CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bedakpowder

Korang masuk tak grup wasap belah keluarga mertua?

Masuk je..grop tu cuma ipar duai biras je..Mertua xde..sesama kita je lah..grop tu tak aktif sgt pun..ada info2 je biras lelaki kdg bagi.lpas tu masing2 buat hal sendiri..
Ada juga buat grop khas untuk gegel je..haa yang ni best..alhamdulillah ipar duai ok je..borak2 , time birthday sesapa, masing2 wish lawak2...grop ni lebih selesa mungkin sebab semua perempuan..nak gurau2 pun ok je tak de hal..Setakat ni semuanya ok.Alhamdulillah..

tak de dalam group family mertua.tak nak kot hahaa.tapi group family sebelah aku aku add je semua anak menantu sebab tak ramai.anak pun 3 orang jah,campur menantu 3 orang campur mak abah aku 2 orang,ada 8 orang je dalam tu.kalau belah laki aku,adik beradik pun 9 orang nak campur lagi anak bini menantu memang hari biru la kot. so better tak yah add.apa2 info pun laki aku boleh bagitau.

wenza replied at 10-6-2020 01:52 PM
Ye betul kak. Itu apa yg sy bt. Walaupun sy dgn ipar duai tak rapat tapi yg sy respek dgn mil tu d ...

Didikan mak pak tu sama bagi adik beradik ni. Yg berbeza diri diorang sendiri. Tambah lagi bila masing2 dah dewasa dan ikut kepala masing2. Bila berkahwin, pasangan masing2 pun x sama didikan mcm keluarga sini. Dan sama juga.. Masing2 rasa diaorg dah matang. Fiil masing2.. Tu sebab jadi mcm tu.
Apapun kita ambil positif aje selagi boleh. Suatu hari kalau ada rezeki anak, mereka berkahwin, kita pula jadi mertua.. The cycle goes on.. So pd akak senang je. Org negatif ke apa, kita kekalkan sifat yg positive. Kalau suami kita baik, tp ipar duai fiil pelbagai, selagi rumahtangga kita rukun dan kita letak sempadan utk negative interferences dari luar rumahtangga kita, in syaa Allah rukun  damai la kita & PIL. Adik beradik x boleh nak diubah...

Yang x boleh go dgn ipar duai atau dgn PIL sekali, akak doakan suatu hari nanti korang berdamai. Mana tahu esok lusa semua berubah kpd yg lebih baik, kan..

belah sya husband ada je , tapi belah suami cuma adik badik dia jer, without spouses. MIL xde dlm group tu sebab dia takde WA ... hahaha... tapi x pernah plak diaorang bergaduh2 ke aapa2 dlm group. Gruop family saya plak takde yg pelik2... kalo ada benda yg pelik masing2 akan krik krik, tak panjangkan issue. so setakat ni we all aman2 sajork... heheh

malutapimahu replied at 9-6-2020 04:49 PM
kan silap besar la kalau kata jadi menantu kena tunduk ja..
kau sabar jap aku siapkan peluru aku ...

aku tkleh la..
huhu
klu aku nk marah..mst cpt sendu..nangis,...hhhahaha

group adik beradik diorg je xde ipar2,
sbb dlm keluarga bini aku hanya 2 menantu je ade,aku lelaki dan sorg lagi menantu pompuan,
sendu arr, nak tunggu yg lain kawin lmbt lg

Follow Us
I ada 2 keluarga mertua sbb my fil and mil divorce. Lepastu masing2 kahwin lain. Kalau group whatsapp dengan mummy mertua I, husband pun tak join. Sbb xngam. Mummy husband kahwin dgn duda. So ada adik brdik tirilah husband I tu Sbb tu dia tak rapat dgn family belah sana. Kalau ada hal, contact melalui telefon je. Whatsapp pun jarang. Husband I tak balas. Kadang kesian tapi I pun tak tegur kelakuan husband I tu sebab tak nak campur tangan. Biarkan je. Kami lebih rapat dgn fil dan adik2 umi baru husband I. Sbb abah dia kahwin dgn anak dara. Automatik tu adik2 husband I la.

