CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Zhana

Luahan perasaan : Tawar hati dengan suami

Edited by Lavender85 at 19-4-2020 10:53 AM
Zhana replied at 19-4-2020 10:36 AM
Problem yg saya hadapi suatu masa dahulu , dianggap manusia di alam realiti / psikiatri sbg tkde pro ...

Oklah bila sy baca2 sy rasa masalah awk sbnrnye awk tawar hati sbb x diberi perhatian oleh suami.. pastu awk masih teringat2 kata2 org termasuk suami awk yg buat awk rasa down/sedih/kecewa/tertekan .. suami mmg baik jaga agama semua mgkin bagi cukup nafkah juga tapi sbb dia sibuk dgn urusan dunia dan akhirat perasaan keluarga mcm isteri anak2 terabai.. solat jemaah sama x? Sorry tanya.. pastu mglin awk harapkan dia puji2 atau selalu ambik berat  , jadi suami yg boleh kita ceritakan masalah , yg selalu ambik berat hal anak2 instead of serahkan semua atas bahu si isteri. Org nmpk suami bagus agama semua tapi di sisi awk , awk derita sbb hal rumahtangga, masalah emosi semua awk kena tanggung sorg2. Betul ke?

CiliPadiSedap replied at 18-4-2020 11:46 PM
aib nak buka sekejap je dik. forumer tu tengah meroyan. habis dia selongkar. bagi kaka mudah ...

cmna org selongkar bnda2 cmni ha? semua anonymous kan?
melalui ip address ke?
terkagum jap aku..

weezerfan replied at 19-4-2020 10:40 AM
Katalah dekat suami hang tawar hati dah. Jgn simpan sorang2. Kalau suami syg lagi dia kena do some ...

Sblm ni mmg gaduh teruk dgn suami lepas sy tuntut hak saya ... sy tuntut hak dpt layanan sbg isteri. Suami mmg buat saya macam robot. So sy pergi jumpa dr pakar psikiatri tetap tak membantu , malah makin menjahanam. Lepas drp tu sy mintak cerai, sambil2 cari peluang ada kah sy ada peluang utk kawen lagi.

Jawapannya ada , KALAU sy ada duit juta2. So sy mintak gantirugi dari suami 10 juta... tapi dia manader duit sebyk tu. ..sy mintak 2 juta pon dia tkde. So dia plan nak jual semua aset ... duduk area bukan lembah klang jual aset bukannya boleh main harga pon...  tapi dlm proses nak jual aset, tiba2 kena PKP.

Sy tak suka hidup sendiri sbb sebelum kawen sy mmg byk kawan rapat. Lepas kawen je macam antisocial sbb suami tak suka sy bersocial.

Sejak sy terfikir nak cerai, sy mmg dah isolate diri saya. Duk berkurung dlm bilik. Rasa kosong & tawar dlm hidup. Tkde dah perasaan nak bunuh diri, nak bunuh org, depression, tantrum , etc... now it’s time to sit back n relax... dan rasa passive. malas nak pk apa2 buat apa2.... Dan mula pertikaikan kenapa saya perlu terima pinangan. Bukannya masa tu terdesak nak kawen pon. Sy TAK TAHU yg dlm dunia ni, pinang anak dara org pon boleh tak ikhlas. Keluarga suami imej baik2... org kampung, yg perempuan tudung labuh & alim2... Budaya tempat saya dtg rumah meminang maksudnya “pre-approved”. Kalau tolak, pihak perempuan akan bagithau tak perlu dtg merisik (wasting time & effort kalau dah tahu nak tolak)
Kadang pertikaikan kenapa mak saya lahirkan saya. Kenapa Allah perlu jadikkan saya ... masalah sy dianggap bukan masalah oleh semua org (di alam nyata) .  Semua org marah sy & salahkan saya sbb sy seorg yg ungrateful.

Zhana replied at 19-4-2020 01:01 AM
a) definitely NO
b) definitely NO

yg kitorang nak tau, perkara yang sudah betlalu tu lah apa dianya...

