CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lalalisa

Lelaki memang tak cukup 1 ke?

tagas replied at 3-6-2020 12:32 PM
hari2 pekena ns lemak jer

nak jg merasa tom yam

Ceh! Nak kepelbagaian, sila communicate. Beritahu spouse apa yang you suka & apa yang you tak suka. Tanya juga spouse apa yang dia harapkan dari you & apa yang dia tak suka yang ada dengan you. BUAT/TUKAR/UBAH bukan masuk telinga kiri, keluar telinga kanan.  

Perkahwinan ni perlu usaha untuk bahagia, untuk happy, untuk rasa puas, untuk reda Allah.

Sakit hati bila baca alasan chef tu sebab dia cari lain. Sebab bini kaku.

Perempuan tu sifatnya malu. Saya dulu pun masa baru kahwin macam batang kayu sebab sangat pemalu. Tapi suami perlahan-perlahan ajar dan beritahu apa yang perlu saya buat. Lama-lama saya sendiri dah pandai minta.

…                              

Kawan iolss baru dapat tahu yang BF dia sebenarnya laki orang. They been together since Ogos tahun lepas.

Pandai pula jantan tu coverline atau kawan i tu yang luruih.

Nak marah ke nak tolong sedih pun tak tau.

Cujup je satu kalau dia sedar diri. Yg sejenis x sedar diri ni yg x pernah cukup

PristineOne replied at 2-6-2020 08:17 PM
Kalu redho somi kahwin lagi....ganjaran nya payung emas Siti Khatijah di jannah sis...

...

Dalam quran atau hadis takde cerita pasal payung emas pun ye pakcik

Megikari replied at 3-6-2020 06:13 PM
Dalam quran atau hadis takde cerita pasal payung emas pun ye pakcik

Rilex rilex sis sumer......hahahaha   Uik bila cerita poligami ja....abis nas hadis sahih tak sahih sumer keluar... Chilll..

Troll la sis.... Pokchik ngusik... Suka tinguk sis sumer sinsing lengan bila citer laki nak tambah satu lagi..

Tapi jangan lupa tiada jua satu ayat pun dalam Al Quran ...jua mana mana Hadis sahih waima hadis yang diragukan  ataupun fatwa ulama baik dari mana pun antara 4 mazhab..... yang mengharamkan poligami atau jatuh berdosa besar kalao poligami..

Jangan menidakkan hukum Tuhan.... Jangan membenci hukum Tuhan..

Dont hate the game ...hate the player

Heshteg #sharingiscaring

Kih..kih..kih..kih

Follow Us
Edited by dewimalam78 at 3-6-2020 07:03 PM

Lelaki tu byk masa terluang kot nak cikcur dgn aweks lain. Dan mungkin tiada kepuasan hidup dgn wife dia.

My asben workoholic. Masa dia byk abis dgn kerja. Ada masa lapang di ofis dia akan tulis jurnals atau join research group. Masa dia sentiasa terisi.
Di rumah, anak2 tak bagi byk masalah. Well behaved. N ai pandai bagi kasih sayang kot. Maksud ai bukan dr segi seks tp keperluan hidup manusia. Like whenever he needs me to bersembang atau cerita masalah, ai selalu bersedia mendengar.

Dr segi kewangan, ai tak byk merungut. Sikit ke banyak, ai tak kisah. Kalau tak cukup ai guna duit sendiri. Always give n take n selalu berbincang utk improve family.

Tak tau la later on bila dh 50an, dia dh rileks...byk masa n terfikir nak tambah cawangan. I dun know..

lalalisa replied at 2-6-2020 11:05 PM
Hahahaha jujur sgt. Kecik hati beliau. Bg aku fizikal ni biasa jela. Yg buat benda tu indah , hati ...

ok ape dlm perhubungan kena berterusnterang,
bini aku pun suke bila kena puji,mahukan pujian perlukan pengorbanan,siap pakej hadiah lagi aku bagi

Yup. Memang tak cukup satu. Nak nak koya hensem. Kadang tu tak hensem tapi sesetengah pempuan desperate layan juga....so alasan dia 'dah jodoh'.

I have met jantan papa kedana. Hutang keliling pinggang, kat rumah bini saja tanggung sepenuhnya, what he did? Dia melayan bini bini orang. Duit gaji bawak bini bini orang makan, check in, bagi duit lagi walhal kat bini sendiri kedeks.

