CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kemaruk

[Jenayah] Duit GST Hilang? UPDATE : Q&A post #1

dess402 replied at 23-5-2020 11:04 PM
Duit yg direct masok akaun Najib peribadi . Pastu depa laki bini pie joli2 .

Sekarang org ckp pasal duit gst. Apsal jau merewang pasal duit 1mdb?

zamzam replied at 23-5-2020 04:16 PM
Sekarang org ckp pasal duit gst. Apsal jau merewang pasal duit 1mdb?

nsib lava x de...kalo ade konfem grab rosmah pnye jd bahan mmbahan si dess khayalan menjelma ni

Adelah Dess spesis koliang x phm bahase? Yg lg sekor punya logik plak kat duit belumdikembalika =duit rompak. No wonderlah PHancing bertahan 22 bln jer. Kalo gini gaya mahacainye. Level2 bebal abadi yach.

Edited by pasa at 24-5-2020 04:53 AM
sam1528 replied at 23-5-2020 11:44 PM
LOOL ... ko patut lari lama dah

Pulak dah , ko bagi link kat ni pulak :

Sbb tu la aku cakap mahacai ni mata kero

Duit kumpulan wang disatukan terdiri dari

1) akaun hasil

2) akaun Amanah dan deposit

3) Akaun pinjaman

Bila ad isu ko kene cari sumber rujukan utama bukan ko pergi cari supplementary akta GST tersebut. Kalau ad masalah ko kene la tgk sumber perundangan utama kerajaan malaysia iaitu perlembagaan persekutuan.

Mahacai lagi sekali kero bila ad isu pergi spin supplementary akta hasil tu dgn akta cukai GST bongok ke apa... Utk urusan kewangan kerajaan kene la tgk arahan perbendaharaan sbb itu rujukan utama kakitangan awam buat keje kutip hasil. Termasuk la hasil GST dll tu

Duit tu digabungkan jadila Kumpulan wang disatukan.

Akaun Amanah Amanah Kumpulan Wang Bagi Pembayaran Balik GST termasuk la dalam kumpulan akaun Amanah dan deposit kerajaan..

kene sekolah kan mahacai. Duit refund GST tu ad dlm hasil cukai tak langsung Park dekat kumpulan wang disatukan situ dulu, bila ad org nak tuntut akaun hasil iaitu refund GST, Kerajaan kene pindah kan duit refund kepada akaun Amanah.

Jgn jadi kero mata tu blh tak PAC pun dah kata duit tu ada dalam kumpulan disatukan la.

Masa kerajaan BN dia masuk kan semua hasil dalam kumpulan wang disatukan mengikut arahan PERLEMBAGAAN PERSEKUTUAN kalau bahasa jawa ponorogonya FEDERAL CONSTITUTION.

Pemahaman macai ni duit refund GST mesti terus kredit dlm akaun Amanah pemulangan GST. Dia igt ad sorg dua kot yg nak mintak refund. Hahahaha..

PH buat tax holiday 3 bulan dan tukar SST dari GST PH byk hilang hasil sampai ene korek Duit Petronas 30 billion.

PH tak ad duit sbb Dia tak perasan duit bajet 2018 dah termasuk duit utk refund GST. Terus dia korek duit Petronas 30 billion. Utk bayar balik tax refund.

Kalau PH tak buat tax holiday 3 bln + SST yg ramai lari bayar tax, kerajaan PH ad duit. Sbb bijak Sgt PH tu atok sendiri tebuk lantai PH.

dess402 replied at 23-5-2020 10:30 PM
42 juta bro . Ini yg SRC confirm .

Sasau thread sini cerita pasal PAC duit GST refund tak hilang. Dia citer pasal SRC duit masuk akaun najib.

Tuak beras campur ketum.

Hurmm kite tengok je la sape btul sape salah

Follow Us
Kalau kompeni belum buat klaim refund GST, buat klaim palsu atau buat klaim tak lengkap memang la duit refund tu belum dikembalikan. Duit refund tu ko kena klaim baru dikembalikan. Kalau borang klaim dah lengkap & disahkan dapat la refund GST tu. Benda simple macam tu pun tak boleh nak fikir?

Contohnya ko dah mati2 buat kerja OT kat tempat kerja setiap hari. Tiba masa nak buat klaim OT, ko langsung tak isi borang klaim OT. Atau kalau isi pun tak lengkap. Dengan tak ada bukti kehadiran ko bertugas, tak ada bukti thumbprint segala. Ko rasa kompeni ko nak ke bayar OT yang ko buat setiap hari tu? Adakah itu bermakna boss ko dah songlap duit klaim OT ko? Ko rasa duit yang ko buat OT tu akan masuk secara  automatik ke dalam akaun pembayaran OT kompeni ko ke? Duit klaim cuma akan dipindahkan dari akaun syarikat ke akaun pembayaran duit OT hanya selepas borang klaim yang ko isi dah disemak, ditapis dan disahkan benar. Lepas tu barulah duit klaim tu dibayar kepada ko.

Kalau benda simple macam ni pun ko masih tak dapat nak faham saya rasa orang macam ni samada bengap, ada agenda tersendiri, nak kelirukan orang lain, tak pernah buat kerja2 pengurusan kewangan ataupun akauntan fail.

La ni senang.. Aku copy thread ni.. Aku paste kat accountant bertauliah yg sah2 bertauliah bukannya CHARTER ACCOUNTANT PALSU Lim Guan Eng HAMJADDDD.

Dengar penerangan org yg sah2 bidangnya.. Dan bandingkan dgn komen2 kedua belah pihak.

dess402 replied at 23-5-2020 10:17 PM
Najib sendiri dah mengaku 42 juta yg telah di masokkan kedalam akaun peribadinya adalah duit GST . ...

