CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rosalinda9988

Usahawan muda

Yg study tak tau lah dik, kalo yg kerje abg tau la loan yayasan ihsan rakyat tu, boleh buat loan utk bisnes ke, loan haji je loan education ke, Tpai betul yg member - meber sebut bik start dari bawah je, kalau nak expand baru pakai loan.

Rate

1

tikahabubakar replied at 8-3-2020 01:44 PM
gila kau kereta baru nak byr cash? anak menteri takpe gaji 70k sebulan hahahaha kita ni anak org k ...

Gaji besar kot, buat 2 - 3 kerje lol. Tak pun kuat menabung, even kaki shopping tau car nak berjimat jangan pandang rendah hehehe, ketahanan nafsu dia kuat hahaha. Tapi tu la ekonomi skang tabung kuat mana pun abis jugak duit.

tikahabubakar replied at 8-3-2020 01:46 PM
jarang lah bank kasi loan dkt org yg blaklist... sampai mampos dia tak kasi hahaha. Saya syorkan a ...

Ade kot tapi susah gila, tak pun kena guna orang dalam, nak taknak selasi kan hutang tuu baru boleh pikir pinjam balik. Sbb tu ramai cari loan luar je, balcklist pun boleh .

abnegation replied at 8-3-2020 08:46 PM
Yg study tak tau lah dik, kalo yg kerje abg tau la loan yayasan ihsan rakyat tu, boleh buat loan utk ...

kalau nak buat loan study boleh ke? tp student nak tunjuk document apa nak dptkan loan tu? tunjuk muka je boleh? hahahaha

abnegation replied at 8-3-2020 08:50 PM
Gaji besar kot, buat 2 - 3 kerje lol. Tak pun kuat menabung, even kaki shopping tau car nak berjim ...

zaman skrg tak dan nak menabung duit habis dulu dah hahaha... Kawan saya yg buat 2 kerja pun susah tau nak angkat kete cash. Dia angkat kete hutang gak tu pun angkat axia je huuu

abnegation replied at 8-3-2020 08:52 PM
Ade kot tapi susah gila, tak pun kena guna orang dalam, nak taknak selasi kan hutang tuu baru bole ...

lainlah kalau bapak kau ceo bank tu boleh ah dpt hahaha ni setakat org dalam tu kuli sampai lebam tak dpt... company yg dkt luar luar tu banyak je yg bg loan dkt org blacklist. Tp entah la boleh caya ke tk

Follow Us
saya cadangkan awak join dulu kursus keusahawanan so dah ada ilmu tu baru senang nak jalan business. Boleh refer dkt sini https://www.usahawan.com/program-pembangunan-usahawan/program-usahawan-muda/

Rate

1

tikahabubakar replied at 9-3-2020 09:19 AM
kalau nak buat loan study boleh ke? tp student nak tunjuk document apa nak dptkan loan tu? tunjuk  ...

loan study pun boleh apa... Saya ada baca dkt fb org tu guna loan yayasan ni lah. Dia buat pinjaman rm4500 utk settlekan yuran universiti. dia punya rate just 6.5% je tau. Kalau utk student confirm takda document nak kasi dkt company tu en tp boleh guna nama org lain yg dah bekerja lah nak apply loan ni

tikahabubakar replied at 9-3-2020 09:46 AM
lainlah kalau bapak kau ceo bank tu boleh ah dpt hahaha ni setakat org dalam tu kuli sampai lebam  ...

itulah payah guna bank hahahaha nak kena ada org dalam masalah nya mcm bapak aku kerja kilang je bukan kerja bank hihi so terpaksa aku pinjam loan dkt yayasan ihsan ni. Nasib pula aku kerja company badan berkanun so mmg layak ah nak apply

azizah000 replied at 9-3-2020 09:49 AM
saya cadangkan awak join dulu kursus keusahawanan so dah ada ilmu tu baru senang nak jalan business. ...