Lavender85 replied at 19-4-2020 10:52 AM
Oklah bila sy baca2 sy rasa masalah awk sbnrnye awk tawar hati sbb x diberi perhatian oleh suami ...

Suami sejenis yg pegi jemaah di masjid  walaupon kena merangkak atau  rumah nak pecah meletup lpeas mak dia meninggal.. Dia akan tinggalkan apa saja kerja dia semata2 nak berjemaah di suaru. Saya nak set aside pasal amalan dlm isu saya. Sbb kalau sebut pasal solat/ doa apa semua, hidup kita berkisar tu je. Saya nak luah perasaan dari segi teknikal yg tidak libatkan doa & solat. Sbb doa & solat adalah basics of life kan. Kita drp kecik diajar utk buat benda tu without questioning anything

Zhana replied at 19-4-2020 11:05 AM
Suami sejenis yg pegi jemaah di masjid  walaupon kena merangkak atau  rumah nak pecah meletup lpea ...

yela .. tak soalan saya maaalah awak skrg ni pada sisi lain suami yg x layan awk mcm seorg isteri ke? maksud saya ambik berat tentang hati dan perasaan? bila dh lama sgt awak jadi tawar hati.. suami pulak baru sedar dan cuba berubah?

Follow Us
b_n_c replied at 19-4-2020 11:01 AM
yg kitorang nak tau, perkara yang sudah betlalu tu lah apa dianya...

Perkara dah berlalu . Skrg hb mmg jaga saya bersungguh2 . So what’s the problem? Some might say such thing...

Setelah sy berperang hempas pulas dgn suami & buat research, saya dapati rerupanya mak suami dah didik anak supaya taat kpd mak ayah tak berbelah bagi..... dan sehingga mak dah meninggal pon masih menunjukkan ketaatan.

SEMUA perkara yg dia buat (solat jemaah without fail, rajin belajar sampai jadi doktor apa semua, sedekah, tak buat benda lagha etc.) adalah kerana mak. BUKAN kerana Allah

So sy bagitahu dia sbb sy tak tahu nak solve masalah rumahtangga macamana dah. Rasa marah sgt & geram sbb walaupon dia pergi kuliah, tp tetap dia jadi diri dia yg begitu (tak boleh ubah pemikiran dia) last2 saya ckp kat dia yg dia syirik sbb anggap mak sbg tuhan. Sembah mak bukan sembah Allah

Of course saya kena pukul & pijak kepala bila saya cakap macam tu

Lavender85 replied at 19-4-2020 11:11 AM
yela .. tak soalan saya maaalah awak skrg ni pada sisi lain suami yg x layan awk mcm seorg isteri  ...

Saya mmg seorang yg tak penting kan sgt perasaan . Sbb saya pon mungkin dididik dgn keras oleh family. Selalu mengalah , dan selalu rasa kesian pastu tolong sampai titisan terakhir . Tak penting utk saya org acknowledge atau tak. Kekonon Allah lebih tahu . Memang  srp kecik family dah buat sy macam tu

Zhana replied at 19-4-2020 10:27 AM
Tq. Mmg rasa wasting time jumpa Dr pakar... Dr yg saya jumpa tak professional. Sgt sgt tak profess ...

rasanya forumner dlmnni lg hebat dr doctor tersebut....

hehehe..

chilll ye awak..suami mcm tu lantakkan je lah,
klu xnak cerai, awk pk ni je, ada isteri yg legi teruk dr awak(suami kaki pukul, kaki curang, kaki biawak, x bg nafkah, pow duit bini, kaki dadah, dan mcm2 lah kaki x guna)

Lavender85 replied at 19-4-2020 11:11 AM
yela .. tak soalan saya maaalah awak skrg ni pada sisi lain suami yg x layan awk mcm seorg isteri  ...

dia x jwb soalan awak ni lg...hehe

betul2 jiwa kacau nampaknya si tt...

betul ke tt ini mslh awak skrg ni?

jawablah soalan lavender85 ni sb sy berpendapat sama dgn dia...

suami mengejar amalan akhirat tanpa pedulikan anak isteri, gitu?

