CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Maideen.

[Tempatan] Pelakon Terkenal Temui Lailatolkadar

Maideen. replied at 20-5-2020 02:48 PM
Ahhhhh.....seronoknya jadi kanak kanak. The age of innocence dan ignorance is bliss....

Anak iols bbnu la...
Mudah percaya dalam Twitter dari mader sendiri

Mende2 gini toksah citer lah..buat malu aje

sarahmirza replied at 21-5-2020 12:34 AM
Maknanya cakap2 ustaz malam lailatulqadar langit cerah tapi takde bintang.. takde angin tapi nyama ...

Itu ikut pendapat ulama2 terdahulu.. depa kan rajin tahajjud, qiamulail.... boleh rasa laaa kelainan dan keganjilan malam tu...dan disampaikan laa pada generasi2 seterusnyaaa...

org macam kite2 ni tido je mana ler nak rasaanyee..  tapi yg itu sekadar panduan saje..

JokesCop replied at 21-5-2020 12:13 AM
Nampaknya masa itu konsep terhilang dari otak ko, dah tanya adakah lailatul qadar terjadi sama sat ...

So betul lah ikut negara. Apa yg kau duk pertikai dari td dgan komen iols. Ada negara yg lailatul qadr harini ada yg esok. Sama mcm puasa. Gituuuhhhhhhh kihkihkih

Redskin replied at 21-5-2020 12:08 AM
Itu la kalo bodo sains tak payah la nak sembang kencang..

Nanti senang2 aku explain dgn ga ...

Kihkihkih. Awat tahun yg semua negara puasa serentak buat pertama kalinya dlm sejarah tu tiba2 anak bulan keluar dari perut kaaa ? Awat brunei punya due date lewat sehari kaa walaupun negara sebelah jah.

FOTHER-MUCKER replied at 20-5-2020 10:43 PM
Maideen!

Saya sebagai ummah yang tidak pernah tengok malam lailatulkadar ni hairan juga bila ...

Lailatulqadar ada dimana2,  north pole ka sg thames ka, tapi paling beruntung kalu lobai boleh naik space shuttle dok kat ISS, sana nanti satu hari di bulan ramdhan boleh ada 16 kali lailatulqadar.
Itu Zahid anak beranak patut pi duduk ISS @Maideen.   

Follow Us
Orix replied at 21-5-2020 01:02 AM
So betul lah ikut negara. Apa yg kau duk pertikai dari td dgan komen iols. Ada negara yg lailatul  ...

ada sesetengah perkara mcam lailatul qadar ni xleh di digest oleh otak kita. kena percaya sahaja apa yang lobai bagitahu. xperlu dipikirkan sangat. nanti sesat. biar jer lobai pimpin kita ke jalan yang benar. insya allah. sama sama kita beramal.

@sarah82 mesti biasa jumpa malam lailatul qadar ni. share lah sini sis supaya bermanfaat kepada orang lain.

ResellerMaxis replied at 21-5-2020 02:34 AM
@sarah82 mesti biasa jumpa malam lailatul qadar ni. share lah sini sis supaya bermanfaat kepada oran ...

Kejadahnya aku nak citer  apa yg kebaikan yg pernah aku buat?

Sekadar thread nak menghina islam.. Sila pergi mampos la TT hamjad ni.

sarah82 replied at 21-5-2020 02:39 AM
Kejadahnya aku nak citer  apa yg kebaikan yg pernah aku buat?

Sekadar thread nak menghina isla ...

lailatul qadar menghina islam ke?

ResellerMaxis replied at 21-5-2020 02:52 AM
lailatul qadar menghina islam ke?

Mcm aku tak kenal perangai bangsat TT ni.. Ratib sana sini lobai.. Lobai.. Bila mampos.. Lobai yg dihina tu la yg uruskan.

M5 replied at 20-5-2020 10:26 AM
Lailatulqadar ada dimana2,  north pole ka sg thames ka, tapi paling beruntung kalu lobai boleh nai ...

Habis tu saya tertipu ke Macamana ni?

Kalau mengikut para agamawan Lailatulqadar tu hanya berlaku pada malam hari sahaja sedangkan negara negara yang tiada malam juga ada berlaku Lailatulqadar.

Ke ribuan tahun dahulu para agamawan tak tau adanya benua benua yang tiada malam?

Tuan tanah ni kapir

Maideen. replied at 20-5-2020 07:03 AM
Ishhhh.......tak khen tak ada FM?

Walaupon di Europe pukol 3 pagi dah terang, tak kan tak ada l ...

