CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: girlfriend_^^

Duit hantaran...bakal suami tanya berapa duit hantaran..macam mana nak jawab..io

Semuanya bergantung pada kemampuan pihak lelaki. Tanyalah tahap kemampuan dia.

misc replied at 7-6-2020 03:08 PM
My parents punya approach - tanya pihak lelaki dulu sanggup bagi berapa. Lepas tu baru bincang dgn p ...

Kalau u, berapa agaknya nilai duit hantaran yang akan u minta? 33,000 kroner?

insulin replied at 8-6-2020 11:05 AM
Kalau u, berapa agaknya nilai duit hantaran yang akan u minta? 33,000 kroner?

Motip guna kroner
Bagus juga idea ni. Dekat mock cheque boleh letak currency lain. Makcik2 bawang kepo pasal hantaran org mesti terkejut tengok nilai hantaran tinggi kalah retis. Font currency letak kecik je. Makcik bawang rabun mesti ingat ringgit mesia

misc replied at 8-6-2020 11:45 AM
Motip guna kroner
Bagus juga idea ni. Dekat mock cheque boleh letak currency lain. Makcik2 bawa ...

Seingat i u ada peminat dari negara2 scandinavian. So i speku bakal u dari negara Norway.

Acik2 kena tahu guna currency converter barulah boleh tahu berapa nilai sebenar hantaran tu.

insulin replied at 8-6-2020 11:49 AM
Seingat i u ada peminat dari negara2 scandinavian. So i speku bakal u dari negara Norway.

...

Mintak simpang!

Depa ni dah tak attractive di mata u ke?

Follow Us
insulin replied at 8-6-2020 12:05 PM
Depa ni dah tak attractive di mata u ke?

Masih...tapi sekadar urusan kerja.. perlukan permandangan yang indah2 untuk semangat dan motivasi.

Sorry tt ter ot plakkk.

Pastikan jangan kurang dari RM15k sis ...

mcm iolls..tanya direct berapa u mampu utk bg hantaran.. amount tu (10k)  I bgtau parents..itu je yg mampu..mujur parents ok.. Masa discuss psl duit hantaran tu sesiap ak voice  record. Kalau De isu kemudian..ak bg dia dgr balik..jgn nk tukor2 amount pla...hihi..

Ak monitor kumpul duit hantaran ni 1 akaun. Saving ak n sidia parking dkt akaun ak . Mujur de akaun bank yg jrg guna. So akaun tu khas utk Saving kitaorg..so x de istilah nk lari dari buat saving..mmg stp bln ak kejar...bkn apa sidia ni liat nk buat saving..dpt gaji habis mcm tu je...x bole jadi ni.... makanya Aku pasang strategi.. Alhamdulillah..mujur sidia follow je..

Sasa28 replied at 7-6-2020 06:37 AM
Bab pak mak2 yg lebih tu btol. Mmg salunya camtu la. Mcm one of in family sama juga.

Time meri ...

X blh aku klu dapat ipar duai cmni.. mau dpt sindiran2 sinis aku.. mmg ada ppuan bebal mcmni.. aku ni pn kategori pemalas pegang penyapu mop bagai.. tp aku hired bibik monthly kemas umah aku.. which is aku la yg bayo.. sb bibik buat bhagian yg aku mmg malas.. hohohoho.. abis klu dh ppuan x keja.. pmalas pulak tu.. mau laki ko ttiba dberhentikn keja.. simpanan xdak.. + hutang kliling pinggang sb bini sibuk mcm biar pape asalkn bergaye... elok dicerca 7 kturunan oii..

tya dia bape dia nak bagi

Edited by Meiizu at 9-6-2020 01:07 PM
copy_paste replied at 7-6-2020 01:00 PM
kalau anak aku kawin,mmg kos kenduri aku la kena tanggung sbb budaya keluarga aku mcm tu,parent ta ...

