CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CALISTA000

Suami Tipu Isteri

Rento replied at 15-5-2020 09:52 AM
Rokok punya hal je kot, takkan smpai nak bunuh diri? Mati bodoh namanya tu.  Bunuh diri tu dah bodoh ...

Thread self pity.....cry victim...

Setakat bukak thread nak dapatkan endorsement dari forummers lain yg dirinya indeed telah dianiaya suami.....

Rate

1

ikanmasin replied at 15-5-2020 09:51 AM
sama2..buat lah keputusan dan fikir utk kegembiraan diri sendiri,jgn terlalu memaksa diri itu utk  ...

Jadi janda bukan tak boleh hidup kan???lagipun impian utk try belalai lain cerah....boleh bernikah baru....

on record boleh ler bangga diri ..dapat bercerai kerna laki takmo buang tabiat merokok.....

Kita berhak utk bahagia..

Rate

1

CALISTA000 replied at 15-5-2020 09:23 AM
Terima kasih faham keadaan saya. Insyaallah sy akan buat yg terbaik untuk perbaiki hubungan kami.  ...

simpati atas awak
saya ingat setakat rokok dan panas baran biasa biasa sahaja...

kalau melibatkan daun ketum.....kira high level lah...seangkatan dengan ganja dan dadah....memang panas baran pun high level....sebab pemikiran dibawah pengaruh ini memang tinggal separuh...kesan dari kerosakan saraf.....

CALISTA000 replied at 15-5-2020 08:57 AM
I dah bgthu awl2 dah.. tp dia buat skjap je. Pastu dia hisap dlm toilet lg. Sy bau kuat. Tu sy nai ...

Waktu bersenggama selama kawen 9 bulan nee hang  pakai oxygen mask kah????

Edited by menakkautau at 15-5-2020 10:18 AM
CALISTA000 replied at 14-5-2020 05:59 PM
Selama 8 tahun tu dia tipu saya. Dia ckp dia dah berhenti. Saya pun percaya lah.. bila kami dah ka ...

Perokok yg dah tinggalkan tabiat selama 8 tahun hang tak boleh nak bezakan bila tiap kali sup lidah dgnnya???? hang dating ngannya pakai masks selalu kah????

Assalamualaikum Puan,  tahniah atas perkahwinan yang saya rasa agak baru dan masih hijau lagi. banyak aspek yang saya ingin sentuh dalam hal ini. jika puan bersedia untuk menerima nasihat boleh la bagitau saya memandangkan ramai suda rakan2 forumer yang memberi nasihat yang baik. ada juga nasihat bagi saya yang berat sebelah. puan perlu baca dan hadam dan tapis semua nasihat di sini termasuk nasihat saya jugak. sebab kami hanya tahu 1% dari rumah tangga puan. puan jugak lah yang patut menimbang baik buruknya bersesuaian dengan  situasi puan. nasihat saya, banyakkan membaca, membaca buku alam rumah tangga dan juga buku-buku mengenai sifat lelaki dan perempuan.  sebab saya tengok rokok bukan masalah utama, masalah utama adalah kesefahaman antara puan dan suami. jaga diri dan muhasabah diri.

Rate

1

Follow Us
pawie replied at 15-5-2020 10:14 AM
simpati atas awak

Abam jamal abdillah pada usia lebih 60tahun bakal menimang his 3 child....isteri bergetah lagi...

tell me apa yg dia belum try???setakat ketum ???

menakkautau replied at 15-5-2020 10:10 AM

Setakat bukak thread nak dapatkan endorsement dari forummers ...

Kau ni knpa? Kau tkthu apa2 kau jgn ckp kt sini. Mmg rokok punya hal smpai dia boleh cekik aku nk mati. Aku suruh jela dia bunuh aku terus depan mata dia. Bru dia puas hati! Lelaki kalau dah salah mmg suka buat perempuan sakit.

pawie replied at 15-5-2020 10:14 AM
simpati atas awak

Terima kasih memahami.

CALISTA000 replied at 15-5-2020 10:24 AM
Kau ni knpa? Kau tkthu apa2 kau jgn ckp kt sini. Mmg rokok punya hal smpai dia boleh cekik aku nk  ...

You just need to add oil to the fire....

Thats wat you are doing right now..betul tak????

Tell me..are you trying to portray yourself as the victim here????

Rate

1

menak tak payah nak provoke sangat lah. dah2 la tuuu....

anish911 replied at 15-5-2020 10:21 AM
Assalamualaikum Puan,  tahniah atas perkahwinan yang saya rasa agak baru dan masih hijau lagi. banya ...

Terima kasih ats nasihat yg berguna. Sya akn cuba perbaiki diri saya lg dan cuba nasihat awak.

CALISTA000 replied at 15-5-2020 10:34 AM
Terima kasih ats nasihat yg berguna. Sya akn cuba perbaiki diri saya lg dan cuba nasihat awak.

