CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zhana

Luahan perasaan : Tawar hati dengan suami

Kesiannya kau TT, sapalah buat onar hijack thread ni, aku yang nak dapat gossip panas pun rasa nak sewel baca.

Tapi TT, kalau kau rasa nak berskandal sementara bergelar isteri ni, dinasihati janganlah ya. Kau pun bukan kenal sangat lelaki yang kau nak berskandal tuh. Dan lelaki yang nak berskandal dengan perempuan bergelar isteri orang seharusnya bukanlah lelaki yang baik. Mungkin betulkan diri dahulu, tenangkan jiwa dan tanya apa yang kau nak dalam hidup ini. Pastu satu persatu TT cuba laksanakan.

Kalau cinta yang TT nak--dengan suami pun boleh ditumbuhkan cinta itu. Usahalah. Dengan skandal lebih-lebih pun nafsu jah. Tapi nafsu bukan cinta. Jangan keliru.

Gituh chuols, iols melunaskan tanggungjawab selaku forummer berdedikasi. All the best, TT ya.

Kalau drama ia mudah, ko jahat, mintak cerai pei mahkamah syariah.tt nk apo dgn suami. Kalau da takde ape dah dlm hati tu proceed ape yg patut. Jgn depress mende yg emangnya bukan masalah u sejak mula pon.

jepp replied at 19-4-2020 05:54 PM
kita sekapal uols..
bagi komen then kena potong kedit kih kih kih

hahaha... tinggal sat ja
dtg balik hambik kawww
berjujuk2 kredit kena potong
bertanya jah padahalnya
mana la forumer tak mengata
mentang2 kawan habis delete tak tinggal jejak
lawak pulak rasa

mamakoya replied at 19-4-2020 10:19 AM
aku pening baca benang ni.. pastu selalu salah timing.. asyik terlepas je GOSSIP Forumer Cari yg tgh ...

I pun.. selalu terlepas.. dah mod delete baru buka thread ni.. i scary dgn org2 dlm forum ni.. reality mmg scary life masing2..

Kepada tt, i faham masalah tt. Bila kena hijack thread tt lagi lah pening kan..

Zhana replied at 19-4-2020 10:36 AM
Problem yg saya hadapi suatu masa dahulu , dianggap manusia di alam realiti / psikiatri sbg tkde pro ...

Uols lama sgt x ngesek ni sbb tu tawar hati. Silanfix benda tu konfirm lepas ni x tawar hati dah

Follow Us
abih tu TT nak apa sebenarnya?
dr td aku baca asyik tawar hati jah
kalo dh tawar hati sgt, why u stay in marriage in lagi
mintak cerai je lah and move on
berlambak lg andartu kat luar sana tgh tggu jodoh diorg.boleh jd next jodoh laki TT adalah utk gol.andartu single

guesswho09 replied at 19-4-2020 07:03 PM
hahaha... tinggal sat ja
dtg balik hambik kawww
berjujuk2 kredit kena potong

true...
dahla nak tolong TT tak faham faham masalah TT

kedit pulak kena potong
hihi

cmf_premierleag replied at 19-4-2020 08:33 PM
kalo dh tawar hati sgt, why u s ...

Tak boleh cerai. Kalau cerai tkde benda nak buat sorang2 . Boleh bunuh diri tau

Sy taknak la bunuh diri. Masuk neraka straight keje bodoh

cmf_premierleag replied at 19-4-2020 08:33 PM
kalo dh tawar hati sgt, why u s ...

Sy mmg dengki kat sesiapa yg akan kawen dgn suami saya. Sy dulu dpt layanan macam taik ., kalau isteri baru dpt layanan lagi baik (oh semestinya.. mmg tkde gangguan...  mil fil dan sorang adik ipar yg suka fitnah saya dah meninggal) kalau sy pon tkde gangguan i can perform better.

Tapi perkara tu tak berlaku pon. Suami sy takkan buat perkara yg menyusahkan dia

Tt, i rasa u ni stres. Stres tu bukan berpunca dari benda yang lepas2 tu (mil, layanan suami etc) tapi u jadikan stres tu punca utk u grudge pasal benda2 yang dah lepas. Sebab u kata hubby dah berubah n cuba layan u baik2. Mak mertua u pun dah lama takde. So why now?

I bukan kata u salah ye tt. Maksud i ialah, cuba u buat something untuk diri u. Walaupun tengah pkp, ada banyak benda yg u boleh buat untuk stay happy. Gi join group masak apa tak jadi kat fb tu ke, tengok netflix ke, masak2 ke, gardening ke. Yang penting, jangan biarkan diri u banyak masa untuk mengelamun. Jangan pikir benda yang dah lepas2 tu, pandang ke depan. U tak boleh ubah pun apa yang dah berlaku, tapi u boleh n ada peluang untuk tentukan hidup u lepas ni sama ada nak jadikan hidup u heaven atau hell.

Kesimpulan i kat sini : make yourself happy. Buang segala pikiran yg negatif. Give your marriage a second chance. Tapi kalau betul2 dah tak boleh nak terima dia, pikir jugak adakah hidup u tanpa dia memang sebenarnya lebih baik.

All the best tt. Hugsssss

Dulu saya selalu suruh suami sy kawen lain. U know.. saya nak ada org lain rasa apa saya rasa... gitu laa

Megikari replied at 19-4-2020 08:41 PM
Tt, i rasa u ni stres. Stres tu bukan berpunca dari benda yang lepas2 tu (mil, layanan suami etc) ta ...

