CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ResellerMaxis

[Tempatan] Audio agenda Scheme of thing Ts Muhyidin terbongkar

ResellerMaxis replied at 30-5-2020 11:36 PM
Ni iol setuju. Kalau dia transparent sikit n bincang dengan kepimpinan ph. Benda boleh setel.

tp pendapat aku tal, kalau dia tak resign, makhluk2 pengkhianat tu takkan berani tonjolkan diri.
smpi skrg abah & kitol berlakon ayaq mata depan tv, berselindung lebih lama & porak-peranda lagi ph

dauswq replied at 31-5-2020 11:56 AM
tp pendapat aku tal, kalau dia tak resign, makhluk2 pengkhianat tu takkan berani tonjolkan diri.
...

tu pun betul juga. tu iol bagitahu @alesandra kalau langkah sheraton ni xterjadi n pn xamik alih. kita pun xtahu berapa ramai pengkhianat dalam ph tu. dalam bersatu, pkr n dap.semua ada pengkhianat. amanah iol xperasan lagi dah ada pengkhianat ke belum. dap iol perasan dah 2 orang. sorang yb tembak babi di melaka tu n sorang lagi yb rogol amah di perak tu.

pkr xyah citer ar. memang bersepah. yang belum tonjolkan diri pun ramai lagi tu.

bersatu lagi ar. satu parti dah keluar. tinggal tun m, maszlee, ss, mm n amiruddin sahaja.

IAmSarahGundu replied at 30-5-2020 07:37 PM
Nanti sat lagi dia sembang la kata orang dengki kat dia.. Hmm.. Dengki apa ja dia ada.. Setakat ba ...

Tapi kesian juga ya kecik kecik dah tak ada mak ayah lepas tu jadi mcm ini .. patutlah dia sakit hati sangat dgn aii. Aii hanya mampu bersimpati sahaja dgn ingin mendoakan dia agar kembali kepangkal jalan.

Thanks for sharing this info -

ResellerMaxis replied at 31-5-2020 12:00 PM
tu pun betul juga. tu iol bagitahu @alesandra kalau langkah sheraton ni xterjadi n pn xamik alih.  ...

Zahid mat arip tu pn rupa2nya,dh kena pecat bbrp hr sblm tu. Patut la hentak2 meja nk follow abh.  Pastu berselindung la konon tebuk atap demi onyatuan ummah

dauswq replied at 31-5-2020 11:56 AM
...

Sbb tu loya tekak dok tgk set2 dinosor ni

mbhcsf replied at 31-5-2020 11:27 AM
wah seronoknyerr  fikir macam ni

jom main tukar tukar

Terpulangla kalau ko nak kekal dgn polisi mesra rasuah sampai kiamat pon cik kak oi...
Utk aku.. jgn aku sekali2 benarkan satu pihak tu terlampau berkuasa termasuk la ph

Follow Us
ResellerMaxis replied at 31-5-2020 12:00 PM
tu pun betul juga. tu iol bagitahu @alesandra kalau langkah sheraton ni xterjadi n pn xamik alih.  ...

dlm pkr, masih ade set2 pengkhianat terutamanya cainis2 yg setia pd jemin ali
tp diorg tak berani keluar lagi PKR sbb mgkn knowing that cainis takkan support PN next PRU, so bertanding bwh parti yg allied dgn PN pun (kononnya pemuda negara / penggerak muafakat nasional)  tak beri apa manfaat pd mereka..
cth yg aku dpt trace : steven choong (mp tebrau), tian chua, gennie lim, etc

Wpon tered ni kene rogol.. jgn la rogol sampai personal attack... perang politik dan lobai je la

sarah82 replied at 31-5-2020 11:40 AM
Aku faham.. Dan ang pun cuba faham yg aku tulis.. Hidup jangan mendongak lagi sangat kan.

Mcm ni la cik kak.. kalau aku mati.. aku peduli apa ada org nak tanam aku ke tak.. dah sah2 aku dah mati.. roh dah tak wujud kat alam dunia ni..so i dont care.. tak perlu aku bangun dan korek kubur sendiri..
Kalau aku masih hidup.. aku akan risau kalau ada org sekeliling aku yg mati tak de org nak tanam.. aku boleh tolong korek kubur tanpa bayaran

atira replied at 31-5-2020 12:23 PM
Mcm ni la cik kak.. kalau aku mati.. aku peduli apa ada org nak tanam aku ke tak.. dah sah2 aku da ...

Wokies.. Aku faham dah.. Tapi jangan la menonggak langit ckp ang boleh buat semua sendiri kan.

Edited by noor2 at 31-5-2020 12:28 PM
IAmSarahGundu replied at 31-5-2020 11:00 AM
Alah.. Orix.. Dia ni koya2 suka maki2 cina itu cina ini.. Padahal sebelum dia cuci kincing berak a ...

