CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CALISTA000

Suami Tipu Isteri

Edited by Akiramoshi at 5-7-2020 01:54 AM
CALISTA000 replied at 14-5-2020 05:59 PM
Selama 8 tahun tu dia tipu saya. Dia ckp dia dah berhenti. Saya pun percaya lah.. bila kami dah ka ...

Sy fhm apa yg sis rasa.sy pon dari dulu mmg pantang sungguh dgn perokok dan penipu.tapi mmg Allah tu maha adil,dia bagi sy suami yg ada dua ciri tu.sy tgh hadapi situasi yg sama.even lagi teruk dari awk dik.sakitnya mmg xterungkap.hampir 10tahun dh berkahwin tapi segala janji manis nk quit smoking tu ibarat mainan je.janji2 semua mmg kelaut sbb diorang pk kita ni xserius n diorang dh dapat kita.belakang2 stil tipu still xngaku isap wlpn dh kantoi byk kali isap dpn sy n anak2.bila setiap kali kantoi,sy xkn bebel or mrh dh sbb dh mls,cuma sy akn diam n dia pn fhm sbb apa cuma buat2 tak fhmla smpai ke sudah.sy akn jauhkan diri sbb hati sy kecewa.tapi paling sy terluka/sakit hati bila setiap kali sy mcm tu dia pon sibukla nk cari2/ungkit kesalahan sy lain n tuduh sy ni ada affair la,ada jantan la sdgkan benda ni xjadi isu pon bila sy xup psl isu rokok ni n dia pon tahu sejauh mana hati sy ni.bkn jenis senang2 nk cari lain or curang tak tentu psl anak dh 2 kot.plus xde bukti yg sahih pon nak tuduh2 n fitnah sy semberono mcmtu.diorang tak pk ke bini ni jadi dingin/tawar hati takde sbb lain kecuali ROKOK?penat dh nk gaduh sbb isu sama bertahun2 tapi xjgk nmpk perubahan makin heavy adela.ntahla,bila selalu jadi cmni lama2 tak nafikan hati akn makin tawar,makin jauh.kita nk sama2 baiki diri,pulihkan suami tapi last2 kena fitnah plak n isu jadi makin besar,makin pjg n teruk.but the real issue xsetel pn sampai ke sudah.so nampak tak kat sini yg perokok mmg takkan pernah acknowledge kelemahan dia(takkan usaha n niat pon nk berubah) sebaliknya dia akan divert isu lain semata2 nk cover kesalahan dia.bila isteri tak tahan n mtk cerai diorang blame kita balik n tuduh ada jantan bagai.isteri takkan senang2 nk mtk cerai kalo benda dh nampak byk mudharat dari manfaat.sampai bila suami nk menzalimi diri,anak2 dan isteri??pokok pangkalnya niat n hati diorang tu yg sebenarnya 'tak rela' berpisah dgn rokok.tapi rela berpisah dgn isteri n anak2.sekadar berkongsi.doakan akk tabah.

bini aku pun mcm tu jugak,x suke aku sapkok tapi xde la sampai marah2 mcm tu,kalau aku pun x tahan asik kena bebel je,
skrg aku isap vape,tapi masih merokok kat tempat kj,

pasal rokok pon bergaduh besar ye.. igtkan suami buntingkan anak dara org ke apa..ke rogol budak bawah umur ke apa..