CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TuntungReturn

[Tempatan] laporan khas! lebih 1 juta wanita selangor 30 tahun keatas masih bujang!lelaki h

Megikari replied at 10-5-2020 09:09 AM
I ada 3 close friends dgn 4 family members perempuan yang single. Umur masing2 semua dah lebih 35, s ...

Masalahnya kat Malaysia ni ada ke fasiliti mcm tu? Dkt barat byk, duduk bilik sorang but with common areas. Privacy Ada. Kat sini, asal rumah orang tua saja, duduk mcm dorm asrama. Bayangkan berpuluh tahun hidup single selesa....tetiba di hujung usia, kena hidup cram dgn org2 lain yih

capiloton replied at 10-5-2020 11:06 AM
yeah exactly.kita ni lebih publicize kisah yang buruk2,
orang pun suka baca, sebab drama dan emo ...

Knp nak takut dilabel biawak hidup kalau kita bukan mcm tu. ...dan nak pilih bini pun carilah yg bukan materialitistik cari yg terima kita bukan sebab nak hidup bermewah terlampau tapi sebab ikhlas

sekngucing replied at 10-5-2020 03:02 AM
pendapat aku.. sama ada pompuan ni semua:

1. gemuk

No 4 pun tu lawak pulak aku baca.

noor2 replied at 10-5-2020 03:15 AM
Kadar kelahiran pun ya juga menyumbang dalam statistik ni.....perempuan memang lebih ramai dari lela ...

Ini misperceptions saja. Di Malaysia, tak pernah rasanya bilangan kelahiran lelaki mengatasi perempuan. I used to believe this sampaila aku baca data sendiri 8 tahun lepas. Aku tatau sapa yg mulakan misperceptions ni....boleh tak aku nak tuduh geng2 penceramah agama/ motivasi/rumahtangga?

Edited by Jiddin at 10-5-2020 11:32 AM
GigaMom replied at 10-5-2020 03:47 AM
Tp ppuan dara yg blm pena make love ni nafsu dia x setinggi ppuan2 yg dh kawin kn. Ada kemungkinan ...

Boleh jadi jugak. Aku pernah baca sorang wanita ni takut nk kawin (dia pun x brapa minat nk kawin), sbb kalau marriage fails; dengan keadaan dah merasa hubungan kelamin, she would turn out more desparate and nasty terdesak nk sex lepas cerai as compared to if she remains celibate as andartu.

Harap manfaatkan kilang2 sementara kilang masih boleh berfungsi sebelum usia kilang 40 tahun

semoga dipermudahkan

Follow Us
Jiddin replied at 10-5-2020 11:17 AM
Ini misperceptions saja. Di Malaysia, tak pernah rasanya bilangan kelahiran lelaki mengatasi perem ...

Kadar kelahiran lelaki tinggi mengatasi perempuan ke atau kelahiran perempuan mengatasi lelaki?.....

nenekglamer replied at 9-5-2020 08:11 PM
Ramainya unmarried

Aku hampir kawin tahun ni tapi aku amik keputusan utk tinggalkan ex aku sbb x ...

Pasal yg minat kat you semua muda2...hihi. Btw, tahniah sebab ada pendirian!

noor2 replied at 10-5-2020 11:14 AM
Knp nak takut dilabel biawak hidup kalau kita bukan mcm tu. ...dan nak pilih bini pun carilah yg b ...

iols pernah jumpa bini orang label laki dia biawak hidup,
sebab laki dia gaji tak cukup nak sara family, bukan sebab malas.
dia pulak tak puas hati, kena guna duit dia utk belanja family.

yang set the standard biawak hidop ni bukan nya lelaki, but female.
kalau lelaki tu rasa dia dah buat the best sekalipun,
dan dia rasa dia bukan biawak,
tapi kalau bini dia tak puas hati, rasa not good enough,
tetap gak kena kutuk biawak hidop secara online.

sadis hidup keje macam nak mati 12 jam sehari,
tapi income tetap tak cukup, sebab kos sara hidup tinggi.
bila balik rumah exhausted terbongkang dekat sofa,
terus di label biawak hidop

Edited by Jiddin at 10-5-2020 11:30 AM
noor2 replied at 10-5-2020 11:23 AM
Kadar kelahiran lelaki tinggi mengatasi perempuan ke atau kelahiran perempuan mengatasi lelaki?... ...

Lelaki mengatasi perempuan. Almost every year. Iouls x igt exactly tp lebih kurang 56% 44%. Statistik yg I tgk tu untuk 5 tahun. Every year more baby boy were born than girls. Masa I baca stat tu I was gobsmacked! Rasa tertipu. Ye la....selama ni I igt mmg lebih byk baby girls were born. Then I realized I percaya ja bila dgr org2 conveniently claim di Malaysia ramai perempuan dari lelaki. Dan mostly I dgr dr penceramah 2 la. Salah iouks sendiri percaya without questioning dan rujuk sumber yg sahih.

otai_g replied at 10-5-2020 05:36 AM
yash apa yg ko ckp ni mmg btl tp ada yg x abeh lg tulis yakni

esk da tua bleh la main2 dgn kawa ...

Benda ni mmg new normal kan? Sbb dgr2 rmai yg buat camni. Dorg guna duit kwsp utk duduk di pondok atau sekolah agama swasta which is excellent in service and care. Dpt medalami ilmu agama katanya. Aku penah dgr satu ceramah ttg org yg tak de rezeki kawin di dunia ni, selagi depa jaga agama, akhlak dan kemaluan depa boleh masuk mana2 syurga they like if im not mistaken.

capiloton replied at 10-5-2020 11:26 AM
iols pernah jumpa bini orang label laki dia biawak hidup,
sebab laki dia gaji tak cukup nak sara  ...

