CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: warrior007

Aku lelaki dan aku sensitif

green~tea replied at 23-4-2020 04:59 PM
Alaaa.. i baca kisah TT mak masak hari2... untung TT ni tau, sbb merasa masakan mak... iols tak pern ...

Tak masak sebab lumpuh. Sy faham. Tapi mak saya sihat dan dia masak pun masakan yg sy tak makan. Kalau sy tak bersyukur, dah lama sy bunuh diri. hehe

green~tea replied at 23-4-2020 05:00 PM
then u belajar la masak.. senang je buat masak lemak, tomyam segala tu

thats why la sy makan telur n nasi kicap je. sy la yg masak sendiri telur tu. yg sy ceritakan td tu adalah kisah ms sy kecil. waktu umur sy 9-10 tahun xkan lah sy nk masak tomyam jadi lain nnt hehe. sekarang cakap jelah nak sy masak apa, semua sy boleh buat asalkan bg resipi.

warrior007 replied at 23-4-2020 05:07 PM
thats why la sy makan telur n nasi kicap je. sy la yg masak sendiri telur tu. yg sy ceritakan td t ...

Ok lah dik... habiskan cerita u.. ingatkan u ni BBNU bising mak asik masak sambal ikan...

Anyway.. regardless mak tak mampu buat or taknak buat... parents takleh elak dari memilih kasih...  maybe what happen to us benda takleh elak... tp still benda tu kena kat kita... i start masak for the family at 10 yo....

green~tea replied at 23-4-2020 04:59 PM
Alaaa.. i baca kisah TT mak masak hari2... untung TT ni tau, sbb merasa masakan mak... iols tak pern ...

chuols ni bc abes ke tak kisah TT ? mak dia masak hari2 tp dia x makan sbb dia x boleh telan makanan tu. iols percaya chuols pn ada makanan yg chuols xleh makan kan? taste makanan org berbeda yach. mcm kita sini ramai suka durian, sambal belacan, ko bg durian n sambal belacan kt mat salleh ttup hidung, muntah2 diorg kalau paksa makan. mcm tu lah analoginya.

lg 1 iols x suka konsep bersyukur dengan compare kehidupan yg lebih teruk. it's no good. bersyukur pd iols adalah apabila kita gunakan semua resources (money, time , energy, love) dengan ability yg kita ada. kalau duk compare dgan org yg nsib lebih malang smpi bila pun hidup x maju. cth kalau ada perempuan sedih suami dia nak kawen 2, then dtg lg sorg pmpuan duk cakap untunglahhh suami ko nak kawen 2, suami aku kawen 4. benda ni xkan merubah apa2 cuba tambah sakit hati jah

Rate

1

Edited by green~tea at 23-4-2020 05:18 PM
Orix replied at 23-4-2020 05:12 PM
chuols ni bc abes ke tak kisah TT ? mak dia masak hari2 tp dia x makan sbb dia x boleh telan makan ...

ok je nak bersyukur dgn apa yg ada... rasa cukup  and willing utk hidup sederhana walau lebih berkemampuan... simple and humble..  tak bermakna kita takde passion utk improve life bila kita rasa bersyukur camtu... its just that how we train ourselves..  be able to adapt... living in this new norm

Regardless apa parents TT nak treat.. diorg bukan pukul2 pun. They provided u makan minum pelajaran.. i know one day u akan jauh hati... tp awal2 ni control laaa perasaan tu, jgn bersangka buruk pada parents.. buruk baik pun dia parents u...

Follow Us
green~tea replied at 23-4-2020 05:17 PM
ok je nak bersyukur dgn apa yg ada... rasa cukup  and willing utk hidup sederhana walau lebih be ...

ok, iols harap nnt chuols kalau ada anak, anak chuols asyik nak ponteng jah, bila chuols marah, hopefully anak chuols akan cakap 'bersyukur lah ma, ada org tu pergi sekolah pun tak mcm anak suhaimi in-team, sy masih pergi sekolah cuma selalu ponteng jah'.. ataupun chuols meratap hiba suami chuols curang, hopefully ada org ckp dgan chuols 'syukurlah suami curang je, sy ni hari2 kena pukul dengan suami lepastu suami rogol anak', so that chuols faham maksud bersyukur yg sebenar.

green~tea replied at 23-4-2020 05:21 PM
Regardless apa parents TT nak treat.. diorg bukan pukul2 pun. They provided u makan minum pelajaran. ...

chuols ni mesti x habis baca khuens sibuk nk komen jah. yg TT cite dia kena pkul sb x pegi sekolah agama tapi adik beradik dia sekolah agama pun x habis x kena pukul tu apa? yg bapak dia xmo belikan buku tu provide pelajaran ke? eiii geram pulak iolss chuols nih.

