CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11006|Reply: 74

PERLU STAY OR LEAVE?

Post time 10-5-2020 03:20 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Assalamualaikum semua...

Saya orang baru.. sebelum ni silent reader je. Now becoz tak tahu nk luah kat siapa.. saya cuba2 nk tanya kat sini meluahkan perasaan.

Macam mana kita nak tahu samada perkahwinan ini perlu dipertahankan atau tidak? Anyone ada experience yang boleh share? Saya jadi konpius sometimes tu... bila saya down sgt2, saya selalu rasa i should go and leave all the sadness ni.
Tapi fikirkan anak2... terasa pulak utk fight for this marriage yang nak masuk 18thn.

Btw... husband saya curang. Dia dah kawin kat siam dengan staff dia 10tahun lalu, dan saya br dapat tahu bulan oktober last year.
After 6 months discover.. mereka dah bercerai sebab husband saya tak nak lepaskan saya. Tapi mereka masih “gila talak” to each other atas alasan perasaan 10 thn tu tak semudah hilang begitu je.

Saya penat dengan drama swasta tu dan saya rasa saya dh duduk dalam keadaan mental down yg amat sangat.

Tq in advance for kind advise

Rate

1

Edited by KIM.K at 10-5-2020 03:48 PM

Lama 10 tahun tu sis..ikhlas dia kawin madu u tu. Kalau tidak few years dah retak

Member I dulu pak dia buat gini juga. 2nd wife tu punyalah bersabah belas tahun laki jarang balik. Lepas kantoi bercerai mak dia tak sanggup dimadu tapi nasib agak susah..yelah bukan senang jd ibu tunggal

Kalau suami u seorg yang bertanggung jawab, jangan berpisah. Ramai yang menyesal lagi2 ibu tunggal tak bekerja. Yang berani cerai ni biasanya ada pendapatan sendiri

Rate

1

minta cerai je sis, sy sokong sebab suami sis masih buat drama. kalau dia buat movie tak pe juga

KIM.K replied at 10-5-2020 03:46 PM
Lama 10 tahun tu sis..ikhlas dia kawin madu u tu. Kalau tidak few years dah retak

Member I dulu p ...

I am housewife.. housewife cantik
In sya allah pendapatan as medical staff tu adalah sikit2 utk top up at the moment.

My husband bertanggungjawab. Dia suka nk jadi hero.. sebab tu lh kononnya dia nk selamatkan janda tu.
Btw... perempuan tu janda sebab dia curang dan main cinta dgn my husband bis dia

sayacantik replied at 10-5-2020 04:19 PM
In sya allah pendapatan as medical staff tu adalah sikit2 utk  ...

Sorry... pasal cantik tu saya gurau je. Maaf

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

drama suami n janda dia tu biarlah dorang setel sendiri.  as long as suami bg u n anak2 nafkah, syukurlah byk2. u terluka sbb u dah tersilap letak suami kt atas sekali n u gantung harapan kt dia. u patut letak Allah kt atas sekali n only then u will see a better picture.  

kalau selama ni solat biasa2, jdkanlah solat itu luarbiasa.  hadirkan ikhlas, hadirkan cinta utkNya.  bkn solat utk pahala tetapi utk cinta dan redhoNya.  Allah bg kita ujian utk test iman hambaNya.  

hati tenang kalau u accept qada n qadar ni.  Allah Maha Mengetahui apa yg baik utk kita, kalau tk Dia tkkn izinkn perkara ni jd.  baca Al Quran, fhmkn maknanya.  for a better investment kt akhirat, maafkanlah suami n ex madu tu.  suami tu kira bagus la kahwin dgn wanita tu.  bukan berpoya2 tk tentu pasal.  dia nk kahwin sekali lg, biarkanlah.

ni bkn konsep asal berlaki ye.  no.  ni konsep org cerdik. tgh2 pkp ni drpd kena keluar masuk kerja (kalau dpt kerja), baiklah duduk rumah jd housewife yg punya byk masa utk semakin dkt dgn Allah.  bila lg nk mengadu dgnNya kan?  ambillah peluang ini.  syg manusia ada batasan.  syg Allah, syurga Dia berikan.

