CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Penjawat awam bagi alasan terkandas di kampung sejak PKP semata-mata nak continu

chandrahusin replied at 27-5-2020 11:22 AM
ada geng aku
dlm grup wassap sekolah anak
dh ada yg tegur homework anak2 PM tepi kat cikgu je la ...

Aku kalo boleh nak send thru GC ja...ada record...tp tak seme assignment kt situ..tak seme cikgu utilize...last2 aku ckp anak aku yg boleh type..snap buat jek kat laptop save as pdf..kang aku csrik jln selit2 kt gc..pepandai la cikgu carik..kalo seme homework seme kt workbook takpee..nak pakai worksheet lain plak...

wirazam replied at 27-5-2020 11:11 AM
Ha haha
..think out of box sgt

Baru la berbaloi sikit kan. Penat depa dok berkawal melayan 1001 alasan yg kadang tu x masuk akal. Nak keluar pegi rumah abg anta makanan berbuka. Masuk tol nak rentas negeri. Bila ditanya abg sakit ke cacat ke? X laa. Saje masak lebih utk abg.
Belum lg yg kata mak kat jb sakit jantung. X de org kat rumah. Kena balik segera nak bawak pi hospital. Suami soh berenti tepi, suh dia call ambulance utk bantuan bawak pi spital depan suami. Haaa dan tu kata abg dah datang bawak mak ke spital. Org macam ni la jenis ambil kesempatan.

Terpulangla pada korang2 dalam ni dok reply aku punya kenyataan pasal cikgu...yes aku tau tanpa cikgu aku takkan pandai laa ...aku tak dengki la dgn kerja cikgu tapi aku cakap sebab adil ke hahhh....org lain susah payah dalam musim convid ni....tapi apa kepayahan dan keperihan cikgu2 ni melainkan hanya duduk rumah je....Tak adil langsung...xde buat kerja tapi gaji full ...dapat bonus...cikgu kalo gaji full banyak tau.... dan mmg kebanyakan pekerja gomen yang terkandas adalah cikgu sbb permulaan kita pkp ritu adalah masa hari cuti sekolah tahu x...

mejaputih replied at 27-5-2020 10:11 AM
tp ada je yg dpt kebenaran balik kg utk bercuti raya..maybe sbb husband and wife PJJ kot...

oh i see....

ptut la berpusu time raya, ambik kesempatan rupanya....

aku miss lak part kebenaran rentas yg 2nd time ni..thanks

belacan_gurl replied at 27-5-2020 05:50 AM
Aku x puas hati dgn cikgu2 nih...org lain yang keja gomen mmg dah start keja....tapi cikgu masih x b ...

hbs tu awak nk suruh cikgu buat apa awak? (baca dlm nada alif sukri)

perlu ke cikgu2 pwrgi sekolah jika tiada student...huhuhu

jangan nak suruh sekolah bukak pulak ye sb org ada anak ni tak rela anak ke sekolah lagi…

belacan_gurl replied at 27-5-2020 03:05 PM
Terpulangla pada korang2 dalam ni dok reply aku punya kenyataan pasal cikgu...yes aku tau tanpa cikg ...

jadi la cikgu sis. hehe..

Follow Us
Terpulangla pada korang2 dalam ni dok reply aku punya kenyataan pasal cikgu...yes aku tau tanpa cikg ...

Seronok pula depa nak continue cuti beraya walaupun dah lama cuti dapat gaji. hmm..
Bila ditegur masing-masing melenting. Suruh ajar anak sendirilah. Kata parent tak tahan dengan perangai anak lah. Semua orang dikatakan dengki sedangkan tanggungjawab sendiri kena la ingat. At least duduk la station masing-masing senang bila diarah datang kerja.

Kalau aku jadi penjawat awam yang dah lama tak pergi kerja, aku akan rasa risau dengan kerjaya sendiri. Especially kerja di jabatan tetap berjalan macam biasa walaupun kita takda. Ada ke takda, kerja elok je jalan. Nampak sangat jawatan tak releven. Maka nya satu hari nanti, kalau terpaksa jawatan dimansuh. Jawatan2 kurang relevan ni lah yang akan dimansuhkan dahulu.

Samalah bila anak-anak dah lama tak pergi sekolah. Parents cari alternatif lain untuk anak anak belajar. Samada parents belajar untuk ajar anak sendiri atau upah cikgu mengajar online. Bila anak2 elok belajar sendiri secara online dirumah tak payah hantar pergi sekolah, nampak ketidakrelevanan sesuatu jawatan tu dah.. budak2 boleh la terus belajar dari rumah.

Potpouri replied at 27-5-2020 05:45 PM
Seronok pula depa nak continue cuti beraya walaupun dah lama cuti dapat gaji. hmm..
Bila ditegur  ...

