CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: puteri_malam

luahan perasaan - Isu Adik Ipar

ape pasal teruk sgt perangai ipar tu
rasa nak maki je
rasanya anak2 buah awak tu awak boleh ajar lagi garang2 pon.
sbb aku masa kecik2 macik pacik aku selalu gak tetibe singgah umah aku. ktrg mak ayah bekerja so mmg kena berdikari la kemas umah sume tu. tp ktrg asik mainnn je x kesah buat keje umah tolong2 nak ringankan kerja2 mak ayah. macik aku dtg mmg dia bebel cubit sume la. ayat paling aku ingat dia ckp, "mak abah korg p keluar bekerja korang kat rumah tlg ringankan beban dgn buat keje umah. jgn nnt da besar jadi pemalas xtau buat keje apa sume xtau."

atau letak syarat. kalau dtg umah kena tlg2, lepas makan tlg basuh kemas sume tu. kalau x, xyah dtg.

tp mmg rude la kalau org ngaji ko memekak. kalau tegur xmakan saman, aku suggest ko folo cara mak aku..brutal pny.. kalau main bola smp xdgr ckp, mak aku amik bola tu belah terus. so, mak aku penah belah bola dgn gasing aku masa kecik2, brick game mak aku lempar sampai bersepai sbb ayah aku xsihat ktrg main bising2 da tegur xdgr cakap tu la makannya.haha. pastu kalau da azan maghrib kalau x tutup tv tu p solat mak aku cabut plug tv pastu tarik kepala (bukan telinga tau).hahah

selain mak aku yg tegas ni, karakter macik aku yg ktrg panggil "Oteh" pon tegas juga.kalau bdk2 stg umah kt3g buat xsemenggah pon mak aku tegur je. memula tegur budak, kalau xmakan saman.. mak aku tegur parents budak tu pula. so aku rasa ko boleh jadi mcm karakter macik aku tu la. dia garang sbb nak mendidik bukan garang membenci.

Rate

1

jaja8 replied at 29-5-2020 10:51 AM
first of all sebagai prempuan, aku faham nape jadi gitu..Hidup pjj, anak ramai..tak cukup kasih saya ...

AKu rase org yg pnh melaluinya je yg tahu rasa mcmane..drp pompuan elok jd pompuan mereng huhu

bagus,kalau x kau yg tegur sape lagi,
kalau aku dpt bini mcm tu aku bg sorg je anak xyah ramai2,
xpun aku bg madu ramai2

ceritanya.. si Ipar ni dah lama lemak sebab selama ni TT tak pernah meluahkan perasaan tak puas hati ni sebab kesian ngan adik.. so.. dia anggap semua tu biasa lah kerja TT sepanjang persiapan raya di kampung..

selain itu, dia PJJ.. serabut jaga anak.
dia jugak berperangai sedemikian sejak 5 thn sudah lagi.. maknanya telah lama dia ada isu dengan suami dia.. umahtangga depa tentu ada masalah lain ni....

bagus TT mengamuk. so.. lepas ni, harap diorg insaf la. harap anak2 sedara kenangkan jasa mak sedara depa ni. dah banyak berjasa utk depa. mungkin boleh jernihkan keadaan melalui anak sedara..

ipar tu.. sebab dah lama sgt isu perangai dia ni.. mungkin hubungan uols takkan elok mcm dulu lg dah la lepas ni.. (dulu elok ka?).. hadap je la.. anggap la ni ujian Allah. di dunia ini tempat bersusah payah..sebagai ladang pahala kita kat akhirat nanti.. (ops OT lak)

daripada TT terus menanggung emosi yg tak stabil, boleh depressi... baik laaa mengamuk ni. release segala isi hati. walaupun akibatnya terpaksa TT tanggung nanti.

adik TT harapnya dengar dari dua2 pihak la. dia kan PJJ ngan familynya.. video call pun tunjuk yg baik2 je.. jangan nnt dia ada isu lain ngn TT pulak.