Rate

1

Follow Us
sayacantik replied at 10-5-2020 04:19 PM
In sya allah pendapatan as medical staff tu adalah sikit2 utk  ...

Patutnya laki hang ceraikan hang bukan madu hang....

Dia berjaya menyimpan pernikahannya selama 10tahun dari hang ...dan sebaik hang tahu tahun lepas....dia ambil keputusan utk ceraikan madu hang itu....pressure daripada hang utk ceraikam madu hang itu??? sedangkan hang sebut he has been a responsible husband throughout kehidupan bermadu hang selama 10 tahun walau without pengetahuan hang???

Cuba cerita betul betul...takda memang kena dgn manak...

menakkautau replied at 10-5-2020 05:35 PM
Patutnya laki hang ceraikan hang bukan madu hang....

Dia berjaya menyimpan pernikahannya se ...

Saya tak pressure dia pun... saya yang mtk dia lepaskan saya instead of that perempuan. Dia yang tak nak. Katanya tak sanggup hilang nyawa (saya lah tu).

Responsible husband... mmg dia baik. I’ve know him for 22 years memang dia baik. Tapi banyak cerita di sebaliknya yang cukup lah saya sorang je telan.

Actually kantoi tahu dia kawin lain pun sebab dia dah mula ada skandal lain. Budak U. Hahahhahaah...

sayacantik replied at 10-5-2020 05:40 PM
Saya tak pressure dia pun... saya yang mtk dia lepaskan saya instead of that perempuan. Dia yang t ...

Selama mana hang bermadu...hang ada rasa kelainan bila 'bersama' dgnnya tak????if you are able to sustain your relationship selama 10tahun dlm keadaan bermadu...why not now....?

Genkidesuka replied at 10-5-2020 05:31 PM
assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

drama suami n janda dia tu biarlah dorang setel sendiri.   ...

Saya cuba... in sya allah saya cuba.
Tapi banyaknya hasutan dan bisikan hati selalu membolak balik kan hati saya.

Saya perempuan. Hati terguris setiap kali saya tahu mereka masih berdrama meluah perasaan di belakang saya.

Kata perempuan tu... saya yang tak faham dia. Suami ceraikan dia after 10years of marriage hnya sebab terkantoi dan saya tak  terima poligami tu.

menakkautau replied at 10-5-2020 05:46 PM
Selama mana hang bermadu...hang ada rasa kelainan bila 'bersama' dgnnya tak????if you are able t ...

‘Bersama’?? Saya pun tak ingat sebab saaaaanngggaaaaattttttt jarang berlaku.
Saya pernah confront dia tanya elok2.. tp bila sentiasa mengelak saya pun diam aje lah. Mana lah tahu dia sebenarnya pg bayar bil air kt tpt lain. Hihihihi...

Sebabnya... saya kena faham dia sibuk. Dia sibuk. Dia sibuk dan dia penat.
itu lah yg dia selalu beritahu dan cakap pada saya.

Marriage ni sustain sebab saya trust dia 100% tk berbelah bahagi. Tak pernah question tak pernah doubt walau sikit.

Macam mana kantoi... sebab budak U tu wassap dia tgh2 malam dan unfortunately hp dia unlock masa tu.

Tapi isu kantoi2 tu tak penting dah sekarang... now saya cuma nak tahu... Macam mana kita nak tahu samada perkahwinan ini perlu dipertahankan atau tidak? Anyone ada experience yang boleh share? Saya jadi konpius sometimes tu... bila saya down sgt2, saya selalu rasa i should go and leave all the sadness ni.
Tapi fikirkan anak2... terasa pulak utk fight for this marriage yang nak masuk 18thn.

Assalamualaikum Puan, sy biasanya SR ja, cuma hari ni rajin nak komen, boleh ambil pendapat sy atau simpan klau x berkenan. Puan meminta pandangan adakah perkahwinan puan patut d teruskan atau tidak? Pendapat saya ada pada puan sendiri. Adakah puan stabil dari segi kewangan, mental dan fizikal? Boleh bertahan tanpa kehadiran suami disisi? Sebab dengan dan tanpa kejadiran suami, puan yang kena hadapi. Pasal anak2, sy yakin mereka dah besar dan insyaAllah Kalau puan yakin, Allah ada untuk menjaga mereka.