Hi TT, adik sama la mcm iols tak suka mkn sambal tumis huhu tak kisah la masak ikan ke sotong ke udang ke tekak kembang sbb tak sedap.

btw psl pilih kasih dr parents adik tu, doa byk2 kat Allah ye dipermudahkan urusan semua org. Doa ayah lebih mengambil berat hal keluarga, doakan ibu lebih bahagia dunia akhirat sihat tubuh bdn panjang umur, doakan abg dpt kerja bagus dan keluar dr zon selesa yakni pandai berdikari sendiri.

utk adik pulak, jgn dibandingkan layanan ibu ayah kwn2 tu dkt anak dorang. compare how your parents treat you pulak, as long as you sihat sejahtera, cukup mkn minum pakai ade rumah berteduh & bilik sendiri ade kereta parents hantar kemana2, byr yuran study bg duit kocek dah la tu mmg bersyukur sgt2 ye. study baik2 dpt keje baik2 byk duit beli rumah kereta sendiri nanti adik decide la nak life mcm mana, still nak menyantuni parents ke or choose your own path duduk sendiri sorang2. tp jgn derhaka pulak lupa family sendiri.

as long as you tak kena abuse dah la dik alhamdulillah masih bahagia family you tu. maafkan la parents you, meleis parents mmg cmtu kot. iols pun selalu rasa cmtu dulu time study jauh, bila balik rumah nak rasa dihargai kepulangan yg dinanti gituuhh tp masih jgk kena bebel psl memilih mkn, asyik nak guna duit or kena label mengade2 manja hahahaha. tp bila dah keje nanti rasenya paham kot knp parents kita buat cmni. penat letih and faktor usia kot. emosi tak stabil lg. prob dkt ofis.

harap adik muhasabah diri and jgn tinggal doa kpd Allah. Selamat berpuasa!

Rate

1

Orix replied at 23-4-2020 05:27 PM
chuols ni mesti x habis baca khuens sibuk nk komen jah. yg TT cite dia kena pkul sb x pegi sekolah ...

Dah 2 page tt blom abes lagi bercerita neh... yes.. mmg i skip jea lepas 2 posting tt.. panjang sgt nak baca

Edited by green~tea at 23-4-2020 05:46 PM
Orix replied at 23-4-2020 05:25 PM
ok, iols harap nnt chuols kalau ada anak, anak chuols asyik nak ponteng jah, bila chuols marah, ho ...

wrong concept ni... syukur bg i.. jangan meroyan2 if things doesnt go as per plan.. move on... lepas tu improvise lah

Be able to adapt  and improvise with whatever resources we have  (money, time , energy, love)

green~tea replied at 23-4-2020 05:43 PM
wrong concept ni... syukur bg i.. jangan meroyan2 if things doesnt go as per plan.. lepas tu imp ...

tahu pun wrong concept. sama lah dgan yg concept u cuba apply dekat adik TT ni. dia sedih x dpt makan masakan mak dia yg dia suka, chuols plak pegi cakap untunglah mak boleh masak, mak iols lumpuh x pernah masak pun. gituh?

Edited by green~tea at 23-4-2020 05:50 PM
Orix replied at 23-4-2020 05:46 PM
tahu pun wrong concept. sama lah dgan yg concept u cuba apply dekat adik TT ni. dia sedih x dpt ma ...

Iols nak dia jgn berdendam ngn mak pak.. tak kena tu... those happen masa dia kecik.. and throwback.. bg i.. dah besar dah berjaya.. regardless apa diorg buat dulu..  kita berbakti je la jgn simpan dendam.. abang di biawak? Pandai2 la handle jgn kasi duit whatever

Orix replied at 23-4-2020 04:11 PM
perlu ke chuols highlight soal ni? sama jelahhhhh claim income tax ke tax exemption ujong2 mak dia ...

Perlu la highlight sebab pemahaman TT dah salah pasal tax exemption tu...  Sebenarnya mmg  mana2  mak ayah, samada ikhlas atau tak ikhlas memang akan claim exemption tu..

Edited by emily.topaz at 23-4-2020 08:10 PM

TT, Allah tu adil. Dia tak bagi semua yg indah2 di dunia ni. Semua manusia ada dugaan masing2. TT mungkin dipilih Allah untuk mendapat ujian dari org tua. So bersabar dan byk2 la berdoa semoga Allah buka juga hati parents TT untuk lebih menghargai dan menunjukkan kasih sayang mereka kepada TT sebelum terlambat.

As a mom i percaya je ur parents sayang u, walaupon mulut dia bising kene bayar duit buku sampai rm200, anggaplah dimulut je. Tp dihati sayang, sbb tu diturutkan aja kehendak TT.

And as a mom jugak i berdoa anak2 i pandai mcm TT. Rajin belajar & berjaya mcm TT.

Rate

1

sarahmirza replied at 23-4-2020 05:55 PM
Perlu la highlight sebab pemahaman TT dah salah pasal tax exemption tu...  Sebenarnya mmg  mana2   ...

kejadahnya tax exemption nk ada ikhlas ke tak

tt fokus je main game...mmg ade je parents yg jenis suke pilih kasih...so why botherr..yg  penting tt main game dgn jayanya..untung2 dpt masuk tour ke..time tu baru parents tt claim tt ni anak kesayangan pulek..pastu abg ijal tt tu diwhoareyus kan ajo...

