CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Audio agenda Scheme of thing Ts Muhyidin terbongkar

axl_bach replied at 31-5-2020 07:43 AM
Oklah makngah, meh aku jawabkan...

Masa krisis politik aritu mmg kalau diadakan semula PRU mmg  ...

Ang ckp ulang 100 kali pun axl.. ph salah.. Dalam hal. Covid-19.

Ang tak takkan boleh ubah kenyataan tu.

axl_bach replied at 31-5-2020 08:01 AM
Entahlah, aku rasa yg undi PH dan rasa tertipu ni mesti sbb dorg terpengaruh dgn manifesto ppopuli ...

Aku tak terpengaruh dengan janji2 tu semua.. Aku tau. Tu semua BULLSHIT dari PH.. Sekor2 aku tau pandai ckp kerja x boleh buat.

Aku pilih PH utk pulih negara.

Tapi apa yg negara dpt.. Ekonomi turun.. Masalh perkauman semakin teruk sejak..DAP HAMJAD naik jadi kerajaan dan bangsa leluhur pendatang tak sedar diri dgn bangsa bumiputera.

meteorspeed replied at 31-5-2020 06:44 AM
Kakak komen pasal audio kakak. Jgn lari tajuk kihkih

Lor.. Lari tajuk.. Ph bila lari tajuk x apa kan? Hahahaha.. Dah x boleh terima kenyataan ph tu sendiri tak jujur dgn rakyat.. Pening oulam.

sarah82 replied at 31-5-2020 08:40 AM
Ang ckp ulang 100 kali pun axl.. ph salah.. Dalam hal. Covid-19.

Ang tak takkan boleh ubah keny ...

Hehehehe, persepsi dan hakikat 2 benda berbeza makngah oiii...xpa aku malaih dh nk ulaih pasal ni, kronologi semua aku dah bagi

axl_bach replied at 31-5-2020 08:57 AM
Hehehehe, persepsi dan hakikat 2 benda berbeza makngah oiii...xpa aku malaih dh nk ulaih pasal ni, ...

Ang ulang mcm mana.. Hakikat PH salah.

atira replied at 30-5-2020 10:52 PM
Kat sini rasanye rata2 mmg tak nafi bedeo nuart tu..
Kalau kat FB den tak tau..
Tak rajin nak sk ...

toksah dok layan natang bodoh sekoq tu. acah pandai tapi bangang tanpa batasan. silap hari bulan kalau dia apply kad OKU pun lepas sebab cukup syarat. lembam dan bodoh. benda dah terbukti lagi nak spin, dasaq penjilat tahi. nak back up pun agak2 lah kan. nak kata audio fake ok, tapi lantikan GLC dah jadi apa cerita? suh natang tu apply je kad OKU sebab cukup criteria.

Follow Us
Orix replied at 31-5-2020 12:51 AM
Betul. patutnya dulu awal2 ditentang penubuhan sekolah jenis ni semua.. sebab tu dap,mca,mic ni bi ...

PN ni perjuangan melayu lah sgt. Wak yidin pun terdesak nak sokongan dari cina. MCA pun mulakan jarum-jarum halus, bukan mcm DAP...pung-pang lantang....hasilnya...

https://mforum1.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=1201495&mobile=2

Bukannya MCA nak mintak 40 juta yg dah diberi kpd TAA-ETF, tapi minta ganti 40 juta yg dah termasuk ke akaun TAA-ETF dari PN.

Hasilnya Universiti TAR dapat 40 juta dari PH. 40 juta geran + 18 juta dari PN.

Dlm pada benci cina, benci sekolah cina, benci cina taknak blajar bahasa melayu....58 juta diberi kpd cina oleh kerajaan melayu 3 bulan...kahkahkahkah.

Melayu mmg mudah cair dgn munafik bercakap lembut dari yg lantang bersuara.

sarah82 replied at 31-5-2020 08:43 AM
Aku tak terpengaruh dengan janji2 tu semua.. Aku tau. Tu semua BULLSHIT dari PH.. Sekor2 aku tau p ...

Masalah perkauman bukan sekelip mata sebab DAP, tapi kebodohan BN & umno selama berpuluh tahun. Sebab tunduk pasa cina & india utk sjkc & sjkt...hasilnya rakyat terpisah mengikut bangsa, padahal dalam perlembagaan cuma kebebasan belajar BAHASA ibunda , bukan kena buat sekolah pun. Sepatutnya buat satu kelas khas utk pelajar belajar bahasa ibunda. Selain dari itu, semua bangsa belajar dlm satu kelas.  
60 tahun kemudian, takkan ada jurang sebesar ini antara kaum...contohnya Indonesia.

liton replied at 31-5-2020 09:24 AM
Masalah perkauman bukan sekelip mata sebab DAP, tapi kebodohan BN & umno selama berpuluh tahun. Se ...

Yg tu aku x nafikan.. Tapi masa PH 22 bulan memuncak sangat tambah2 kes arwah adib.. Sakan dlm ni yg acah atheis dan liberal menghina islam.. Melayu.. Takut sangat dgn Melayu dan islam.. Sampai di ratib lobai.. Lobai.. Isele.. Isele.. Maleis segala bagai. Serupa agama dan bangsa lain langsung tak ada yg jahat gitu..