family mertua tak join. koserr
family sndri ada semua join ipar duai anak2 buah. kecuali husband i. dia pegi left group sejak 2 tahun lepas. sebb i gaduh dgn dia. so jadi persoalan dgn family i la ingat dia xsuka family i. btw i mmg x suka cara husband pada family i pon..dan lagi 1 family i kuat kepochi. pantang nampk salah cikit dibawangnyaa. wahaha. sejak kawen i mmg tak suka raya,knduri
kendara libatkan family dan gathering family day ke sebb husband i sejenis tak berapa campur family i..benci dengan sikap dia. selfish. cmpur pon time makan2.

Ada. Tiap sepanjang 10 tahun kawen ni, rasanya mmg tiap tahun aku renew function mute. Hahah. Yg aktif dlm tu pun cuma mil n fil. Adik2 ipar aku semua senyap aje. Skali skala aje jawab bila mil tanya lokasi diorang.

Edited by izy at 15-6-2020 11:52 PM

Dulu ada sekarang xde dah.. dekat 3-4 thn i left. Punca dr kes anak dia yg curang n menantu disalahkan... anak curang mennafu gak salah.. then menantu2 lain di warningkan konon kami ni sama dalang nk memecahkan keluarga kononnya.. sound sound dlm group & siap kak depa buat cerpen dlm fb sound menantu... siap kata kalau dia nk suh adik2 dia cerai spouse memasing pun boleh gitu.... so end up i left... yg mana menantu yg diam je terima lantak korang i.. i kawin bukan  nk asyik makan hati.. diorg je btl... salah anak pun.. menantu yg salah... anak depa baik... ada cucu xreti solat pun menantu yg salah, padahal anak laki depa xde tanggungjawab ...
malas dah i nk layan drama famili yg mcm toxic ... end upi left the group (of course kena kutuk n dibenci konon left group ibarat x menghormati in laws) whatever do i care..
so skrang even fb pun i block dr in laws baca . Jumpa sekali kala- hi hi hye byr.. even nampak mcm ok ,tp i tetap ingat apa yg diorg buat... so better be safe kali ni. I rasa bahgia sekarang ngan husband n anak2 i tanpa kerap tahu apa2 dr side in laws..

Lagipun my in laws ada favo  menantu & cucu lagi la malas nk amik tau. Jgn kacau i dah la.. tp bila susah i n husband le depa cr... bila senang x ingat plak.. asam garam dunia kan...

Husband i tau i mmg byk mkn hati so dia pun x pernah nk paksa2 i .. Tp bila jumpa i layan je mcm biasa.. sbb makpak i xpernah ajar menjadi kurang ajar.

mel18 replied at 12-6-2020 02:25 PM
aku tkleh la..
huhu
klu aku nk marah..mst cpt sendu..nangis,...hhhahaha

xper kalau sendu2 buat x taw ja. Nanti depa lagi suka tgh ang nangis.Buat hal sndiri, aku ni pon adik ipar baru tergeliat perangai, bodoh2 ja.
Aku malas nak layan, balik kampung nak happy2 sampai kedia dok marah2 pulak xsuka org dtg rumah, penat mengemas.
Mampos sana, janji xkacau aku. Tapi dlm hati mmg aku sebenar nyer nak dia sound aku.
bagi aku bahasakan sekali lepas tu boleh jadi point balik kampung duduk hotel selesa makkkk

X join pun. Ade skali org tanya x masuk ke grup sekian2? Iols ckp tak.. takde org invite pun. Mertua iols ckp mmg lah x invite dh grup tu utk ank beranak diorg. Menantu x masuk. Iols jwb slow je. X ndak masuk pun...

