CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: hatibunga_

Macam mana nak keluar dari suami suka menipu?

Tweety_Senrose replied at 1-3-2020 11:54 AM
Sis cuba laa berdikari dulu. Slow2 je dulu demi anak. Memang susah tapi kena kuat lah. Try buat bisn ...

Aku tengah nak bangkit ni sis. Aku perlukan sokongan jugak. Nak cerita dekat orang tua, tak elok la pulak. Kawan-kawan pun tak ade nak lepak sembang. Aku nak keluar dari kemelut ni tapi tu la, nak kena kuat nak hadap suami aku suka penipu tu. Bila dia keluar pergi kerja aku rasa, bes je takde dia. Bila dia balik aku rasa malas nak layan pun ada.

hatibunga_ replied at 1-3-2020 10:40 AM
OK, sambung lagi. Lepas aku tengok disable, aku jadi panas hati. Aku enable, tapi tak boleh buka. Ap ...

Ni kes suami ko terhutang budi, tergadai body.
You kena try cari duit jugak. Benda ni you kena usaha. Solat hajat, minta panduan utk lepas drp belenggu ni. Kalau ko rela dimadukan, ur choice. Istikharah.
Utk iols, iols lebih rela berdikari. Citer porumer yg berjaya berdikari tu mmg inspirational.

Tinot7 replied at 1-3-2020 12:36 PM
Ni kes suami ko terhutang budi, tergadai body.
You kena try cari duit jugak. Benda ni you kena us ...

Betul. Ni kes terhutang budi, sambil menyelam minum air. Terima kasih atas cadangan. Aku doa hari-hari supaya dia berubah tapi itu lah aku rasa hati aku makin jauh dengan dia. Aku rasa nak balik kampung, nak mula hidup baru tapi mengenangkan kesian pulak dekat anak-anak asuhan, aku pasrah je la.

mmm..suami cam ok. ada gak menolong. bkn panas baran. financial mcm ok..dia mampu beli umah. sis pon x keje kan. takat ada kurang here n there..solat lewat tu pada saya, takde manusia sempurna. boleh diperbetulkan. even kawin ngn pak imam pon, tetap akan ada dugaan berumahtangga. kena cerita detail sis..kalau base mukadimah tu jer..sume jawapan nanti..cerai..cerai.

kalau doa pada allah tu, cuba niatkan atau mohon sungguh2 apa penyelesaian yg perlu dibuat. kadang kan kita ni dah nampak suami curang..lagi doa semoga ditunjukkan lagi pada kita kecurangan itu. pada saya tu salah..sbb bila lagi tau dia curang..curang..lagi awak sakit hati. lagi awak nak mintak cerai..cerai. awak nk berubah pon tak sepenuh hati sbb dah sakit hati.

saya punya cerita..saya serahkan semua pada tuhan. saya ikut apa yg ditentukan. doa sungguh2..tunjukkan jalan apa yg perlu saya buat..istikharah. tipulah kalau saya kata tak berusaha nk perbaiki.

ada org kisah yg sama..dugaan yg sama tp pengakhiran perceraian yg membahagiakan. tapi ada org..tidak pula..makin teruk after cerai hidupnya. semoga dipermudahkan kesemuanya ya sis.  

Your story is my worst nightmare. Ya Allah, baca pun dah rase cukup terbeban, tak tau la ape yg TT rasa skrg ni. Istikharah n solat hajat. Tu yg paling penting n yg paling first u kene buat byk kali. Minta Allah guide u n bg yg terbaik utk u. Jika berpisah tu makin kuat rasa di hati, u doalah supaya Allah mudahkan n kuatkan diri u utk berdikari. I pun suri rumah with a little girl. Used to work but resign secara rela. I had my own reasons to do so. Apepun, mengasuh pun satu pekerjaan. Boleh la bukak slot utk mengasuh lg anak2 yg lain jika mampu. Kalau x better cari kerja yg mmg u enjoy buat. Start small, keje biasa2 pun x pe. Part time pun ok.

yuki812 replied at 1-3-2020 02:57 PM
mmm..suami cam ok. ada gak menolong. bkn panas baran. financial mcm ok..dia mampu beli umah. sis pon ...

Tanggungjawab aku boleh bagi B+ la dekat suami, ade juga time dia sesak, aku jugak jadi backup. Nafkah batin pun takde la semekar pasangan lain, aku paham la dia pun keje keras, taktau la kalau dia makan luar. Masa dulu study pun dia pernah dah curang. Kes ni panjang sebab diorang macam on off. Maybe jugak on sedari aku kawen aku aje taktau.
Kalau aku sorang aje perbaiki, dia taknak macam mana. Satu je perangai suami yang aku benci, dia suka ambil mudah je. Sampai sekarang aku taktau apa status dia dengan perempuan tu. Aku jadi dah malas nak ambil tahu, aku trauma sebenarnya. Kalau aku tanya dia akan jawap, taktau ape jadi dengan perempuan tu, dah tak contact. Tapi sekarang dah tukar password handphone. Aku nak korek pun tak boleh.

Thanks sis atas cadangan, aku akan try tingkat amal ibadah aku lagi. Aku nak cinta Tuhan lebih dari suami. Hari-hari aku psiko diri sendiri, suami tu pinjaman aje. Betul la tu, sebab aku doa Tuhan tunjukkanlah jika suami aku curang tu la esok lusa kejap je Tuhan makbul doa aku. Waa..

Follow Us
ladybugz replied at 1-3-2020 03:03 PM
Your story is my worst nightmare. Ya Allah, baca pun dah rase cukup terbeban, tak tau la ape yg TT r ...