Kelakar lah maideen basikal pakistan sampai hujung pokok.

Edited by pasa at 21-5-2020 04:56 AM
So betul lah ikut negara. Apa yg kau duk pertikai dari td dgan komen iols. Ada negara yg lailatul  ...

Ad juga tgk gambar jesus si anak tuhan walhal jesus tu yahudi

Ad muka kokesen muka negro muka aprika blek pun ad.

Kalau tak kan muka anak tuhan ikut bangsa dan negara.

Muka bapak tuhan tak lukis ke?

Tu belum ruh kudus mcm2 lukisan ad.

Patung eve pun korang puja..lepas tu nak pertikai agama org lain.

sarahmirza replied at 21-5-2020 12:34 AM
Maknanya cakap2 ustaz malam lailatulqadar langit cerah tapi takde bintang.. takde angin tapi nyama ...

Spiritual feeling ni dia lain sikit dari perasaan lain, minda akan focus 100% ke perasaan tenang, nyaman, segar. Susah nak gambarkan benda ni.

Dia mcm perasaan, ko rindu sangat2 dekat satu benda tu, then ko dapat jumpa benda tu.

Masa dah dapat perasaan ni, dunia akan jadi mcm berhenti, tu yg mcm langit bertebaran dgn bintang, tiap tiupan angin ke badan semua rasa, hidung hirup setiap zarah udara.

Well, lain orang, akan rasa lain. Aku pun xtau nak cakap mcm mana. Dulu, aku kerja malam, hari2 termasuk weekend, aku akan buat kerja dekat luar balkoni rumah, tingkat 6. Agak mustahil kalau xdapat lailatul qadar, im literally with nature. Tapi xpernah dapat perasaan ni.

Tapi, ada sekali dulu, aku pernah terbangun malam, and keluar rumah, aku rasa satu perasaan yg susah nak gambarkan. Well, i do not dare say aku jumpa malam lailatul qadar. Tapi, that moment, that feeling, dia xpernah hilang.

Well, whatever, kadang2 ko terjumpa orang pekak di telinga, tapi hari ni aku jumpa manusia yg pekak dia sampai ke otak.

More or less, kenapa butthurt dgn kepercayaan orang lain? Aku xfaham.

No, aku xfaham kenapa ada orang yg sangat low self esteem sampai jadi mcm ni.. ah, whatever tic you la kan.

JokesCop replied at 21-5-2020 05:03 AM
Well, whatever, kadang2 ko terjumpa orang pekak di telinga, tapi hari ni aku jumpa manusia yg peka ...

Entah cakap bodoh Kang marah. Benda tu ad perkiraan dia kene belajar berdasarkan fasa bulan tu 29 dan 30 hari yg boleh dilihat dengan mata. Kalau tak nampak dia Akan kira berdasarkan kiraan rukyah dan hisab. Bila dlm kedudukan geografi ad la negara yg nampak dan tak nampak bulan tu.

Bila dia tak belajar or tak ambil tahu. Diorg lagi handal muka jesus tak pernah nampak pun diorg berani lukis, muka eve marry tak pernah nampak blh ad patung siap puja. Kang kita bash agama dia lebih Kang dia bengang pula.

Butthurt kafir tak campur org mmg mcm tu.

pasa replied at 21-5-2020 05:15 AM
Entah cakap bodoh Kang marah. Benda tu ad perkiraan dia kene belajar berdasarkan fasa bulan tu 2 ...

Icon and idol was never banned in Christianity, tapi ramai yg percaya gambar Jesus skrg ni bukan depiction sebenar based on ethnicity dan some special traitscm jambang etc. Ada yg comment benda ni xberapa elok sebab bila dia concerntrate dgn prayer, dia selalu depict idol yg salah.

Well, aku xnak hina agama lain, tapi  penganut2 dia yg mcm terrorist "my religion holier than tho" memang suka aku hina. Dah tafsir agama ikut kepala otak sendiri mcm sasau, salah, try tafsir agama orang lain mcm sasau. Hujung2 gelabah xtentu hala. Terburai segala bagai pekung sampai agama sendiri terpalit.

Orix replied at 20-5-2020 11:21 PM
Lg 1, kenapa penentuan puasa tak ikut je mn2 negara yg dh nmpak anak bulan ? Cth Malaysia nmpak, B ...

gimana lak kalo org tu mmg pegang 2 passport (2 kewarganegaraan) spt Akshay Kumar (India/Canada) serta aktres Indonesia Rianti Catwright (Indonesia/German) sekiranya mereka ini adalah moslem??