CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Kerana kes Kelantan,Tiada Tolak Ansur Lagi, Rentas Negeri Sama Sekali Tidak Dibe

Tahniah

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

sarah82 replied at 22-5-2020 08:03 AM
Selangor ada kwsn merah kan? Jadi patutnya mmg x boleh melawat la.

Ai puchong tpi adik tu luar kawasan puchong.Mak pun Puchong. Adik tu kat Kajang. Tu yang geram aje baca.

guesswho09 replied at 22-5-2020 08:29 AM
bosan dgn ayat kita tak berada di tempat dia
dia berada di tempat dia tu sebab selfish!

Iye la.. Kat benang sebelah pun ayat cmni la. Kita tak ada kat tempat dia. Yihh.sampai kena maki taik kerbau lagi kat sebelah. Ntah forumer sama. Sedara kot.

epal21 replied at 21-5-2020 08:48 PM
Covid ni kita selalu rasa yg kita takkan kena. Tu yg perempuan tu syok berbuka dgn nenek lah,pergi ...

Ada maknya ckp jgn salahnya anaknye sebab dah dapat pelepasan. Mak dia pun agak bebal backup anak taktau punca kemarahan orang. Orang boleh paham anak kena balik kampung nak bersalin laki kerja tapi yang gatal pergi melawat sedara mara mcm cuti-cuti malaysia pastu pegi pasar sana sini merayau dah kenapa. Menyusahkan semua orang now.

sakit hati melaka paling ramai.
padahal melaka dengan kl 2 jam tak sampai, balik je la hari lain, nak juga balik time raya.

jiran aku org johor, tapi adik beradik byk kl, perlu tak aku repot kalau banyak kete umah dia
sebab umah dia selalu jadi port lepak adik beradik dia.
kalau aku repot, dia akan tau tak aku yg repot

ps - aku tak pernah tegur sapa dengan jiran walau dah dekat setahun pindah.

abis tu yg dah dapat approval pun kira terbatal la ye ? (PJJ) tarikh perjalanan esok

Follow Us
234126 replied at 22-5-2020 06:42 AM
Ada maknya ckp jgn salahnya anaknye sebab dah dapat pelepasan. Mak dia pun agak bebal backup anak  ...

Bebal & degil. Pasal dia,nurse kat kkia kena berpisah dgn baby usia 4 bulan,kg kena quarantine. Dah dapat pelepasan balik sepatutnya balik terus rumah mak,tak payah nak menyinggah kan? Jangan kecam anak saya. Takdir katanya,uols.

Aku nak pg pahang jun nti sbb uiam dah suruh kosongkan bilik. Dah dpt surat dr uiam. Ate cane ni?? Dah la dia bg tarikh tu dan bg masa sejam je kat sana utk kosongkan bilik.

amyza82 replied at 22-5-2020 02:46 PM
sakit hati melaka paling ramai.
padahal melaka dengan kl 2 jam tak sampai, balik je la hari lain, ...

Kalau dah lebih kereta atau 20 orang, sebaiknya laporkan sahaja. Simpan nombor telefon balai polis berdekatan. Sefahaman kita, memang akan ada polis peronda yang akan meronda untuk memantau nanti.

Suami kita pernah laporkan jiran parkir kereta depan rumah kita sampai tengah malam. Memang tak rapat pun dengan jiran tu. Mujur jenis pandai minta maaf.

Nephew kerja kat Selangor, wife dia kerja kat Terengganu. Nephew nak balik Terengganu esok, sbb sebelum ni polis bagi balik untuk suami isteri duduk asing. Disebabkan kes baru ni, pagi tadi nephew pegi balai polis tanya, polis cakap tak boleh dah. So dia kena beraya dgn I, makcik dia, je.

msdummy.2018 replied at 21-5-2020 05:36 PM
aku pelik btol...minah kelantan ni balik senyap2 ker apa? sb ramai jer salah guna kuasa surat tuk me ...

Pompuan pregnant nak balik pantang kat kampung memang ada kelonggaran. Aku baca experience dorang kat group fb, surat pun takde. Ikut budi bicara polis roadblock. Tunjuk buku pink pastu lepas. Biasanya begitulah. Banyak soalan yang sama aritu before kes pompuan Kelantan ni. Now senyap dah takde sapa tanya.

supermum replied at 22-5-2020 04:06 PM
Pompuan pregnant nak balik pantang kat kampung memang ada kelonggaran. Aku baca experience dorang  ...

haaaa..see...rkyat mmg sntiasa cr akal nk balik...eloklah diperketatkan smula....by the time dulu aku ni balik sb ank sakit  beria2 balai mntk surat doktor gomennn br nk izinkan aku balik...org mengandung boleh plak dpt budi bicara lepas gitu? adil saksama sungguh diaorg ni...hebat

jerungmanja replied at 22-5-2020 02:39 PM
Iye la.. Kat benang sebelah pun ayat cmni la. Kita tak ada kat tempat dia. Yihh.sampai kena maki t ...

bagi link bole

cyber bullied. kot depress mek klate tu mau jadi apa2

scary siot

aku yang single mom pjj ngan anak2 kat kampung ni pun tak gamak nak balik beraya.

yang dah ada anak laki bini sebumbung ni apa gatal beno nak balik kampung jugak? raya kat rumah sendiri tak jadi raya ke??? balik lepas PKPB nanti tak jadi raya ke? raya melayu kan ke sebulan? 9 jun tu kan ke syawal lagi, tak reti sabar ke??? apa yang benak susah sangat nak paham pun aku xtau laa....

kes balik kelantan nak beranak ni org hencap sebab menyinggah sana sini.... malas aku nak ulas banyak2, aku doakan sembuh je laaa..

pasni silap2 sampai raya haji pun xleh balik lagi sebab sambung PKP huruf apa lagi ntah. haaaaaa padan muka kita semuaaaa

meow_tompok replied at 22-5-2020 04:12 PM
bagi link bole

Ai tak reti tepek link.
Tajuk dia wanita hamil pulang ke kampung positif covid19

Lula2 replied at 21-5-2020 11:48 PM
Rentas negeri mana ada kena saringan.

Nape xde plak...sepatutnya kena bt jgk saringan supaya bnde mcm ni tak jd..skrg ni kne take precautions sbb kita xnmpk virus tu..and semua org berpotensi utk jd silent carrier kot..

Haihhhhhh laaaaa

Suchi replied at 22-5-2020 02:06 PM
Amin, iols ni tak pikir sgt pasal raya iols risaukan keselamatan suami je sorang2 kat sana. Hotel  ...

Itulaa dia kan... Mne laa nk ada org..nk mkn apa laa dia tu.. Kita ni mmg kt umh xpelaa lg

UMMI_MAI replied at 22-5-2020 02:58 PM
abis tu yg dah dapat approval pun kira terbatal la ye ? (PJJ) tarikh perjalanan esok

Xdpt laaa nmpk gayanyaaa

Knowlee replied at 22-5-2020 04:05 PM
Nephew kerja kat Selangor, wife dia kerja kat Terengganu. Nephew nak balik Terengganu esok, sbb sebe ...

Your nephew ni dah dapat kebenaran belum sebelum ni, ke dia baru nak mintak kebenaran balik esok? Sebab nak tau jugak suami isteri PJJ yg dah dapat kebenaran kira valid lagi ke atau terus batal je sebab dah tak boleh rentas negeri