CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

"Sudah 2020, Rakyat Kita Masih Ketinggalan Zaman" - Doktor Selar Wanit

10 hari meols stay kat sepital kerajaan dulu, elok je makan. takde plak meols memilih. walaupun tawar, tapi bak kata dr ninie, dietitian yang prepare. so, semuanya complete portion.

kalau mak masuk ward lauk mmg xd garam.. so kena letak.. and selalu ratah ikan and sayur.. sbb xnak bazir.. telan aje. Hosp kita mewah.. beruntung kita rakyat Malaysia

Masa i bersalin dulu, masa tgh contraction lah si pekerja hosp tanya meal plan nk mcm ner. Nk malay food ke atau western food. Mesti lah i amik western food. Sedap2 lak tu.

Edited by legal_jue11 at 11-3-2020 02:22 PM

Siapa nak pantang ke nak makan ke terpulangla..bab makanan i prefer dengar advice pakar pemakanan sebab itu bidang mereka..this dr ni..haritu isu laksa ada dietician bagi advice ada sesetengah makanan memang boleh menimbulkan tindak balas pd badan  pun dr ni and her rakan2 dr socmed perli siap buat status.."dan dan semua org jadi pakar pemakanan"..err yg bercakap tu memang pakar pun..apala masalah diaorg ni..sore loser..jumud.sangat opinion org lain x boleh lansung nak terima.

chicozinn replied at 11-3-2020 12:05 PM
meollss menjemput yang berhormat kaka @noradil untuk memberi sepatah dua kata pasal doc nini nihh..

Hahahahahahahaha. One word meluat.
Tp pesal x nk makannye dik, rezeki tu.
Akk ms bersalin, yg akk pantang, akk isi dlm Tupperware, bg husband, suruh dia makan.
Sbb hospital kdg2 serve labu la, kobis la which i choose not to eat. Tp nama nk buang tidaklah.

sarah82 replied at 11-3-2020 12:13 PM
Kat hospital sultanah bahiyah paling aku suka adalah bengkang Roti dan kopi O pagi2 depa bg kat pesa ...

Uiks sedapnye.
Duk hospital ni, kdg2 panas, so depa pasang kipas, mkn menu hg sebut, rase mcm duk kt pangkin bwh pokok la sarah.

But I dont miss hospital at all

Follow Us
noraidil_06 replied at 11-3-2020 06:32 PM
Uiks sedapnye.
Duk hospital ni, kdg2 panas, so depa pasang kipas, mkn menu hg sebut, rase mcm duk ...

Hahaha..kat HSB ada taman buluh.. Kalau boring2..sy akan turun lepak situ sambil minum kopi dan tengok org lalu lalang.

aiva replied at 11-3-2020 12:14 PM
x betul jugak pendapat doktor ni

mak dan mak mertua time bela aku dalam pantang tak de laa ikan  ...

Doc ni, dia ckp je betul. So boleh je abaikan. Bdn dia sdri kecik skit pd tong dram lg nk hingaq

i pantang tengok je...

matchstick replied at 11-3-2020 01:47 PM
i pun tak suka cara doktor jongos ni tegur orang..bongkak.

doktor lain lagi senior takde pun be ...

Doktor2 yg stuck up kt fb tu semua jongos. Rafidah ke ape tu. Sorryyy but eiwwww.

Kalau cantik mcm.doc syikin yg famous tahun 90an dulu x pe gak. Ni kau sdri, eh x pelah, mls sambung hencap

ellejo replied at 11-3-2020 11:57 AM
makan jelah sister. bukan bagi makan babi pun. sibuk berpantang sayur sejuk itu ini, makanan tak bag ...

tersembur haku..