Bagus juga kalau parent dah mula cari alternatif ajar anak sndri di rmh...kurang sikit bil pljr2 di sekolah2 bdr ni kan....skrg ni teruk betul sesak di sklh2 bdr...kesian bdk2 bljr hgga 40 lbh 1 kls...risau mereka ni dpt fokus ke tdk bljr ramai2 dlm 1 kls tu...

b_n_c replied at 27-5-2020 09:18 AM
hbs tu awak nk suruh cikgu buat apa awak? (baca dlm nada alif sukri)

perlu ke cikgu2 pwrgi seko ...

Xperlu buat apa..just potong gaji jahh..dah xkerja buat apa dapat duit...bila dah start keeja.bleh full gaji.

Sesiapa yg masih belum masuk bekerja especially di Immigration tlg lah masuk bekerja semula
Aku hangin betul sepanjang hari ni tak ada sesiapa yg jawab phone
Masih lagi WFH @ sengaja tak nak jawab call

Edited by trebadoure7 at 27-5-2020 06:55 PM
belacan_gurl replied at 27-5-2020 05:50 AM
Aku x puas hati dgn cikgu2 nih...org lain yang keja gomen mmg dah start keja....tapi cikgu masih x b ...

Hey belacan...cuba kau jenguk sikit FB website KPM. Sekolah tutupppp, sisturrr, tutuppppp. Apa yang kau nak suruh cikgu hadap supaya nampak mcm frontliners lain mcm nurse dgn askar? Sapu sampah? Zumba sambil cat dinding? Susun fail? Lap tingkap? Semua tu dh ada orang buatkan. Jawapan dia pekerja kebersihan swasta. Nak suruh cikgu meronggeng kat bilik guru sambil bagi homework pada budak? No problem. Mmg dh ada guru balik ke stesen malah ada sebahagian x pnh keluar stesen pun dr pkp sampai pkpb. Pegi la selidik dlu skop kerja guru jangan nk pukul rata guru. Tak ada murid tak ada la keperluan guru nak menonggek dkt sekolah tu, sis. Aku sarankan kau selidik FAQ yang KPM dh keluarkan sebagai guideline utk sekolah2 pasca pkp. Dah baca, datang merapu kat sini balik.

Kepada sistur2 yang gelabah suruh potong gaji, terkumat kamit bagi hatred comments pd golongan guru, nasihat aku pergi baca FAQ KPM sisturs. Jgn la sbb pengalaman childhood ko kne tampir kapit dgn cikgu kau smpai bsr kau nk berdendam dgn semua cikgu. Tak semua cikgu gila isim mcm yang kau pernah jumpa dlu. Ada je yang komited dan amanah menjalankan tugas. Selalu buat online class waktu pkp, even ada yang sanggup hulur duit pd pelajar yg miskin sbb xde duit nk topup data. Sepanjang aku hidup ni, mmg ada aku jumpa cikgu mental,pervert,kaki mak esah dan banyak la ragam dia. Tapi semua tu xyah la kaitkan dgn pekerjaan dia. Dh kalau nama manusia dgn ada hati tu, terpulang la kalau hati dia hitam, hitam le perangai, kalau elok, elok la perangai. Aku juga jmpa ramai cikgu2 pemurah, belanja anak yatim ramai2 di sekolah, diam2 belikan kasut baru utk anak murid dia, byk lg kebaikan yg aku nampak. Again, jgn la kaitkan dgn karier org sis. U want to argue u cari betul2 skop kerja org. Dont simply give hatres comments la. Its irritating and uncalled for.

Memteri pon bodoj buat undang2 carca merba lintang pukang sekejab begini sekwjap begitu patut letak jawatan phuii

tanpa cikgu.. tp cikgu yg ajar uols tu bukan cikgu yg stay kampung masa pkp tp degil tak mau balik kerja ni kan...

x kira siapa pun yg terkandas tu pepandailah settle sendiri, nk amik cuti tahunan atau tanpa gaji
Cuma klu gomen mohon ketua jabatan lbh tegas supaya ianya adil pd semua pihak, kita nk berurusan dgn gomen kena buat appointment bila smp tarikh CC yg kita patut jumpa xde sbb msh berada di kg halaman bersama keluarga tercinta, rs bengkak aje hati
part cg plk mohon cg2 yg mengajar kelas peperiksaan besar tolong cari lin Internet supaya anak2 murid x teranaiya, setiap kali kelas tertentu kena combine dgn kelas lain dan bkn subjects yg sepatutnya mana mungkin bdk2 nk join sbb dlm hr yg sama diaorg nk kena attend 2 kelas dgn subject yg sama
jenuh kaka kena study sejarah, kimia dan add math utk ajar anak sbb cg2 yg ajar subjects ni x dpt nk ber GM dgn alasan tempat kami tiada line Internet, wth

Edited by b_n_c at 27-5-2020 07:14 PM
famri7 replied at 27-5-2020 06:18 PM
Xperlu buat apa..just potong gaji jahh..dah xkerja buat apa dapat duit...bila dah start keeja.bleh ...

oh btl jgk tu, ptut nya belacan yang melenting td tu selit la soution ni skali...

potong gaji blh dipertimbang, jgn melenting tanpa solution atau solutionnya suruh bukak sekolah...orait belacan_gurl...muah cket..

trebadoure7 replied at 27-5-2020 10:52 AM
Kepada sistur2 yang gelabah suruh potong gaji, terkumat kamit bagi hatred comments pd golongan guru, ...