ni yg aku nak tau..jwpn dari seorang bapak.
yg komen kat socmed bbnu berkote mempertikaikan hantaran wpun dah sikit dah.hantaran kena adalah nmpk kesungguhan disitu, bukan nak letak sampai tak mampu.sila mark nama diorang jgn terkawin kat dgn anak korang
motif operandi (cam polis lak ahahhah) nak murah, nak senang tanpa usaha  
cerrr esok tengok dia dah jadi bapak..sanggup kaaa nak anta free anak dara sendiri.
percayalah ibarat .... brg free disukai ramai tapi tak kesah tu letak je kat mana2 tepi rumah l

Meiizu replied at 9-6-2020 01:02 PM
ni yg aku nak tau..jwpn dari seorang bapak.
yg komen kat socmed bbnu berkote mempertikaikan hanta ...

ye,byk modal nak keluar,kalau parent aku boleh support kenduri aku,xkan la aku xboleh buat kat anak aku mcm tu,anak prempuan kot kena la raikan sbb org dah sudi ganti tempat kita hehehehe, bila sah je 'aku terima nikahnya' dia la yg akan tanggung dosa,nafkah dan didikan...
kalau bab jual anak,ye byk abis duit kot besarkan anak pompuan,kalau takat rm50k masih x pulang modal,jd seeloknya syukurlah bakal suami anak boleh jd suami yg bertgwb,boleh bg makan pakai dan jd suami yg terbaik,xde rm50k xpelah aku pun dulu kawin cukup2 je ade ,ape dehal...
nk cite panjang2 sal anak laki anak pompuan ni kena bukak thread lain la hehehe,

ni pasal hantaran, bg aku terpulang la pada parent, dia nk letak rm50k go on sbb nk support kenduri besar2,atau sbb dah byk kuar duit besarkan anak sampai anak belajar tinggi2 ade master,bila lagi nk merasa hasil yg dicurahkan...

aku ni hidup besokan anak sbb tgwb,nak harap dpt modal balik mmg x la,harap pulangan modal di sane je,kalau anak kita jd isteri solehah kita juga dpt manfaatnye....

Rate

1

Ikot le kemampuan, jgn rendah sgt.jgn tggi sgt..ye, RAJA SEHARI,tpi kena pk kan hidup lepas tu.dri raja sehari then berhutang smpi mati buat apa? Aku degree tpi hntaran less than 10k,abah aku x letak,dia tnya brapa yg husband aku mampu..n husband aku msa tu,dia x bgi aku tlong satu sen pon duit hntran..

mungkin sbb abah aku x beban kan dia..hari2 OT nk kumpul duit..dia muda dari aku..so msa.tu ikotkan kewangan aku agak lebih dri dia..duit aku aku guna utk kenduri belah aku sket2 beli,goodies,perabot bilik tdo etc..x silap aku pon dlm islam,tggungjwab utk kahwin kan ank sbenarnya jtuh pda ibubapa.zaman skang gigih nk menunjuk smpai bebankan ank menantu,even bakal pngantin sndri pon ada yg snggup berhutang sbb nk grand..

duit salam kaut pon abah aku bgi kat kami separuh..kiranya kahwin kami,satu sen pon x berhutang Alhamdulillah,semua usaha sndri sama2..then a year lepas kahwin tu dpt beli uma sndri..ape2 pon ko lgi kenal psangan ko.bersungguh ke,free ride ke..then dri situ ko decide.tpi yg pting jgn smpai membebankan ko n psangan ko lepas kawin nanti.cntik di mta org tu sehari je..nasib x baik,hutang kawin bawak ke mati...so berhati2 n berpda2 la...

Rate

1

Edited by green~tea at 12-6-2020 08:49 AM

kawen twice, both takde hantaran or belanja hangus...