Yg tu ang x nak highlight kan?

sarah82 replied at 31-5-2020 09:28 AM
Yg tu aku x nafikan.. Tapi masa PH 22 bulan memuncak sangat tambah2 kes arwah adib.. Sakan dlm ni  ...

Sebab ko newbie baru setahun, maka dalam setahunlah ko nampak perkataan lobai, maleis, isele....puak liberal, kalau dah 10 tahun , akan nampak perkataan tu semua sejak 10 tahun yg lalu.

Sama jer, kat sini serupa bangsa lain takde yg jahat, tapi kat fb serupa bangsa & agama lain hina dina , selain bangsa Melayu.

Kes arwah adib pulak, desaklah kerajaan abah siasat balik....kalau betul nak perjuangkan adib. Takkan lantik semua penyamun dlm GLC ada masa tapi hal adib takde masa pulak.

jazaa100 replied at 31-5-2020 09:31 AM
Dia jatuhkan sbb byk sgt yg tak kena.....

Sebab xleh nak merompak dam menyamun mcm dlm umno dulu kot. Tu dari awal dah rancang berkomplot jatuhkan ph. Kerja sbg kdn xwat. Masalah pati lgsg xde usaha nk setelkan, mslh ni wang kelian pun xsetel, kes adib xsetel.

Edited by jazaa100 at 31-5-2020 09:47 AM
ResellerMaxis replied at 31-5-2020 09:37 AM
Sebab xleh nak merompak dam menyamun mcm dlm umno dulu kot. Tu dari awal dah rancang berkomplot ja ...

Dia amikalih....negara masa tu tengag huru hara dgn covid lah pak long....tgok lah cara dia tangani masalah...nmpak ok dari PH yg hamjad ..

Pasal pati pun dah ada tindakan....pasar selayang tu dah bersih dari pati kannn....

Kes Adib tu...sabar lah.....satu satu lah dulu...tgu covid ni settle dulu...pastu skrg ni dia nk pikirkan mcmana nk bukak sek, budak SPM thn ni mcmana...budak U tu nk kena tangguh brp semester.....semua tu dia kena pikirkn...

Klu PH dulu tak ikut kepala otak dia yg bangang...pi bukak pintu masuk negara utk china prc masuk sini, dah tentu covid tak serius sgt.....mgkin kita tak payah pkp sampai 2bln....

liton replied at 31-5-2020 09:36 AM
Sebab ko newbie baru setahun, maka dalam setahunlah ko nampak perkataan lobai, maleis, isele....pu ...

Oh kat fb bangsa Melayu x kena hina ya.. Habis tu yg dok hina Melayu islam kat fb tu apa? Ohh.. Bukan fb.. Rupanya.

Yg acah2 liberal dan atheis ni mana berani bersuara masa kes arwah adib.. Sekor2 diam sahaja.. Skrg acah2 sembang tentang rakyat.. Arwah bukan rakyat malaysia? 22 bulan kononnya parti yg bekerja utk rakyat tu tak bahagi2 kuasa dlm GLC? aku nak tau gak.. Jujur gila PH..

lazim replied at 31-5-2020 02:12 AM
Patut la ada kawan porumer pnh pm aku ckp...Muak masuk thread ada srg forumer yg jns xnk kalah masa  ...

kihkih... mana2 ada dia
dan dia saja la yg betul serba tau
boleh predict masa depan bla2

jazaa100 replied at 31-5-2020 09:45 AM
Dia amikalih....negara masa tu tengag huru hara dgn covid lah pak long....tgok lah cara dia tang ...

Dulu dia menteri kdn kan. Boleh je wat semua tu. Tapi sebab nak sabotaj ph. Dia saje xwat. Iol cakap pasal dia dalam ph. Bukan skrg. Skrg memang serba serbi hebat. Bebaskan anak tiri najib lagi.

sarah82 replied at 31-5-2020 09:56 AM
Oh kat fb bangsa Melayu x kena hina ya.. Habis tu yg dok hina Melayu islam kat fb tu apa? Ohh.. Bu ...

Iols cuma nak tgk apo hukuman pemandu mabuk langgar org sampai mati. Dulu zaman ph berdegung dengang kome komen skrg kan zaman pn tp pemandu mabuk still ado langgar org so mana solution. Kan pas dah ado dlm pn so boleh la gubal undang undang pasal arak kan, kilang arak n pub. Dulu apa manifesto deme iols tak ingat dah kihkih..

meteorspeed replied at 31-5-2020 10:43 AM
Iols cuma nak tgk apo hukuman pemandu mabuk langgar org sampai mati. Dulu zaman ph berdegung denga ...

Aku tunggu juga.. PN x betul.. Aku hencap.. Aku bukan penyembah PH dalam ni.. Masa PH buat salah.. Semua sembunyi masuk dalam gua.

Note: Thread has been banned by manager

noor2 replied at 31-5-2020 01:38 AM
Haha....aku mmg gelak baca. ..kang merepek kelain berjela2. ....

Apa pun back to TSM..tetap aku ...

Negara demokrasi noor.. sokong la sesapa kita nak sokong

Note: Thread has been banned by manager