Mengenai suami puan, sy x bole komen, tp berdasarkan penceritaan puan, suami puan x kan puas dengan seorang. Dan tabiat ni suda bercambah dalam hidup dia dan x mustahil susah untuk buang. Tapi, puan lebih mengenali suami puan, dan jikalau puan nampak ada harapan untuk beliau berubah, silakan, bagi peluang kedua. Namun, jika puan sudah tawar hati, bolehlah membuat persediaan untuk hidup sendiri dgn anak2. Hidup sebagai ibu tunggal tidak mudah dan puan kena sedia mental dan emosi. Sekian pandangan saya.

Rate

1

Edited by kaseh80 at 10-5-2020 08:10 PM

Don't get    MAD

Don't  be     SAD

Get                EVERYTHING

sayacantik replied at 10-5-2020 06:05 PM
‘Bersama’?? Saya pun tak ingat sebab saaaaanngggaaaaattttttt jarang berlaku.
Saya pernah confr ...

Perenggan pertama tu....rasa X patut sebab nampak suami x adil dalam memberi nafkah batin.....

Puan cantik rasa seronok ke tak dengan perkahwinan sekarang. ...mana lebih banyak. ..rasa seronok ke rasa x seronok....jgn paksa diri...dan kalau dah pertimbang betul2. ...buatlah keputusan. ..

sayacantik replied at 10-5-2020 04:31 PM
Sorry... pasal cantik tu saya gurau je. Maaf

Tak apa. Kalau kita tak cakap cantik, siapa lagi nak puji kan

anish911 replied at 10-5-2020 07:02 PM
Assalamualaikum Puan, sy biasanya SR ja, cuma hari ni rajin nak komen, boleh ambil pendapat sy atau  ...

Komen yang sangat membina. Setiap pilihan hidup ini, kita sendiri yang pilih. Dan tiap pilihan tu ada lebih dan kurang. Semoga tt dapat kuatkan hati dan dapat teruskan hari hari yang datang dengan lebih bermakna. Sesungguhnya, syurga itu mahal.

Lamanya 10 tahun baru kantoi..

Pandangan sy kalau suami puan bertanggungjawab maybe boleh cuba utk pertahankn perkahwinan ni..tp itu lah kena tgk pd hati puan mcmne..dh tawar @ masih syg?

apple_22 replied at 11-5-2020 07:45 PM
Lamanya 10 tahun baru kantoi..

Pandangan sy kalau suami puan bertanggungjawab maybe boleh cuba ut ...

Kenapa 10thn baru kantoi? Because saya sikit pun tk pernah curiga, tak pernah syak, tak pernah doubt.. saya tk pernah question dia apa2... walaupun saya pernah diserang oleh ex husband perempuan tu dulu, diserang oleh ex staff2 husband saya dulu, di tanya bertubi2 oleh family saya dan dia.. ttp saya mengatakan saya dan dia ok, alhamdulillah takde apa yang perlu dirisaukan.

memang salah saya agaknya... sebab saya letak dia melebihi rasa pada Allah.. itu mmg salah saya.

Tapi saya selalu doa moga Allah selamatkan saya dari tipudaya manusia, dan Pada saat itu lah Allah gerak kan hati saya utk check hp dia, maka terbuka lah segalanya.

Perempuan tu selalu panggil saya coward lah.. pathatic lah... huhuhuhu memang now kitaorang perang mulut, perang wassap and perang email lah balas membalas. Hahahaha..
tp at point, bila saya amat down, saya mmg rasa nak lari tinggalkan semua ni.

Saya memang mental depression now. Kesedihan melampau. Sampai saya selalu rasa mcm saya nk bunuh dia. The feeling is so real. Saya mmg rasa nak bunuh perempuan tu dan husband saya
Astaghfirullahalazim...