CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: totokreturn.

[Tempatan] KAJIAN: Pekerja di Malaysia hanya cukup duit seminggu sahaja utk survive sekiran

Close [Copy link]
CiliPadiSedap replied at 25-5-2020 12:23 PM
siapa yang master elliot wave atau technical analysis tahap dewa dewa confirm dah tahu apa a ...

Cili cite pasal forex ke?.....
Dok ckp hentak hentak ni.....

CiliPadiSedap replied at 25-5-2020 12:23 PM
siapa yang master elliot wave atau technical analysis tahap dewa dewa confirm dah tahu apa a ...

Iols tak reti bebenda ni.. hehe.. kaka ajar la kitorang kat sini.. hehe

Nokiaman replied at 25-5-2020 12:27 PM
Sekurang kurangnya tak hidop merempat..meroyan anak banyak tapi tak tertanggung..
Dok uma pprt..h ...

Kau ingt cina tak de merempat?....
Kau gi flat san peng tu....kau pergi jinjang..
Berlambak je cina ank ramai kutip tin botol &kotak.....

damsel_fiji replied at 25-5-2020 12:29 PM
kesiannya..
tp kenapa berita ni nampak tak selari dgn apa yg aku nampak..kat mall2 penuh beratur or ...

Sbbnya rakyat kat Malaysia sukakan hiburan,menunjuk-nunjuk tayang kemewahan dan kebahagian. Zaman skrg ni lagi teruk sbb masing-masing dah boleh tayang kat media sosial.ni penyakit turun temurun yang diorg warisi dari nenek moyang diorg.memang susah nak kikis.
Lagi2 kalau bab beraya. Bani melayu je yang beraya sebulan ni bazirkan duit.
Duit tak cukup apa sisah boleh tala salahkan kerajaan. Sendiri punta bingai tak perasaan

anony-mous replied at 25-5-2020 12:50 AM
Ya skrg mostly pakai yg pakai buang. Sbb lampin yg recycle masa kita kecik2 tu lg mahal skrg ni n  ...

Dulu kawan aku ade sorang bagi anak dia pakai. Cloth diapers namanya. Just letak nappy liners biar senang sikit nk menyental nanti. Aku memang tabik la dgn dia. Jenis tak meminta2. Kadang2 bwk bekal nasi putih dgn ikan goreng je. Baju pun tak berganti sgt.

LautBiru52 replied at 26-5-2020 02:57 AM
Dulu kawan aku ade sorang bagi anak dia pakai. Cloth diapers namanya. Just letak nappy liners biar ...

Ha uols ckp baru ingat nama dia cloth diaper. Bagusnya kwn uols tu!! I kalau org mcm tu, lg i rasa nak tlg. Kdg2 geram dgn org xmampu ni sbb selera mengalahkan org yg mampu.

Follow Us
CiliPadiSedap replied at 25-5-2020 07:23 AM
cikgu kaka predict dari tahun 2017 melalui technical analysis elliot wave, either pandemic covid19 ...

Klau market world crash, apa akan jd kaka? Selain recession n depression? Recession ni mmg akn ada setiap 10thn sekali. But this time sbb virus which is lg teruk. Boleh share dak apa kesan dia n agk2 berapa lama?

jazaa100 replied at 24-5-2020 03:47 PM
Tak pandai menyimpan pun iya  ....

Ada duit bercuti ke sana ke sini...ke sana ke sini....nk mkn m ...

ade member dpt BPN m40... gaji jln duit BPN tuh extra money jer... mkn order mcm2 alasan nk rase.. pagi malas bancuh teh g order tealive ko delivery rm10 aperderhal... anak 7 org makan xnak kalah... ayam ikan pun order online pdhl bole jer g kedai area umah murah skit....

aku ni husnuzon b40... tp jgn kate m40 miskin time covid.. sebenarnya duit xcukup sbb malas masak.. isi perut makann online... memang laaa miskin camne nk simpan duit yg penting mulut xmiskin mkn asek nk sedap2...

krustykrab replied at 24-5-2020 04:53 PM
Ko tau dak kaka, ada yg kt group bantuan sedekah, siap mintak bantuan nk beli baju raya,pampers an ...

sbb perangai mcm ni laaaa ramai backoff xjd tolong... yg betul2 miskin xmeminta2.. syukur pemberian org...

pasal sumbangan nih... sejak PKPB nih indon2 kt satu kaw ni seminggu 2 3x dpt sumbangan selori... penderma budget utk 30 rumah tp xdpt 30 diorg bagi jer sume sape yg ada... xcari melayu hokeyyy sumbangan tu bagi indon... pasal perangai melayu lah bagi betis nak peha... beras so far ada 50kg sorang indon ni dh kumpul... bygkn sekali dpt 5kg... masa PKP dulu org aim melayu jer lah kot... sejak PKPB dh tersasar..  yg penting indon pandai buat muka kesian hokeyyy..

