-2020 10:35 PM
Aku sentiase berdoa Allah lembutkan hati aku maafkan org2 ni dgn seikhlas hati..hanya Allah yg pegan ...

so kesimpulannya bukan kau tidak mampoo utk memaafkan tapi tuhan yg belum membuka hatikau utk memaafkan?

we always have that option to point finger on our creator for our shortcomings/kelemahan?

Cuba forgive n forget tapi tak boleh.sbb kesalahan yg dibuat tu terlalu besar.semoga Allah bg kekuatan untuk aku maapkan

dulu2 ada je benda yg aku tak boleh nak forgive & forget, tapi sekarang bila dah makin tua ni, rasa macam penat untuk teringat2 perkara itu & perasaan itu.... sbb benci atau duka akan tutup habis ruang utk kita rasa bahagia.... kadang tu bukan orang2 tu yg perlu dimaafkan atau diberi peluang, tapi diri kita sendiri yg perlu buat begitu pada/untuk diri sendiri

redha itu susah... ikhlas redha itu lagi susah... kita hanya manusia kan... orang lain ada buruk & salah, kita pun ada juga... kadang tu nampak macam orang lain yg datang sebagai ujian, sedangkan mungkin sebenarnya Allah sedang menguji kita jugak, entah

so, dalam hal ni, bagi aku & masa silam aku, aku try to move on & go on... forgive & forget memang susah, tapi aku just settled for "whatever" & "i dont give a damn about him/her anymore"... orang2 yg termasuk dalam "dont forgive & never forget" list - aku akan jauhkan diri, atau putuskan terus apa2 hubungan

its not easy, but somehow, life must go on... n our lives, kita yg corakkannya sendiri... yg paling penting, be in control atas hati & diri sendiri... jangan biarkan orang lain atau perasaan sendiri yg kuasai diri sendiri...

Tah la, aku ni sukar memaafkan org yg da buat taik ngn aku n aku sukar nk melupakan apa yg dia da buat

Tak ada rasa nak memaafkan sebab tiada siapa yang silap pun buat apa nak bother. Semua kan hanya ilusi dan takdir

pernah dgr ceramah ustaz, sunnah nabi yg utama ialah tidak membenci umat nya

so kita sbg umat nabi xleh nk benci or berdendam pd siapa2......kena bersih kan hati ....

senang je tulis kan....tp nk melalui tu payah jgk

kdg2 kiyu ckp dh maaf kan si polan si polan, tp question balik diri sendri, ikhlas kah aku memaaf kan dia.....kdg sukar....