Ya ampon ah kak. ....dah innalillah. ...ha kan dah  ada yg gelabah report tu hihi. ..

ok..balik ke topik asal ..

atira replied at 31-5-2020 12:19 PM
Wpon tered ni kene rogol.. jgn la rogol sampai personal attack... perang politik dan lobai je la

Mcm ni la.. Biar kan.. Aku pun ada tau 1-2 rahsia org dlm forum ni.. Tapi aku buat2 lupa.. Supaya aku tak sebarkan bila bergaduh.. Jadi dia nak rogol serang aku.. Lantakkan saja.

sarah82 replied at 31-5-2020 12:24 PM
Wokies.. Aku faham dah.. Tapi jangan la menonggak langit ckp ang boleh buat semua sendiri kan.

Ko pon jgn membuta tuli sokong lobai.. wpon terang2 salah guna agama.. cth paksa rela sodoqah ibadah solat jenazah

atira replied at 31-5-2020 12:28 PM
Ko pon jgn membuta tuli sokong lobai.. wpon terang2 salah guna agama.. cth paksa rela sodoqah ibad ...

Aku ni x sokong lobai.. Benda yg aku rasa betul.. Aku ckp apa yg aku rasa.

LEARN A WORD A DAY. TODAY'S WORD "TIKAM"

TSMY masa MB Johor. Corrupt. Lepas. Masa Pak Lah's time. Tikam Pak Lah dari belakang. Also lepas. Masa Najib's time di UMNO, tikam Najib dari belakang. Masih lepas. Lepas tu Tan Sri masuk Bersatu. Tikam Tun Mahathir pulak dari belakang....Camna sekarang? it ain't over until the Fat Lady sings....Jangan main main dengan Tun !!!.

Anak ustaz katanya ... pandai bertakbir katanya ... pandai berdoa dpn tv kata ..... meluat ehhhh

lazim replied at 31-5-2020 12:09 PM
Zahid mat arip tu pn rupa2nya,dh kena pecat bbrp hr sblm tu. Patut la hentak2 meja nk follow abh.  ...

dia xpuas hati dia tengah di dakwa kan sebab kes isa samad tu. saper nak bagi jawatan kat dia walaupun dia antara paling lantang berkempen lawan najib dulu. panggil najib perompak penyamun siap bertanding di pekan.

Edited by ResellerMaxis at 31-5-2020 12:41 PM
DARSITA replied at 31-5-2020 12:33 PM
Anak ustaz katanya ... pandai bertakbir katanya ... pandai berdoa dpn tv kata ..... meluat ehhhh ...

Dia ni memang xsedar dek untung n xsedar diri.

dalam penulisan liew chin tong tu. dia cerita dia kecewa dengan Tun M sebab lantik dia jadi menteri KBS selepas 2 penggal jadi MB Johor. Dia expect menteri lebih kanan.

dalam penulisan pak lah kecewa dengan muhyiddin. Sama gak Muhyiddin bagitahu orang dia kecewa pak lah lantik dia jadi menteri asas tani sebab dia expect menteri lebih kanan. walhal pak lah kata dia lantik muhyiddin sebab dia nak gerakkan industri pertanian negara. di sebabkan dia yakin dengan muhyiddin tu lantik muhyiddin jadi menteri asas tani. tapi muhyiddin gi kutuk pak lah lantik dia jadi menteri asas tani.

n now ph bagi kepercayaan dia jadi menteri kdn. dia sengaja sabotaj ph. yang sebenarnya duk berkomplot dengan umno pas untuk tumbangkan ph.

macam ni punya orang pun ada.

atira replied at 31-5-2020 12:12 AM
Masih dlm topic rasuah tu rejeki kalau kene kat geng aku kah?

Aku focus kat tsmy jd pm. Tu rasuah ka? Baca balik post yg berkenaan. Dan kalau betul yg lain2 perasuah naper masa ph berkuasa tak hukum?

Korang nak bergusti ... nak bergomol ... nak berwrestling sekali pun pasal politik... sila kan ..

Tapi bila pendapat atau komen kena bangkang ... jangan nak melenting , jangan memaki hamun .. jangan perasan sendiri saja serba tahu dan betul.
Dah nama nya Forum...tak semua orang akan sependapat ...

Sembang pasal kematian ke ... campak ke longkang ke ... nak bayar tak nak bayar ... buka Thread dan sembang kat SINI
dan kat SINI

Harap dapat kekal kan perbincangan ke Tajuk Asal Thread ni.

zamzam replied at 31-5-2020 12:43 PM
Aku focus kat tsmy jd pm. Tu rasuah ka? Baca balik post yg berkenaan. Dan kalau betul yg lain2 per ...