CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bipolajourney

[Tempatan] Apa Anda Lakukan Dan Anda Lihat Sewaktu Tempoh Kawalan Pergerakan Atau Kuarantin

Close [Copy link]
Tak sabar2 tengok bunga kembang petang kembang berbunga. Pokok balung balung ayam sedang membesar. Nak jadi bidan kucing lagi. Padahal dalam hati ni tengah rasa cemas, takut dan kalut

Nak pulun buat survey kumpul gift card dan masuk contest tapi tak berhenti2 main candy crush

Naatasha replied at 18-3-2020 02:12 PM
I suka buka youtube tengok streets food kat negara luar. Mcm korean, taiwan, bangkok streets food. ...

Aku selain tengok pasal food, suka jugak tgk klip stand-up komedi/talk shows, yg bbc nye talk show (kalau guest dia aku minat la), klip kucing2, malamutes, ellen (yg guests dia budak2 la), ceramah2 agama pendek, haih banyak kot leh tengok kat situ. Tu yg ralit jadinya. Tau2 tgn dah kejung dok pegang fon lama ngat

PristineOne replied at 18-3-2020 02:51 PM
Siapa yg cam Pokchik dalam porem nih..boleh agak Pokchik kerja dimana.

Kalao dalam mode bergurau  ...

Haduh, saspen aku baca komen pokchik ni. Jgn la sampai kena perintah darurat tu. Walopun aku tak penah merasa, dr cerita pokchik ni pun aku rasa takut. Dahla aku jauh dr famili

Bipolajourney replied at 18-3-2020 01:37 PM
Pasal apa sanitizer tak boleh pos.

mungkin cecair dia tu sejenis barang terlarang....kot.

PristineOne replied at 18-3-2020 03:05 PM
Chez... simpan la apa yg patut utk diri dan anak anak.  LDU dah TWU dah ada yg jangkit..a matter o ...

Iya habam. Aiol dah beli stok sikit2. Hari ni nak pi membeli lagik. Habam pulis kat KK tu dah bagi aiol duit huntok shopping stok barang. Sukor juga minggu depan dah gaji. Weol ummah gomen terutama yang kerja macam ni harus bersyukur, diberi cuti pon gaji tetap jalan. So takda la sesak sangat kewangan.

saya setuju aje pokchik,degil sgt kan...
klu nampak tentera berkeliaran tu takyat takut ckit,baru diorang tahu dh tahap serius...

ni mcm main2 lak,bangan betul lah..

Follow Us

pokchik, selaku orang yang sememangnya membuat research memantau social media di Malaysia ni saya nampak macam yang pokchik cakap akan terjadi.

Bipolajourney replied at 18-3-2020 12:43 PM
Habis kalau aku yang tak de laki ni

Saya ada laki. Tapi laki saya kena kerja. So, memasak takde lah beria. Tekak saya dan tekak anak2 je, kan. Korang komplen, mama takmo masak lagi. Kalo dgn laki tak boleh la gini.

So far day 1 ni macam hari tipikal sabtu iols. Pagi kemas rmh brekpes lipat baju. Just add on buat keja office since work from home policy.

Baru lps membaca , which patut start lama , now lepak tgk hindustan.

Not so bad at all

1st day: bgn sama mcm waktu hari bekerja layan forum sampai cerah...
bangun masak untuk family
makan
tgk tv(astro movie free)
makan
tgk movie
layan forum
nak tido x rasa ngantuk pulak,
rsnya akan ulang xtvtni smpai mlm..

senarai dlm planning

-nak alter baju raya
-nk lipat baju
-nak kemas rumah
-nak mop lantai
-kemas rumah

ada 4hari kena kerja gilir tapi sejam dua sahaja pastu balik

Scheherazade replied at 18-3-2020 03:14 PM
Haduh, saspen aku baca komen pokchik ni. Jgn la sampai kena perintah darurat tu. Walopun aku tak p ...

Bukan niat nak menakutkan sis - itu pun Pokchik dah taip dan tapis berulang kali sebelum pos. Realiti di pihak kerajaan - bertungkus lumus nak cari jalan utk selamatkan kita semua . Cuma ada sebahagian jabatan ( juga Polis) yg tak stream line sejajar utk selesaikan masalah wabak ni.

Paling utama - tiada kesedaran langsung dari rakyat - kita juga.

