CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18146|Reply: 88

“Saya tak pernah rasa kena rogol,sebab tu susah”-Bella Dowanna geli, malu lakon

Bella Dowanna akui tak selesa lakonkan babak dirogol.

PENGALAMAN berlakon sebagai mangsa rogol benar-benar menguji kemampuan pelakon remaja yang semakin meningkat naik, Bella Dowanna.
Cerita Bella, 17, babak dirogol tiga lelaki menerusi filem M4M4 cukup menggelikan hingga wujud perasaan malu dan tidak selesa.

"Masa awal-awal ditawarkan untuk berlakon filem ini saya tak tahu ianya adalah mengenai kisah rogol. Selepas dah dapat skrip baharulah saya tahu ia filem yang tragis.

Bella Dowanna (dua dari kiri) memegang watak sebagai Alya dalam filem M4M4.

"Mula-mula saya sangat malu... sebab semuanya real. Mereka memang duduk atas saya tapi perasaan itu lebih kepada janggal, geli dan tak selesa. Tapi apabila difikirkan balik, semua itu lakonan saja.

"Sampai bila pula saya nak tolak job-job seperti ini? Jadi sebab itulah saya terima saja. Ia pengalaman buat saya," ujarnya kepada mStar.

Dalam pada itu pelakon drama Budak Tebing ini berkata, dia berdepan pelbagai cabaran untuk membawa watak yang amat berat iaitu sebagai Alya.

Namun katanya dengan bantuan daripada pelakon berbakat besar seperti Nabila Huda, ia banyak membantu selain menyifatkan gandingan bersama aktres itu ibarat mimpi jadi kenyataan.

"Tak susah untuk bergandingan dengan Abil (Nabila) sebab dia memang idola dan dah lama saya berharap dapat berlakon dengan dia. Ia umpama mimpi jadi realiti. Yang susahnya berlakon filem ini adalah apabila saya terpaksa jadikan diri saya sebagai Alya.

Sampai bila pula saya nak tolak job-job seperti ini? Jadi sebab itulah saya terima saja. Ia pengalaman buat saya.
BELLA DOWANNAPELAKON
"Saya tak pernah rasa kena rogol dan orang pun taknak rasa kena rogol sebab itu ia susah untuk saya. Parent saya cakap buat sajalah... itu semua lakonan. Mak saya sentiasa ada di set untuk teman.

"Sebenarnya takut jugalah kalau cikgu tengok... takut dan malu sebab nanti mereka cakap apa pula. Kawan-kawan dan cikgu akan faham cuma saya anggap mereka suka menyakat saja," katanya.

Filem M4M4 yang turut menampilkan pelakon Eyra Hazali akan ditayangkan di pawagam mulai 6 Februari ini.

Sumber:Mstar

[size=0.28]

Rate

1

Matangnye muke...

Edited by AshkieLa at 5-2-2020 10:24 AM

citer melayu.. scene gitu jela nak dijual dan diperkatakannya supaya yg sangap2 tu boleh pi layan dan imagine...

dulu citer Lenjan ke ape.. yg rosyam danish noor jadi pembunuh bersiri ke ape ntah.. jual scene rogol jugak. Embun pun jual scene rogol gak.. Ombak Rindu... etc

Dari plakon kanak2... Cantik dh skrg

esok kan movie ni keluar..

Iols lg rela tgok crita horror thriller dr crita rogol2 ni

Follow Us
Aku kurang suka cerita2 yg rogol, pelacur segala. Dia ada feeling yg tak best kalau tengok scene2 camtu. Seriau kottt...

Tiga org dlm gambar kat atas tu yg gogol beliau..klu camtu kurex pun geli

Kalau pernah kena rogol so statement jd "Berdasarkan pengalaman saya dirogol oleh beberapa orang, adegan ni amat mudah sbb saya boleh relate dgn situasi dan bawa dgn penuh perasaan & penghayatan tanpa memikirkan apa kwn2 & cikgu sy cakap"

Boomibulat replied at 5-2-2020 10:31 AM

Niezam zaidi pn not bad la..tp kat ig nmpk wangi...baru2 ni brlakon x brp nk nmpk wangi plak...ape kata @Kurex ?

Btw akak nak cakap ko lawa dekkkkkk ...

Semoga mewarnai industri dgn bakat & replace heroin2 kayu kayan terutamanya dlm mega drama

Boomibulat replied at 5-2-2020 10:31 AM

takdelah... dialu2 kan....

kakakko replied at 5-2-2020 10:27 AM
Aku kurang suka cerita2 yg rogol, pelacur segala. Dia ada feeling yg tak best kalau tengok scene2 ca ...

same la kita....jaid tak tentu arah...rasa mcm nk tutup tv..tanak tgk scene gini

entah kenapa..rasa nak menjerit

RumiMenari replied at 5-2-2020 10:34 AM
Kalau pernah kena rogol so statement jd "Berdasarkan pengalaman saya dirogol oleh beberapa orang, ad ...

statement " saya tak pernah kena rogol" tu pun macam dah salah cakap

better cakap " saya cuba melakonkan babak kena rogol tu sebaik mungkin dan ini pertama kali"

Budak ni mengingatkan aku iklan raya thn lepas..

ape ke bangang statement..dh name berlakon..
hbs tu umie aida yg kene rogol ramai2 dlm cite Embun tu..
penah merase di gangbang ke??

Noraniza_Iblis replied at 5-2-2020 10:47 AM
ape ke bangang statement..dh name berlakon..
hbs tu umie aida yg kene rogol ramai2 dlm cite Embun t ...

Ala makcik give her a chance la. Baru umur 17 tahun kot minah ni. I paham je apa yg dia maksudkan. Kan dia dah counter balik cakap kupu2 byk tunjuk ajar dan mak dia pun ada kat situ.

At least dia x de cakap rogol tu pengalaman indah bak kata Risteena akak kemut tu yach

Wajah sheolls time baju merah tu terlihat amat dewasa.. cerita m4m4 ni best ke, rasa cam nak gi tengok..

alahai setakat rogol kat malaysia ni kita pun tau sejauh mana aje LPF bagi lepas. Paling paling pun dengar suara aje uh ah uh ah kalau rasa mengghairahkan aje kompom LPF cantas awal. Yang lain tu imagine la sendiri. Tak ada maknanya nak di highlight scene mcm tu.