1st marriage in 2006
mas kahwin RM10k... kenduri jemputan 1000 orang... habis RM8k dekat catering (salam kaut kat kampung sbb i anak sulung, so belanja catering dah covered)... pelamin ala kadar je and takde make up artist segala, mmg focus asal makanan catering sedap aje... semua belanja miscellaneous cam kad kawen, doorgift, barang2 hantaran 9 dulang, pelamin, baju pengantin, khemah semua i tanggung sendiri aje... 3 kali majlis : akad nikah dgn jamuan, majlis kenduri belah i, majlis sambut menantu.. penattt weyyyyy kawen cara ni... duit pun berpuluh2 ribu habis....
duit mas kahwin i dpt lepas selesai majlis tu i beli tanah pantai (utk buat resort), topup dengan duit bonus company kasi and simpanan masa tu RM40k... masa tu harga tanah murah lagi, sekarang i nak take over tanah sebelah tu dah RM200k hahahahha cam haram je rega.... sbb depan jalan besar and walking distance/ jogging to the beach....

2nd marriage 2019
mas kahwin RM2k... jemputan 200 orang je...  just buat jamuan makan kat venue yang ditempah... pun mewah dgn makanan, catering mmg famous lah even for 200 pax, and desserts cakes i mmg order dr baker2 yang proven sedap.... masa ni sbb dah stabil kan, so i managed to sponsor berpuluh2 baju kurung siap dan baju melayu, termasuk baju2 utk bridesmaid 12 orang, ahli keluarga semua... so masa hari berlangsung tu, almost 100% attendees pakai almost same hues and its sooooo beautiful... deko banglo tu pun i amek white roses theme termasuk pelamin, and tempat nikah and dewan makan... actually overall cost utk this one cheaper... kad kawen pun i design sendiri je pakai microsoft powerpoint and edar through whatsapp and email calendar invite sahaja... 0 cost... hantaran 5 dulang je, fresh flowers, i buat  dengan bridesmaids....

duit mas kawen dari 2nd wedding tu i beli gelang emas je lah, tak kuasa nak beli tanah dah... i beli gelang charms... so that in the future, husband ada duit utk topup charms during anniversary ke, besday ke.... disebabkan kos kawen yang sangat murah for my 2nd marriage, few months after wedding husband bagi hadiah kereta kat i, dia beli cash je and mmg letak nama i terus...  dia ckp, i ni isteri yang tak demand, memudahkan urusan... so dia hargai i dengan  provide semua keperluan lepas nikah.....

Rate

1

Suka hati u nak letak berapa tapi tengok dulu kemampuan bakal suami u. I dulu tanya suami I nak bagi berapa. Dia cakap tak kisah. Ikut I. Alang2 dia cakap macam tu, I mintak bnyaklah Tapi kalau tak mampu, boleh mintak bawah 10 ribu.

Kalau jenis parents tak kepoh/masuk campur, tanya si tuan bakal suami uols tu.

macam kami, both parent tak masuk campur.

kami decide untuk focus to benda penting after kahwin like peti ais, washing machine dan segalanya lah.

Jadinya kalau ikutkan jadual semasa yg orang duk share tu..i lepasan master with hantaran level SPM

adelea replied at 5-6-2020 02:39 PM
anak jiran  rumah iols xde spm pon ,
belanja hangus rm 10k
barang kemas serba berdiri

Gila mahal....pastu yg perempuan tu kerja ke x??kalau x kerja,wat kerja rmh tiptop ke??

Xim replied at 26-6-2020 01:30 PM
Gila mahal....pastu yg perempuan tu kerja ke x??kalau x kerja,wat kerja rmh tiptop ke??

kerja beb,
kerja biasa biasa ..

mak aku citer lepas kawen depa sewa rumah
part yg yg x sedap di dengar , laki balik makan tgh hari rumah mak sendiri
wife balik rumah mak sendiri

pendek kata balik rumah famili masing2

aku pon cuba nak positif so aku ckp kat mak aku, depa muda lagi, duit pon x baper nak mandang ( x bape nak ada) ... so jimat mana patut ...

bab keje rumah tu x tau , tapi mak aku kata pompuan tu memang lawa.. stock putih kurus lawa .. macam insta famous

adelea replied at 26-6-2020 07:08 PM
kerja beb,
kerja biasa biasa ..

Oooo sbb lawa ler...bazirrrrr....hahaa...