Kerajaan dengan penuh simpati dan tak nak menyusahkan rakyat -  bagi Arahan Kawalan Pergerakkan  ( ni kira ringan ni) cuma pakai Akta Penyakit Berjangkit 1988 dan Akta Polis 1967 - tu pun rakyat tak endahkan . Tenguk la youtube...apa yg dipaparkan kat gerai gerai makan kat Penang? Apa yg dirakam di arked belibelah di Kuching? Masih ada yg buka pasar pagi dgn penuh gerai dan pengunjung sampai penguatkuasa pakai kereta dan pembesar suara suruh tutup..

Apa video yg nampak di Terminal bas TBS malam semalam dan hari ni?
Tiada yg ambik berat..... yg berkereta pula - sibuk nak masuk hiway - balik kampung.

Kerajaan..MKN..Polis hanya test rakyat dgn arahan ini saja - dan kerajaan nak tenguk graf hari hari - kalao jumlah jangkitan bertambah dan kematian bertambah.
Akta Darurat la jawapnya.

Pokchik dan rakan seanggota yg lain mungkin mudah kemana mana JIKA darurat...tapi kami juga ada adik beradik..keluarga yg orang awam. Pokchik tetap susah jua seperti yg lain... Mohon dijauhkan Akta Darurat -( and im very doubtful doa Pokchik dikabulkan)

Sis - simpan la barang makanan kering sedikit sebanyak...ubat ubatan. Disiplin kan diri dgn elak keluar rumah dan jumpa orang.
Pedulikan orang yg buat lawak dan acah pandai dalam isu wabak ni.

Bersedia la mental utk harungi pengalaman buat semua orang diseluruh negara atas perintah kawalan ini jua bersedia la jika keadaan lebih genting selepas 31hb ini.

Thx abg ats perkongsian..

dua_chzy replied at 18-3-2020 03:16 PM
Iya habam. Aiol dah beli stok sikit2. Hari ni nak pi membeli lagik. Habam pulis kat KK tu dah bagi ...

Chouls korek info ngan Habam Pulis tuh...banyak yg dia tao. Bilik Gerakan dah buka dari level BA..IPK dan IPD...Kami pun dah buka Bilik Gerakkan. So apa apa info tentang covid nih - chouls dapat tao lebih awal. Good luck sis...jaga diri dan anak anak. Iouls doakan dari jauh...

Go for Plan B...

Create your own Plan B mengikut senario sekeliling masing masing.

Stanby with your Plan B.

* Plan B - jika senario worse after this 31st.

dua_chzy replied at 17-3-2020 11:00 PM
Berdasarkan situasi semalam, tinggi potensi weol nak darurat ni. If Jumaat ni angka positif cecah  ...

chazey i mahu tanya ....i tidak faham akta akta ini semua ...yang langgar akta kena hukum or fine kah?

Aku nak asah baking skill. Aku jarang jarang baking.so nak guna masa ni try resepi yg sedap sedap.

PristineOne replied at 18-3-2020 03:37 PM
Chouls korek info ngan Habam Pulis tuh...banyak yg dia tao. Bilik Gerakan dah buka dari level BA.. ...

Gitoh. Patut la tak abis2 ingatkan aiol balik2 call soh beli stok barang. Nanti la heol balik baru korek info. Tu pon kalau dapat balik. Heol susah bukak mulot cerita pasal kerja.

aku work from home...sblm kul 8 dah depan laptop...sambil lari2 ke dapur mkn bekfes dan masak utk lunch...pening work from home ni..dgn anak2 lagi..adoi la...ptg ni rileks kejap...

Edited by dua_chzy at 18-3-2020 03:55 PM
Dwdrum replied at 18-3-2020 03:41 PM
chazey i mahu tanya ....i tidak faham akta akta ini semua ...yang langgar akta kena hukum or fine  ...

A'ah. Hada fine patutnya. Dah bertebaran pasal ni kat socmed. MKN siap buat sebaran visual grafik melalui Telegram rasmi deyol. Denda or penjara. Tapi rakyat suma buat derk. Deyol nak enforcement officer buat macam PRC agaknya.

PristineOne replied at 18-3-2020 07:33 PM
Bukan niat nak menakutkan sis - itu pun Pokchik dah taip dan tapis berulang kali sebelum pos. Real ...

Sy ada soalan.. Katakan darurat.. Dan pesakit ada yg discharge dari hospital.. Boleh balik mcm biasa. Lps tu kalau stok habis kena daftar tak kat check point ke apa ka utk keluar beli stok? Sy serius nak tau sebab sy nak ambik langkah utk kepentingan tok sy jaga.