Sejak bila pula najib buat pengakuan macam ni? Nak fitnah pun agak2 la. Ada source yang najib kata macam ni?

pasa replied at 24-5-2020 03:39 AM
Sbb tu la aku cakap mahacai ni mata kero

Duit kumpulan wang disatukan terdiri dari

Ha ha ha ha ... he he he he , macamana lah ko ni boleh jadik lembap sangat

Tu dia .... punya lah konar dengan Perkara 97 lah , akaun amanah lah , AP53 lah

Aiyoyo tambi , kita dok cakap pasal GST refund lah

You are not addressing the actual issue but just skirting around

Tak ada sapa yang pertikai pembayaran ke akaun terkumpul

Tapi untuk refund GST kena masuk dalam akaun pembayaran balik dulu seperti rujukkan yang ko bagi :
Beliau berkata berdasarkan keterangan 10 saksi prosiding berhubung tuntutan tunggakan bayaran balik GST mendapati hasil cukai itu tidak dipindahkan ke Kumpulan Wang Pembayaran Balik GST.
Katanya, Seksyen 54(2) Akta GST 2014 dan Surat Ikatan Amanah Kumpulan Wang Bagi Pembayaran Balik GST menetapkan semua kutipan GST perlu diakaunkan terlebih dahulu dalam Kumpulan Wang Bagi Pembayaran Balik GST.

Ini adalah isu dia

Wang kutipan GST tak dideposit ke akaun pembayaran balik tapi terus ke akaun terkumpul

Tu pasal duit tersebut telah disalah gunakan - ie. kata mudah , telah dirompak

Ko ni dok berpusing lari kejar ekor sendiri buat apa? Nak alih perhatian lah ni

Aku rasa ko tak paham apa isu sebenarnya

Cuba lagi ... mungkin kali ni ko mampu paham apa isu yang sebenar

Susah ni , dah banyak kali try pon masih tersasar ... jauh pulak tu

Edited by sam1528 at 24-5-2020 10:15 AM

Dah lah tu , masih meratib dgn tax holiday

Ko tak baca rujukkan yang ko bagi?

Jelas dicatat jawapan , kekurangan tersebut adalah dari kerajaan BN

Penambahan Contingent Liabilities dari  aktiviti korup kerajaan BN

Lepas tu berbuih dok ratib korek duit Petronas

Nasib baik ada dividen Petronas untuk bayar hutang

Hutang tetap kena bayar ... tak tau lah dengan ko , tak payah bayar hutang kot

Dok ratib lah - melayu Islam ... melayu Islam

Apa Rasulullah(saw) ajar tentang korupsi?

@pasa  

sarah82 replied at 24-5-2020 06:42 AM
La ni senang.. Aku copy thread ni.. Aku paste kat accountant bertauliah yg sah2 bertauliah bukannya  ...

Sama mcm kau simpan kat asb. Kena isi borang keluar thumbprint bagai. Teller check ic check balance semua. Then baru duit masuk kat saving atau current account kau. Ada ker kau duk tunggu kat rumah sambil neratap nerayu xdpt duit asb. Mudahkan sarah?

zamzam replied at 24-5-2020 10:22 AM
Sama mcm kau simpan kat asb. Kena isi borang keluar thumbprint bagai. Teller check ic check balanc ...

Aku dah tanya.. Kwn aku jawab PH TING TONG.. Jadi aku faham.. PH BONGOK.. HAHAHA

G-Pitts replied at 24-5-2020 06:43 AM
Sejak bila pula najib buat pengakuan macam ni? Nak fitnah pun agak2 la. Ada source yang najib kata ...

Ad kot la tu sumber baru dan sumber lama  pasal najib asal sedap dia tukar versi tulis najib curi duit world bank. Versi James bond mabuk minum tuak.

sarah82 replied at 24-5-2020 10:24 AM
Aku dah tanya.. Kwn aku jawab PH TING TONG.. Jadi aku faham.. PH BONGOK.. HAHAHA

Hang ingat UMNO tak bongok ka ?? dasar geng penyamun kan .

dess402 replied at 24-5-2020 10:25 AM

Laaa.. Sentap la tu.. Bila tau parti sembahan ang rupanya BODOH..

dess402 replied at 24-5-2020 10:25 AM

Contoh umno bongok apa dia? Kasi fakta sikit. Jom kita  tibai umno plak.

Cable replied at 24-5-2020 12:32 AM
nsib lava x de...kalo ade konfem grab rosmah pnye jd bahan mmbahan si dess khayalan menjelma ni

Ha ah. Aku maki rosmah berbakul sbb percaya dia tokeh grab. Ph binawe.

sam1528 replied at 24-5-2020 10:12 AM
Dah lah tu , masih meratib dgn tax holiday

Ko tak baca rujukkan yang ko bagi?

Itulah dalam kebanyakkan hadis , ulama atau bijak pandai agama ini yg dikatakan di laknat tuhan . Pasal sebagai ulama bisu , ulama yg sambil membaca doa , sebelah tangan lagi pergi mencuri . Itulah pasal bila kata mengapa kita tidak mampu mengislamkan yg kapir , jawapannya mudah . Pasal Islam kita tidak pada ruh . Islam kita bersifat pencuri . Jangan salahkan yg Non Muslim pasal kita lah yg menjadikan Islam itu jelek . Islam keturunan pencuri . Semoga mereka ini dibenamkan ke neraka paling dalam dan kekal selamanya .
Nauzubillah .

zamzam replied at 24-5-2020 02:28 AM
Ha ah. Aku maki rosmah berbakul sbb percaya dia tokeh grab. Ph binawe.

ikut video anwar kat channel raja petra..orng cm dia patut dihukum sula dalam keadaan menonggen..eh silap ....melintang..menonggen tu bukan sula tapi liwat...haha