I've been in your situation. Mungkin jugak kawan dia tu nak try u, sebab he already have experienced dengan isteri2 orang lain..who knows. Just be careful. Nanti takut suami u terjebak sekali. Diorang pandai ya, heret kawan kawan sama menuju lubang neraka. Taknak masuk sorang sorang.

Umur tt n kawan tu brp?

Umur ai dh 40an. I dah decide tutup kilang. No more anak. Ai dh tak nak angkut botol susu, bag pampers ke sana ke mari.

Fokus ai Selain anak adalah utk suami. Lelaki ni bila makin tua, makin nak bermanja dan ditatang. So ai nak sentiasa bersedia bila dia perlukan. Malam2 anak2 semua dh tidur awal, weols layan movie sambil makan kerepek atau masak mi instant. Sebulan sekali weols cari masa utk keluar berdua.

Bayangkan kalau anak kecik2 lagi...pergi memana kena kelek anak. Duduk rumah anak melompat2 atas kita, bergaduh sesama diorg. Huru hara dibuatnya kita

NekNgah replied at 3-6-2020 02:15 PM
Hahaha... laki saya pulak masa baru kahwin asyik cakap dada saya kecik. Saya cakap balik, pilihan  ...

Wow.. kurlass you setepek kene.

NekNgah replied at 3-6-2020 02:17 PM
Pendapat saya sama dengan awak. Dia nak tahu kenapa suami boleh manja video call dengan isteri, su ...

Haaa bethol kut yg ni. Tapi weols kahwin beza setahun jek. Cuma weols still the same macam couple walaopun dah kahwin. Naik turun tu biasa lah bkn xpernah berperang hahaha. Plus rumah pun iols siapkan cantik2. Life member dia sama macam org bujang lagi masing2. Maybe sebab tu dia ada rasa cemburu n psang byk .

Boomibulat replied at 3-6-2020 03:04 PM

Alolo nape ni .. hahah

Tumpang baca je tp x mau komen org punya problem..

PristineOne replied at 3-6-2020 06:35 PM
Rilex rilex sis sumer......hahahaha   Uik bila cerita poligami ja....abis nas hadis sahih tak ...

Ala pakcik iols pun kahwin 4. Yg ke 4 ni rare pasei bini2 1-3 tanya pakcik meols nak pi mana pakai baju melayu siap2 macam nak nikah ni? Pakcik meols jawab haaa lah aku nak pi nikah ni. Bini2 dia gelak jaa ingat jokes. Padahal mmg time tu nak pi nikah no 4.  now happy family.

dewimalam78 replied at 3-6-2020 07:00 PM
Lelaki tu byk masa terluang kot nak cikcur dgn aweks lain. Dan mungkin tiada kepuasan hidup dgn wife ...

Member hubby i tu pun workoholic.  Tp duit tak pernah cukup yahhhh.. maybe spend dekat aweks2... hmm..

copy_paste replied at 3-6-2020 07:02 PM
ok ape dlm perhubungan kena berterusnterang,
bini aku pun suke bila kena puji,mahukan pujian perl ...

Untung tuan badan nyah

isseliparjepun replied at 3-6-2020 07:05 PM
Yup. Memang tak cukup satu. Nak nak koya hensem. Kadang tu tak hensem tapi sesetengah pempuan desper ...

Yahhh.. ade jugak iols terpikir mcmtu. I do marah hubby sekali jgn rapat2 sgt. Tapi tulah kalau dia xsedar diri boleh kot join sekaki. Nak buat buat lah. I dont mind.. tp setakat ni dia masih sedar diri. Haha.

dewimalam78 replied at 3-6-2020 07:10 PM
Umur tt n kawan tu brp?

Umur ai dh 40an. I dah decide tutup kilang. No more anak. Ai dh tak nak a ...

20 an masih. But hubby iols muda setahun. Hahah.. muka iols je muda.. weols belum ade rezeki baby lagi. Tapi weols steady , dari segi appearance, rumah dan relationship still terjaga rapi. Main game pun sama2 squad. Member hubby iols tu lebih kurang je umur, tapi bini dia mungkin tak jaga badan n style kot. Rumah pun mcm rumah bujang. Idk. Hidup orang lain, dia yg pilih nak jadi macam tu siapa suruh. Diorang pun belum ade baby. Mungkin dr situ dia compare. Tp tak patutlah nak pasang aweks2 ni.. dah ade yg halal kan. Kalau taknak, cerei jela..

Boomibulat replied at 4-6-2020 11:00 AM
Tumpang baca je tp x mau komen org punya problem..

Hahahha.. okey bace je tauuu jadi cctv berkhemah kayyyy