I masuk je group family in laws. Mentua dah x da tapi dlm group tu ada semua husband siblings, semua biras and anak buah. Memang ramai members group ni. I okay je sesekali join borak.

assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

akak masuk je.  boleh tahu berita pasal saudara belah sana.  kalau nk tunggu jumpa, pyh.  most of them kat kg.  alhamdulillah, kita org baik2 je.  takdelah mesra bebenar tp tkdelah bermusuh.  bila jumpa lepas lama tak jumpa tu, rasa gembira tu tetap ada.  maknanya adalah rasa kasih di situ.  

kuncinya ialah sedar bahawa kita semua manusia biasa, tiada yg sempurna.  maka benda yg kecil jgn dibesarkan.  ada rezeki lebih, bahagi2.  mereka susah, kita tolong.  kita susah, mereka tolong.  kalau mereka tak tolong dari segi fizikal (tenaga dan wang ringgit), mungkin mereka tolong dari segi rohani.  siapa tahu, mungkin kita sdg bahagia kerana Allah telah memperkenankan doa2 mereka.  

Edited by CocoCily at 26-6-2020 11:00 AM

saya the only menantu. Jadinya kena la join untuk update cerita-cerita cucus kesayangan semuanya.

tapi tahu they all ada group lain tanpa kita ni . ooops

Bedakpowder replied at 9-6-2020 03:46 PM
Same mcm iols..iols 3 beradik jer..so cmpur menantu 3..semua masuk grup..tp belah mertua i is cann ...

ehhh .... anak yang keluar dari kemaluan dia nak pulak kau peluk peluk make love bagai ... mak nya kau tak suka .... malangnya MIL u ....

Ai tiga kali left group.
Hahaha. Asyik di invite jer.
Pastu kna sembur dlm tu. Terang2 nk sound kiterrr.. Ai is hati tisu ok. Ai left dengan rela hati.

Last sekali left, dia dah tak add ai lg dah. Hehehe..

Sy sejak masuk grp belah mertua dah x rancak diorg gurau mcm dulu2.. rase brslh plak..

Haku group family sendiri semua ada tp group sebelah laki haku hanya Ade 8 org je 4 adik badik laki Haku + biras 4 org.. n husband Ade 5 org adik perempuan lg tp mak lain la n laki x rapat Ngan dorg pun, lgpun group tu yg admin adik laki Haku yg create die bgtau group nie hanya adik badik 4 org nie je kebetulan si admin nie pun tau pangai adik perempuan nie mcm na + laki Haku mmg x rapat n x ngam Ngan dorg...

Edited by alani at 1-7-2020 10:19 AM

hi..

Mcm saya diinvite masuk grup IL, tapi pepandaila bawak diri kan, kadang2 kita ckp apa2 post gmbar apa2 adala dorg membalas... kdg2 ada jugak krik2....... saya jenis buat baik jer dgn semua org, malas nak pikir sgt walupun kdg2 hati tu terguris jugak...  pernah jugak besday akak ipar, pagi2 saya dah wish dlm tu sbb nampak notification reminder kat FB...tapi sampai ke malam sudahnya saya sorg yg wish... adik beradik dia tak join wish pun... tapi dorg dh baca wasap saya tu, mcm termalu pulak... mcm saya beria wish... tp akak ipar tu membalasla and say thank you... tapi saya rasa pelik napa semua org tak wish dia..padahal diorg semuanya rapat.. even husband saya pun tak wish kakak dia... sbb mmg husband tak layan wasap sgt...

Dorg ada grup wasap lain..grup adik beradik jer.. saya tak join... tp dlm tu pun adik beradik lain tak wish..aish pelik...

Mcm grup family saya pulak, husband mmg tak join...sbb group opis kerja/ client dia jer dh dekat 50 grup
tapi grup family saya ni pun bosan pulak.. asik nak sentap jer... hairan la...
kdg2 kita share apa2 .. sambutan lebih kurang jer...
contohlah.. saya belanja mak ayah kat kampung sempena besday mereka ker, mothers day ker... saya order pizza delivery ker KFC ker.. pastu mak ayah share gambar...sebab happy kan...
tapi adik beradik lain mcm krik krik jer...
sejak tu... bila saya beli apa2 utk mak ayah...diorg tak post dlm grup lagi..dorg kata nak jaga hati kakak2 ..nanti dorg jeles...
aishh lantak deme laaa.. saya tolong wakil berbakti kat ibu bapa nak buat dorg happy pun salah...

kdg2 susah betul nak puaskan hati semerang...