CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 10021|Reply: 90

Lelaki memang tak cukup 1 ke?

Post time 2-6-2020 07:43 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hubby iols selalu cerita yg kawan tempat kerja dia selalu tanya pasal our marriage. Soalan berbentuk begini: Bini kau tak gemok ke lepas kahwin? Bini kau manje ke tak? Ade lah banyak lagi soalan2 cepumas yg iols rasa ni ke cara lelaki berborak? Kadang2 siap call hubby iols nak ajak lepak kalau tengok story wasap weols tengah dating ke apa kan. Nak tumpang sekaki. Hang ghase ?

Everytime kalau hubby call or video call iols mesti kawan dia nak menyibuk. Aku bukan nak cakap dengan kau. Yela pasal member, hubby aku pon layan jela perangai ntah ape2 tu.

Iols ade kepelikan lah pasal mamat tu. sekali one day tu hubby iols cerita yg kawan dia tu curang dengan bini dia. Kalau outstation, sepanjang perjalanan mesti bergayut dengan awek. Iols kenal bini dia tau, baik je. Tapi malas lah nak masuk campur hal dorang. Kenapa ye lelaki nk curang padahal dah kahwin? Kalau turn off dengan bini pasal dah mokmok pun, kau bagi lah duit suh beli pape yg patut . Ni tak habis duit kat betina dapat apa ? Ok sis emo jap.

Kalu redho somi kahwin lagi....ganjaran nya payung emas Siti Khatijah di jannah sis...

#sharingiscaring

Biasa org nak kawin lagi sebab dah dingin dengan isteri. Dia ada keperluan tak tertunai, bil air tertunggak, derita. Jarang jumpa lelaki yang pasang lain takde apa2 masalah lakibini

Maybe jenis takde masalah macam sorang chef tu tapi sibuk mencurang pasai jumpa rakan secikcurr

kawan laki ko jeles dgn laki ko.....sbbnye ko sendiri pun tahu....ko x mcm bini dia.....
bodoh la kawan laki ko tu,kalau bini gemok suruh la kuruskan,

PristineOne replied at 2-6-2020 08:17 PM
Kalu redho somi kahwin lagi....ganjaran nya payung emas Siti Khatijah di jannah sis...

...

Wakakaka.

KIM.K replied at 2-6-2020 08:38 PM
Biasa org nak kawin lagi sebab dah dingin dengan isteri. Dia ada keperluan tak tertunai, bil air ter ...

Mungkin lah kot. Nampak okay je masalahnye. Haiyo

Follow Us
copy_paste replied at 2-6-2020 08:40 PM
kawan laki ko jeles dgn laki ko.....sbbnye ko sendiri pun tahu....ko x mcm bini dia.....
bodoh la k ...

Ye bthol..... tp takleh ah compare kan en.. bini dia lawa je dulu. Ni lah laki habis madu sepah di buang.. kau jgn cemtu laaak

lalalisa replied at 2-6-2020 08:45 PM
Ye bthol..... tp takleh ah compare kan en.. bini dia lawa je dulu. Ni lah laki habis madu sepah di ...

bini aku pun gemok jugak,pedehal aku suruh la kuruskan badan,aku siap tawarkan hadiah jika berjaya kuruskan badan dan aku sentiasa bagi galakkan utk bini aku kembali cantik muda remaja,
buat masa ni sementara waktu pakai faceapp je dulu,

member laki ko tu dah knp?? aku rasa dia tgh try nak goda ko kot.. untung2 dapat.. biasa lah jantan hat pesen gini..

KIM.K replied at 2-6-2020 12:38 PM
Biasa org nak kawin lagi sebab dah dingin dengan isteri. Dia ada keperluan tak tertunai, bil air ter ...

ada je uols laki yg takdak masalah dgn bini tp cari lain jugak.. puncanya sbb tak cukup sorg atau mmg jenis jantan suka merenyam2 test market sana sini..

suami isteri kena transparent dalam hubungan.
suarakan apa yang ko tak suka walau sekecik kuman.

laki aku selalu cakap bontot aku besar bas rapid KL.

jawapanya mudah. buat apa nk pening2 pk alasan yg kompleks. Jawapanya ialah sbb ada perempuan lain yg melayan.

tepuk sblh tgn x kan berbunyi

Saya rasa mungkin kawan suami awak tu sebenarnya cemburu dengan suami awak sebab hubungan korang baik. Yang part sibuk waktu video call tu, saya rasa mungkin dia nak sibuk tengok 'lawa sangat ke bini ko tu' or nak test jual minyak kot2 kalau awak jenis suka curang silap2 dapat score. Sekarang kan macam banyak trend curang dengan bff husband la bff isteri la.

Tapi the main issue kat sini dia x bahagia dengan perkahwinan dia dan dia cemburu dengan kemesraan korang. So awak better nasihat suami xyah rapat2 sangat dengan org mcm tu. Sebab dia mcm seolah2 cuba pengaruh pemikiran suami awak pulak.

ellejo replied at 2-6-2020 09:29 PM
suami isteri kena transparent dalam hubungan.
suarakan apa yang ko tak suka walau sekecik kuman.
...

Da cerita bontot plk. Ckp je la yg ko gemok mcm badak air. Kan sng orang nk phm.

otai_g replied at 2-6-2020 01:36 PM
Da cerita bontot plk. Ckp je la yg ko gemok mcm badak air. Kan sng orang nk phm.

mana ada. aku berat 48kg je, tapi rasanya semua berat tu lebih kat bontot. memberi ilusi bontot besar.

point aku kat sini:
tiap hubungan ada masalah. cuma transparent atau tak pasal masalah tu je. laki bini kene bagitau sume benda yang dia tak suka walau benda tu kecik je. sebab tu ramai indenial terkajut in shock kata hubungan takde masalah why he is curang to me padahal masalah yang dorang hadapi tanpa dibincang tu boleh buat thesis sebenarnya.

PristineOne replied at 2-6-2020 08:17 PM

...

Puiiiii....
Kalau nak sharing sangat, biar suami I bagi semua harta dia kat I dulu sampai dia tak ada duit, lepas tu kau nak angkut suami I yg papa kedana tu, angkut la...

Itu namanya takde penyakit sengaja cari penyakit. Tiada beban batu digalas.

Laki tak guna yg tak cukup satu

Laki berguna reti syukur nikmat ada jugak berkehendakkan dia buat laki

terpaling replied at 2-6-2020 09:23 PM
ada je uols laki yg takdak masalah dgn bini tp cari lain jugak.. puncanya sbb tak cukup sorg atau  ...

Pahtu laki aku sound tepek..  nak psang banyak kene banyak duit. Kalau belanja bini pon kedek pe barang. Senyap member. Haha

otai_g replied at 2-6-2020 09:35 PM
jawapanya mudah. buat apa nk pening2 pk alasan yg kompleks. Jawapanya ialah sbb ada perempuan lain y ...

So salahkan gegirl lah ni? Kaum hawa please ......