Tak patut beno bini gitu. ..beso hempedal. .keinginan lebih kemampuan lepas tu meroyan. ..kawin dgn pasangan ni kita give and take. ..saling tolak ansur. ..pedulikan orang sekeliling yg lebih sebab Allah dah kurniakan kita suami dan anak2 dan rezeki ikut kemampuan dan ikut yg tuhan uji ...berbelanja lah ikut kemampuan. ..mcm tu knp dulu perempuan tu x pilih lelaki yg kaya raya atau yg taraf koje beso. ...kesian pasangan dapat pasangan yg asyik banding diri dgn orang lain dan suka mengecam. ...

Jiddin replied at 10-5-2020 11:29 AM
Lelaki mengatasi perempuan. Almost every year. Iouls x igt exactly tp lebih kurang 56% 44%. Stat ...

Oh...maknanya di Malaysia mmg lelaki kadar kelahiran tinggi dari perempuan la ya....hehe jgn marah sebab kaka tanya banyak kali sebab agak keliru. ...

Edited by capiloton at 10-5-2020 11:41 AM
Jiddin replied at 10-5-2020 11:29 AM
Lelaki mengatasi perempuan. Almost every year. Iouls x igt exactly tp lebih kurang 56% 44%. Stat ...

betul. yang lelaki bujang pun lagi ramai dari pompuan sebenarnya.
rasa nya 2 tahun lepas ada keluar statistik, laki bujang lebih ramai dari pompuan.

tapi orang jarang nak amik port kenapa laki bujang tak kawin.

maybe takde news value, sebab dah kena label mat pet, mat rempit,
takdak kualiti, biawak hidop dan lelain2.
so buang boreh jer diskas pasal laki bujang nih

noor2 replied at 10-5-2020 11:40 AM
Oh...maknanya di Malaysia mmg lelaki kadar kelahiran tinggi dari perempuan la ya....hehe jgn marah ...

Tak marah pun. Hihihi. Sorry ya kalau reply I yang sounded angry

Jiddin replied at 10-5-2020 11:48 AM
Tak marah pun. Hihihi. Sorry ya kalau reply I yang sounded angry

Tq....eh mana ada...posting cik jiddin X de langsung buat kaka terasa. ...

So kiranya patutnya X dela masalah mencari pasangan ni kan..sebab jantina di Malaysia ni bukan la mcm yg kita sangkakan. ..cuma tu lah mcm kaka kata kita yg memilih ....jgn pilih yg malas ..yg baran ...dan yg negatif. ..

Atau lelaki banyak tukar jantina dah sekarang ni...hehe atau jd gay. ..hehe gurau je. .....

QueenIsolde replied at 10-5-2020 11:32 AM
Benda ni mmg new normal kan? Sbb dgr2 rmai yg buat camni. Dorg guna duit kwsp utk duduk di pondok  ...

takut duit kwsp abeh tp nyawa ada lg.
so at the end kena msk blk rumah seri kenangan..

Edited by yuki812 at 10-5-2020 12:55 PM
capiloton replied at 10-5-2020 11:06 AM
yeah exactly.kita ni lebih publicize kisah yang buruk2,
orang pun suka baca, sebab drama dan emo ...

ex aku..aku kategorikan lelaki yg baik. dia bkn kaki biawak..baran..atau apa lah. aku skrg as single pun jalani hidup ngn ank2 mcam in heaven. dia sgt bertanggungjwb.  ada org cakap..eh..baik pun cerai ke. aku rasa ni lbh faktor takde jodoh..dah usaha. tp allah lbh mengetahui. kadang dia tak sesuai ngn kita..as suami isteri...tapi sesuai ngn org lain. aku pandang tu sume ada hikmah..so..semua dtg kendian yg baik2 je.

ada kawan aku..suami tak kerja..tapi sgt membantu urusan rumah..jaga ank.  kawan aku..blk kerja tinggal makan je. ye..suaminya  kategori laki biawak. dia selalu ngadu org suh dia mintak cerai..tp in reality, dia hepi..sbb laki dia bertanggungjwb. tul lah..org nampak yg buruk2 je.

aku kenal ramai lelaki duda..single. tak sangka..ramai juga duda jaga anak, kena tinggal ngn isteri hilang ntah kemana. laki single..tak kawin sampai skrg..sbb diorg cakap..ppuan skrg banyak pandang duit. nak lelaki sbb duit. susah..tak nak. baru start kawan..tanya keje apa..tgk pakai keta apa. ko nak aku ke..nak harta aku. ada duit abg syg..takde duit abg melayang..

ini semua lbh pada apa yg kita fikir dan apa kita pandang sesuatu tu..maka itu lah yg kita dapat dlm kehidupan kita. dun wori lah..masih ramai lagi laki yg baik gitu juga ppuan yg baik. cuma maybe lum jumpa dan bersesuaian tu jer..

aechae replied at 10-5-2020 10:41 AM
Ada betul nya uols ckp ni...

ada je cuols laki single yg baik2 kat luar sana..diorg pun cari ppuan yg baik2 juga. cuma kena pandai memilih...dan jgn terlalu fikir bkn2.

yuki812 replied at 10-5-2020 01:00 PM
ada je cuols laki single yg baik2 kat luar sana..diorg pun cari ppuan yg baik2 juga. cuma kena pan ...

Mmg ada cuma kdg kite x buka mata ckup luas n mata hati tu psl kata xda kn

I x nafikan sume ni...n tipu sgt klu act strong xperlu laki bla bla bla....mmg nature kita as makhluk tuhan dicipta berpasang2an... admit lh jauh di lubuk hati yes, kita pn nk berpasangan n ada famili keturunan kan