Baca kisah TT, I boleh relate. Not exactly the same but faham la bila mak bapak lebihkan anak lain atau jenis tak gheti nak jaga perasaan anak2. Mak bapak tak pikir apa yang diorg buat ni lukakan perasaan anak2. Nak2 yang percaya anak2 je boleh derhaka  ngan mak bapak. Macam mak bapak ni maksum bila kait dgn hal besarkan anak2. Can do no sin towards their kids kononnya.

Takpe dik, just go on with your life. Bukan selamanya pun akan hidup dgn diorg. Kalau sayangkan mak ayah, maafkan lah diorg dan anggap je ni sebagai satu pengalaman dalam perjalanan hidup. Satu hari diorg akan pergi jua kalau umur adik panjang dr diorg. Jadikan iktibar jgn buat benda yg sama pada anak2 sendiri.

Bagusla adik belajar pandai. Takpe susah sikit, kecik hati sikit sekarang. Dah dewasa senang sikit boleh dok jauh2 sikit supaya tak ada cubaan famili nak mengongkong. hehehe

Ok sambung...

Perihal kena suruh. Bila mak ayah aku perlukan pertolongan, aku jugaklah orang pertama yg mereka cari, dan aku jugaklah org yg kena marah kena maki bila pertolongan yg aku hulurkan tak spt yg mereka harapkan. Abang aku ? Abang aku ada je dia aman2 main game dalam bilik dia. Mak ayah aku tak akan panggil abang aku utk minta tolong apa2. Apa yg membuatkan aku lebih rasa sedih, ayah aku selalu suruh aku sidaikan baju mak,ayah dan abang aku. Baju aku? Aku basuh sendiri. aku sidai sendiri. Hanya abg aku je yg campurkan baju dia dgan mak ayah aku so that mak aku akan basuhkan. Yg menjadi tanda tanya, baju tu bukan baju aku, tapi ada baju abang aku, tapi kenapa parents aku tak suruh abang aku sidai baju dia sendiri ? Kenapa aku ? Sama jugak perihal basuh pinggan. Aku sentiasa basuh pinggan cawan sendiri lepas guna. Abang aku dia akan tinggalkan je pinggan cawan dekat sinki sama mcm bapak aku. Tapi bila parents aku perlukan pertolongan aku yg diorang cari untuk basuh pinggan mangkuk cawan yg abang aku guna. Dah la aku makan pun kena masak sendiri sebab mak aku tak layan selera aku, pinggan pun aku jugak kena basuhkan ? Tapi, aku malas nak bertekak atau melawan, aku buat je walau hati aku sakit. Kadang2 aku rasa aku mcm perempuan sbb selalu rasa sakit hati. Ada banyak lagi pengalaman aku diherdik, dimarah sebab tak tolong parents aku walhal abang aku pun takde tolong tp dia relax je takde kena marah.

Bapak aku pernah hadiahkan abg ipar aku motor harga rm7k ms hari perkahwinan dia dengan kakak aku. So, korang boleh relate tak aku minta duit yg takat rm200-rm300 utk beli buku untuk ANAK DIA SENDIRI tp dia x bg vs ayah aku belikan motor untuk MENANTU yg harga beribu ??? Yg kelakarnya, motor tu akhirnya abg ipar aku jual. Bukan setakat tu je, mak aku pernah belikan mini playground utk cucu dia yg harga rm400 lebih dgan happynya siap call customer sevice utk cepatkan delivery cucu x sabar nak main. korang boleh relate tak bebelan beli buku pelajaran bernilai rm200 lebih untuk ANAK SENDIRI vs betapa happynya mak aku belikan CUCU dia mainan harga rm400 lebih.

Aku bru compare psal buku pelajaran VS motor. Belum aku compare pasal aku ni smpi skrg bapak aku tak belikan motor, tapi menantu dia dulu dpat motor. Apa citer? Dah la seumur hidup waktu persekolahan bapak aku tak pernah bagi aku duit belanja sekolah. Semua mak aku yg bagi itupun mak aku tiap kali dia bg duit belanja sekolah disertakan bersama bebelan macam aku ni menyusahkan hidup dia.

Kadang2 aku rasa aku jahat, aku busuk hati, aku dengki bila org lain dapat melebihi apa yg aku dapat, tp aku x boleh tipu diri aku dan perasaan aku. Kadang2 aku rasa aku ni sensitif mcm perempuan. Tapi aku dh cuba utk keraskan hati, masih tak boleh.

green~tea replied at 23-4-2020 05:48 PM
Iols nak dia jgn berdendam ngn mak pak.. tak kena tu... those happen masa dia kecik.. and throwb ...

sy tak berdendam. cuma rasa sedih dengan apa yg berlaku. sy sensitif.