Sentap matnyah ko cystt..terasa ke ..zasssssss.cash.

Terkandas di kampung: Penjawat awam tanggung sendiri

KUALA LUMPUR: Kongres Kesatuan Pekerja-Pekerja Dalam Perkhidmatan Awam (CUEPACS) tidak menerima aduan daripada penjawat awam yang mendapat amaran kerana belum kembali bekerja, selepas cuti Aidilfitri akibat melanggar larangan rentas negeri.

Presidennya, Adnan Mat berkata, pihaknya menyerahkan kepada ketua jabatan masing-masing jika menerima aduan sedemikian kerana larangan berkenaan sudah diingatkan oleh kerajaan sebelum ini.

Beliau berkata, isu tebabit bukan membabitkan penjawat awam sahaja kerana undang-undang Perintah Pencegahan dan Pengawalan Penyakit Berjangkit (Pengisytiharan Kawasan Tempatan Jangkitan) berkuat kuasa dan tertakluk kepada semua rakyat.

"Jika ada didapati penjawat awam terbabit Perintah Kawalan Pergerakan Bersyarat, tanggunglah sendiri kerana ini sudah diingatkan oleh Ketua Pengarah Perkhidmatan Awam (Datuk Mohd Khairul Adib Abd Rahman).

"Ini bukan dikira terkandas di kampung. Mereka yang terbabit memilih untuk melanggar peraturan. Jadi pandai-pandai sendiri, menerima akibatnya.

"Tindakan mereka tidak adil kepada petugas barisan hadapan lain yang juga penjawat awam," katanya ketika dihubungi BH hari ini.

Sebelum ini, Mohd Khairul Adib, berkata penjawat awam boleh dikenakan tindakan tatatertib jika tidak kembali bekerja selepas Aidilfitri kerana terperangkap di kampung, akibat melanggar larangan rentas negeri.

Katanya, jabatan masing-masing boleh mengenakan tindakan tatatertib pada penjawat awam yang tidak hadir ke pejabat tanpa mengemuka surat cuti.

Nur_happy replied at 27-5-2020 12:04 PM
Yes... ada sedara mara I ni cikgu.. boleh pulak fefeeling arahan pejawat awam kena denda kalo tak  ...

Aku pun ramai kenalan cikgu. Kekdg bkn nk kutuk cikgu sgt tp cikgu ni antara spesies yang tak berpijak di bumi nyata. Complain yg aku penah dengar drpd diorg la
1. Update status kt facebook time cuti sekolah, 'banyak sgt cuti tak tau nak pegi mana hehehe'.
2. Ada cikgu merungut sbb cuti diorg skit, 7hari je. Yg merungut tu sbb cuti emergency kene tolak AL. Tu standard la mana2 pun mcm tu melainkan ko ade mc
3. Ada kwn aku suruh tnykan member2 cikgu ni keje kt jabatan pendidikan, skim DG la, semua taknak ye sebab alasan diorg, 'kene masuk office hour'.
4. Merungut lagi sebab 'hari-hari kena balik rumah pkl 4'.
5. Merungut lg nak pegi oversea tak leh sbb bleh pegi time cuti sekolah, time tu tiket flight takde yg murah and peak season.
6. Yg plg tak masuk akal, cikgu ni gred 41,maksudnye gred pegawai la mcm ptd, so sepatutnye diorg ni layak ada kerani bawah diorg utk buat keje2 kerani mcm key in markah, bla bla bla.
7. Cikgu lambat naik pangkat, tapi nak naik pangkat pun camne skop tugas ko stagnant mcm kat pangkat lama je. Kalau skim lain 44 tu dah tahap pegawai senior, kene jaga satu negeri. Cikgu 44 pun ko paling kuat pun jadi guru kelas or cikgu panitia. Suruh kene office hour kt jbtn pendidikan taknak pulak

Maaf la ye aku tau memang bukan semua cikgu mcm ni, tapi aku harap cikgu2 ni takyahla dok bandingkan keje diorg ngan keje org lain. Patutnye cikgu skrang ni kene risau sbb time PKP ni tak nampak sgt dah keperluan cikgu2 ni kalau semuanya boleh blaja online. Pastu yg cikgu dok push kasik kerja rumah banyak2 kt anak murid tu, cikgu ada buat semakan dan feedback kt anak murid ke? Jgn peram mcm tu je dahla. Sbb aku penah dengar gak sorg cikgu aku kenal ni, die mmg saje longgokkan keje rumah sbb nk tunjuk dia byk keje.

Tak sangka ramai sungguh yang dengki dengan cikgu