CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ramai belajar dari kesilapan silam ketika PKP. Masa sebelum PKP berjoli sakan dg

Aku dulu time belajar memang simpan niat nak travel bila dah dapat kerja dan ada gaji sendiri. Nasib baik la bukan kaki shopping, jadi boleh saving lebih sikit. Since pkp and tak boleh travel ni, memang start nak buat investment. Tak dapat invest banyak, sikit pun jadi la

pokokbunga replied at 28-5-2020 08:08 PM
Sama larr.. aku mmg sejenis hardcore pakai creditcard esp bila shopping kat oversea, tapi slps pak ...

macamana nak dapat point tu? aku ni dah 3-4 tahun pakai cc, bayar semua sebelum due date, tak pernah kena interest. tapi tak pernah pun dapat point. pernah call bank kot2 diorang silap ke apa, tapi diorg cakap mmg tak dapat point.

KIM.K replied at 29-5-2020 12:03 AM
Tulah mak iols cakap mana ada laki nak bagi rumah reta benda buh nama bini. Kalau ada pun dia su ...

I bernasib baik sbb shuben letak semua nama i. I hrp if one day ktorg dh x dpt bersama lg, dia tukar semua ke atas nama anak. Tu je.

aliazulaikha replied at 28-5-2020 10:29 PM
Eh I tak pernah tahu psl emas lelong ni Fur. Mcm mana nak beli? Memang sentiasa ada ke Atau kena t ...

Biasa bank atau arrahnu akan buat announcement. So u baik2 laa dgn staff dlm tu... Hihi. Best tau masuk bid emas. Kdg harga bid tu i just naik singgit je. selalu bajet pun ciput je. Kalau xde yg bid benda yg sama kita bid, untung laaa.... Cuma nk tahu result kita menang bid tu atau tak, mkn ms sikit. Seminggu dua cmtu. Tp berbaloi la. Nk invest ni kena sabar.

cmf_premierleag replied at 28-5-2020 10:48 PM
dulu ms aku muda bbnu, ex BF aku acah2 best woman win bagai la
and aku bukan la spesis best woman ...

Tuhan selamatkan u dari bencana. Hihii

sarah82 replied at 28-5-2020 10:29 PM
Hahaha.. Siap screenshot dan simpan... Cun nak kena belajar ni.

Gud sarah. Slow n steady. Berkawan ngn banker ni best jgk tauu.... Hihi. Tp i bukan banker. Hiks.

Follow Us
green~tea replied at 29-5-2020 01:51 AM
i suka menabung kat dana2 fixed rate PNB... mcm ASB 1, ASB2, ASW.. sbb dengan cara ni i bleh ban ...

Akak ada juga fund dlm ASM selain ASB. Tp nak tambah fund x dpt2..
In syaa Allah cash money utn new fund pun ada spare kalau dibuka.
Amanah hartanah MBB ni akak x terbuka hati nak labur. Anak buah sibuk ajak to entahlah. Mungkin sebab akak pun x faham sangat apa benda tu. Tp kalau green recommend, akak cuba baca balik dan enquire kawan di MBB.

aiii suka pakai CC sebab di sini guna CC dpt cash rewards!! kalau isi minyak lagi tinggi cash rewards nya (tak perlu cari view 1000 utk dpt sedollar mcm youtuber2 tu semua)

Beli apa sahaja barang, makan di restaurant etc .. Sebulan rata rata dpt cash rewards $300 USD.

Fur replied at 29-5-2020 08:06 AM
Gud sarah. Slow n steady. Berkawan ngn banker ni best jgk tauu.... Hihi. Tp i bukan banker. Hiks.

Hahah.. Tu la.. Dah la tak pandai dan berduit sangat.

green~tea replied at 29-5-2020 01:51 AM
i suka menabung kat dana2 fixed rate PNB... mcm ASB 1, ASB2, ASW.. sbb dengan cara ni i bleh ban ...

Kalau ada button like i dah tekan. Thanks for sharing tea.

sarah82 replied at 29-5-2020 08:19 AM
Hahah.. Tu la.. Dah la tak pandai dan berduit sangat.

U slow2 cari ilmu n praktis terus ikut bajet yg u ada. X mula, u xkn tahu. Sepak tendang main emas ni i dh rasa sarah. Tok berlagaknya modus operandi pun i prektis sendiri2. Hahaha. I SR je psl isu tok berlagak dulu.

mbhcsf replied at 29-5-2020 07:04 AM
lagi satu mentality ialah guna credit cards bila tak aad duit , salah tu, sepatutnya ada duit baru ...

Husband akak dulu muda2 ada juga buat gini. Memang lepas tu setahun dia pulun bayar interest yg tinggi tu. Lepas tu agreement utk guna cc bila gi oversea aje. Alhamdulillah. Rasa terlepas jerut bila selesai bayar cc tu. Skrg ada PL yg diambil  tp tahun ni habis. Kereta dua buah pun dah xde hutang dah. Motor pun kami beli cash dulu. So kenderaan dah lega. Orang sibuk suruh beli Vellfire bagai. X apa la.. Biat la manager dia beli vellfire alphard. Kami masih dgn family car yg ada ni. Akak pun dia dah beri satu kereta utk bergerak time dia kerja. So, tenang2 aje x payah fikirkan tayar kereta 4 biji sampai dekat 2K. Hihihi

Edited by akusukaq at 29-5-2020 08:42 AM
clarizsa replied at 28-5-2020 04:49 PM
I banyak beli emas sblum pkp
Masa tu harga rm190/gm la paling mahal pun
Skrg harga emas naik bany ...

aku jenis tak beli emas tak tau nak le letak mane. semua saving aku longgok dlm asb.melabur sejak budak 2 guna buku ''TING'  lagi. sekarang semua dah maximun. tak pernah ambik loan asb pun. dividen tahunan dah lebeh separuh dr gaji tahunan .
sejak akhir2 ni dividen dah ciput aku dah tak mewah mcm dulu lagi. ingat nak mula invest dlm property plk jika harga rumah turun.

