CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mayaisrae

Ab

belilies replied at 1-6-2020 10:39 AM
Geramnya baca!! Takut tt ni bergantung ngan mak je sbb jaga anak, last2 camtu jg masalahnya nanti. H ...

Betul. Saya punya company skg mmg tak boleh bawa family ke sini. Plan nak tukar kerja singapore lepas tu jual harta semua kat Malaysia. Biarlah gaji kurang sikit asalkan tak dipergunakan. Dah lama bersabar

terpaling replied at 1-6-2020 11:59 AM
tapi geramlah aku.. kenapa ada parents yg suka menangkan anak2 tak berguna ni..

Betul, sabar bila cakap terus terang mak suruh jaga sensetive abang. Yang anak bongsu plak kena mengalah.

balik malaysia semula la,pastu kawin,x bg kawin ko kawin kat siam,
pastu ko duduk je rumah tu ramai2,maksimumkan penggunaan bilik,ko amik 1 bilik,pastu 2 bilik lg ko sediakan utk anak2 ko dan ko amik lagi 1 bilik utk buat tempat simpan barang ko,
ko bg diorg 1 bilik je,biar diorg rasa mcm menumpang...

masalah ko sbb anak ko mak ko jaga,kalau anak ko ikut sekali senang cite,ko boleh sewakan rumah tu...

Mayaisrae replied at 2-6-2020 08:24 PM
Betul. Saya punya company skg mmg tak boleh bawa family ke sini. Plan nak tukar kerja singapore le ...

betul tu,keje luar negara tapi kos lagi tinggi nk tanggung buat ape

Mayaisrae replied at 2-6-2020 08:24 PM
Betul. Saya punya company skg mmg tak boleh bawa family ke sini. Plan nak tukar kerja singapore le ...

Tt, semoga bertabah. Hopefully tt dpt jln penyelesaian daripada forummer kat sini. Iols baca siyess aa sakit hati nampak tt dipijak2. Tt ada hak, ni limit kesabaran tt. Yg abg2 tu dah tua bangka ada anak bini pergilah sara diri. Yg bil2 tu ikut je kata forummer lain tu cuba bayar online. Kalo ada papa tt update je sini, iols nak tengok happy ending. Ingat, jangan mengalah.

Mayaisrae replied at 2-6-2020 11:53 AM
Betul kak, saya terpaksa. Sebab gaji... tempat kerja ada company bayarkan rumah. Tapi company prov ...

kalau ko sewa umah sendiri?? pastu bawak la anak2 ko duduk sekali.. ok tak??

Follow Us
Mayaisrae replied at 2-6-2020 12:26 PM
Betul, sabar bila cakap terus terang mak suruh jaga sensetive abang. Yang anak bongsu plak kena me ...

aku rasa dah2 lah tu.. giliran ko pulak keraskan hati.. cukup2 la diorg gunakan ko.. sampai bila kan??

Mayaisrae replied at 2-6-2020 07:55 PM
Saya dah apply cuti panjang. Thanks kak. Saya beli umah kecik takde bilik studio. Plan macam tu

Ok..akak doakan awak dipermudahkan urusan,semoga semua settle cepat..lepas ni lebih tgas dgn mak.kalau nk bwak abg masok uma jugak in future. U terpaksa la ugut.ckp nk bwak ank u ikot u keje overC. Then mak u boleh pilih utk duduk dgn abg2 u.tgok mak u nk ke x.rsa nya mungkin x.dia pon tah tau ank jntan nya x dpt nk provide mcam apa yg u bgi.kat abg2 tu ckp je.u akn buat report kalu dorang stay situ..melampau sgt..ape2 bertabahla..semoga semua selesai segra

Mayaisrae replied at 2-6-2020 07:55 PM
Betul kak itu je jalan terbaik. Kesian kat mak. Tapi tu lah mak sndr tak kesian kat saya.

Mak biasala.. jangan bdendam.. dia dah tua.. biarkan la.. kita buat jln sendiri.. nanti angkot la mak tu skali kalau dia nk ikot..

