CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anakmak

Berpatah arang, berkerat rotan dengan Mak Bapak sendiri... Jom share pengalaman!

menakkautau replied at 9-5-2020 03:09 PM
Aiikkkk marahkan manak, @noor2 yg hang chop malaun???apa citer nee korunk berdua???

Apa kes ni........bulan puasa ni manak. ...

noor2 replied at 9-5-2020 03:18 PM
Apa kes ni........bulan puasa ni manak. ...

robinnn chop malaun tuh dia tujukan pada siapa???kalau manak, impossible sebab everyone loves manak here.....then siapa lagi...????

hang pi tanya dia...boleh???

menakkautau replied at 9-5-2020 03:24 PM
robinnn chop malaun tuh dia tujukan pada siapa???kalau manak, impossible sebab everyone loves mana ...

Hang ni kan. ..tabaik la. ..aku nak tepek banyak lagu raya kata tred ramadan hang manak. .....hehe

Choi la asyik typo. ..kata tred = kat tred

noor2 replied at 9-5-2020 03:28 PM
Hang ni kan. ..tabaik la. ..aku nak tepek banyak lagu raya kata tred ramadan hang manak. .....he ...

Confirm mesti hang ler tuh malaun nya dia maksudkan...pi ler tanya dia.....hang ada gasak ngan dia waktu manak cuti kah nor???

hang jgn nor....manak bedal kang hang...she is the FD sweetheart tau....

menakkautau replied at 9-5-2020 03:33 PM
Confirm mesti hang ler tuh malaun nya dia maksudkan...pi ler tanya dia.....hang ada gasak ngan dia ...

Aku tau hang jatuh cinta kan  .....X pe hi hi aku X ganggu. ..jom dgr lagu raya

Follow Us
Edited by menakkautau at 9-5-2020 03:46 PM
noor2 replied at 9-5-2020 03:39 PM
Aku tau hang jatuh cinta kan  .....X pe hi hi aku X ganggu. ..jom dgr lagu raya

Siapa yg tak cintakan makhluk yg bernama manak dlm FD nee???? mustahil.... dan siapa yg tak merebutkan cinta manak???

menakkautau replied at 9-5-2020 03:45 PM
Siapa yg tak cintakan makhluk yg bernama manak dlm FD nee???? mustahil.... dan siapa yg tak  ...

Setiap post aku boleh baca yg tersirat manak. ...hi hi. ...ampon

noor2 replied at 9-5-2020 03:47 PM
Setiap post aku boleh baca yg tersirat manak. ...hi hi. ...ampon

tak sesia ilmu manak turunkan pada hang dan hang jadi peminat setia belakang tabir manak selama ini kan???dari mula hang masuk board nee...blur macam sotong kureta...sekarang dah pandai bicara tentang tersurat dan tersirat...

udah back to topik....nanti manak pulak yg memalaun kan hang

Baru ja berlaku pergaduhan di rumah, sebab benda kecil yang paksa aku dn kakak2 utk keluar kejap ( dgn izin bapa) dan pg tinggal rumah kak aku.. gaduh dgn mak.. Aku x bangga pun sebab aku tau aku x salah. Abg aku dn kak sorg lg back up mak aku kaw2.. padahal diorg x tau pun masalah sebenar.

Susah, kadang2 mak ayah punca anak2 jadi derhaka. Cerita panjang. Tp x terluah. Nnti la bila mood dah okey aku cerita. Adik beradik makan hati dengan mak dah lama. Doakan aku rakan2 terus jadi anak yang berbakti

Sy & adik, my mum yg jaga dr kecik lepas cerai dgn arwah ayah sy..sy x pernah jumpa dia lepas perceraian tu..sy jumpa arwah ayah sbb my sis nk kwen & cari dia pn thru jpn sbb mmg lost contact terus..masa mula2 jumpa tu xde perasaan pn tp after awhile tgk dia sakit2 & x boleh jalan, rasa sedih jugak la..

Sy tau dia meninggal pn lepas mak tiri call..sy dh x jmpe arwah ayah lepas adik sy nikah (dlm 2 tahun mcm tu)..mmg terkejut jugak bila tau dia meninggal sbb 2 3 bln sblm tu mmg dh niat nk jmpe arwah sbb rse tanggungjawab & maybe sy pn dh mkin matang, x nk simpan dendam..tp tu la  x terpergi..sy pergi masa nk kebumi tu dgn mak sy..i guess my mum pn sedih jugak arwah meninggal even arwah pernah sakitkn hati mak sy..