semua benda kena guna ilmu kak oi. Takda ilmu mmg kelaut ah cite dia. Contoh nak buat business tp nak buat modal pinjam duit ahlong tak ke lingkup business kau hari kena serang dgn ahlong hahahha

abnegation replied at 9-3-2020 03:47 PM
loan study pun boleh apa... Saya ada baca dkt fb org tu guna loan yayasan ni lah. Dia buat pinjama ...

saya study pakai duit bapak je yelah dia nak sponsor saya onzzz je. Nasib saya anak tunggal so thats why lah dia mampu nak tanggung saya. bapak saya punya gaji takda lah besar mana

abnegation replied at 9-3-2020 03:50 PM
itulah payah guna bank hahahaha nak kena ada org dalam masalah nya mcm bapak aku kerja kilang je b ...

what company apa tu badan berkanun?

abnegation replied at 9-3-2020 03:53 PM
semua benda kena guna ilmu kak oi. Takda ilmu mmg kelaut ah cite dia. Contoh nak buat business tp  ...

gila ke nak pinjam ahlong? tak tenang hidup hari hari kena kejar. tgk youtube seram wei ada video ahlong dtg rumah simbah cat lepastu baling pasu bunga pecahkan dkt depan rumah org tu

NuiraWarni replied at 7-3-2020 08:50 PM
Wu, terbaik, boleh la akak bukak thread beniaga di shoppee versi baru, hehe. Saya pernah cuba nk b ...

Tengah dok busy ni...sekarang banyak kerja kat ofis..tengah dok plan jugak ni..Berapa lama bertahan kat shopee?

azizah000 replied at 9-3-2020 04:23 PM
what company apa tu badan berkanun?

Badan berkanun tu company yang half gomen half swasta kan. Diorang ada undang - undang sendiri, tapi dimiliki oleh kerajaaan.

julia5094 replied at 9-3-2020 04:32 PM
Tengah dok busy ni...sekarang banyak kerja kat ofis..tengah dok plan jugak ni..Berapa lama bertaha ...

Paham sgt. Sebenarnya bukak shopee tu time takde kerja, ade la jual mcm perfume lotion tu, belajar sendiri tgk google je. Dua bulan je sy buat tapi takde sale pun online. Jual semua physically, jumpa kawan2. Pastu dapat krja terus tggl . Sedih tau tak istiqamah. Nak cari masa pun tak tau. Hehe.

julia5094 replied at 9-3-2020 04:32 PM
Tengah dok busy ni...sekarang banyak kerja kat ofis..tengah dok plan jugak ni..Berapa lama bertaha ...

best ke shoppee? saya tak pernah guna. selalu beli brg online semua dkt lazada je. Mak sy ahni ajar then terus sangkut hari hari scroll brg dkt lazada hahaha

NuiraWarni replied at 9-3-2020 07:29 PM
Badan berkanun tu company yang half gomen half swasta kan. Diorang ada undang - undang sendiri, ta ...

oh faham mcm tabung haji lah kan? sbb dia half private juga. Universiti pun ada ceni gak en contoh mcm universiti teknologi malaysia

NuiraWarni replied at 9-3-2020 07:32 PM
Paham sgt. Sebenarnya bukak shopee tu time takde kerja, ade la jual mcm perfume lotion tu, belajar ...

kalau nak jual online jgn buat dkt satu platform je. Skrg ada banyak kot online platform so kena jual dkt semua lah. Lazada, shopee, 11street, instagram, twitter, wechat, fb ha semua lah boleh promote. Nak tahu bab online marketing boleh g program or kursus ah banyak dah skrg ni sifu ajar pasal ni

azizah000 replied at 10-3-2020 10:07 AM
oh faham mcm tabung haji lah kan? sbb dia half private juga. Universiti pun ada ceni gak en contoh ...

Ye LTH, LHDN, BNM, BSN. Utk universiti plak UTM,USM, UM. Refer katsite ni list badan berkanun http://www.data.gov.my/data/ms_MY/dataset/senarai-badan-berkanun
Tapi utk loan tak semua badan berkanun boleh dapat, ade yg terpilih je. Better contact ejen loan utk company mn yg boleh apply.

Rate

1