CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bipolajourney

[Tempatan] Apa Anda Lakukan Dan Anda Lihat Sewaktu Tempoh Kawalan Pergerakan Atau Kuarantin

Close [Copy link]
aku pagi td ade class online dr kul 10-12
pastu baru kuar jap cari stok basah..xpergi pasar sbb ramai org.pergi kedai2 kecik je..dpt la beli ikan skit/ayam sekor n sayur2.
plan ptg ni nak kemas/susun2 brg kat dapur..bg kemas skit

Bipolajourney replied at 18-3-2020 01:40 PM
Neighbor aku stock up food dan tanya aku dah stock up ke belum. Dia ni chinese. Dia ngeluh pakwe d ...

la nape x pi belirestoran bukak
nsk dan seangkatan dgn nya pun bukak
awat pi stock up canned food

laki aku kata curfew x best
dia tgh standby tunggu zombie
mereng

Bipolajourney replied at 18-3-2020 10:55 AM
Updated

1. Kereta ada seperti biasa dan bezanya kurang kesesakan di Kuantan, Jalan Beserah hingga ...

yup mmg btl..klau pkai ppe tu...even nak buka layer by layer ttp kena sanitize tgn setiap kali buka satu layer..even dgn glove pun.

anakmak replied at 18-3-2020 01:47 PM
la nape x pi belirestoran bukak
nsk dan seangkatan dgn nya pun bukak
awat pi stock up canned foo ...

Itu hari yang bukak. Kalau tutup macam Wuhan nak cekau mana

Iols patut nya keja maklumlah under essential goods...tp harini MC sbb demam klu esok x ok lg cuti lg smpai fully sihat...
Maka nya aktiviti duk rumah mkn, tgk tv, sort baju2 lama yg boleh di recycle...
Esok klu extend MC lg xtau lh nk buat apa...suruh org kt tmpt keja emel sgala formulation utk key in dlm system jelah kot wawawa

Noraniza_Iblis replied at 18-3-2020 10:00 AM
iols yg berkerja ni..
tkde maknenye laa social distancing..
dah laa berhimpit2 1 floor dkt 1k staf ...

Besar mna bangunan uols kerja smpai berhimpit 1 floor dkt 1k staff tu?

Follow Us
anakmak replied at 18-3-2020 05:29 PM
ha akk pun ingat nak repeat lagi sekali sarah

hari tu akk tgh tunggu kingdom keluar

Hihihi.. Tgh layan anime japan ala2 van helsing... Mlm ni layan Kingdom.. Tahun depan baru Kingdom 3 keluar..

Bipolajourney replied at 18-3-2020 01:51 PM
Itu hari yang bukak. Kalau tutup macam Wuhan nak cekau mana

kalau macam tu
kena cari anak ayam la sis
bela ramai2 dulu
sempat disembelih jika betul2 lockdown
daging dapat telu jugak dapat
sambil berhidroponik
ni boleh buat longterm plan

Bipolajourney replied at 18-3-2020 01:37 PM
Pasal apa sanitizer tak boleh pos.

X sempat tanye pulak.. Sbb anak dah bertarik tipon..

Bipolajourney replied at 18-3-2020 01:39 PM
Aku tak pelik kalau darurat. ada acik bangang mana tulis kata kita nak sangat darurat. Hei bodoh,  ...

Kalo mcm tu aku kn berlari berkejaran ke speedmart la nanti tuk restock beras, minyak msk aku ni.. Kn search resepi memasak ni.. X kan setiap ari nasi goreng je.. Mau mampos aku makan nasi goreng setiap ari.. Hehehe.. Nak bl biji benih sayur2 la...

anakmak replied at 18-3-2020 01:56 PM
kalau macam tu
bela ramai2 dulu

Nak bela ayam lagu mana, kucing pon aku geli. takut tak sabar. Anak ayam nanti aku panggang. Lol

anakmak replied at 18-3-2020 01:56 PM
kalau macam tu
bela ramai2 dulu

Nak bela ayam lagu mana, kucing pon aku geli. takut tak sabar. Anak ayam nanti aku panggang. Lol

Scheherazade replied at 18-3-2020 08:38 AM
Aku kalau duk rumah, byk je aktiviti leh buat. Tu yg kdg weekend rasa tak cukup. Ni aku list down ap ...

I suka buka youtube tengok streets food kat negara luar. Mcm korean, taiwan, bangkok streets food. Lazatt!

Bipolajourney replied at 18-3-2020 02:08 PM

kalau camtu sis
i tolong doa sekali utk u ye
supaya kita cuma perlu lalui curfew je
dan semoga convid19 ni terkawal dan kita rakyat malaysia selamat
aminnn

Workout . Hari-Hari biasa agak Susah nak dpt 40 minutes. Kerja2 rumah dah bahagi2 kat anak2, jadi ada la "me time" utk workout Dan yoga. Antara favourite YT workout channels: Popsugar, BeFit, Yoga With Adriene dan Sweaty Betty

Siapa yg cam Pokchik dalam porem nih..boleh agak Pokchik kerja dimana.