Terus terang sy mmg kurang kasih syg seorg ayah sbb tu mcm xde perasaan nk kahwin..takut jd mcm mak sy tp sy dpt rse ayah sy pn mesti ada rsa bersalah sbb ignore ktorg dlu..sbb sy nmpk dia berusaha jugak nk dtg mjls nikah adik sy even dia sakit2 sbb adik sy, anak dia yg pertama kahwin..btw,  adik-beradik sy ade 12 org sebapa

Aku lama kot gaduh dgn mak...gaduh baik..gaduh baik....Dan selama gitu lah hidup Aku tk pernah surut Dr masalah....one day tgh kerja..Aku asyik fikir mak Aku siapa nk Jaga ...semua dh surrender...Aku ckp dlm Hati biarlah Aku je yg Jaga walau pun Aku sokmo gaduh dgn dia ...panas je...kalau dok serumah tk boleh...biar dok asing he janji Aku selalu Jaga Dan tgk....tak Dan balik sebulan Aku gaduh..Aku Sedih gile Aku ckp kenapa lah Aku MCM ni panas je dgn mak....Aku mls nk salahkan mak Aku...dosa takut derhaka....tiba2 Allah jumpa kan Aku dgn seseorang ...dia ubat kan....esok pagi Aku Rasa Hati Aku selapang lapang nya...apa mak Aku ckp ke bising2 ke Aku dok rilek je....takde dh nak marah2...dia cedok nasi sepah kat lantai pun Aku tk marah Aku fikir dulu kecik brp Kali dia sapu nasi Aku mkn bersepah kat lantai....serious Aku Rasa MCM selesai masalah Aku....time dia tidur Aku tgk je dia...Tua dh mak Aku...

menakkautau replied at 7-5-2020 11:22 AM
takut kalau bapaknya memang sebelah mata tak boleh pandang dgn dia ni..dan secara kebetulan sedang ...

Hahah kalau betul macam kau kata tu manak! Macam mana tu nanti? Adakah akan berlaku adegan batu belah batu bertangkup?
Forumer ramai yg mencadangkan si bff pi jumpa. Hang share hang punya opinion pulak. Ada lagi ka atau sekadar yg atas ni ja.

anish911 replied at 10-5-2020 05:26 PM
Baru ja berlaku pergaduhan di rumah, sebab benda kecil yang paksa aku dn kakak2 utk keluar kejap ( d ...

Itulah
Kalau dulu sebut derhaka je mesti anak2 yg kena aim
Zaman now
Akan ada yg bersuara, mak ayah yg jadi punca dan hakikatnya mmg begitulah

Derhaka si tanggang dah sama balance dgn perangai parents hauk zaman sekarang ni

Bersepah lagi parents yg mewajibkan anak2 menyembah diri diaorg walau hukum islam wajib didahulukan.

Berapa ramai parents yg tidak bertanggungjawab suruh anak2 ikut cara mereka sedangkan tau yg  anak2 itu sendiri ada tanggungjawab ke atas diri dan keluarga mereka

Susah oooo dapat Mak Ayah yg is all about me bcos I am ur parent
Mungkin Mak Ayah itu sendiri terlupa yg anak2 mereka juga sudah bergelar Mak Ayah dan anak2 itu juga manusia yg ada perasaan dan sabar manusia itu ada hadnya

anish911 replied at 10-5-2020 05:26 PM
Baru ja berlaku pergaduhan di rumah, sebab benda kecil yang paksa aku dn kakak2 utk keluar kejap ( d ...

Kalau rajin boleh lah share kisah u nanti ye

apple_22 replied at 11-5-2020 08:20 PM
Sy & adik, my mum yg jaga dr kecik lepas cerai dgn arwah ayah sy..sy x pernah jumpa dia lepas percer ...

Adakah sis pernah ada perasaan dendam dgn ayah sis?

Perk77 replied at 14-5-2020 05:22 PM
Aku lama kot gaduh dgn mak...gaduh baik..gaduh baik....Dan selama gitu lah hidup Aku tk pernah surut ...

Jumpa seseorang?
Soulmate atau tok bomoh?

anakmak replied at 14-5-2020 06:19 PM
Jumpa seseorang?
Soulmate atau tok bomoh?

Bukan bomoh haa...org biasa je

KIM.K replied at 6-5-2020 02:54 PM
Kalau tak kerana karma akan berulang, iols tak akan bazir masa baiki labu. By hook or by crook my  ...

Drpd cerita u
Banyak problems ke dalam big family u?

KIM.K replied at 6-5-2020 02:54 PM
Kalau tak kerana karma akan berulang, iols tak akan bazir masa baiki labu. By hook or by crook my  ...

Karma berulang? Karma yg macam mana ni? Adakah karma seperti buat baik dibalas baik buat jahat dibalas jahat atau bukan? Heheheh sorry la u, satgi I buat assumption salah lagi pulak! Hahaha