Yg jadi Duta Khas  Timurtengah bertaraf menteri bergaji 80k je yg boleh bertahan

pyropura replied at 26-5-2020 03:40 AM
Yg jadi Duta Khas  Timurtengah bertaraf menteri bergaji 80k je yg boleh bertahan

xder hal yg penting on duty...

wishing yg stranded balik kg nih sume kene buang keje.. baik swasta termsuk govt buang semua staff yg selfish sedang negara di landa covid... ramai jd pengganggur skrg & existing penggangur masih cari sblm covid lagik bole gantikan staff kene buang... aperderhal

Memang ya pun
Ramai tak menabung
Memang cukup2 makan

Hujung bulan pinjam orang duit
Awal bulan pegi shell out

anony-mous replied at 26-5-2020 03:07 AM
Ha uols ckp baru ingat nama dia cloth diaper. Bagusnya kwn uols tu!! I kalau org mcm tu, lg i rasa ...

Tu la. Rajin jugak belanja dia dulu2. Hihi. Memang kita tak berkira la dgn dia sebab tau dia mcm mane. Tapi skrg rezeki dia alhamdulillah mewah tak mcm dulu

Ada org tu bila kita remind supaya menyimpan dan tak membazir,pasti akn jaja citer terhina kehulu terhina kehilir..
Dah mmg hina pun perangai.
Tgulah xlama lagi dia akan lenyap dari ctu..
Aku sabar dgn perangai buruk dia bertahun2.
Along dtg umh kutip hutang,aku sanggup pinjamkan duit lps dtg merayu..
Tapi lupa semua tu.

jazaa100 replied at 24-5-2020 04:30 PM
Org dulu lg susah....kerja kg, tapi mampu beli tanah lepas satu...satu....jarang yg tak de rumah s ...

Aku dulu baju sekolah mak aku jahitkan. Pastu mak aku saje je jahit saiz besar, nnt boleh pakai smpi habeh darjah 6 katenye.hahaha

Macam mana xmiskin csyttt zaman pkp ni lah ko nk borong air barbican viral rm35 satu kotak..pastu biskut raya kadbabibury..nak flaunt dkt socmed..mentaliti jumud tahu nk ikut trend bodoh jah...selayaknyalah miskin wehhh..dan la pemalas dan otak statik.xda usaha nk progress learn new skills..zaman internet semarnag kalau ko xleh buat duit online ko adalah manusia paling rugi di angkasa lepas.

Pkp lama pun xda hal .Xda dengar mati kebuluran .Semua rakyat kaya raya

binipopeye replied at 26-5-2020 03:32 AM
sbb perangai mcm ni laaaa ramai backoff xjd tolong... yg betul2 miskin xmeminta2.. syukur pember ...

Untung la indon ..segalanya free kt sini...sbb tu rohingya bangla semua nk masuk jgk...latest scammer russia lol

LautBiru52 replied at 26-5-2020 06:55 AM
Tu la. Rajin jugak belanja dia dulu2. Hihi. Memang kita tak berkira la dgn dia sebab tau dia mcm m ...

Org rajin insyaallah akan maju ke hadapan sbb jenis xtggu bantuan tp ada usaha sendiri

orgsepang replied at 25-5-2020 07:32 AM
Akak pun pelik orang2 ni. Dalam keadaan pkpb pun nak baju baru sedondon anak beranak konon untuk men ...

Sis, bj sedondon ni mmg tradisi. Mertua iols sejak perasan dah hidup sng mmg tetiap thm buat bj raya baru the whole family anak menantu semua

Aku pun heran bj melayu baru tiap thn tak praktikal lngsg. Pki pun mbgkn hari jumaat je solat jemaat. Membazir je aku rase.

Meanwhile, aku wat kering je tak hingin sedondon. Ikut aku la kan nk pakai bj apa pun. Dahla manjang bj kurung sytle bj sekolah tu. Kite pun nkla jgk kebaya ke, kurung kedah ke, kurung moden. Pehal plak nk bj raya ikut selera org.
Tak kose aku nk lyn org2 tua yg perasan boleh dictate anak menantu ni.

Sib baik jgk aku bekerja dan ada duit sendiri. So nk lebih2 dgn aku mmg takla