CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: sayacantik

PERLU STAY OR LEAVE?

Saya dah pernah discuss dengan anak2 pasal benda ni.. samada utk live separately until both of us ok atau divorce as last solution.
Tp anak2 end up akn menangis... tk boleh nk terima.

Semua minta saya utk bersabar dan bagi bapa mereka masa berubah.. he slowly changed  (i can see that) but tu lah... drama gila talak n ungkit mengungkit ni buat both of us stress and gila kot

Ade skandal budak u??? Hurmmmmmmm

sayacantik replied at 12-5-2020 02:53 AM
Saya ada ke kata dpt sebulan 3-4 kali?
Saya kata “jaaaaaaraanaaangggg”.
Tu maksud dia setahu ...

Gittew ke sedihnya bertabahlah puan

Utk hakak jgn sedih tau baca ade satu komen tu ni yg diajarkan sblm tu buatlah solat taubat byk manfaatnya dan sedekah jgn tgl..hopefully hakak akan lebih tenang nti ye..InsyaAllah

Perk77 replied at 14-5-2020 09:11 AM
Bgn solat tahajud..solat taubat..ngaji...apa je ujian dlm hidup Kita adelah dtg Dr dosa2 Kita ..kelu ...

Thanks bagi ilmu tq tq tq

sayacantik replied at 15-5-2020 08:43 AM
Why kata saya tak stable hidup seorang?
Saya ok... in sya allah. Saya yakin allah ada utk jaga s ...

Hakak maaf tanya suami solat penuh x??maaf ye sampai 3 kali bercerai mcam x ada pegangan agama je..maaf kak

Follow Us
Budak UKM tu sugarbaby dia je.. ntah2 budak2 DS kat twitter tu. husband u tu ada sesuatu fetish/desire/fantasy yg tak fulfilled by u.

Option 1 : Cerai

Option 2 : Have an open marriage

Option 3 : Reconcile & openly cakap pasal apa yg dia tak dapat dari u

haa gitu. Semua tu sanggup ke tak sanggup je.. tapi since u mcm dah pass jealousy hurdle utk madu tu & rilek je 10 tahun dimadukan rasanya Option 2 lagi seronok. hahaha.. *evil laugh*

sayacantik replied at 11-5-2020 11:02 PM
Perempuan tu selalu panggil saya coward lah.. pathatic lah... huhuhuhu memang now kitaorang perang m ...

Cantik mcm kena tikam 3 penjuru je ni. Penjuru ketiga ialah diri sendiri sebab tertekan dgn tikaman dari ex madu & sikap suami yg masih berdrama.
Cari kebaikan dan keburukan yg ada pada pasangan. Kalau Cantik yakin Cantik akan boleh hadapi hari2 mendatang dgn tikaman2 yg (mungkin) mendatang (lagi) dan bahagia, teruskan perkahwinan ni. Kalau tak, you can make your own decision for your own happiness.

Nak kasihan kat anak2 pun, bila kita hiduo dlm rumahtangga yg toxicated, anak2 pun akan terkesan juga.

sayacantik replied at 13-5-2020 02:46 PM
Time saya ok saya ok.. mood semua ok, takde nk gaduh2 ke nak bertekak ke.. saya ignore je.

Tp ti ...

Patutla  buat drama.. Dah gila talak rupanya sebab bagi 3 terus..

Tp gila2 talak pun kat ex, masih lagi boleh skandal dgn budak u? Hebat suami Cantik ni..

Tp skrg ni yg lain2 tu x penting. Yg penting kebahagiaan Cantik dlm rumahtangga ni je.

Hana replied at 15-5-2020 01:57 PM
kalau nak bercerai pastu gedik2 nak kawen lain, takyah la bercerai sbb jumpa lelaki lagi semenggah ...

Hana, kawan akak bercerai juga. Dlm proses perceraian tu dia siap dah cakap dia akan tunjukkan kat suami dia yg dia akan dpt lelaki yg lebih baik. Diaorg dah kahwin 26 tahun semasa cerai. So, memang ada org begitu. Tp tt ni akak rasa dia gurau je..

pandangan saya..

1. TT yang tahu n kenal husband camne.. jika selama ini husband ok n jalankan tangungjawab cukup nafkah zahir batin.. rasanya apa yg TT alami ni adalah kesan perasaan XNAK DIMADU dan DITIPU SELAMA 10TAHUN. kalau sbb ini rasanya TT perlu lembutkan ati cuba terima ketentuan yg telah diberi ini.. memeng berat apa yg ditangung.. tp TT sanggup ke nk rosakkan idup yg srg lagi tu just sbb TT penting diri xnak dimadu? dua2 wanita.. TT patut selami dan fahami juga perasaan yg srg lagi.. 10 tahun dah kawin bersama husband. mungkin dgn cara berdamai dan terima madu itu boleh buat TT tenang dan kusut. amik yg positife.. OK la ada juga yg akan bantu TT jaga suami..

2. kalau selama ini husband mmg kurang tangungjawab nafkah pun sipi2 je.. elok la berbincang n jika pisah jln terbaik buat la dgn aman.. supaya ati anak2 terjaga.. masalah ni TT n husband anak2 xsalah. dengan si madu cuba lah berbaik2 kerana mungkin ada salah kita juga jadi perkara ini..

cuma pandangan.. semoga TT diberi hidayah dan jalan yang terbaik..

Rate

1

kaseh80 replied at 10-5-2020 08:05 PM
Don't get    MAD

Don't  be     SAD

Hehe
Ini dialog ivana trump dlm filem First Wives Club

Berapa umur tt, husband, and ex pd husband
Lupe, bdk u jgk

Dlm 10 thn perkahwinan dorg, husband pnh bercerai dgn die 3 kali ye
Tu yg kata 3 talak ye?
Kira Klu talak unlimited
Ni nk msk yg ke 4 ye

Obviously husband nk ulang the cycle
Lps cerai, rujuk
Tp dh slh move
Rupa2nya 3 nyawa dh hbs
Game over
Unless buat gila cara cina buta

Anyway tt...hadamkan ape yg forummer bg pendapat
Dan awak sendiri buatlah keputusan sebaiknya
Be responsible for your decision
And for whatever it may come from it

supernaturalee replied at 21-5-2020 02:17 AM
Berapa umur tt, husband, and ex pd husband
Lupe, bdk u jgk

Saya early 40 (40++ sikit.. kira early lah kan?
Husband elder than me 2 years
Perempuan tu elder than me 5 years
Budak U of coz 20++

Ntahlah... saya pun masih konpius. Kadang saya terlalu ikut sangat hati sedih ni..  masih dalam proses nak build hati yang remuk, trust yang dah hilang.
Mmmmm... payah sungguh kan?

My husband tak nk discuss about past. Dia nk tutup buku katanya tak nak ingat and tak nak ungkit.
Tapi kat belakang saya masih lh nk berdrama bagai.. call selang 2-3 jam. Wassap pun curi2 kat belakang. Handphone mmg lock lh sentiasa. Kadang saya bash je suruh kawen balik cina buta tak nak pulak.
katanya hanya tanya khabar sebab kasihan kan perempuan tu br leps bercerai, dia mental depression.

Kalau ikut dari citer u and experiecen, if i jadi u .. i tinggal terus , tkde nak selamat - selamat dah  ... carik life baru, laki baru .. if ada duit skit, build the new life at other locations / countries .. cina buta ke india buta ke melayu buta it, selagi dok dgn org yg sama, selagi tu lah ada risiko utk hadapi nasib and citer yg sama .. berpada2 lah sis if nak bagi 2nd chance pun kt org yg sama, coz u dh 40's, so it's time to move on.