CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: caramel_cloud9

Beli barang kemas / emas di mana?

Close [Copy link]
haah la tu...hehehe....saja masuk cuci2 mata...
tp yg ct ni punya tele, saya dh delete...

tomatogirl replied at 5-7-2021 02:52 PM
haah la tu...hehehe....saja masuk cuci2 mata...
tp yg ct ni punya tele, saya dh delete...

better delete la dari menyemakkan hp chuollss..SIL iollss sampai ke sudah tak dpat duit dia..habis si cirit tu manjang g spital je tah sakit ape tah tak baik2 lagi..eh orang lain pun ade biz gak ade gak sakit tapi takde la scam duit orang beribu riban..benda takde ko ckap ade ujung2 salahkan ejen la bawak lari barang..salahkan kurier la sebab barang terperam..dah la SIL aku ngan aku dok serumah penat la dgar dia dok merintih je psal kne scam ni..

Kat fb ct ni memang terkenal ramai org marah sbb kena tipu. Nama fb pun dah bertukar rasanya tapi tetap menjalankan kerja2 scamming ni

assalam saya pemilik kepada perniagaan emas ctredzuan, saya dipanggil utk jelaskan kenyataan disini, saya minta mana-mana pelanggan yg saya terhutang barang emas minta whatsap semula sbb ada yg sesetgh brg tak di pos sbb mslh kami buat ansuran dan kedai memegang deposit ansuran tp tak disimpan brg dan terpaksa tukar brg,

sesetgh barang saya pos  elok sbb ada stok elok kedai pegang, masalah jadi sejak saya tak mampu utk pegang modal sendiri musim pkp 2020, jadi saya jual gambar di kedai sahaja sebagai agen, semua alami kesukaran dan masalah perniagaan dalam musim pkp sejak may 2020, sama juga spt kami, sbb inilah saya tak pegang modal brg sendiri dan harapkan brg supplier direct

minta maaf atas kesalahan, tak sampai atau hutang brg /duit minta bgtau saya akan lunaskan inshaallah walaupun saya jatuh sekalipun,saya akan usahakan utk bayar semula

cuma nak maklum, FB tak pernah bertukar, masil kekal nama saya ciksiti nooraini bawal sejak dulu lagi dan ig pun masih sama bawalctredzuan sejak  2012 lagi.

saya bukan scam pelanggan cuma masalah kami mengenai pos dan modal tak pegang sendiri.

Edited by Ridzuan55555 at 21-7-2021 11:12 AM

Sape2 lain yang kena tipu beli emas dengan CT Redzuan ni?Jom buat FB Page hingga dia bayar semua refund. Kita follow up disana hingga semua duit kita di bayar.Saya mangsa terbaru minah ni..Modus operasi yang saya kena semua sama yg saya baca di sini. Rupanya ramai yg dah terkena.Sekarang tengah tunggu dia refund sikit2 setiap minggu secara ansuran.Katanya tiada duit. Dah tu duit yg aku bayar tu ko makan ke?Nak kata beli emas,emas pun xde.Binawe perempuan ni. Yang belum, JANGAN BELI bimbang terkena macam saya.CT Redzuan wei!!!Setel hutang orang cepat wei..Jangan drag2 cari alasan lagi.

marigold90 replied at 11-7-2021 02:35 PM
Kat fb ct ni memang terkenal ramai org marah sbb kena tipu. Nama fb pun dah bertukar rasanya tapi te ...

Terkena juga ni..Kalo tau awal2 x beli dari dia..Modus operasi sama je alasan diberi kenapa lambat sampai..

Follow Us
mamajawie replied at 8-7-2021 09:30 AM
better delete la dari menyemakkan hp chuollss..SIL iollss sampai ke sudah tak dpat duit dia..habis ...

Saya mangsa terbaru CT Redzuan ni..Alasan x dapat emas lg sama je dgn yg cik kena..Minta refund macam2 alasan..last janji nak bayar sikit2.sekarang tengah tunggu dia bayar ke tak

tomatogirl replied at 15-6-2021 02:22 PM
CT yg korang maksudkan tu CTredwan tu ke?..