Hang dah bergelumang 8 tahun bersamanya sebagai pasangan kekasih....into your first year of marriage...dugaan macam nee takkan nak cabut lari???? kecuali memang dah ada jantan baru yg menanti diluar sana ler???

Patut patut ler.....

menakkautau replied at 15-5-2020 09:50 AM
Kalau dah memang ada jantan lain yg dah standby kt luar ngaku aja ler... jgn gunakan alasan sehina ...

Aku tkde Nk stanby mana2 laki ! Aku da muak dgn perangai lelaki. Lelaki semua tk jujur! Kau kalau nk down kan aku baik tkpayah nk komen kt sini. Aku cuma nk mintak pendapat je.

ikanmasin replied at 15-5-2020 09:51 AM
sama2..buat lah keputusan dan fikir utk kegembiraan diri sendiri,jgn terlalu memaksa diri itu utk  ...

Insyaallah terima kasih kerana membantu

Fur replied at 15-5-2020 10:34 AM
menak tak payah nak provoke sangat lah. dah2 la tuuu....

Provoke apanya???....keburukan laki dari mula thread ditelanjangkan....sedangkan kezaliman dirinya sebagai instigator pada kemarahan suaminya kenapa tak dilihat sebagai sesuatu yg perlu diberi perhatian sama???

CALISTA000 replied at 15-5-2020 10:38 AM
Aku tkde Nk stanby mana2 laki ! Aku da muak dgn perangai lelaki. Lelaki semua tk jujur! Kau kalau  ...

Kejap cakap in your first posting boleh ubah perhatian pada jantan lain dah nee cakap tak percaya jantan lain pulak dah...

Hang sendiri flip flop.....macam mana kita semua disini nak percayakan hang????

bagilah tempoh untuk diri awak dan dia untuk berubah.....dan menerimanya
dan bagi lah tempoh.....untuk awak melihat sejauhmana usaha awak dan dia untuk berubah
setiap benda ada tujuannya dan matlamatnya
setiap benda ada tempoh matangnya dan edahnya
setiap jiwa ada sabarnya.....
masa bergerak meninggalkan kita
dengan setiap jiwa ada matlamatnya...
andaikata terpaksa membuat keputusan...demi kebahagian masa hadapan....maka buatlah...dengan yakin...bahawa....apa yang dilalui....sekarang mencerminkan masa hadapan...

Rate

1

menakkautau replied at 15-5-2020 10:10 AM

Setakat bukak thread nak dapatkan endorsement dari forummers ...

It sounds like one. Aku tak percaya kalau tegur isap rokok terus nak baran. Rokok takda la effect smpai nak jadi ganas, mcm dadah. Pengaruh dadah amik pisau nak tikam, tak fikir 2x kali dah, terus je tikam. Mesti ada benda yang trigger. aku tak percaya setakat suruh berhenti rokok terus nak mengamuk.

Laki kau kantoi isap rokok, tak ada bermaksud dia aniaya kau, kantoi rokok macam dia zalim, suami tak guna, lelaki dayus sebab hisap rokok.

Rate

1

Tt oi
Napa nak marah sgt dia hisap rokok
If hisap kat dalam rumah, suh dia keluar
Jika mulut busuk suh dia gosok gigi
Jika dia nak mati awal, redha kan lah dia.

Laki ai pun suka lepak luar dulu2
Apa yg ai buat, ai ajak dia melepak tpt2 yg ai suka or kdg2 dia suka, kdg2 ai join jg dia jumpa kwn2. Kalau x pun ai tgu dlm kereta, jd dia x lepak lama2 sebb dia tau ai tgh tgu.

Ai mmg jaga penampilan, jadi dengan lapang dada dia suka bawa ai lelepak dgn kwn2. Bila kengkawan puji bini cantik, laki yg normal pasti x suka nk tyg2 bini diluar. Jadi adegan tu dh berkurangan.

Sampai ada anak. Masa anak kecik weol ttp kuar sama2,. Kdg2 dia jumpa kwn2, ai duduk la rumah jaga anak.
Bila anak dh umur 7/8 tahun, ai suh dia bawa anak keluar if dia nk jumpa kwn dekat2.

Kwn laki ai yg baik2 memang ai puji ikhlas lambung2
Yg x baik d mata ai tu, ai nasihat je la jgn jadi camtu
Smpai skg dh 1 dekad kawin, laki ai dh malas keluar lepak lama2 ngan kwn. Dia suka bawa kitorg jenjalan or duduk rumah je la
Musim pkp, nmpk lah x perubahan langsung wlu 24j tperuk di rumah
Maksud lepak bagi ai di atas, jumpa kwn2 yg dh lama x jumpa, mnum2 utk bcg kerja, mjlis2 buka puasa(thn ni mmg xd,sedeeh ),

Kata kunci: buat perkara guna strategi
Jangan main hembus je ikut darah muda ye tt
Ikut situasi tt skg ni, jika nak bagi peluang kedua, 2 2 kena berubah n bincang btl2

Rate

1