CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: YgBenar

[Tempatan] Kerana kes Kelantan,Tiada Tolak Ansur Lagi, Rentas Negeri Sama Sekali Tidak Dibe

2 minggu lps ni kita tau la mcmana. If ada kluster baru.

Off topik. Aku beli buluh lemang utk mak aku eksperimen buat lemang dgn ayah aku. Raya tahun ni anak2 n cucu2 xbalik. Kot sunyi kan... biarlah pasangan antik tu main pondok2 sama2 bako lemang kt luar rumah. Harap xgaduh2 lah hahaha

supermum replied at 22-5-2020 04:06 PM
Pompuan pregnant nak balik pantang kat kampung memang ada kelonggaran. Aku baca experience dorang  ...

Senang btul lepas mak2 buyung waktu roadblock.
Baik hati dan bertimbangrasa lgi frontliner kita
Tu pun rakyat cerca frontliner. Bodoh btul
Padan muka pompuan ni

delia3003 replied at 22-5-2020 06:32 PM
Your nephew ni dah dapat kebenaran belum sebelum ni, ke dia baru nak mintak kebenaran balik esok?  ...

Terbatal... Thanks to mek kelate xguna tu...
Dia nk depress ... Nasib la... Berani buat berani tanggung

jahcomel replied at 22-5-2020 01:05 PM
Nih kt kg Aku dh 2-3 ekor smpai Dr kl, blik lalu jln tikus, Aku harap ade y report polis lh..

P la report trs.. jgn harap org lain please

munchkin replied at 22-5-2020 10:39 AM
Mereka tulis husband dia FRONTLINER.

frontliner hangguk lah. Essential services bukan frontliner ...

Agreed... Frontliners dgn essential services pun xreti beza

Kalau pasangan yg dah lepas rentas negeri mcm mana ya? Maksud aku dah sampai utk melawat aku, nak balik kerja minggu depan kat kl. Boleh tak pegi apply?

Follow Us
delia3003 replied at 22-5-2020 06:32 PM
Your nephew ni dah dapat kebenaran belum sebelum ni, ke dia baru nak mintak kebenaran balik esok?  ...

Dia baru nak minta kebenaran. Terlambat sehari je pegi tanya. Bila bukan rezeki tu, mcm tu la kan.

nenekglamer replied at 22-5-2020 10:47 AM
2 minggu lps ni kita tau la mcmana. If ada kluster baru.

Off topik. Aku beli buluh lemang utk ma ...

Alahai cutenyaa.. Pasangan antik gaduh2 manja cute tau..

td tgk buletin utama, katanya any permohonan nk rentas negeri yg dah approved sblm ni pun dikira TERBATAL sbb kes mek kelate ni la
so sapa2 yg dh dpt approval, mohon tgk balik news nightline kul 12am nih utk kesahihan sbb kut2 iols tersalah dengar ke tadi khueen

anony-mous replied at 22-5-2020 05:05 AM
Ni slh 1 sbb utama polis bg kebenaran laki bini boleh jumpa rentas negeri. Sbb ada mak2 yg ank 3-4 ...

Ye. Mmg i dapat nak keluar langsung. Kang anak2 xde sape nak jaga. Mmg semua keperluan 100% pada runner. Alhamdullillah rezeki dorang.

epal21 replied at 22-5-2020 03:16 PM
Bebal & degil. Pasal dia,nurse kat kkia kena berpisah dgn baby usia 4 bulan,kg kena quarantine. Da ...

Allahu kesian nurse. Baby kecik pulak tu lagi. Geram betul la puak-puak mcm ni. Kena anggap diri pembawa tak kira la if bukan pun. So ada kesedaran takut nak menyinggah merayau pastu menyusahkan negara

cmf_premierleag replied at 22-5-2020 09:08 PM
td tgk buletin utama, katanya any permohonan nk rentas negeri yg dah approved sblm ni pun dikira TER ...

So sape2 yg dah dapat approval terus balik dah terlepas ler. Nasib ler yg plan nak balik last minute tu. Paling kesian suami isteri PJJ tapi ada anak2 kecik

cmf_premierleag replied at 22-5-2020 09:08 PM
td tgk buletin utama, katanya any permohonan nk rentas negeri yg dah approved sblm ni pun dikira TER ...

Tak jugak.

Aku dah tanya member polis keja bahagian trafik pagi tadi.
Dia kata permohonan merentas negeri dengan alasan kukuh spt bekerja atau penghantaran essential goods sahaja masih valid dgn surat sokongan rasmi.

Alasan lain mcm emergency nak jumpa keluarga apa semua termasuk wife peknen nak bersalin, bapak nak meninggal semua TAK BOLEH.

Pandan muka hgpa sebab mek kelate tu, habis semua dah tak boleh nak merentas negeri guna alasan emergency family.