tt, kesian awak, sy blh rs perasaan awak skrg ni, hati awak tgh sakit sb sedang playback balik hal2 lama awak dr fmily, sekolah, study, mak mertua, suami....

jgn lah begitu tt, please...lepaskan semua itu, let it go, tt kan kuat, dlm keadaan mcm ni awak kena pk..
"lantak lah kau nk buat apa, nak jadi apa pun, aku blh hidup sndiri ma"

oh maybe mslh tt sb tt lack of social communication or intetaction sb suami larang awak berkawan kan...ermmmm...cmna eh jap ye...

erm cmni, awk kata skrg awak brkurung dlm bilik kan, so layan je la forum ni smpai lebam..

tgk forumner bersembang kt thread2, bersembang, bergaduh, bg pendapat otomatik rs mcm tt bergaul dgn org...sb forum ni adalah real time discussion...

lps tu otak tt jadi segar je...ni permulaan lah, lps tu step seterusnya nnti tt cuba la buat xtvt tambahan slow2..
lama2 rs tawar ht tt kt suami mgkin hilang...kena bergaul ckit la dgn org luar...

b_n_c replied at 19-4-2020 11:37 AM
erm cmni, awk kata skrg awak brkurung dlm bilik kan, so layan je la forum ni smpai lebam..

tgk fo ...

Awak... PKP . Duniamenjadi sempit. Dunia kita rumah kita je

b_n_c replied at 19-4-2020 11:20 AM
rasanya forumner dlmnni lg hebat dr doctor tersebut....

hehehe..

Kalau dpt suami hampeh. DAH LAMA saya buang dia dari hidup saya. Masalahnya sy pon manusia. Sisi jahat tetap ada

Kalau sy ceraikan dia.  2-2 move on. Siapa yg untung? Tentu lah isteri baru dia. Kalau dia kawen la. Tak perlu hadapi mak mertua bapak mertua yg berlagak macam pegang kunci syurga. Bersedapan buat seks , tapi anak2 hasil bersedapan hb sy (dan saya) yg kena sara & ambik berat. Dahla kita bukan mak . Tak boleh ditegur / larang. Kena say YES aje...  Of course adik2 dia demand. Yg doktor tu abg dorang . Duit abg dia duit dia . So semua rasa sy sekadar melukut di tepi gantang. Eh betul ke peribahasa tu.  Hb sy pon dah jadi baik.

Pompuan... kalau tkde gangguan fil mil / ipar2... kawen2 je suami dah stable .... tkde financial prob etc., dpt layanan baik dari suami... Adakah dia akan layan jahat kat suami? Adekah akan cakap kasar ? Layan anak macamana? Mestilah lembut2 & rasional jugak kan

Edited by Zhana at 19-4-2020 11:52 AM
Lavender85 replied at 19-4-2020 10:52 AM
Oklah bila sy baca2 sy rasa masalah awk sbnrnye awk tawar hati sbb x diberi perhatian oleh suami ...

Sy tak tawar hati sbb nak perhatian. Sebab suami mmg dah bgtahu awal2 dia tak reti nak ambik hati makwe (awal2 kawan mmg macam ni)

For me itu bukan isu. Dapat keluar dari family sendiri pon dah cukup bagus. Sy selalu perasan2 dia saviour saya. Sbb tu sy appreciate sgt dia... dulu laa.. masa mula2 kawen, sehingga lah mak mertua meninggal

Zhana replied at 19-4-2020 11:51 AM
Sy tak tawar hati sbb nak perhatian. Sebab suami mmg dah bgtahu awal2 dia tak reti nak ambik hat ...

Habis tu kalau bukan curang, bukan psl x jaga agama, bkn x jaga hati perasaan... jadi sebab apa???  Sy pun pening... sebaiknya kalau nk luah perasaan nk org bantu ceritala apa yg sbnrnya.. sbb kalau kita2 semua x tau .. nak.tolong pun x tau .. atau ada dendam kesumat melalui perkataan suami , arwah mak mertua dan keluarga??

ok..So masalah hakak ni sebenarnya kurang kasih sayang dan perhatian la ya..pernah rasa bahagia hingga rasa bersyukur ada suami cmni tak? akak dah menopouse ke? kadang2 masalah emosi ni sbb nk menopouse

Edited by Zhana at 19-4-2020 12:10 PM
Lavender85 replied at 19-4-2020 11:57 AM
Habis tu kalau bukan curang, bukan psl x jaga agama, bkn x jaga hati perasaan... jadi sebab apa??? ...

