CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bedakpowder

Korang masuk tak grup wasap belah keluarga mertua?

bestnya kalau ada pilihan memang tak nak la masuk..tapi dah diinvite kan..iols jadi cctv je..and mute 1 year..kalau bole mute sampai kiamat iols dah buat dah..haha..

Pernah masuk and i stay as silent reader..and pernah invite diarg dtg akikah anak i..sekor pun xmuncull..and i pun leave group..sbb rs xbaloi pun stay dlm group yg asik cakap hal masalah duit je..semak

Dh left... Sbb... Berlaku pergaduhan... Diorg benci sy dh lama sejak kawen.. Ptut la bila jemput sy pergi tdo umh diorg.. Di suruh tdo dlm stor.. Mandi dlm jamban cangkung tu.. Mmg jamban saja ok. Bkn bilik air tmpt mandi tu. Mandi pn pkai paip yg cebok bontot tu.. Selama 4taun sy diamkn diri. Boyot mgndung pn sy pergi turutkn juga stay umh diorg, mandi di jamban.. Dlm pantang kena paksa ikot beraya. Diorg tinggal sy dgn anak di umh sedara dri pkol5ptg smpai 11malam duduk di kerusi kayu.. Dgn jahitan bwh xsembuh lg. Smpai bentan menangis xblh tdo malam tu.. Bilik stor pula panas.. Bila sy sedih diorg ckp "alah bersalin mmg sakit,biasalah tu" Drpd xde ank smpai ank 2org..lps tu sng2 diorg luahkn benci sy la.. Xsuka sbb sy cakap UTARA.  Pelik la pulak klu sy nk ckp bahasa baku. Sy cuma jdi diri sy sndri. Yg suami mereka ckp UTARA xdibenci pula. Diorg smpai msg suami sy iaitu abg mereka, ckp yg sy bomohkn abg mereka. Ya Allah.. Drpd bomohkn abg kau yg gaji 1.5k ni.. Yg xde umh xde keta xde harta usia pn dh 40an sedangkan aku msih 20an ketika berkahwin dgn abg kau.. Bek aku bomohkn laki sebaya aku dan pny kerja kewangan stabil pny harta. Sy terus left group.. Biar sy tenang drpd sy dihina. Mcm2 diorg bt sy. Sy diam sy redho... Tpi dh left pon... Masih di fitnah lg.. Katanya sy guna hp suami utk balas msg dlm group. Sedangkn sy dgn suami pjj. Hmm

hidup  ni sementara dan umur tak tahu pendek mana
dari pada dipenuhi dengan sakit hati tekanan kepohi
nak melayan kaki sentap kaki dengki kaki show off kaki dia je nak menang dll
serabut otak aku ni hahahaha
lebih baik tak perlu terlalu beramas mesra
bukan setakat grop keluarga mertua tak join
grop keluarga sendiri pun tak join juga
alasan mudah sebab ada manusia ni terlalu taksub pada sosial media
sampai tak boleh kawal emosi
lebih mudah bila jumpa berdepan sembang biasa2 ja
urusan ko urusan ko urusan aku itu hak aku
bab lain kecemasan ke nak minta tolong ke apa ke tak ada masalah

baru2 kawen husband mintak izin nk masukkan iols dlm group wasap family dia. iols cakap belum ready.. kihkih... lama la jgk dlm setahun lebih baru dia add..eh ke adik ipar yg add lupa dh..

sblm tu iols risik2 apa citer hot dlm tu via hp husband je..hahaha

skrg rasa annoyed plak. MIL suka laaa fwd video2, cerita berantai tak pasti jgn kongsi tu. pastu dia jual produk yg tak femes pn kt pasaran tp ada testimoni claim sembuh itu dan ini... lagi rengsaaa iolss...

lagi 1...dah nama ada group tp suka PM tepi.. nk gi mkn ramai2 pun boleh x bincang je dlm group tu..ni gigih gi pm sorg2.. aduhaiiiiiii

Tak penah di invite pun. Me pun taknak join. Hanya family diorg sahaja dlm group tu. Yelah, buat ape nk invite org luar ni. Me lagi suka x join. Dah la adik2 ipar semua jenis yg tak mesra alam. Lantak korg la

Follow Us
tak join dan dah bagi disclaimer dari awal tak nak ambil port..
kalau sedara mara ada issue i akan dengar je sambil angguk angguk

Lagi besar keluarga lagi banyak drama.. i suka tenang tenang je with my small family.. kalau ada kenduri or raya baru la i pegi berbual..

tak kisah orang nak kata kita ni sombong ke apa, i letih dengar luahan masalah orang bila i bagi nasihat or solution tak boleh terima pulak..

tak join pun. sebab group whatsapp belah husband lebih berbentuk perbincangan masalah or isu dan update hidup masing-masing serta anak.

tapi group whatsapp family iols, husband dan semua menantu join. sbb group whatsapp family iols lebih berbentuk public service announcement. nak bagtaw air xda ke atau any event family ke. kadang-kadang ada juga lah share gambar ke apa. hehehe.