Memang nitemare. Aku pernah rasa nak terjun je bangunan. I wish kalau tak ade anak, cepat aje aku p mahkamah mintak cerai. Aku bergantung income dekat mengasuh je la sis. Alhamdulillah, abang aku tak kedekut, kadang dia bayar lebih. Dapat jugak bonus. Yippi. Hehe. Aku tak berani ambil anak orang yang aku tak kenal, ni pun abang aku pujuk. OK la aku on. Dah 2 tahun aku jaga budak2 tu. Rasa macam anak sendiri.

Satu lagi nak aku cerita, komunikasi kami memang teruk. Kalau dekat rumah jarang nak sembang. Sembang la time makan, aku teman dia makan lepas tu masing-masing buat hal masing-masing. Aku layan netflix dia main game. Kalau main game tu memang berjam pun tak apa. Suami aku ni pengetahuan am dia kurang sebenarnya. Nak sembang pun tak berapa bes. Kalau aku cerita pun, aku sorang je la beria. Hmm.

Aku bercinta dengan dia bukan main lama, yang ni pun satu sebab hubungan hambar kan. Lepas kahwin lagi worse.

Simpan tak semua bahan bukti? simpan macam mana?

TT jgn cerai selagi belum dapat keje tetap...

hatibunga_ replied at 1-3-2020 09:47 AM
Aku tak list lagi. Aku tengah buntu. Aku pun takde kawan sis. Aku ada anak aku je ni.

xpe sis
u ambik masa utk bertenang sekejap
sbb ni keputusan besar utk hidup u dan anak u juga

list kan pro and cons pasal marriage ni dan back up plan, ambil masa utk berdikari spy u xrasa terbeban berada dlm situasi ni
sekiranya u nekad utk cerai, sekurang2nya dgn berdikari u da boleh teruskam hidup u dgn anak u nanti

apa2 pon u cuba bertenanh spy boleh buat keputusan dengan sebaiknya

Catpaw replied at 1-3-2020 09:34 PM
Simpan tak semua bahan bukti? simpan macam mana?

Yang dalam tepon tu ke? Yang tu aku sempat la tangkap gambar dari handphone aku. Entah valid ke tak bahan bukti tu. Sambil tangkap gambar, sambil nangis, sambil gigil tangan, sambil marah yang teramat. Tapi tak sempat tangkap semua la sebab sakit ya amat.

Cumikucingku replied at 2-3-2020 12:54 AM
TT jgn cerai selagi belum dapat keje tetap...

Ye sis. Itu la aku pikir pun. Tahun depan anak aku nak masuk tadika. Memang aku nak berenti dah mengasuh. Ni pun tengah survey ape tu dropship. Ada la semangat sikit aku nak rancang kewangan aku. Doakan aku eyh.. Sobsobsob

airmineral replied at 2-3-2020 09:39 AM
xpe sis
u ambik masa utk bertenang sekejap
sbb ni keputusan besar utk hidup u dan anak u juga

Hmm. Tengah nak bertenang ni sis tapi tu la membuak balik panas hati. Ni pagi tadi aku tutup alarm handphone suami aku, aku nampak mesej dari instagram pulak. Perempuan mesej, aku baca ape yang keluar dekat screen. Diorang sembang pasal coronavirus. Hmm. Yang penting disini..bila masa suami aku buat IG pulak? Aku ni tak boleh nak husnuzon dah dengan dia.

hatibunga_ replied at 2-3-2020 10:35 AM
Yang dalam tepon tu ke? Yang tu aku sempat la tangkap gambar dari handphone aku. Entah valid ke ta ...

Simpan baik2, simpan kat gmail, jgn bagi laki kau tahu, nanti apa2 jadi dia akan salahkan ko jugak, laki ego tinggi tak bertempat

Edited by Ladyfreecare at 13-3-2020 11:39 PM
hatibunga_ replied at 2-3-2020 10:41 AM
Hmm. Tengah nak bertenang ni sis tapi tu la membuak balik panas hati. Ni pagi tadi aku tutup alarm ...

Based on cerita sis, mostly lebih kepada prasangka dan emosi sis. Ai rasa lebih kepada bisikan satan aje. Cuba sis hepikan diri u dgn somi, dia tak respon sgt pun takpe. Mungkin sebab dia stress kerja atau masalah lain. U just try to appreciate your husband. Orang lelaki biasnya stress lebih and dorang tak ceritakan ke wife. Sebab dorang takmo wife runsing becos they love their wife n family sampai jadi kaku dlm komunikasi. Ni ai pernah dengar dalam satu semniar dorang buat survey.
U nak cerai just sebab emotional aje. Thats a mistake.
Sis banyakkan istighfar mintak ampun dgn Allah and your husband even you rasa takda salah. Just for your inner peace. Balik kepada ajaran agama elakkan prasangka sebab prasngaka equal to bisikian saitan. Its your choice

Macam forumer lain cakap
Jangan bercerai selagi takda kerja tetap

Dah ada kerja
minta cerai
tuntut apa boleh tuntut
pegang tangan anak
flip tudung
start enjin kereta
end with good bye

jepp replied at 18-4-2020 11:53 PM
Macam forumer lain cakap
Jangan bercerai selagi takda kerja tetap

Kalau ada keje tetap, rumah pun sendiri punya tp suami buat perangai, takkan kita nak blah kuar kan? Camna nk halau suami kalau dia tak nak ceraikan kita dan x nak kuar rumah tu?

yellowfish replied at 22-4-2020 01:00 PM
Kalau ada keje tetap, rumah pun sendiri punya tp suami buat perangai, takkan kita nak blah kuar ka ...

huu
kaka rasa uols kena tny mahkamah la kot camna nak cerai.. time dia keluar uols tukar kunci, time dia blk dah xblh msk rumah?

12
Return to list New