CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kak-Leen

Siapa keutamaan dalam hidup anda?

Kak-Leen replied at 29-6-2020 07:29 PM
Anak2 miena masih kecil ke?

Akak dulu pernah utk tempoh masa yg singkat, keutamaan akak buat a ...

A ah. Masih primary school semua  sis.. so priority kt diorg dlu lah. Mungkin juga akn berubah seiring masa nanti. Tgk lah nanti keadaannya mcm sis ckp juga tu.

Kak-Leen replied at 29-6-2020 07:22 PM
Priority ni kadang2 ikut fasa hidup kita juga kan.. Skrg roti di fasa yg mana?

X tau nk kate.. sbb dah kawen..

Anak keutamaan saya. Baru sorg anak plan nak tambah lagi belum ada rezeki. Lepastu diri sendiri. Suami no 3. Hahaha.

mak kot..
few years back sangat suicidal tapi tak mampu nak teruskan sbb ingat mak n kesian kat mak nanti terpaksa tanggung malu.

duri_durians replied at 30-6-2020 03:57 PM
mak kot..
few years back sangat suicidal tapi tak mampu nak teruskan sbb ingat mak n kesian kat ma ...

Duri.. Kenapa terfikir utk suicidal berkali2?
Nasib baik Duri ingat Mak..

ninnamina replied at 30-6-2020 03:37 PM
Anak keutamaan saya. Baru sorg anak plan nak tambah lagi belum ada rezeki. Lepastu diri sendiri. Sua ...

All for the little  kiddo, kan.. Dia kecil lagi. Surely husband pun faham selagi ninna x lupa tanggungjawab kpd dia.

Follow Us
mienina replied at 29-6-2020 11:49 PM
A ah. Masih primary school semua  sis.. so priority kt diorg dlu lah. Mungkin juga akn berubah sei ...

No worries. In future nanti, mienina akan bersyukur sebab letakkan anak2 di tempat utama masa ni..

Kak-Leen replied at 1-7-2020 12:35 AM
Duri.. Kenapa terfikir utk suicidal berkali2?
Nasib baik Duri ingat Mak..

byk sebab Kak-Leen.
antaranya sbb rasa diri tak boleh jadi lebih baik. jadi takut nak melalui hari mendatang.

skrg ni apa2 fikir mak je yg utama.

duri_durians replied at 1-7-2020 08:19 AM
byk sebab Kak-Leen.
antaranya sbb rasa diri tak boleh jadi lebih baik. jadi takut nak melalui har ...

Kalau keutamaan duri ialah Mak, bahagiakan Mak selagi dia masih ada. Mak mesti nak anak dia jadi lebih baik dari semalam. Duri xde keyakinan diri tu..

Kak-Leen replied at 1-7-2020 12:39 AM
No worries. In future nanti, mienina akan bersyukur sebab letakkan anak2 di tempat utama masa ni..

Ya hrp mcm tu la kak leen. Bukan nk belakangkan my husband tp attebtion lebih utk ank2 dlu buat masa ni

susahnya nak pilih... sy usually mak ayah.. and anak.. so caner.. huhuhu

keutamaan skrg ni abah lagi2x sejak arwah mak tinggalkan kami untuk selamanya 2 tahun sebab kanser usus.
selagi boleh nak tunaikan apa yg abah inginkan. abah jenis takkan cakap tapi kena perhatikan apa yg dia suka tengok
bawak abah jalan makan angin

adila39 replied at 2-7-2020 10:58 PM
susahnya nak pilih... sy usually mak ayah.. and anak.. so caner.. huhuhu

Akak oun rasa sangat susah nak dipilih siapa keutamaan kita bila melibatkan anak2 suami & mak ayah ni. Yg penting kita jangan birkan sesiapa rasa diketepikan.

izzah_mia replied at 3-7-2020 10:57 AM
keutamaan skrg ni abah lagi2x sejak arwah mak tinggalkan kami untuk selamanya 2 tahun sebab kanser u ...

Selagi masih solo, kita dahulukan mak ayah yg ada ni. Tambah bila salah seorang dah tiada.. Lagi kena alert dan prihatin.

me me me ... pasal aku dah nampak kesan kalau aku tak dahulukan diri aku dalam semua benda. porak peranda rumah tangga hahaha.. kalau aku sakit, habis tunggang langgang pengurusan anak2 aku n suami aku.. jadi kalau anak2 aku sakit, tapi aku tak sakit, aku masih boleh jaga anak2.. kalau aku yg sakit, anak2 just boleh tanya aku ok ke. dulu sanggup berkorban duit utk suami, then fikir eh bodoh, duit aku kot.. pasal masa tu tak brp bijak bab nafkah duit ni semua. igtkan mmg isteri bekerja utk tlg suami. so aku tarik terus semua nikmat financial support utk suami, dan baru nampak dia berusaha utk penuhi perbelanjaan harian. pasal tu, bila laki aku ada darah tinggi, benda pertama aku bt adalah paksa dia amik hibah so kalau apa2 jadi, aku still ibu tunggal kaya

tipuware replied at 8-7-2020 04:18 PM
me me me ... pasal aku dah nampak kesan kalau aku tak dahulukan diri aku dalam semua benda. porak pe ...

Tipu sama mcm akak awal2 kahwin dulu. Tapi lama2 fikir mcm tipu juga. Bezanya akak x bergaji dan suami bagi elaun bulanan. So, ada la buat kerja2 sikit yg boleh buat duit dan belajar menyimpan ikut celah mana sekalipun. Tapi still bantu juga dulu. Skrg, jarang dah bantu. Dia pun gaji dah sangat melegakan. Elaun akak oun bertambah. Cuma maintain main kutu dan lain2 cara menyimpan dan kumpul harta sikit untuk future. This weekend akak dan dia akan pergi penerangan terperinci ttg wasiat, hibah & pusaka. Dia dah ada buat hibah tp saja buat tambah pengetahuan dan pemahaman.
So, yes. Diri sendiri jadi keutamaan skrg.

no 1: anak
no 2: aku

Self love

anak2 sbb masih sekolah
& diri sendiri

anak, sampai sanggup disakiti, bersabar, bergaduh, bermasam muka dengan sesape demi anak, tapi dalam masa yang sama i masih sayang sangat diri sendiri