CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13644|Reply: 75

Seram d kampung halaman

Post time 5-5-2020 07:41 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by Mizz_LoL at 6-5-2020 01:13 AM

Kisah seram ni berlaku sejak aku kecik lagi yg berlaku di kg sendiri.. Lagi bila kluarga brkumpul utk pulang ke kg utk beraya. Pasti akan brlaku prkara yg aneh.. Setiap kali balik juga la smua akan tido beramai di ruang tamu sebab masing xberani nak tido dalam bilik kcuali waktu siang.. Kdg tu bila ade anak2 yg kcik ni.. Tepat pd jam 12 keatas, pasti akn melalak xberhenti sebab nmpak bnde berkeliaran dalam rumah tu..

Mujur Tok aku ni pndai dlam mngubat org.. Setelah keadaan menjadi pulih, aku jadi payah nak tido malam tu.. Mata aku akan mula mengilau memandang kearah setiap sudut rumah tu.. Tiba pulak mata ni ternampak dia yg brbaju serba hitam berambut pnjang yg mnutup bhagian mukanye.. Aku pon trus tarik selimut dan perasaan tu terasa dia makin hampir mnuju kearah aku.. Xputus ayat kursi aku baca sehingga aku rasa tenang.. Lepas dri tu aku paksa dri utk tido..

Keesokkan pagi tu aku trus brcerita pada Tok aku.. Tapi dia hanya gelak.. Dia cakap " Ala.. Tu baru kena test sikit." Aku terdiam.. Masuk pagi raya.. Ada saja orang xberhenti datang ada yg datang beraya ada yg datang utk berubat.. Setiap kali raya pertama amat payah la kalau nak kluar brkunjung rumah saudara mara.. Tu baru malam raya pertama yg aku kena..

Rate

1

Sambung mizz

Edited by msamyrazi at 6-5-2020 07:51 AM

seram gak nya kampung tt . kampung tt kat mana ye? i pun nak share cerita gak boleh tak? kampung i pun berhantu gak , i ada cerita kat benang nie tapi dah tertimbus kot.

kampung i nie kat belakang nya memang hutan , kekadang ada kera lah masuk kat  dalam kampung i  tu  curik roti . kalau tak ramai yang balik kampung , mesti ada benda yang kacau . masa i belajar ( arwah nenek masih hidup lagi masa nie) . i memang selalu balik kampung teman kan my nenek , so of course lah i akan tidur ngan my nenek kan. setiap pukul 12 mesti i akan dengar bunyi paip air kat luar nie terbukak sendiri . i pernah tanya my nenek , dia cakap  jangan gatal nak ngintai kang nampak  `si dia`. kekadang dengar cam ada bebudak belari dalam kg tu lah. masa umur i 7 tahun , cuti sekolah masa tu tak silap , i ikut my aunt balik kampung . so , malam tu tidur lambat . tetiba i dengar cam ada perempuan gelak ngilai kuat pulak tu. masa tu budak lagi, ingat kan jiran sebelah . next day tanya my aunt , dia pun dengar gak rupanya . dia cakap tu bunyi pontianak . sampai sekarang masih ingat lagi bunyi tu.

pernah my sepupu lelaki nampak ada `orang` duk sebelah my other sepupu , time sepupu i tu tido ( waktu malam)  . dok tenung je kawan tu . macam2 sebenarnya yang jadi kat kampung i tu . dah bebelas tahun i tak balik kampung sejak my grandparents passed away . sebab my aunt ada cerita , dulu dia selalu balik kampung tengok2 kan kampung ( masa tu my aunt sihat lagi)lepas my grandparents passed away . dia balik ngan arwah my uncle , tengah malam dia dengar cam ada org jerang air kat dapor dan suara cam arwah atuk i dok berborak ngan nenek i . kuat jugak lah . siap bunyi `depa` tarik kerusi lagi nak duduk . barang selalu beralih tempat . ada sekali my uncle nak gi kedai nak beli barang dapur sikit. dia letak wallet dia kat atas meja makan , pastu dia gi toilet sat. lepas keluar toilet , dia pi balik kat meja makan nak amik wallet tu ,  wallet dia hilang  but lucky lesen dan ic dah di keluarkan , just ada duit buat gi kedai je , dalam rm 50+). jenuh gak my uncle tu  cari dari dapur sampai ke hall depan . tak jumpa , last2 pakai duit my aunt gi beli barang .

lepas seminggu my aunt dan uncle kat kampung tu , depa pun nak balik lah ke kl . tengah dok sibuk kemas2 kampung , my aunt jumpa wallet my uncle tu , tau kat mana dia jumpa . kat dalam almari arwah my atuk , elok je terletak in between baju2 yang arwah atuk selalu pakai .  my aunt cakap dia tergerak nak buka dan kemas almari tu . my aunt pun cakap lah with my uncle tu dah jumpa wallet nya , my uncle cam pelik lah kenapa ke dalam almari pulak peginya wallet tu , sedangkan dia tak pernah pun bukak almari tu . last my uncle tak amik pun  wallet dia. dia tinggal kan kat dalam almari tu dan `halalkan` duit tu .

if tak seram , maaf lah ye tt .

