CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ramai belajar dari kesilapan silam ketika PKP. Masa sebelum PKP berjoli sakan dg

sarah82 replied at 28-5-2020 09:56 PM
Tadi check dlm 250 juga 916..

270 rasanya skrg

aliazulaikha replied at 28-5-2020 10:36 PM
270 rasanya skrg

Huk2..tersedak.. Kalau beli rantai yg berat 4gm dlm 1000 juga la kan.

green~tea replied at 28-5-2020 06:36 PM
kucing ang tak suka makan nasi putih gaul ikan goreng kaaaaaa  jenuhhhhhh

byk jimatlah aku klu derang mo mkn begitu. Nak mkn ayam atau ikan rebus. Cat can food pun pilih pilih hokey!! kibbles mesti mo tip top brand. ko bg whiskas tu, derang hidu je pastu blah. kurang ajor punya kucing.

lurve82 replied at 28-5-2020 08:01 PM
Sblm pkp bln 3 hari tu pun aku dah setel personal loan...lepas tu berbondong2 msg dr bank offer PL.. ...

I pun tak ambil moratorium tu. I advise sapa2 yg mampu and tak terkesan better Tak payah ambil. Unless betul2 memerlukan. I ni Takut Kalau tetiba nampak ada duit lebih Karang terus hilang pedoman. So Baik bayar je la installment tu mcm biasa. Dah namanya berhutang kena la bayar kan hehe

meow_tompok replied at 28-5-2020 06:34 PM
tadi aku pergi bank, 2-3 org cina apek ahso masing2 top up account FD.

Rugilah top up FD. Interest sgtlah ciput. not worth it

axl_bach replied at 28-5-2020 06:34 PM
Pawi tu kes lain, income dia giler bapak byk tgk kete rm500k xder hal....dia pun bkn jenis berfoya ...

Betul, Takpe la dia pun mampu kan. And rasanya kereta porsche dia tu tak la mahal sgt sampai setengah juta ke. Sebab model lama kan. Sekurang2nya tumpang bangga bila tgk anak melayu pakai keter mcm tu

Follow Us
caca_eric replied at 28-5-2020 09:35 PM
Weh mcm.segan lak..siasat finance  background bakal tunang semua.. mcm akan dituduh mata duitan..
...

lagi satu cara ialah, if dia keje gomen, ko bleh agak2 gaji dia dlm range berapa based on job grade
if dia keje private sector, ko bleh buat estimate salary dia based on infos dr jobstreet...kat jobstreet slalu kat bhgn jawatan dh siap2 letak above/below expected salary (kita isi form personal details kita and u can play around with any figures utk cekidaut bf/gf ko punya basic gaji)
or lg satu cara, if si dia keje in private sector gak, ko bleh cek estimate salary and staff benefits thru glassdoor.com....kat situ sume org akan bagi infos yg reliable la.at least ko dpt la agak salary bf/gf ko cemana
tu baru salarywise....blom lg financial commitment dia...kut la dia ada 10 adik beradik ka, mak buat dialisis stp mggu ka (tu sume pakai duit)

sarah82 replied at 28-5-2020 10:34 PM
Nak cari kat kedai emas.. Iols x pandai pakai barang kemas.. Just pakai jam saja..

Klu tak suia pakai brg emas...beli gold bar je sarahn..

jazaa100 replied at 28-5-2020 10:42 PM
Klu tak suia pakai brg emas...beli gold bar je sarahn..

Baik kak jazaaa.. Nak cari tentang gold bar la.

KIM.K replied at 28-5-2020 09:41 PM
Terbaik nasihat chuol sangat bernas, kalau ajar kat ipt ni dapat kurangkan kadar perceraian
Perem ...

iols blaja ni sume dr senior iols kt opis lama
ms nak kawen, iols selamba je tanya hasben aku tu, and heols selamba je jawab
sbb weols kawen lambat
and iols pun selamba je cite psl my financial condition
memasing dah matang..takde nk hangky pangky acah2 kaya bagai....ngaku je dgn jujur.
kalo tak nak, takyah kawen.senang je kan.kowser la nak semak2 kan kepala otak nih

Peterpan17 replied at 28-5-2020 06:03 PM
orang bodoh sampalau saja yg hadap beli kereta mahal, banglo besar demi nak tunjuk kat orang ramai y ...

Tapi tak semua orang beli Banglo tu Sebab nak menunjuk. Kadang2 mungkin Sebab anak2 ramai and nak family selesa. Ada juga husband and wife yg Memang planning beli rumah lambat sikit Tapi once beli terus beli yg besar. I Kalau org beli rumah I tak berapa kisah sgt. Yela Sebab rumah untuk kita tinggal sendiri kan. Home sweet home gitu. Tapi yg tak berapa berkenan bila kereta Bukan main hebat Tapi Masih menyewa. Pada I org mcm ni tak tau nak prioritise hidup dorang. Dorang tak tau mana yg penting mana yg tak. I selalu pesan adik2 kat office I Kalau boleh beli la rumah skrg Sebab Takut in future harga rumah Memang kita tak kan mampu beli dah

pinksarah replied at 28-5-2020 06:49 PM
Rumah x pe..