Iya..yg jual tudung bawal tu..baru terkena gak ni..tengah tunggu dia refund bayar ansurans selama 7 minggu

hhwer112 replied at 21-5-2021 02:47 PM
tak payah la beli dgn dia. sy pun da terkena. asyik bg alasan je. bila org tny dia scammer ke, sia ...

Baru kena scam ng CT redzuan tudung bawal gak ni..cilake btl laa

Ridzuan55555 replied at 21-7-2021 10:59 AM
Sape2 lain yang kena tipu beli emas dengan CT Redzuan ni?Jom buat FB Page hingga dia bayar semua ref ...

saya akan ganti walaupun pos yg hilang atau tertukar sekalipun

Ridzuan55555 replied at 21-7-2021 11:18 AM
Iya..yg jual tudung bawal tu..baru terkena gak ni..tengah tunggu dia refund bayar ansurans selama  ...

mohon sis bagi nama betul dan wasap sis, saya nk cekkan dan saya akan tggjawap ganti, walaupun jnt hilangkan walaupun agen yg tak selesaikan, saya akan tggjwp

Hmm..mcm2 hal

Lepas ni aku nk beli emas utk anak bakal lahir ni..xsabarnye..

ctredzuan replied at 23-7-2021 01:48 PM
mohon sis bagi nama betul dan wasap sis, saya nk cekkan dan saya akan tggjawap ganti, walaupun jnt ...

iollss ni pun pembeli tegar barang online setakat ni x penah la barang asyik hilang je sis oiii..emas iollss beli ngan seller lain pun berpuluh da deyoollss hantar pakai jnt ke citylink ke gdex ke abx sume sampai je kat tangan iollss..rata2 kat dlm ni semua ckap benda yg sama cam SIL iollss citer tu..SIL iollss da wsap tuntut duit pastu chuollss simple je ckap takde duit..kalu betul takde duit emas dalam tangan chuollss tu gi la pajak gadai sana buat modal bayar hutang2 sana..camni ke trusted seller???puihhhh

mamajawie replied at 26-7-2021 12:01 PM
iollss ni pun pembeli tegar barang online setakat ni x penah la barang asyik hilang je sis oiii..e ...

Rasanya sapa2 yg pnah terkena dgn CT redzuan baik buat polis report ramai2, bukan apa klau asyik duk hilang je, lepas tu salah kan sana sini… sapa2 yg tak dpt brg dah dpt blk duit tak? Klau dah bertahun tunggu still tak dpt duit, tu kena tipu namanya… disbbkan oleh org2 yg mcm nilah membusukkan lg online seller yg lain…

lurve82 replied at 25-7-2021 02:35 PM
Hmm..mcm2 hal

Lepas ni aku nk beli emas utk anak bakal lahir ni..xsabarnye..

wah, happy delivery ye..smoga dipermudahkan..

mamajawie replied at 27-7-2021 12:07 PM
wah, happy delivery ye..smoga dipermudahkan..

Tq..bln 10 nanti...

Kupucandy replied at 27-7-2021 12:04 PM
Rasanya sapa2 yg pnah terkena dgn CT redzuan baik buat polis report ramai2, bukan apa klau asyik d ...

nanti iollss tanya kat sil iollss camne..sbab dia yg mangsa iollss ni pengantara je..sil iollss kabo kat group tele si CiriT ni kemain tengah promo saving emas plak..x padan sebelum ni ada seat untuk pelabur emas ehhhhh still takde duit..ke duit da kena kambus ni??

chuolls nk bli apa?iollss masa lepas bersalin ofismate bagi rantai tangan baby..ni skang iolss tengah kumpul beads n charm lak..

mamajawie replied at 27-7-2021 12:09 PM
nanti iollss tanya kat sil iollss camne..sbab dia yg mangsa iollss ni pengantara je..sil iollss ka ...

Better careful, nk2 zaman skarang ni ramai penipu dr yg jujur… bukan apa ksian kat mangsa kena tipu, nk dpt blk duit tu bukan senang…

mamajawie replied at 27-7-2021 12:10 PM
chuolls nk bli apa?iollss masa lepas bersalin ofismate bagi rantai tangan baby..ni skang iolss ten ...

Gelang yg blh ubah saiz tu...