Rate

1

Ok best, sila sambung

Tu la sumpahan ummah yang hada bloodline pandai mengubat bagai ni.

Anak cucu cicit piut jadik sensitif dengan alam roh, boleh nampak/rasa hantu.

Bertabah la. I feel you.

Edited by Mizz_LoL at 6-5-2020 01:15 AM

Slepas waktu magrib macam biasa la aku akan ikut pakcik aku pergi psang pelita keliling rumah.. Cuak memang cuak tapi redah je lah.. Sambil tengok budak2 main bunga api.. Sembang bersama makcik pakcik.. Bila selesai budak main bungapi dtg adik sedara yg umornya antara 3-4 tahun, dia menegur aku.. "Siapa dekat situ?" ..
  Aku pon gigih mencari sedangkan semua dah masok dalam rumah.. Tak lama kemudian baru aku perasan perempuan berbaju putih di sebalik pokok kelapa.. Aku terus bawa adik sedara aku masok ke dalam.. Tak lama tu aku rasa cuak semua ada.. Mak aku tegur.. "kau ni da kenapa macam org nampak hantu".. Terus terang aku cerita pada mak aku tenrang apa yg terjadi..

Mak aku cuba reda kan aku.. Dia bagtahu "ala.. Xde ape la.. Org depan tu punya la tu.." Aku jadi makin hairan.. Apa kena mengena dengan org depan rumah tok aku.. Aku terus bertanya pada tok aku.. Dan jawapan nye "Xade benda lah".. Malam tu macam aku pikir kenapa setiap kali pulang ke kg mesti akan jadi macam..

Bila lepas pada pukul 12 malam perkara yang sama berlaku budak pasti menangis berhenti dan menangis lagi.. Tak lama tu aku terkejut terdengar bunyi seakan orang membuka periuk.. Aku terus kejut mak aku.. Aku suruh mak aku dengar apa yh aku dengar.. Mak aku nk sedapkan hati dia ckap "halah xde ape tuh.. Tikus je". Aku jadi xsedap hati.. Nak pergi tengok cuak..

Tiba dengar pulak orang berlari.. Aduhh lagi rasa xsenang nak tido.. Aku terus bangun melihat keliling.. Xada ape semua nyenyak buai mimpi.. Aku pon sambung tido.. Tapi sambil tu aku terpikir dengan apa yang aku lihat tadi dan rumah brdepan dengan tok aku ni, aku perasan ada 1 bilik yg dia nyalakan lmpu bewarna merah.. Di sebabkan terlalu banyak berfikir terus masok dlm mmpi aku..

Seolah mmberi tahu apa yg terdapat dalm bilik tersebut, dan apa yg aku lihat penuh dengan barang pemujaan dan tengkorak yg dibalut kain merah.. Aku terus terjaga dengan terkejut bila mak aku kejut solat subuh.. Aku pon bercerita pula pada tok aku dengan ape yg aku nampak dalam beberapa hari..

Lalu, aku pon bertanya.. "tok taw dak, apa yg ada dalam bilik rumah org depan ni? Selalu dok perasan lampu dia merah.." Tok aku pon mula beritahu sedikit demi sedikit mengenai org depan rumah ni.. Tok aku bagitau yg bilik tu adalah tempat pemujaan dia..

Aku terkejut dengan apa yg aku mimpi tu seolah benar. Aku rasa xpuas hati, aku korek sikik demi sdikit cerita dari tok aku. Baru dia nak cerita, "Asal dulu xdak apa pon.. Elok mesra mcm biasa..

Bila dia dapat taw ramai org datang rumah tok mai nak berubat, dia jadi sakit hati.. Tuh macam depa dok hanta yg bukan sampaikan dok tanam tulang babi depan umah.. Punya dengki xmau kasi orang mai berubat.." Aku xtahu nak ckap apa lah punya busuk nya hati..

Follow Us
dua_chzy replied at 5-5-2020 08:50 AM
Tu la sumpahan ummah yang hada bloodline pandai mengubat bagai ni.

Anak cucu cicit piut jadik sen ...

Itu lah tu.. Pengalaman..

msamyrazi replied at 5-5-2020 08:47 AM
seram gak nya kg tt . kg tt kat mana ye? i pun nak share cerita gak boleh tak? kg i pun berhantu gak ...

Uish.. Mcm tu skli ye..

Ni kg yg seremmm ke fmly kuturunan sendri yg seremm;?

Mizz_LoL replied at 5-5-2020 09:18 AM
Itu lah tu.. Pengalaman..

Orang2 macam kita ni, akak syak dahulukala nenek moyang kita hada buat perjanjian dengan iblis. Kerana itu kita mewarisi kesensitifan dengan alam roh tu. Sebab tu, dah Islam pun, masuk la keturunan keberapa pun, kelebihan@sumpahan tu tohtap hada, selagi tak diputuskan. Cuba chuol perati ummah sekeliling chuol. Tanya sapa2 yang pandai nampak/rasa hantu, musti datang dari keturunan hada datuk pandai mengubat la pakcik pandai mengurut la, etc. Dan lagik satu, minta maaf saja la, keturunan macam kita ni, memang ujian hidop lebih sikit dari orang lain. Macam curse. Itu la harga yang kita kena bayar untuk perjanjian dengan syaiton yang nenek moyang kita buat.