LostStar replied at 2-6-2020 10:56 PM
Mak biasala.. jangan bdendam.. dia dah tua.. biarkan la.. kita buat jln sendiri.. nanti angkot la  ...

Betul nak benci tak boleh, anak lelaki. Nak marah mak sndr. Nak ikutkan banyak cerita lagi. Tak tau je nak luahkan kat mana. Sebaik dapat forum ni

terpaling replied at 2-6-2020 09:07 PM
kalau ko sewa umah sendiri?? pastu bawak la anak2 ko duduk sekali.. ok tak??

Plan mmg macam tu kak. So far first step yang saya buat contact agen untuk jual rumah yang ada skg. Saya cakap nak beli rumah 2bilik lagipun nak dekat bandar. Esok agen datang tengok rumah.  Dulu pikir risau kot2 apa yang saya plan ni salah atau terburu2.

terpaling replied at 2-6-2020 09:08 PM
aku rasa dah2 lah tu.. giliran ko pulak keraskan hati.. cukup2 la diorg gunakan ko.. sampai bila k ...

Betul kak, dari dulu dari sekolah lagi. Nak belajar pun pakai duit sndr. Tapi part abang2 semua makbapak saya sponsor, tapi dorang plak tak habis belajar...

per706 replied at 2-6-2020 09:17 PM
Ok..akak doakan awak dipermudahkan urusan,semoga semua settle cepat..lepas ni lebih tgas dgn mak. ...

Aminnnn semoga dipermudahkan

belilies replied at 2-6-2020 08:54 PM
Tt, semoga bertabah. Hopefully tt dpt jln penyelesaian daripada forummer kat sini. Iols baca siyes ...

Inshallah. Amin nnt saya update. Penyelesaianya

Mayaisrae replied at 2-6-2020 06:09 PM
Plan mmg macam tu kak. So far first step yang saya buat contact agen untuk jual rumah yang ada skg ...

good job !! semoga cepat2 berjaya jual rumah tu..

Mayaisrae replied at 2-6-2020 06:10 PM
Betul kak, dari dulu dari sekolah lagi. Nak belajar pun pakai duit sndr. Tapi part abang2 semua ma ...

abg2 ko ni tak hargai betul peluang yg ada.. tau nak hidup senang ja.. tak abis belajar takpa sebab mak ada blh tanggung.. geram ja aku baca..

Mayaisrae replied at 3-6-2020 02:05 AM
Betul nak benci tak boleh, anak lelaki. Nak marah mak sndr. Nak ikutkan banyak cerita lagi. Tak ta ...

banyakkan bersabar k.. jgn stress2.. t skin pon suram.. apapon terjadi dengan mak jgn bdendam.. lgpon mak tu pasti rasa dia ja btl.. jgn bg muke kat adek bradek persis bewak hidup tu semua.. buat jek saranan mcm dlm ni.. biar dorg rasa.. tau nak buli awak jek kan..

terpaling replied at 3-6-2020 08:41 AM
abg2 ko ni tak hargai betul peluang yg ada.. tau nak hidup senang ja.. tak abis belajar takpa seba ...

Inshallah one day kalau dah settle saya cerita balik apa yg agenda saya nak suruh dia keluar rumah. Saya sengaja suruh agen rumah datang sabtu dan ahad untuk inspects rumah. Sebab time tu abang saya ada kat rumah. Pda masa yg sama ada perangai yg dia buat. Tengah kumpul je ni

Mayaisrae replied at 3-6-2020 03:37 PM
Inshallah one day kalau dah settle saya cerita balik apa yg agenda saya nak suruh dia keluar rumah ...

okkkk aku tunggu tau ko cite.. mesti menarik.. semoga berjaya !!!

Mayaisrae replied at 3-6-2020 02:09 AM
Plan mmg macam tu kak. So far first step yang saya buat contact agen untuk jual rumah yang ada skg ...

Yes tt .aku doakan berjaya yihaaa