Rate

1

Pada i, elok lah di tegur. Itu tanda sayang. Kalau u amok kan hal yg tak betul iya la tak patut. Ini marahkan benda yg betul.
Yang adik ipar i no comment. Tapi anak2 buah, i rasa u ada rights untuk tegur mereka lebih2 lagi u juga sama2 jaga welfare mereka selama ni.
Unlike dulu2, membimbing anak2 tanggungjawab semua adult. Skrg ni, budak2 bila ditegur ibubapa yg over2. Kesudahnya generasi muda kita jadi hancur.

Part ni i mmg old school, even anak org pun aku tegur kalau buat perkara salah (contoh i nampak budak sekolah merokok, mmg i sekolahkan and ask them to stop) why? Sebab to me, if i don’t do it, i tak jalankan tanggungjawab i sebagai adult.

Rate

1

noor2 replied at 27-5-2020 06:30 PM
Ya Allah mati2 kak ingat away ni perempuan

Lelaki tulen kak..selamat hari raya kak noor

Follow Us
awaynepian replied at 3-6-2020 06:46 AM
Lelaki tulen kak..selamat hari raya kak noor

selamat hari raya..maaf zahir dan batin juga buat  dik away sekeluarga......

teruknya adik ipar tt... carly masa mula umum pkp sampai la tarikh rentas negeri gomen bagi... duk kt rumah mertua... sedar diri duk sana, bangun tolong apa yg patut, suruh anak2 basuh baju, jemur kain, basuh pinggan menyapu etc... semua bende tu mmg kena suruh anak2 buat... kalau x depa sama naik lemak x mau buat kerja...  carly pun melayan gak drama korea etc ni...

pendapat i, elok lah ditegur supaya tidak berlarutan,.,kalau marahkan suami sendiri lama tak balik kenapa adik ipar yang menanggung pula..

pjj memang bukan untuk semua orang, namun tak boleh juga dibuat alasan..bagi aku semua benda adalah atas pilihan sendiri. kalau dah tau nature of marriage tu memang la pjj, kenapa ready untuk ada keluarga besar i.e anak ramai...pastu guna pula alasan letih handle anak semua bagai

aku pjj dah 9 tahun, mmg at certain time akan jadi stress sebab semua benda kena handle sndiri, but tidak lah sampai buat perangai ke keluarga suami..suami tu pjj sebab rezeki yang dia pilih menyebabkan dia kena pjj..aku pun mmg kaki kdrama n jdrama..but sebenarnyua bagi aku PJJ ni banyaaaakkk time relaksss...ko nak makan pun ikut tembolok sndri n ajar anak-anak ikut cara kita.., x payah nk layan pasangan, mengadap anak je n aku plak bekerja,.

menantu hantu begini selayaknya ditarbiahkan aje,,sebagai kakak ipar yang ada 2 adik ipar, aku kalau ada x puas hari terus terang aje dengan adik-adik ipar,, ipar TT bagi aku hanya mengambil kesempatan ,, sila stop terusan butter life mereka..

naina replied at 27-5-2020 05:44 PM
orang pesen tak jaga solat tu mmg hidup tunggang langgang serabut dan klu marah kita pon tak sanggup ...

kannn weh...kalau org islam ni, kalau tak solat, mesti ad je perangai buruk nya
pakcik aku ustaz, if ada kes rumah tngga, first benda dia tnya solat ke idak....rukun islam

sb tak solat adalah satu punca keruntuhan rumah tangga

if solat pun, ad yg msh perangai teruk

tp x solat...lagi ler....

wpon bukan semua begitu...

kita ni kalau dengan Allah pun sombong, mana hidup nak tenang

merrissa replied at 18-6-2020 12:10 PM
kannn weh...kalau org islam ni, kalau tak solat, mesti ad je perangai buruk nya
pakcik aku ustaz, ...

ye..solat tak solat tetap diuji masalah hidup. cuma.mcm mana kita handle tu la..orang tak jaga solat ni kadang dia baran lain macam. tek reti. ni aku tgk depan mata r..

Hmmm sian jugak kat adik....dah rezeki dia keje jauh....tp bini n anak2 plak mcm tu....atleast anak2 tu tau basic hormat org nk nk bace quran atau solat...aku pantang betul tgk cara2 anak buah ko buat prangai....kat skola x bljr akhlak ke?dgn mak kekwat...yihh...

12
Return to list New