CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bipolajourney

[Tempatan] Apa Anda Lakukan Dan Anda Lihat Sewaktu Tempoh Kawalan Pergerakan Atau Kuarantin

Close [Copy link]
bloodyamuk replied at 18-3-2020 04:35 PM
sis, season 2 endingnya macam bakalan ada season 3 je huhu

iols layan gak citer ni.. mcm dia saja je x mau jadi maharaja sbb nk pi cari punca
pasal zombie .

Aku dah maklumkan pada sahabat sahabat baik tapi aku sedih sikit ada diantara mereka yang dua orangnya bergurau sama ada aku kena serangan panik kerana penyakit aku Panic Disorder.

Jadi lantak ko lah. Aku malas nak layan

Walau aku asa panic disorder tapi rasanya forummer otai mesti ingat thread aku, aku muncul time time serious sahaja, keduanya salah seorang polis sendiri pernah memuji aku kerana aku alert dengan keadaan semasa dan dengan izin Allah menyelamatkan aku dari cubaan ragut di TTDI kerana sempat melarikan diri.

Kalaupun aku panik selayaknya. Walau aku tak pernah melalui zaman darurat tapi aku pernah melalui zaman dimana aku tiada makanan sama sekali.

Maka bagi mana mana orang yang menggelakkan aku, sila gelak sampai meninggallah ye.

Orang mukmin tidak jatuh ke lubang sama sebanyak dua kali, ini maksud salah satu hadis Nabi sallallahu alaihi wa sallam. Tak payah tunggu jadi macam Wuhan dan Italy namun sepatutnya belajar agar tidak terjadi seperti Wuhan dan Italy.

Aku bukan anggota keselamatan tapi pengalaman hidup aku boleh diguna pakai untuk masa sukar. Contoh sebelum diceraikan aku dah mula berniaga kecil kecilan so lepas kena cerai aku aman aman enjoy menikmati hidup aku dan usahakan perniagaan kecil aku.

Kalau ko prepare sebelum apa apa, maka itu baik untuk ko, kalau ko tak prepare pun itu akan jadi masalah ko juga akhirnya.

sarah82 replied at 18-3-2020 04:39 PM
Tu la.. Rasanya dia tetap jadi maharaja

Iols pulak tengok drama Maharani kt tv1. Sebab takde kt youtube jadi pukul 3 terpacak kat depan tv. Kalau zabidi mohamed tulis skrip iols suka. Acik zila bakarin bila kena dgn watak boleh nmpk educated.

Rutin seperti biasa. Turun kerja, balik kerja. Beza cuma tak boleh nak jalan jalan cari makan lepas balik kerja huhu.

Bersedia berkhidmat untuk negara sekarang ni.  Standby.  Harap tidak makin serius lah virus ni.

Scheherazade replied at 18-3-2020 04:12 PM
Pokchik, maksudnya masa darurat, kita masih boleh klr p beli groceries kan pokchik? Mcm skrg? Makp ...

Sis...

Macam ni..

Kalao benar DARURAT... kawalan akan lebih ketat lagi dari apa yg kita lalui macam hari ni.

Polis nanti akan dibantu oleh Tentera untuk kawalan keselamatan dan memastikan semua patuh undang undang darurat.

Segala perkara kena daftar di checkpoint atau di Balai Polis.
# semua perkara = sakit, makanan abis, ubat abis atau perlu uruskan kematian keluarga.

Pada masa tu nanti..selain perkara diatas - nothing else matter buat kerajaan dan pihak berkuasa ( Polis dan Tentera).  

Itu la ringkasannya -
Tapi yang pasti - Kerajaan melalui MKN - Majlis Keselamatan Negara TIDAK akan biarkan rakyat kelaparan tanpa makanan..minuman dan ubatan.

Tapi seriuosly.... Jangan sampai Darurat. Marilah kita sama sama lawan dari merebaknya virus Covid nih..Kurung la diri sendiri.

Go for Plan B......now..
Buat persediaan mengikut keperluan dan kemampuan sendiri.

sue_0684 replied at 18-3-2020 05:12 PM
iols layan gak citer ni.. mcm dia saja je x mau jadi maharaja sbb nk pi cari punca
pasal zombie  ...

kan...fight punya fight nak pertahankan throne tu sekali adik yang bukan nasab royalty pun nak suruh jadi maharaja konon2 ditulis dalam sejarah la takut ada rakyat memberontaklah...

apo kalo dah zombie meracau2 sana sini ofkos rakyat memahami kot...

saje je tambah plot biar ada season 3...

rasa macam alahai dah over plak hahaha

saya suka watak penembak tu...charismatic sangat hahaha

Follow Us
PristineOne replied at 18-3-2020 05:13 PM
Sis...

Macam ni..

Baik pokchik. Terima kasih byk sbb bg penerangan yg jelas. Takut mmg takut tp kita doa sama2 jgn smpai berlaku darurat tu. I just hope these bloody obstinate, couldn't care less people ni sedar sikit akibatnya klu ambik ringan keadaan skrg.

