CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CALISTA000

Suami Tipu Isteri

CALISTA000 replied at 14-5-2020 06:07 PM
Dia akan buat sy mcm musuh dia. Dia tarik baju sy. Dia tolak sy kt dinding, dia cekik sy. Dia tumb ...

TT bawak2 la membaca bod isu semasa thread laki2 tak guna laki TT dah ada dah ciri-ciri tu.

Edited by per706 at 15-5-2020 03:57 PM

Sush nk benti rokok unless tuan bdan NAK BENTI SENDIRI...slow2 pujuk,trus rentap camtu sush...mende da sebati...x pon p tnya dia, ade tak mende yg dia x suka awak buat.then make a deal,u both try to stop habit masing2 yg psangan x suka,then mungkin awak dpt rsa mcamana berubah trus tu senang ke x, n dia pon insya Allah akan usaha berubah kalau tgok awak pon cuba n beri yg terbaik utk dia..

Sya x ckp rokok ni bgus,tpi tu la,sbb hal rokok ni bergduh beria smpi nk berantam syg la....kawin ngan dia mesti sbb ada kebaikan yg awak suka pda dia..jgn tutup kebaikan dia dgn msalh ni..kat luar sna rmai lgi istri yg terpaksa hadap msalah lbih serius...slow2...one step at a time..usia perkahwinan pon pucuk lagi,dugaan kawen pon byk lgi yg lebih berat...so berwonderpet laaaa, kerjasamaaaaaa..the best of luck insyaAllah

Rate

1

per706 replied at 15-5-2020 03:52 PM
Sush nk benti rokok unless tuan bdan NAK BENTI SENDIRI...slow2 pujuk,trus rentap camtu sush...mende  ...

Insyaaallah. Terima kasih ats nasihat.

CALISTA000 replied at 15-5-2020 03:56 PM
Insyaaallah. Terima kasih ats nasihat.

So since manak tinggalkan benang ini tengahari tadi, dah buat keputusan???

cerai at all cost????atau nak terus membodohkan forummers dlm nee by playing victim and raih ehsan dan simpati???

grow up ler for goodness sake....

Aku nasihatkan jgn mengandung dulu. Korang laki bini dedua sama2 toxic. Kau controlling, laki ko pulak tak pandai nak sedar diri dah jadi laki org. Bagi masa setahun dua, takde improvement, blah je. Jgn bazirkan masa muda dgn benda sebegini.

Edited by supermum at 15-5-2020 05:14 PM
Rento replied at 15-5-2020 09:52 AM
Rokok punya hal je kot, takkan smpai nak bunuh diri? Mati bodoh namanya tu.  Bunuh diri tu dah bodoh ...

I second this. Dulu aku pun obses nak paksa husb berhenti merokok. Masa mula2 kawen jugak, lama2 aku sedar, aku paksa dia berhenti untuk puaskan my controlling side. Bukan semata2 nak dia amalkan hidup sihat. It's more about me than about him.

Follow Us
supermum replied at 15-5-2020 05:12 PM
I second this. Dulu aku pun obses nak paksa husb berhenti merokok. Masa mula2 kawen jugak, lama2 a ...

Baguslah kalau semua isteri sedar macam ni, lebih rational. Banyak jenis yang suka nak tunjuk superior semata-mata, self satisfaction semata-mata, instead of untuk kebaikan suami, kebaikan bersama. Nanti boleh angkuh bongkak dengan kawan-kawan, suami aku takut dengan aku, patuh taat dengan aku. Berbalik kepada niat. Rumahtangga ni bukan siapa lebih superior, kau lebih bahagia. Diam-diam lelaki ni, kalau suatu hari dia fed up, baru kau tau tinggi rendah langit. Kena cerai buta-buta je. Rumahtangga ni saling melengkapi satu sama lain.

supermum replied at 15-5-2020 05:12 PM
I second this. Dulu aku pun obses nak paksa husb berhenti merokok. Masa mula2 kawen jugak, lama2 a ...

Betul..tt tak nampak betapa obsesnya dia nak control suami.. bukan sbb hal kesihatan sgt pun..just to feed her ego..

Muhasabah diri la tt..you tak boleh ubah org tapi mampu ubah diri sendiri..try change your perspective..

Pendapat i la sis, better you take a deep breath. So you kne cuba paham suami you jugak. Mayb dye da cuba nak benti tapi xbolej. Bila dia jujur you xboleh terima sbb tu dia menipu.