Tq very much. Really2 appreciate apa yg sis tulis..

Eh mungkin la betul apa yg sstgh porumer kat sini cakap. Sy mmg tkde life.

Sy macam takut nak ada kawan sgt. Taknak ada komitmen dlm berkawan ... Kalau berkawan dgn kawan sy yg 2 org tu pon jarang2 sgt communicate. Sbb dorang tak kecik hati kalau sy tak wish apa2 or senyap je tetiba.  Sblm PKP sy make effort utk jumpa dorang walopon jauh... Sy tkde fb . Dulu buat ig utk communicate dgn anak sedara. Tapi now kecik hati dgn anak sedara sbb dorang nakkan duit saya aje . Time kita senang ajak jalan2 @ belanja dorang. Tp memasing tkde make effort nak tny khabar saya. Me always the ones yg make effort nak say hi first.

Ok mulai harini sy try make friends kat sini, i mean reply2 kat forum. Sblm ni SR... dulu muda pernah la register CARI . Tp lupa password email sy ..   

acik zhana try  la main tiktok sekali....buat joget keranda..hehe

salamon replied at 19-4-2020 09:02 PM
acik zhana try  la main tiktok sekali....buat joget keranda..hehe

Sorry tak minat ... ... dan tak reti. Masa kecik dimomokkan dengar muzik lagu haram. Temgok tivi benda2 lagha syubahah ...lepas kawen mak mertua marah sgt kalau saya tengok tivi atau tahu saya bukak radio selain ikim. Saya layankan je la malas nak lawan

Zhana replied at 19-4-2020 08:36 PM
Tak boleh cerai. Kalau cerai tkde benda nak buat sorang2 . Boleh bunuh diri tau

Then hadap saje suami tt jgn cerai. Jgn komplen mengadu kt porem

Edited by Illayana at 19-4-2020 10:10 PM

Tak fhm plak. Awal2 tt ckp dh minta cerai, terhenti sbb MCO, last2 ckp tak mau cerai sbb nnti tak blh duk sorg. Drpd penceritaan tt ni, mcm tt tak diberikan ur due attention for good mental growth dr kecil sampai la ni. U said u r an introvert, tak ramai kwn dan tak berkwn mana, tp tt ckp kalau bercerai duk sorg blh rs nk bunuh diri?

But then, sy fhm kesulitan tt. Masalah yg melibatkan emosi ni kadang susah org yg bermasalah tu nk jelaskan. Org yg bc pn limited kefahaman sbb tak th hujung pangkal, hence tak dpt bg insight dan nasihat yg lebih bernas spt yg tt harapkan.

Tt nmpk serabut dan tak jelas apa yg tt nak at this point of life especially dlm marriage tt. Cuba sambil2 tt duk sensorg dlm bilik tu, try jot down masalah tt, dan apa yg tt nk from each problem. Slps membaca pengalaman2 pahit tt dr zaman kanak2 hingga la ke alam perkahwinan, byk rupanya unresolved deep-seated issues dan inner conflicts yg tt alami. Mungkin tt tak jumpa lg psychiatrist yg betul2 professional. I’m not surprised that some of our counsellors/psychiatrists kt msia ni tak professional. Mental health awareness masih kurang dan mungkin segelintir org yg dlm bidang ni pn tak anggap benda ni serius. Pernah terbaca psl kaunselor kt sekolah, ade yg bila student cerita, hbs dia jaja blk cerita kt guru2 lain. Blm msk dia pnya judgmental look dan attitude kt student yg percaya kt dia as kaunselor.

I also agree with some of forumers ckp, faktor usia, maybe turut memberi kesan kpd apa yg tt rs. Maybe ini magnifying ape yg tt duk simpan selama ni. Tt mungkin dh buat solat istikharah sblm ni, tp kalau boleh, disaat2 mcm ni mungkin tt blh perbanyakkan lg solat istikharah minta petunjuk daripada Allah, especially utk minta petunjuk apa yg sebenarnya berlaku pd tt and whats next. Semoga tt sentiasa bertenang dan jgn serabut kan hidup tt dgn bayangan2 masa silam. What’s done is done. Yg paling penting skrg, apa yg tt nak utk hidup tt skrg dan masa dpn. Semoga dipermudahkan segala kesulitan tt. Aamiin...

akhirnya meolls dh sampai ujung thread... gigih meolls khatamkan... dh la cerita tt berbelit-belit.... pastu ada plak hencap ntah kebenda sampai kena potong kredit bagai...

udahnya rasa biol sampai ujung

yg meolls nampak, tt ni banyak fikir sgt la... beban kt otak tu mcm2... kejap salah family... kejap kena sexual abuse masa kecik... kejap salah mak mertua... yesss... memang semua tu pahit untuk dikenang... tapi untuk apa dikenang lagi? sebab tt x boleh ubat walau sesaat pn sejarah hidup tt...

pada meolls, memandangkan ramadhan pn dh dekat, sama2 la kita perbaiki diri kita, move forward, sambil2 isi ramadhan kita dgn sebaik2 perkara, kembali pada Allah, pada Dia sebaik2 tempat mengadu.... mengadulah apa saja...pasal suami, pasal anak, pasal hati...

sudah2 la hidup dengan rasa menyesal sebab itu, menyesal sebab ini... sbb tt xkan dpt ubah apa.. cuma hati akan tambah letih. tambah sakit...

let's fight together ya tt

sapa yang ot bagai tu, korang tunggu jap..