CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kurex

DAPAT JIRAN SSKJP

Akak pernah serumah dan kena tikam belakang. Ada juga yang baik tapi akak serik dah nak kawan dengan orang sana.

I tak boleh la menahan dari dari join untuk mengumpat hehehe I pernah berjiran dengan group sskjp ni zaman uni and I tak pasti diorang dari belah mana, tapi diorang suka dengar lagu dikir yang macam siam siam tu. Bahasa kelantan yang pekat sangat tu. I kurang kurang simple kelate I boleh la kecek lagi. Tapi time dengar lagu jiwang boleh meleleh air mata ai is kenot standddddd. Berjiran pernah dengan sskjp. But sebab walau rumah berdepan, tapi tak dengar pulak apa apa. Mungkin sebab married couple kot jiran jiran sskjp I, so basically we were tied up dengan urusan harian masing masing.

Jiran belakang rumah i bini dia orang pahang. Dia suka masak kat dapur luar dengan mulut bising marah itu ini kat laki n anak2 dia. Sambil membebel sambil kelentang kelentung ketuk2 kuali. Tu belum dia tumbuk lesung macam orang kesurupan. I yang tumpang dengar ni pun boleh terjangkit murung. Kadang2 bila dia bising sangat aunty rumah sebelah dia sengaja cakap haiyaaaaa kuat2, baru akak tu senyap sikit

So rasanya isu jiran memekak ni tak ikut bangsa or puak. Nasib ko la dapat jiran perangai senonoh ke tak.

bloodyamuk replied at 11-4-2020 01:28 AM
aku tak pernah berjiran dengan sskjp...tapi aku pernah berjiran dengan lakibini bangsa c tiap2 malam ...

habislah satu taman berhantu

Ed_Lyn replied at 11-4-2020 07:36 AM
Jiran atas rumah aku kerap ubah tong gas..    Memang sungguh mengganggu..

Ntah2 bkn org... dulu umah makcik aku tiap malam katanya org atas bertukang... tiap malam bertukang... bila tanya org atas kata x buat apa... sapa yg bertukang. Haha

Belakang umah aku... india... pun bising... mentang3 aku x paham satu apa dia cakap... kemain kuat marah anak, laki bila gaduh... nak je aku rakam pastu translate apa dia bisingkan tu.. haha

Follow Us
PristineOne replied at 11-4-2020 02:00 AM
Atau bunyi macam guli bergolek?

Ada... Banyak kali dengar bunyi guli. Tapi yg bercakap tu memang manusia.. yg bersembang kuat tu baru duduk kl..

zuriey replied at 11-4-2020 02:03 AM
aku mmg tobat la jiran dgn diorng ni.. time2 maghrib pun dok berborak dpn rumah..bwk kwn2 segerombol ...

Semalam aku jerit duruh diam, dorang bersembang lagi kuat. Siap ada kawan dia back up. Pukul 3 sampai pukul 4 dgr suara jantan pulak. Tak tau la tu adik ke atau boipren.. cam kimek... Dah la sebelum ni jumpa kondom bertepek dekat rumah iols yg masih basah. Nak tuduh mana lagi kalau tingkat 5, sebab tingkat 5 tu berbumbung, kalau tingkatb6 yg buang, mesti kena bumbung lahanat atas ni

merrissa replied at 11-4-2020 07:12 AM
dahsyat tul rumah batu tu...leh dengar gajah jalan

if duk UK rumah berlantaikan kayu

Gemuk2 ke diroang2

Ed_Lyn replied at 11-4-2020 07:36 AM
Jiran atas rumah aku kerap ubah tong gas..    Memang sungguh mengganggu..

Wowww.. manusia ke

syadq replied at 11-4-2020 08:20 AM
Jiran yg culik kucing ko jugak ke ni

Ye! Dorang la..