I really appreciate your advice and feedback pokchik. God bless.

sarah82 replied at 18-3-2020 04:39 PM
Tu la.. Rasanya dia tetap jadi maharaja

kan...dah ulat tu merangkak2 kat maharaja kecik tu...

tapi season 2 punya tikam2 belakang ni waduh...anak pun racun bapak sendiri

bloodyamuk replied at 18-3-2020 05:17 PM
kan...fight punya fight nak pertahankan throne tu sekali adik yang bukan nasab royalty pun nak sur ...

haha. kan.. saje nk buat crita jadi season 3.apa pon citer ni mmg best... punca dari resurrection plant mmg menarik..
ok2.. dah OT ni
. hahaha..

bloodyamuk replied at 18-3-2020 09:18 PM
kan...dah ulat tu merangkak2 kat maharaja kecik tu...

tapi season 2 punya tikam2 belakang ni wa ...

Kenyataan sebenarnya dlm dunia sebenar demi kuasa dan harta.. Manusia sanggup mengorbankan darah daging sendiri

zeed replied at 18-3-2020 04:33 PM
Day 1

Kerja.. Jepun2 ni degil nak suruh weols keje jugak.. Meeting top mgmt tak habis2.. So hari  ...

Ehemmm uols pn dgn jepun gak ke? Bos jepun iols suh keja harini...sama lah 2 hari meeting xbleh nk decide nk keja ke x harini last2 pkul 6 bg bru kuar arahan...hekkk sgt
Esok bru tutup sbb xdpt approval pn lg bleh keja... lusa xtau lg cmna
Iols ni mujur mc je harini

1. Aku prepare order Lazada dan Shopee macam biasa. Lazada lanjutkan tarikh pengeposan barang dari 17 ke 31 Mac walaubagaimanapun aku pos hari hari.

2. Aku ke Poslaju dan Jnt. Kemudian singgah ke hospital ambil ubat. Aku melepasi tempat saringan covid 19. Run !

3. Aku park sebelah Diy, mood aku dah penat. Kalau penat kena baring tapi aku encourage diri aku You go girl! Pergi beli sarung tangan kalau semua lockdown dan perniagaan online dibenarkan beroperasi aku masih kena kerja dan bersyukur.

4. Nak singgah market tapi tak berani dan aku cakap hari ini kalau aku beli ayam aku boleh masak ayam namun bagaimana hari seterusnya? Perut ni kena diajar susah payah.

5. Semalam aku begitu teringin makan kfc maka aku beli dinner plate, cheezy wedges dan air pepsi. Ah ! By drive through of coz.

Bipolajourney replied at 18-3-2020 05:12 PM
Aku dah maklumkan pada sahabat sahabat baik tapi aku sedih sikit ada diantara mereka yang dua orangn ...

Wow..iols kene ragut ritu sepantas kilat je uols..tp slh iols jugak tak alert n xpegang handbag iols bebetul..
Iols anggap xde rezeki pada masa tu..

So tu sbb iols xdibenarkan berjln kaki sensorg skrg kat luar..

Tengah rengsa dengan hashtag stayhome.

anakmak replied at 18-3-2020 01:33 PM
ni aku tgh terpikirpikir ni
bibik aku simpan cuti sbb 30hb ni nak balik rumah sedara dia (indonesia ...

bibik aku pun plan nak balik raya..tapi aku dh slow talk kat dia..bgtau kesan if dia balik...kang mak dia yg dh tua tu & cucu dia yg kecik tu kene virus camne..dia pun nti kene kuarantin..nk balik msia ntah2 nti takleh masuk dh..kalayu bole masuk pun kene kuarantin...so better tangguh..sib baik dia kata mak dia cakap kat hsptl dkt kampong dia pun mcm ade kes covid..so selamat la sbb dia pun percaya..kehkeh

sarah82 replied at 18-3-2020 05:24 PM
Kenyataan sebenarnya dlm dunia sebenar demi kuasa dan harta.. Manusia sanggup mengorbankan darah d ...

Beb..kuasa dan harta bg iols.penting..
Huhu
Tp semestinya tidak akan sanggup tergamak mengorbankan darah daging sdri..

Tapi,ada harga yg perlu dibayar utk 2 benda tu..
Aku lalui sdri..

Hilang org yg aku pernah syg sebenar2nya dari dlm hati aku.

Bipolajourney replied at 18-3-2020 05:12 PM
Aku dah maklumkan pada sahabat sahabat baik tapi aku sedih sikit ada diantara mereka yang dua orangn ...

Org gelak tu mmg biasa la bipola.. tapi yg penting  tugas kite sampaikan je.. ikut depa la nk ikut ke tak....kalu jadi apa2 kite pun takde ler rasa bersalah..

ina_na replied at 18-3-2020 01:59 PM
X sempat tanye pulak.. Sbb anak dah bertarik tipon..

Courier apa ye..beli online platform ape tu

Arini start ajar anak2 masak. Ajar living and surviving skills. Barang hidroponik dh dapat. Musim2 panas ni tanam sayur sesuai lah kot. Xberjaya tnm sayur guna tanah sbb asik lupa siram

Pagi ni i da menyumpah gila2..yes..boleh je duk uma,x keluar ke mana2,but start dr 530am letrik xde.nk wat keje uma x blh,keje dr rumah(laptop) pun tak blh.ank plk dok bising panas la,x blh cas hp la...jenuh menunggu tnb pulihkan letrik..la ni,tnb hntr generator besaq kat main power dpn uma..harap blh bertahan laa.byk keje i tergendala,dah la bos bg workload sama mcam keje kat ofis..aptb