As long dia tak merokok depan you ok la tu i rasa. So dye ada rasa hormat lg dgn you.

Edited by bvsf06 at 16-5-2020 01:29 AM

Hi TT,

For those yg kata rokok je, perkara remeh, if they can tolerate smokers, jangan ingat semua org sama. Setiap org ada pendirian masing2.  Please respect that. For those yg kata takkanla 8 tahun kenal xtau kena tipu? Well, i have a friend, doctor yg berbelas tahun ditipu suaminya perokok. Suami dia simpan rokok kat tempat tayar boot kereta. Pernah depan mata masa gathering, kawan2 suami dia kena marah dgn the wife sbb hisap rokok sampai bau melekat kat baju laki dia xhilang. Kitorang yg tau cerita ni mmg kesian sgt sampai tahap mcm tu sekali kena tipu dengan suami dia. So reading ur story, i memang boleh relate.

After reading all you comments and replies, I somehow could understand kenapa you marah sangat dengan your husband sampai nak minta cerai. It's all about trust. You just can't trust him anymore. Because he keeps on lying for so many years. Because u dont trust him as your protector as he would rather be with his friend than to be with u most nights. Because u dont trust that both of u will have a good future together sbb xsampai setahun kawin dah borderline domestic abuse, siap pakej minum ketum lagi.

Macam ni la TT, utk sesuatu hubungan tu berjaya, kena ada komitmen from both parties. Kalau sorang2 je memang xkan  menjadi. Itu sbb u penat and nak give up.  The way i see it, untuk dia tinggalkan semua habit buruk dia dan berubah, the big question is, whether you are worth all the sacrifices?

I cadangkan u baca thread abang saya penagih dadah, ada forumer cerita pasal seorang drug addict berjaya tinggalkan dadah kerana terlalu sayang wife dia yg sangat supportive dan banyak merubah diri dia. Maybe u can learn something from that story. In the mean time, bulan ramadhan ni maybe u boleh banyak berdoa dan sembahyang malam agar Allah berikan hidayah kepada both of u.

Rate

1

skrg ni iols nmpak dah menjadi satu trend bagi golongan isteri utk mengawal suami masing2 dan tampak lebih dominant dr suami .bgi dorg satu pencapaian terbesar la kononnya dalam perkahwinan bila si suami tu ikut je kemahuan isteri...so bila suami xleh nak follow bini, tu yg jadi frustrated sgt2 smpi nak bercerai bagai...ye la xleh la nak gebang dlm medsoc bg kwn2 jelly...haha

bvsf06 replied at 16-5-2020 01:22 AM
Hi TT,

For those yg kata rokok je, perkara remeh, if they can tolerate smokers, jangan ingat semu ...

Thanks your understanding. Saya akn cuba perbaiki diri saya. Sy akn baca tread yg awk ckp tu. thanks your advise.

Ganas nya somi Awak. Perokok ni mmg susah nak berhenti. Ada yg dah berhenti pun boleh jadi perokok semula. Ntah la dik. Akak dulu mmg awal2 dah reject perokok jadi boyfriend. Alhamdulillah sampai la ni tak merokok. Siap geli geleman tengok habuk2 rokok

aliazulaikha replied at 16-5-2020 05:55 AM
Ganas nya somi Awak. Perokok ni mmg susah nak berhenti. Ada yg dah berhenti pun boleh jadi perokok s ...

Dia panas baran. Sy pun tk tahan da dgn perangai dia. Untung laa awk dpt yg tk merokok..

Hai TT.
TT ni sama mcm sorg sahabat saya. Dia punya laa benci dengan perokok. Last2, rupanya dia dah berkahwin dengan perokok. Kena tipu suami sebab mengaku bukan seorang perokok sejak berkenalan sampai dah kawin sampai anak dah 3 baru kantoi. Pandai jugak laa husband nya simpan rahsia sepanjang perkahwinan tu. Sahabat saya tu mengamuk gila bila dapat tahu sebab rasa tertipu sampai minta cerai.
Sampai satu tahap dia rasa depress sebab husband taknak ceraikan dia. Isunya hanya dia dah hilang kepercayaan pada husband.
One day dia pergi dengar satu talk psl motivasi kekeluargaan. Lepas dari talk tu, dia berubah.  
Dalam talk tu dia cakap dia sgt terkesan dengan ayat;
"kita kena ubah diri kita dulu, sebelum nak ubah pasangan kita"
"Jangan harap pasangan kita berubah kalau diri kita sendiri serba tak kena"
"Tetaplah jadi baik untuk pasangan kita"