234126 replied at 22-5-2020 10:45 PM
Allahu kesian nurse. Baby kecik pulak tu lagi. Geram betul la puak-puak mcm ni. Kena anggap diri p ...

Xpe, sbb laki pompuan tu maafkan semua yang menyebabkan bini die tutup fb dan kemurungan.......
Imbecile

intercurrent replied at 22-5-2020 05:09 AM
Kita x berada tmpt dia..kita pun xtau apa yg jd sbnrnya..  kalau balik lambat sangat masa dah na ...

orang bukan marah dia nak beranak. orang marah sebab dia menyinggah

ke rumah nenek untuk berbuka. bayangkan nenek tu jangkit covid dan meninggal? sapa nyesal

pastu ke rumah mak mentua. ada baby dan kanak-kanak lagi

kemudian ke rumah ibu dan ayah dia

boleh boleh shopping kat mall dan pasar borong tmpat mak ayah dia niaga

dlm masa 5 hari, habis tempat dia menyinggah

orang bagi kebenaran untuk balik beranak. bukan balik menyinggah

ada faham mak cik?

munchkin replied at 22-5-2020 10:39 AM
Mereka tulis husband dia FRONTLINER.

frontliner hangguk lah. Essential services bukan frontliner ...

tu sepupu dia claim frontliner

bengap frontliner dgn esssential services tak dapat nak beza. mcm tu mak cik jual nasi lemak pun boleh claim frontliner gak la sbb jula kat orang.

guna ayat frontliner semata2 nak tunjuk laki tu berbakti demi negara tapi netizen tak hargai dok kecam bini dia sbb menyinggah sana sini

Maaf la. pendapat aku ni vice versa n mngkn ramai yg x setuju tapi sebagai rakyat marhaen yg bekerja sendiri, aku tak berapa setuju pkp ni di lanjutkan terlalu lama. kesannya ketara sangat buat kami yg meniaga sendiri ni. org yg mkn gaji dan gaji jln mcm biasa mngkn x terkesan. tu pon dah ramai yg kena buang keje di sektor swasta. mmg betul semua pon takut dgn corona ni. sapa je nk mati cepat kan. tp kalau pakar n saintis pon dah ckp corona ni takkan hilang utk tempoh 2-5 tahun akan dtg maka perlukan kita di pkp kan spjg tempoh tersebut? mcm mn dgn

-peniaga makanan mcm warung nasi lemak, food truck etc
-peniaga pasar mlm
-penjaja jalanan
Dan byk lg

Boleh tak kerajaan bg alternative lain. kalo pkp terlalu lama takut masalah lain plk yg timbul di kemudian hr. sekurang2nya ekonomi setempat dan dalam negara perlu dibuka dan berjalan mcm biasa...
kalo ko sihat pon tp xde duit nk mkn x guna juga kan?

utk tak ot
bg aku mmg dah rezeki dia dpt balik berpantang kat kampung . and yes kalo aku pon aku nk org tua aku ada masa aku berpantang. cuma dia x sepatutnyalah menyinggah sana sini. kesilapan dia yg tu. moga cpt sembuhlah hendaknya.

234126 replied at 22-5-2020 02:45 PM
Allahu kesian nurse. Baby kecik pulak tu lagi. Geram betul la puak-puak mcm ni. Kena anggap diri p ...

Kesian nurse,doktor n ibu2 mengandung lain yg datang check up juga hari tu. Tapi ye lah. Org macam tu memang selalu play victim. Fikirkan raya dia aje,raya org lain yg dah musnah tu macam mana?

slyfynx replied at 22-5-2020 04:02 PM
Xpe, sbb laki pompuan tu maafkan semua yang menyebabkan bini die tutup fb dan kemurungan.......
I ...

Laki dia yg frontliner yg oncall 24 hours tu ke uols? Diorang satu family ni frontliner dgn essential service pun tak reti nak bezakan. Menegakkan benang yg basah lepas tu play victim. Setakat tutup fb yg nak dikisahkannya,tak fikir pulak yg org lain susah sebab dia.

aireen24 replied at 22-5-2020 08:58 PM
Alahai cutenyaa.. Pasangan antik gaduh2 manja cute tau..

Hehe.. kan? Biarla diaorg ada aktiviti bersama di hari raya. Sbb aku tau mak ayah aku sgt2 rindu anak2 n cucu2. Cucu2 pun ada yg dok call ckp rindu nenek atok. Tapi mak aku explain kenapa xboleh lg balik kampung. Syukurlah budak2 tu faham.

Aku rasa.. org tua (mak ayah n atok nenek) pun kena main peranan juga. Jgn selfish. Jgn susahkan anak cucu - ingat best ke meredah jam n roadblock berkm2. Lg2 kalau bawa anak2 kecik. Risiko bawa balik virus lg...

In this case aku sgt bersyukur la.