CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 5504|Reply: 11

Gaji

Post time 11-5-2020 01:40 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam
Aku nak minta pendapat..
Aku dah setahun bekerja as executive di kilang. Sebelum kerja sekarang ni ak dah ada almost 4 years experience untuk position sekarang ni.

Problem aku sekarang ni aku tengah rasa menyesal yang amat sebab mula masuk dulu aku tak negotiate gaji aku. Waktu tu, aku tak expect dengan workload keje sekarang dengan subordinate yang tak membantu. Sebenarnya, aku sepatutnya ditempatkan di plant baru, memandangkan ada isu-isu yang menyebabkan department aku terpaksa beroperasi separuh di plant baru dan aku in charge di plant lama. Tapi, job scope n responsibility aku bukan hanya incharge disini malahan di plant baru pon sekali.

Aku pernah suarakan pasal basic aku yang rendah ni dan workload aku yang tak berkesudahan ni pada manager aku waktu appraisal tahun lepas., tapi macam tak de apa2 pon.. Kemuncak aku start rasa demotivated bila subordinate aku ni suka bercerita pasal gaji,. dan aku pon tahu gaji operator aku dari lebih dari gaji aku sendiri, mula lah perasaan sedih, useless tu datang. Aku tahu aku tak patut iri hati tapi aku manusia biasa.
So, aku perlukan pendapat korang, macam mana untuk hilangkan rasa macam ni. Seriously, aku tak suka dengan apa yang aku rasa ni.
Dan juga kalau boleh, tolong aku macam mana aku nak suarakan ketidakpuasan hati aku ni pada boss aku.. FYI, basic yang aku dapat below dari salary yang dinyatakn dekat job advertisement. Patut ke aku mention pasal ni? Adakah dah terlambat?

Terima kasih,
Yang buntu..

Rate

2

solution, cari kerja baru..

Aku pernah kerja dekat kilang.. mintak position assistant a.k.a pa boss.. sekali dapat position qc je.. mula kata gaji aku 1k+, rupanya rm800+ je.. aku kerja 3 bulan sebab aku betul2 takde $$ masa tu. Dah dapat gaji & bonus, aku terus blah tanpa notis...
Cam sial punya kilang

Cr je la keje lain. Da dpt blah je la tanpa segan silu, jgn menoleh ke blkg. Dia 2 bnd je dlm dunia ni sama ada ko yg rugi atau kilang tu yg rugi.

dlm hal ni mcm ko la yg rugi sbb gaji rendah dr advertise. 1 lg jgn down bila org bwh gaji lg tinggi  dr kita. Bnd ni biasa blaku di mana2, tmsk dlm kerajaan atas faktor mcm2. Cth kekananan.

dlm private pun aku pnh jumpa. Gaji eng tingi lg drp manager sbb eng tu ada specific skill yg x ada pd manager. So, x ada masalah lah.

X pernah kja kilang
Tp masa bujang dulu. Ada mmber lepasan dgree kja kilang katanya position hebat jg. Tgok pun cam best. Beliau bhenti lepas dpt panggilan utk masuk KPLI.
Jiran sebelah sblm pindah katanya kja kilang kat sony, gaji masyuk. Position lepasan dgree jg

Utk x ot.
Musim sekarang ni dek, agak2 if u bhenti dapat cari kerja baru tak. If teruskan sahaja kerja ni sesambil pg intview x boleh ke. Sesambil tu bincang dgn bos jg,
Samada pilh naikkan gaji atau u kena manage 1 tempat sahaja. Jangan smpai dipecat sdh.

Rate

1

Subs ko suka bercakap pasal gaji sebab diorg duk bergosip pasal gaji ko yang rendah. Gaji memang rahsia tapi ada je yang tau
Ko tulis dalam resume skop sekarang dan left bila ada peluang. Since ko bersetuju jumlah upah yang rendah dengan pengalaman kerja yang terhad, memang layak company bayar seperti persetujuan

Follow Us
Pikir zaman gawat ni. Samada stay, cari keje lain atau benti keje menganggur..

Edited by awanysss at 11-5-2020 11:07 AM

kalau tt nak benti, mcm risky sbb skrg tgh ekonomi tak stabil..tt cuba redha kejap.. nnti bila semua dah okay, tt cau je..
tt fikir je tt ni bernasib baik masih ada kerja, ada gaji,..
skrg ni ramai takde keje dan takde gaji..
iols walaupun sakit hati kat sini sbb semua monetary rights iols deprived,
iols paksa diri utk husnujonnnn semoga nnti rezeki kite melimpah ruah tak disangka-sangka berkat kite kena buli ni..

Rate

1

Asal tak cari keje lain

Ko kerja motif untuk for gaji or pengalaman yg menaikkan value ko? Selagi ko rasa keja tu boleh menambah value ko (tmbhn ko Ada peluang utk urus plant baru n cantikkan resume) & gaji ko sekrg msg cukup utk cover expenses ko, ak cdgkan ko stay.. Sekurg2nya stay 2-3 tahun dlm satu kerja utk pengalaman.. Lagi terbaik, ko pastikan ko dpt promotion dlm company..

Sebab klo ko decide utk jump company baru ko blh guna market price n argue gaji sebelum ni underpaid but u stay coz of the experience... Ko blh la show skli, klo ko xperform Kno company decide by new exposure (&promotion, if any)..

P/s am pernah argue bnda sm dgn ex majikan, terus dot promotion (to still underpaid).. decide tggu another year and jump to another Co with nearly twice salary...

Kena tau worth diri sendiri, klo tggu org yg bgtau, mmg rendah dr nilai sebenar  good Luck

Rate

1

tt dah setuju dan company pon amek la kesempatan ke atas persetujuan tt. caranya, tt asah skill yang penting dekat situ sambil2 gi apply tempat kerja lain. sementara tt kat situ, cuba make use apa yang ada cam gi training ke, amek pengalaman dan belajar solve problem, tingkatkan comunication skill. Yang ni sebenarnya lagi bernilai dari gaji. jadikan kerja yang sekarang ni salah satu tempat belajar tt. so, bila dah dapat offer baru yang lagi tinggi gaji, pergi lah.

Rate

1

This website contains numerous free samples of academic writings. Everyone can use them for free to create their own assignments and get the highest grades.