Saya tak pandai nak bagi nasihat. Sbb saya pun bukan lah isteri yang sempurna. Husband saya pun perokok juga. Awal2 memang boleh terima dan tak kisah. Cuma lepas 2 tahun berkahwin hormon up n down, saya jadi sensitif dengan bau2 rokok. Cakap terus terang dgn husband. Buat peraturan. Nak suruh berhenti terus memang susah. Kena bertolak ansur la.

Harap TT dapat penyelesaian yang baik. Doa la banyak2. Good luck TT.

Rate

1

polluxsstar replied at 16-5-2020 07:02 AM
Hai TT.
TT ni sama mcm sorg sahabat saya. Dia punya laa benci dengan perokok. Last2, rupanya dia d ...

Hi.. terima kasih atas nasihat . Sy cuba perbaiki diri saya mna yg kurang. Insyaallah.

CALISTA000 replied at 15-5-2020 09:23 AM
Terima kasih faham keadaan saya. Insyaallah sy akan buat yg terbaik untuk perbaiki hubungan kami.  ...

Ya Allah melibatkan ketum or drugs jugak la ni. Patutla suami baran lain mcm. Hmm.. bhaya jugak utk u ni. Barula i paham kenapa u risau sgt die keluar malam2 n lepak kawan2. Apepun, bak kata yasmin mogahed, Allah x nak kita siksa diri kita sendiri dgn stay dalam marriage yg merosakkan kita. Konsep sabar dlm marriage ni perempuan kena paham betul2. Takde dlm islam mengajar perempuan kene ‘sabar’ as in x pertahankan diri walaupun diseksa di pukul dikasari dihina diabuse mentally physically. Islam sgt sygkan dan menjaga kebajikan seorg wanita.  Jika ianya merosakkan diri utk stay dlm marriage tu, TT boleh la buat istikharah dan buat persiapan utk get out from that toxic marriage. Allah ada dengan kita dan Allah x suka kita membiarkan diri kita menuju kerosakkan dan kemusnahan atau dalam kata lain menzalimi diri kita sendiri.

Rate

1

tri-max replied at 15-5-2020 11:19 AM
Kes TT sama mcm ex-BF sy sebelum kawen
bila suh pilih rokok atau awek, dia pilih rokok psl rokok  ...

Eh.. dasat jg ex bf u. Biasanya perempuan yg lewat yelah sbb bersiap dn lain2. Dulu slalu jg nk uji seorg lelaki tu jenis penyabar atau x sblm nk serius sbg life partner. Kdg2 sengaja buat dia tunggu lama2 n nk tgk respond die n mcm2 lg i buat utk test his patience level. Sbb bg i waktu tu, seorg suami wajib ada sifat sabar yg tinggi dan x panas baran. I dah nampak depan mata i ade saudara terdekat i kawin dgn seorg lelaki ni and die mmg sgt panas baran dari seblm kawin lg. Tp die decide nk kawin jg dgn lelaki tu n end up mmg agak tersiksa n sentiasa takut nk bincg ape2. So, finally alhamdulillah Allah bg juga jumpa dan berkahwin  dgn org yg sgt penyabar dan makin penyabar thru out the years. Tp dulu jenuh la my husband kene uji mcm2. Kesian pulanbila diingat balik.

CALISTA000 replied at 16-5-2020 05:46 AM
Thanks your understanding. Saya akn cuba perbaiki diri saya. Sy akn baca tread yg awk ckp tu. than ...

Hang ada yg kurang kah???takda yg hang kongsi pun disini???yg banyak kurang laki hang kan???sampai hang nak pi bunuh diri, mintak cerai???kalau dah rasa diri takda kekurangan...kenapa mesti perbaiki diri????

atau sekadar ayat penyedap rasa pada yg memberi pandangan pada hang???

CALISTA000 replied at 16-5-2020 06:24 AM
Dia panas baran. Sy pun tk tahan da dgn perangai dia. Untung laa awk dpt yg tk merokok..

Dia panas baran, hang kaki cucuk....so???

Kenapa sebelah pihak sahaja yg disalahkan???

jawab ler