Kalao dalam mode bergurau gantinama dalam porem akan jadi 'iouls' - sebab ada sisi nyah sikit disebalik uniform ini   Tapi kalao nak utarakan pendapat yg serius - gantinama porem akan jadik Pokchik - sedar diri punya mode.

Pokchik punya nasihat - berdasarkan maklumat kerja yg Pokchik ada . Pemerhatian Pokchik dalam video video FB....dimana pihak berkuasa masih perlu pergi pakai suv dan buat siaraya melalui pembesar suara suruh peniaga peniaga pasar pagi tutup gerai masing2.... Polis terpaksa berjalan kaki di arked arked suruh tutup kedai..... dan serbuan ramai orang di Terminal bas nak balik kg ..

Bersedia la untuk negara di istiharkan darurat - dan tentera akan ambik alih kuat kuasakan akta.

Nasihat Pokchik pada semua - jika masih ada kedai runcit dan Mydin atau Giant serta Tesco yg masih dibuka - tambahla lagi stok makanan kering dan keperluan lain.

Mulai hari ni....catu lah makanan yg ada - masakla sekadar kenyang dan sekadar yg cukup utk diri dan keluarga . Bukan bermewah dgn ikan tiga rasa atau masak ayam halia dgn ketam telur masin. Stok yg ada kalao masak bermewah - seminggu pun abis. Kalao berhemat - boleh dipanjangkan selama 2 atau 3 minggu.

This is no joke..

Kalao ..
- Jumlah kematian bertambah
- Graf bilangan yg dijangkiti bertambah x 2 bilangan setiap hari..

Perintah Darurat lah jawapnya.  Dan darurat bukan seringan Perintah Kawalan Pergerakkan.  Hanya tentera dan polis serta kakitangan kerajaan yg dibenarkan yg berada di luar pada siang hari.

Tiada yg antara kita didalam porem ni yg ada masa las darurat diistiharkan pada tabun 1969. Kalao ada pun masih kecil. Pokchik sendiri masih belum lahir masa tu.
Tetapi - disebabkan kerja Pokchik - kami dilatih dan selalu buat simulasi bagaimana nak handle darurat.
Bukanlah sesuatu yg menyeronokkan dan akan menyusahkan semua.

Tetapi Negara dan Kerajaan tidak akan membiarkan kematian massa berlaku besar besaran kepada rakyat....dan tindakan darurat la jawapannya walao pada masa itu nampak menyusahkan rakyat.

Bersedia dgn PLAN B.

aechae replied at 18-3-2020 01:52 PM
Besar mna bangunan uols kerja smpai berhimpit 1 floor dkt 1k staff tu?

2x luas padang bola uols..
rasenye back office ptt tkya keje..keje dr rumah je
biar frontline je yg keje..

PristineOne replied at 18-3-2020 02:51 PM
Siapa yg cam Pokchik dalam porem nih..boleh agak Pokchik kerja dimana.

Kalao dalam mode bergurau  ...

Berdasarkan situasi semalam, tinggi potensi weol nak darurat ni. If Jumaat ni angka positif cecah 1k plus, moh la bersedia dengan serius untuk darurat.

Pendapat peribadi Pokchik - bukan mewakili pasukan Pokchik.

IGP dah ambil jalan terbaik dengan kuatkuasakan larangan rentas negeri dan wajibkan semua yg nak rentas negeri lapor dibalai polis kediaman masing masing dan lapor semula di balai polis destinasi.

TAPI satu tindakkan yg U Turn dan SALAH bila IGP tarik balik arahan wajibkan lapor di Balai - hanya dgn alasan balai sesak dgn orang ramai yg nak lapor.

Sepatutnya biat SESAK - baru nampak tegas peraturan ini dan akan orang ramai yg tiada keperluan nak travel akan patah semangat nak suka suka balik kampung.

Bila dah macam ni - semua arahan kerajaan dan polis nampak mudah dan ringan. Tiada ketegasan.

Polis dan kerajaan sepatutnya dah tao mentalitili orang ramai - tiada bezanya mentaliti kita dgn rakyat Italy.

Apa yg berlaku 48 jam yg lepas - bersedia la pemanjangan tempoh kawalan selepas 31hb nanti dan ianya bukan lagi Arahan Kawalan Pergerakkan tapi akta yg lebih serius.

Mohon dijauhkan dari situasi begitu.

dua_chzy replied at 18-3-2020 03:00 PM
Berdasarkan situasi semalam, tinggi potensi weol nak darurat ni. If Jumaat ni angka positif cecah  ...

Chez... simpan la apa yg patut utk diri dan anak anak.  LDU dah TWU dah ada yg jangkit..a matter of time ja kat KK utk merebak.

Apa yg Chez utarakan tu betul - kematian bertambah + graf jangkitan darab dua tiap hari....

Darurat.