Cara pemikiran menantu macam ni lah yang patut di elakkan, kalau ada mentua ke atau anak menantu buat grup wasap, masuk jelah. Kalau xde apa nak di borakkan diam je, kalau ada apa2 berita atau isu kita boleh tau sbb biasa orang akan wasap sebagai medan utk bercerita. Putaran hidup ni sama je, ari ni kau jadi menantu , besok2 kau jadi mentua. Ini Tidak anak atau abang atau adik dia korang nak tapi keluarga diaorg kau buang jauh2.
Aku ramai je adik beradik, 12 org ( 3 dah meninggal), memang tak semua ada dalam grup wasap sebab ramai yang dah tua dalam famili kitaorg. Tapi ramai je manantu yang muda2 join grup wasap anak beranak. sama je kaedahnya kalau xde isu jadi CCTV. kalau ada isu berkaitan baru masuk dan borak.

espri6006 replied at 7-8-2020 08:57 AM
Cara pemikiran menantu macam ni lah yang patut di elakkan, kalau ada mentua ke atau anak menantu bua ...

setuju

wasap belah mertua dimasukkan oleh suami atau ipar,,xingat...
nak keluar dr grup tp suami xbg..katanya biras awak yg lain xkeluar pun...
last2 aku mutekan setahun..malas nak join sbb citer pasal duit, tanah, masalah...
jarang post apa2, sampai suami pun bising kata kenapa xrespon apa2...
malas nak sesakkan otak dgn masalah ipar/biras yg mengarut...

wasap belah keluarga aku, aku xdd pun suami aku...
walaupun dia bising suruh add...
klu dia nak apa2, biar dia msg direct kt mak abah aku..

Tak & tak kisah, tp laki kdg2 update yg penting2.
Hby & ipar duai belah i semua ada dlm my family group.
Inlaw's family jenis privacy.
My family jenis open.

adik beradik husband sejenis toxic, parasit. Dalam grup whatsapp belah keluarga mertua, I je yang tak de...tak pe lah, tak kisah pun. grup whatsapp yang ada ni pun kadang2 tak terlayan.

Edited by mawarputih2612 at 14-8-2020 09:43 AM

untunglaaa yg tak de group
aku ni kena add
bertabah jer laaaaa
tp aku senyap sunyi jer malas nak letak apa2
kcuali ada bday wish aku copy wish org

adik bradik suami aku (4 dr 7 ) siap ada wasap group asing
padahal ada jer group besar semua ada
dlm group khas tu la dorg membawang pasal org lain
gila kan

ramaramu replied at 3-8-2020 02:12 PM
tak join dan dah bagi disclaimer dari awal tak nak ambil port..
kalau sedara mara ada issue i akan ...

ujung ujung bukak tred dlm forum..dengar ngomel/komen manak tapi yg takda suara kan????

Sedih sangat baca luahan hati korang

Baru tahu ramai di luar sana tak bahagia dgn keluarga sendiri dan mertua

Saya ada dalam group family kedua-duanya,siap ada lagi group pecahan cousins pulak

Our group mmg positive,siap kalau ada anak sedara dapt no 1 dapat periksa semua akan ucap tahniah,belum lagi birthday kan,non stop lah wishes sampai ke malam but we all tak rasa pun benda tu merimaskan

Last year,anak sedara sepupu dpt fly ke Melbourne, semua pakat2 dalam group whatsapp utk hantar ke airport,bayangkan 8 kereta yang menghantar siap bawa belon and acara makan2 seafood kat Bagan Lalang lepas dah keluar airport

Entahlah banyak rupanya kepincangan dalam keluarga orang Melayu skrg ni

Persoalannya, salah siapa? Kenapa keluarga jadi bermasam muka dan hal group whatsapp pun boleh jadi isu besar

masuk tp sbg silent reader sajok. ada birthday siapa2 pun tok laki aku je yg wish. dulu pnh la laki aku bising kenapa aku tak respon sgt dlm group whatsapp family dia tp lps kejadian tak best antara aku dgn FIL & MIL, laki aku tak bising2 dah. dia tau aku byk makan hati. whatsapp group family aku pun, aku tak add pun laki aku. mmg mak aku dgn adik beradik aku je. pada aku tak penting pun nak masukkan laki aku. hehehehe

group whatsapp family in law i yg create kan.. dlm tu geng laki je la byk huha2.. yg girl krik2 je.. btw i ni girl.. menantu biashe2 je surirumahhh

cloverrush replied at 14-8-2020 12:36 PM
Sedih sangat baca luahan hati korang

Baru tahu ramai di luar sana tak bahagia dgn keluarga sendir ...

Tak suka bergaul dalam group bukan bermakna pincang tapi itulah pilihan hidup masing2..

Ada keluarga yang suka privacy, ada keluarga yang suka keriuhan.

Ada keluarga yang mementingkan keselesaaan anak isteri, ada keluarga yang semua hal takpe biarpun aurat sesama sepupu ipar biras...

Tak semestinya keluarga yang suka privacy, institusi keluarga itu pincang.. Mereka tetap bahagia dan muhibah dengan cara mereka..

saya menantu sulung.. suami ada 3 lg adik lelaki yg belum berkahwin..

Sebelum ni fmily mertua takda group, sy yg create sebab senang nak update pape ker kn.. tapi wasap group tu tak aktif pun cuma mil je rajin share doa2 atau nota kelas agama dia..

Dalam tahun ni adik ipar bru bertunang dan taklama nak nikah.. mil bru add tunang adk.. tapi group still sunyi sepi cmtu la..