Fur replied at 29-5-2020 07:58 AM
I bernasib baik sbb shuben letak semua nama i. I hrp if one day ktorg dh x dpt bersama lg, dia tuk ...

Kebiasaannya suami akan letakkan isteri sebagai penama waris. Dan akan beri harta benda kat isteri. Sama mcm suami akak. ASB, rumah, socso, kereta, semua account, semua insurance ada nama akak. X faham kenapa suami x nak bagi harta kat isterinya..

Fur replied at 29-5-2020 08:25 AM
U slow2 cari ilmu n praktis terus ikut bajet yg u ada. X mula, u xkn tahu. Sepak tendang main emas ...

Besar juga isu tok berlagak dulu..

Fur replied at 29-5-2020 08:02 AM
Biasa bank atau arrahnu akan buat announcement. So u baik2 laa dgn staff dlm tu... Hihi. Best tau  ...

Oh yes.. Akak suka bid dlm arrahnu! Bayar RM5 utk sekeping borang. Dan akak dah dpt beli 4 barang kemas dari lelongan. Memang harga berbaloi2 walau design dah outdated sikit. Tp barang  kemas, kan..  Outdated oun akak pakai je. Tp tu la.. Rantai2 kita pakai ni dok dlm tudung je. Bila dgn adik-beradik je baru buka tudung. Akak suka barang kemas dari emas. Adik-beradik yg gaji besar2 ni suka ikat batu dgn white gold la, platinum dll logam yg sesuai dgn batu besar gedabak diaorg pelbagai warna tu. Pada akak barang kemas ni ialah investment @ harta utk akak dan anak2. Esok lusa akak dah kat alam sana, diaorg dah tahu siapa ambil yg mana.

aku dh lupa la..tok berlagak ni isu apa ya?..

pelaburan emas fizikal yg tak boley rolling.. atau

pelaburan emas teda fizikal hanya figure atas kertas semata??

akusukaq replied at 29-5-2020 08:33 AM
aku jenis tak beli emas tak tau nak le letak mane. semua saving aku longgok dlm asb.melabur seja ...

aku akaun TING Asb da kosong..
semua transfer ke saham bank rekyat..

lumayan jugak la dividen..
hasel dividen saham BR dpt beli tanah lot cash..settle loan keta 3 thn awal...dan dpt sediakan bajet diri aku dan anak2 pi umrah ..

barang kemas aku dh stop beli sbb dh tepu (chewahh.. )
stop beli emas  takut tak terbayar zakat..kiraan zakat salah ke kan..
lg pun takut plak aku nk pakai brg kemas aku now ni..

brg kemas anak2 pun dah complete..cuma aku nk beli dinar sekeping dua utk simpanan akhir zaman..

aku malas nk simpan duit kt ASB sbb kena bayar zakat...

now ni ada sikit cash dlm tangan..
plan nk cri tanah kt pedalaman dlm 1 ekar sbg persiapan perkampungan fitrah akhir zaman...aku dlm setahun dua ni rajin tgk youtube sheikh imran hossein..persediaan akhir zaman..

lg belen cash nk settle loan rumah gomen.. sbb nk pi stay dlm kampung akhir zaman demi iman aku dan anak2..insyaallah..

KIM.K replied at 29-5-2020 01:21 AM
Kawin2 terus bini dapat segala acik  
Dahtu kalau laki kiok, anak bini nak bergelandangan pul ...

Buat la Kim supaya tak menyesal di kendian ari. Ada prenupt, jantan nak buat hal pun dipikirnye byk kali takut rugi
Lagi satu chuols kena hati kering sket ye dgn family in law. Duit ni buat ramai org jadi parasit

aku terjumpa 1 hamba Allah ni lewat komentar dlm video sheikh imran hossein berkaitan persediaan iman akhir zaman..

lelaki..muda dlm 48 tahun..
ada anak 2..umo 10 dan 6 thn..
dah 8 tahun duk di pedalaman pahang..since umo dlm 40 thn yg lepas..

hidayah Allah sampai..
dia give up kerja ribawi dgn gaji 5 angka..jual segala aset di KL..tutup loan..dgn baki duit yg ada pi beli tanah hutan yg murah di pahang..hidup bertani spt saranan rasul saw demi menjaga iman isteri dan anak2..

dan isterinya sanggup idup secara fitrah dgn 2 anak yg kecik di hutan pahang..

sanggupkah kalian berbuat demikian DEMI menjaga iman masing2..?

aku masih mencari tapak dan kekuatan utk folow apa yg telah dibuat oleh lelaki ni..

moga dipermudahkan...