Sebab itu, jangan main2 dengan setan. You cannot use them. They're the ones who'll use you.

Edited by Mizz_LoL at 6-5-2020 01:16 AM

Lepastu Tok pon xberapa sihat asik meracau je.. Bwa dia g berubat sana sini duit pon habis dekat berubat je.. Bila pergi hospital biasa la.. Jawapan sakit tua.. Bila pegi bawa jumpa mana ustaz, jawapn mereka pon hampir sama kena buatan org..

Aku da boleh syak sape punya angkara.. Xlama tu dapat khabar orang yg dengki pada tok aku tu mati.. Tapi xpasti sakit apa.. Aku ingatkan makin pulih.. Tapi makin teruk bila istri serta anak menantu dia yg sambung.. Xlama tuh.. Rumah tu pon terpaksa di jual, dan berpindah ke rumah yg berdekatan dengan anak nye.. Tok aku jadi meracau smpai la dia meninggal..

Lepas dari tu aku dan mak aku pergi ikut pakcik aku balik ke rumah yg sudah dijual tuh, untuk ambil barang yg masih tinggal disitu.. Mak aku siap bagi warning awal kalau ade sorang nenk ny dtg jgn salam dan pndang mta dia..

Xlame tu tinggal aku sorang je dalam umah tu pakcik aku sorang dekat laman luar.. Aku dok cari mana pergi mak aku dengan pkcik aku lagi sorang.. Xnampak bayang langsung.. Nnek tua tiba muncul depan aku dan bertanyakan dimana nenek aku.. Aku jadi kelu.. Xtahu nak cakap ape.. Aku terdiam dan senyum.. Aku pulak terpandang mata dia yg seakan bewana merah..

Lalu aku terus melihat henset di tangan.. Tiba line aku yg penuh jadi kosong xade line langsung.. Aku makin pelik.. Xlma tu aku terdengar suara mak aku yg bersembang dengan jiran.. Apelagi.. Aku terus cabut keluar lari kearah mak aku..

Selesai hangkut barang semua kehidupan itu umpama mnjadi khidupan yg baru setelah tiada lagi gangguan cuma terkilan bila tok aku mati angkara dia.. Setelah bertahun juga dengar cerita tentang jiran depan tu istrinya sudah buta.. Betapa Allah tu maha kuasa..

Tamat..
Sekian.. Itu lah pengalaman aku..

Anne.W replied at 5-5-2020 09:27 AM
Ni kg yg seremmm ke fmly kuturunan sendri yg seremm;?

Ko ghase?? Haha

dua_chzy replied at 5-5-2020 09:50 AM
Orang2 macam kita ni, akak syak dahulukala nenek moyang kita hada buat perjanjian dengan iblis. Ke ...

Betullah tu..

Orang2 macam kita ni, akak syak dahulukala nenek moyang kita hada buat perjanjian dengan iblis. Ke ...

Tapi biasa la org2 dulu.. Semua ny pon jadi pengajaran buat kita yg zaman sekarang ny.. Tpi dok ada jugak yg amal2kan benda2 syirik ny.. Tok sy dlu xdak la amalkan bnda2 tu.. Dia cuma brubat pon guna ayat2 suci Quran ja la..

btul...last2 yg jd mangsa kita2 cucu cuit diorg ada ustaz pernah ckp kalau nk buang segala benda ni kene mula dgn yg plg tua dlm family...sbb klu buang yg kt kita saja ble kita blk kg jmp sedara mara benda tu akan lekat blk kt kita dh nm pun 1 keturunan kan yg plg penting ustaz tu nasihatkn bekalkn lh amalan dlm diri kita...

org2 mcm kita jugak

tapi.
nenek moyang iol noreh getah je.
takdop plak ngubat2 org

bangcak replied at 5-5-2020 05:03 PM
org2 mcm kita jugak

tapi.

Tapi kan ade org pernah cerita.. Zaman tok nenek moyang kite dulu amek bende2 tu bela sebab utk mnjga hasil tanamn or kebun dorg.. Tp ble dpt kat ank cicit bagai ny.. Depa p salah guna sebenarnye..

bangcak replied at 5-5-2020 05:03 PM
org2 mcm kita jugak

tapi.

Akak ghase, hada yang ko tatahu.

Mizz_LoL replied at 5-5-2020 09:58 AM
Lepastu Tok pon xberapa sihat asik meracau je.. Bwa dia g berubat sana sini duit pon habis dekat ber ...

nenek tua siapa lah kiranya?
hantu ke

kat kampung aku ni, dedulu lah masa aku kekecik skolah rendah ada sorang tokki yg terer ngubat org.
tapi sebelum dia meninggal, dia dah buang abes segala ilmu saka sekali lah kot, taknak anak cucu mewarisi katanya.
macamana dia buang tu taktau lah