mmg ade pn yg makan nasi dgn ikan bilis lg zaman skrg ni. pas tu sayur sikit buat sup. meols dlu bersalin ceaser. lepas brsalin makan nasi dgn ayam goreng. send pic kt mom meols kt kmpg dia marah x bg makan ayam tu. sbb anak 1st kan meols pn takot jd pape so meols pn x makan laa. tgu mom in law bawakkan lauk pantang lain. sudahnya laki meols yg makan lauk hospital tu. nsb la mil meols moden sikit so dia tak berapa tau sgt lauk pantang2 ni. after seminggu lebih balik kmpg tu dia dh start dah mom meols dgn hidangan ikan haruan, sayur, nasi panas2. naseb laa smpai bape puluh hari je pas tu dh blh mkn lauk over2. tu pn seksa dgr mak2 ni bebel dgn x pkai pilis, x pkai stoking. tp bila diingat balik tu la kenangan. pokok pangkalnya diri sdri. badan nk pkai lama. klu rasa nk makan kfc masa pantang pn blh kann alhamdulilah now dh 5 years ok je smooth just sbb ceaser kan. kdg2 terasa la sakit blkg kesan cucuk dlu tu

Sedap apa mknn hospital time brnk aku mkn ja apa yg aku rs boleh mkn..mcm sayur pelik2 aku tkt angin aku xmkn..aku tgu husband dtg,aku smpn siap2 sruh dia hbskan nnti..sayang membazir klu xmkn..
     cuma individu tu kena pandai pilih makanan jgkla klu mknn yg dtg kuey tiaw jgnla cari penyakit pi mkn.

Dah lama tak melawat orang sakit kat wad kerajaan, jadi tak tau makanan hospital sekarang dah sedap...
Masa i kecik2 dulu, melawat orang sakit kat hospital kerajaan, makanan tawar rabak takde rasa, tak sedap... Di tambah pulak mitos (kot) makcik yang kata makanan hospital dah ditambah ubat tidur supaya pesakit tidur dan berehat. Hahahaha

Dah besar ni rasa bodoh pulak percaya cakap2 gitu...

Lauk pntg skrg dh ada mcm2..siap ada servis lg kita blh pilih..bkn takat ikan bilis je mkn smp 44hari..
Pntg ke x pntg ke tuan punya bdn tu yg akan rasa..mungkin bkn skrg, tp 20 thn akan dtg..
Pntg ni pn bkn sekadar mkn je..yg penting gunakan cuti bersalin tu utk betul2 sihatkn diri bkn sibukkn diri..
Yg penting bila si ibu sihat, semua urusan nnt dia blh laksanakan..

I bersalin hospital gov..lps bersalin dpt milo..menu xleh pilih..masa anak ke 3, lps bersalin dpt bubur pulut hitam..tepuk dada tanya la diri sendiri..yg penting mknn hospital mmg akan ada yg tlg habiskan

legal_jue11 replied at 11-3-2020 06:20 AM
Siapa nak pantang ke nak makan ke terpulangla..bab makanan i prefer dengar advice pakar pemakanan se ...

masa kes covid tu lagi kelakar. lagi ramai mati pasal obese la hapa la
skarang senyap sunyi mereka pasal covid.

Aku dulu beranak czer, ikut ajelah apa mak cakap tapi mmg iya dekat hospital mana ada pantang2, elok aje dia bagi lauk telur utk aku makan lepas czer tu. Tp aku x berani makanlah sbb takut nanah ke apa. Ikan2 pun ada jugak. Pun aku x berani makan sebab takut kena mcm sepupu. Dia bersalin normal. Dlm pantang maknya pi bagi makan lauk ikan tongkol / kembung, x ingat aku yg mana 1, udahh terkangkang dia menggaru2

Pantang pd aku, kau kena pikir2 ajelah mana baik buruk dkat badan kau sendiri. Masa muda mmg x ada rasa apa, takut makin naik umur masa tu baru rasa macam2 nanti..

aku lps bersalin czer, Hosp Sg Buloh bg mkn bubur nasi dgn tenggiri taucu..
sedap betulll..licin aku mkn...

Kenapalah membazir.. sepatutnya bagitau jer kat pekerja tu kata tak nak makanan.

sedaplah makanan hospital, walaupun aku tak pernah beranak. tp aku pernah operation kenalah duduk hospital dalam seminggu.

noraidil_06 replied at 11-3-2020 02:33 PM
Doc ni, dia ckp je betul. So boleh je abaikan. Bdn dia sdri kecik skit pd tong dram lg nk hingaq

tengok gambar macam kurus je