Eh? Sy tak tulis ke yg mak mertua tak ikhlas pinang sy.

Dia salahkan mak saya terima  pinangan tu (dan perkahwinan pon berlangsung) . Why datang merisik in the first place?  Might as well kalaupon dia rasa saya tak laku,  sy tak perlu kawen pon kalaulah sy tahu dia pinang sy tak ikhlas. Orang offer (tanya) saya nak kawen ke tak. Salah saya ke jawab “nak” ????

Pastu aleh2 marah sbb kawen. Sy tkde masalah dgn suami pon. Suami jenis berat mulut... tak pernah ngadu apa2 kat family

Mil marah pasal terima pinangan  pon lepas ada anak 3. Eh. Takkan dah ada anak 3 nak cerai . Dah lalui susah senang bersama.

Sejak drp tu sy mmg down tapi ramai MARAH saya kenapa nak ambik hati dgn mak mertua. Makmertua yg lahirkan suami kita besar kan suami kita blablablabla yadayadayadayada . Syurga bawah tapak kaki ibu

So sy pon letak tepi je la. Masalah terpencil katanya....

Zhana replied at 18-4-2020 09:45 PM
Terima kasih . Itu la masalah saya sekarang. Saya susah nak redha dan terima taqdir utk saya

Kau ni nak cerita ke tak ni.. Hum. Kena kuat kan ibadat lagi, solat taubat banyak, biar amalam ibadat lain  macam solat , baca quran jadi berkesan untuk kuatkan iman. Jangan salahkan Takdir, salahkan qada qadar ALLAH.
berat membaca luahan, berat lagi perassan yang menanggungnya

Kak..saya alami perasaan mcm akak skrng..cuma jalan cerita kita berbeza..
Tawar hati walau suami ada npk perubahan..
Suami saya pun jenis taat dgn mak dia..
Apa mak suruh bt dia tak akan bantah..
Ye dia mungkin ank yg baik soleh
Tp dia bukan suami & ayah yg baik.
Dia kerja 16 jam sehari..Bila di rmh satu kerja pun tak pernah bantu saya..dia kata dia tak reti bt kerja rmh sejak kecil mak & kakak2 dia yg jdi hamba dia..
Anak menangis sampai biru muka depan dia pun dia tak layan..saya jadi mangsa pukul..
Pernah satu masa saya mengandung dia pijak kepala saja berkali2..ya pijak dgn kaki dia..
Mcm2 cara saya buat supaya dia berubah..
Sampai satu tahap saya duduk sorng2 dlm bilik gelap & saya ckp pd diri saya, mungkin saya tak mampu utk ubah perangai manusia lain..saya sendiri perlu berubah..saya perlu bangun utk ank2 saya..ya sejak itu saya dah tak peduli pd suami..apa dia buat, dia ke mana semua saya tak peduli..janji dia beri saya duit setiap bulan..semua keperluan rmh cukup..yg lain saya dah tak peduli..sampai kan dia balik kampung sorng2 ..saya dah tak ikut lagi..

Sekarang nampak perubahan pd suami
Tapi hati saya tak gembira pun walau itu yg saya nak dulu..
Apa dia & keluarga buat pd saya jadikan hati saya keras..
Perasaan apa pun tak ada dlm hati saya..sayang tidak, marah pun tidak..kosong.
Saya hanya fokus pd ank2..
Walau ank2 saya masih kecil
Saya nk diorng ubah nasib & hidup diorng jadi lebih baik dari saya..
Saya sejak kecil pun tak dpt kehidupan yg elok.
Saya tak nak ank2 lalui apa saya lalui dulu..