Klu mampu beli bungalow, go ahead..

aku org yg pratikal. Buat apa aku nak beli banglo sedangkan yg tinggal hanya kami berdua. Nak maintain dan mengurus banglo bukan mudah. Aku ada 3 biji rumah. Satu aku duduk, 2 aku bagi sewa. 1 rumah double storey lot tepi & satu lagi apartment. So far so good.  I dont need banglo to make myself feel good atau nak tunjuk kat org aku ada duit. Masalah org yg  mengutuk ni beli banglo sebab nak tunjuk kat org dia ada duit. Ujung ujung musim covid dtg, dgn kerja takde, duit simpanan tak byk, utang kena byr. So apa guna banglo tu utk mereka? Psl tu berbelanja dan financial planning kena fikir 30 years ahead. Bukan utk hari ini dah beberapa tahun ke depan. Psl tu aku hidup debt free sebab aku plan duit aku

Fur replied at 28-5-2020 09:57 PM
Yerr betulllll....
Sebagai makcik yg berwawasan dah tentu iolss x kan biarkan anak2 sedara kesyga ...

dulu ms aku muda bbnu, ex BF aku acah2 best woman win bagai la
and aku bukan la spesis best woman win bagai sbb kowser nak compete dlm hidup ni
sudahnya ada satu cikki ni la dpt jd best woman winnnnn
eloklah tu...sbb after 15yrs now, rupanya ex aku tu spesis biawak komodo ya...so bini dia la kene tanggung sume
sib baik Tuhan suruh aku jgn jd best woman win bagai

syamzana replied at 28-5-2020 07:26 PM
eeiiii...mengada cubit kang baru tau. kucing i pernah hilang 2 hari terlepas dr banglo dia. jmp tu ...

kucing2 aku mmg mengada berlagak. hahahah!! Tak sedar diri tu asalnya kucing pungut. Derang tak berani keluar tanpa aku atau wife. dengar tapak kaki orang asing je semua dah berlari tak cukup tanah

R2D2 replied at 28-5-2020 05:33 PM
kad kredit kalau kita mampu kasi zero angka sebelum statement sampai
memang disiplin kewangan kita  ...

Salah tu..kad kredit yg ada cash rebat, lebih untung bayar selepas dapat statement. Ada kad kredit yg cash rebate die based on baki statement, contoh cimb belanja atas 3,000 ko dapat cash rebate 5% , kalau x cukup 3,000 ko cuma dapat 2%.

So, bayar lepas ko dapat statement, ko akan dapat cash rebat lg banyak.

Tp ada gak kad kredit yg x ikut statement balance mcm maybank. Ko guna je la banyak mana, die mmg bg fix 2% atau 5%.

Kesimpulannya kala ko pakai kredit kad yg banyak dan betol, ko boleh dapat cash rebate sehingga RM2,400 setahun. Siapa nak bg kan? Ini khas untuk mereka yg mampu bayar full pada balance statement lah. Kalo x mampu, usah la  pakai kad kredit.

pokokbunga replied at 28-5-2020 08:08 PM
Sama larr.. aku mmg sejenis hardcore pakai creditcard esp bila shopping kat oversea, tapi slps pak ...

aik!! nampaknya sejenislah kita. muahahah!! aku lagi shopping kat AEON guna AMEX sebab blh dpt 4x point. Aku pernah bayar cermin mata baru dgn point dr credit card je. Satu sen tak keluar. kekekeke!! padan muka bank

aliazulaikha replied at 28-5-2020 10:36 PM
Dulu masa muda2 Memang I sakan joli dengan credit card. Dapat gaji habis bayar credit card je. Tap ...

Aku sbnrnya byk guna cc utk org lain.. utk mak , family..
Beli perabut la, tiket la..
Ada 1 kali tu terlewat bayar.. sbb banyak sgt.. 3 bulan kot
Mendapat la.. sampai 40-50 interest
Nasib baik 3 bln tu je.

Diri sendiri cuma utk minyak keta je

sayawifenikmie replied at 28-5-2020 09:55 PM
kita geng ... tapi akak dah tua ... kewangan dah stabil .... guna CC sebab nak collect point ...

samalah kita kak. CC tu utk collect point blh redeem mcm mcm. Tak payah keluar cash beli brg. Sengaja beli barang dgn cc pdhal duit ada. Supaya dpt point byk. tp kadang tu aku guna cash juga. Tgk tempatlah. aku rasa rugi sgt byr interest dgn bank. Rumah kami beli amik 15 tahun, kerja keras cari duit byk byk. tahun ke 8 ksh byr abis full settlement. Bank pun tgk muka kami tak nak sebab rugi tak dpt mkn interest kami

cmf_premierleag replied at 28-5-2020 10:42 PM
lagi satu cara ialah, if dia keje gomen, ko bleh agak2 gaji dia dlm range berapa based on job grad ...

Okey t.q
Nti aku try riki..

caca_eric replied at 28-5-2020 10:52 PM
Aku sbnrnya byk guna cc utk org lain.. utk mak , family..
Beli perabut la, tiket la..
Ada 1 ka ...

Takpe, tak salah pun guna cc Kalau kita Memang bertanggungjawab bayar bulan2. Sebab tujuan cc pun untuk memudahkan kita kan. Especially keadaan mendesak mcm utk rawatan hospital ke