Tandas dorang selalu bocor. Lepas tu dia korek lobang tu sampai menitis dekat rumah aku. Yg cari tukang paip, mak aku ye sebab palat atas ni semua tak tau nak buat apa. Bila check, kemain banyak rambut dalam paip tu.. rumah dah tentulah bersepah

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

sskjp ni mmg terkenal kena cop gitu gini... n unfortunately, ur neighbor's behavior confirms those negative stereotypes on them.  sebaiknya sebagai org islam, let's just stop these negative connotations.   org kelantan ka, johor ka, sabah or sarawak ka, cina or india... benda ni subjective sebenarnya.   

cara nak handle jiran mcm tu... kau mulakan dgn bg dia buah tgn.  pastu tanya la dia microphone henpon dia ada masalah ke sbb kau boleh dgr dia ckp sebutir2 dari rumah kau. pastu selitla sekali, sebenarnya segala apa dia ckp dlm rumah pun kau boleh dgr.   if it's coming from a young n handsome guy, mestilah dia segan n mula ckp bersopan2 in low volume lepas tu, insya Allah.  kalau tak jln juga, reportkan aje kat ajk persatuan penduduk situ.

kalau mls nak hadap, kau reportkan terus.

isseliparjepun replied at 11-4-2020 08:28 AM
I tak boleh la menahan dari dari join untuk mengumpat hehehe I pernah berjiran dengan group sskjp ni ...

Yg menyewa ni tak kawen lagi. Memang tak putus sskjp dari i sekolah rendah darjah 2 sampai umur 30, yg menyewa set set ni je. Dulu ok sskjp yg menyewa, baik, selalu bagi makanan nak pulak tu cikgu iols. Tak manis pun. Cikgu2 tu pun dah kawen & pindah dah.

Sekarang ni, masuk je orang baru silih berganti, macam cibai sekor2. Campak kondom la, mee goreng la, korek paip tersumbat  la...

umbut replied at 11-4-2020 08:48 AM
Belakang umah aku... india... pun bising... mentang3 aku x paham satu apa dia cakap... kemain kuat m ...

India ni, bersembang biasa pun macam bergaduh padahal sembang kosong je

merrissa replied at 10-4-2020 11:12 PM

Tu yg ak aku try buat jgk, if jalan atau lari biasa mmg tak keluar bunyi. Kena campak barang berat baru bunyi. Tak tau lah anak dia kaki gajah ke apa. Yg tak bunyi dalam bilik, stress aku. Nak tahu dia balik rumah, bunyi tu lah. Tgh berkira nak gi tegur ke tak, nak pindah taklah rumah sendiri.

Kurex replied at 11-4-2020 09:44 AM
Yg menyewa ni tak kawen lagi. Memang tak putus sskjp dari i sekolah rendah darjah 2 sampai umur 30 ...

U duk apartment ada yuran selenggara tak? Buat aduan dekat pengerusi/ ketua or authorities kat situ. Kalau u ada extra income, pindah je dari dapat jiran macam tu. If not, kita memang makan hati la. Or u harap je la diorang akan berpindah segera dari situ. Cara lain, u ask them nicely.

CiliPadiSedap replied at 11-4-2020 08:38 AM
habislah satu taman berhantu

area rumah iols duduk during childhood ni dah biasa dah kes2 terjun bunuh diri ni ekekeke

mukim sebelah baru2 ni ada kes budak terjatuh tingkat 16 tu...

biasa dah orang kat situ dengar bunyi kedepuk  tengkorak kepala menhentam lantai simen

merrissa replied at 11-4-2020 07:12 AM

Iye, dinding dan lantai apt di US memang nipis.
My 1st apt, bilik playroom my kids bersambung dengan bilik orang sebelah. Yang tak sanggupnya bila couple tu buat 'kerja", siap dengan pompuan tu menjerit2.
Nasib baiklah anak2 yang kecik2 lagi and tak tau apa2 dan mereka tak tidur di bilik tu.

pastu pindah apt lain,Boleh dengar orang atas berjalan.Kriuk..keriuk...Boleh tahu dia balik bila and keluar semula bila. Nasib baik dia duduk sorang2.
Sebab tu lah if tornado datang, habis rumah2 mereka terbang. rumah2 dibuat drp papan nipis aje

Kalu kita tinggal di rumah flat/pangsa/aprtment benda2 mcm ni la yg kita kena hadap..  Byk jiran2 yg penting diri sendiri ja..  

bloodyamuk replied at 11-4-2020 01:28 AM
aku tak pernah berjiran dengan sskjp...tapi aku pernah berjiran dengan lakibini bangsa c tiap2 malam ...

Hoiiii! This turned really dark really quick.. Takut pulak..