CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Azza

Linda Rafar Akhirnya Saman Dr Rusyaini RM1 Juta

Aiols mmg kalo bab doktor ni mmg aiols byk sgt nak komplen hahahaha. Sbb pd aiols doktor ni pun manusia biasa, org keje dlm bidang lain tak semestinya tak pandai. Masing2 ada specialty masing2. Tak boleh la nk perlekeh org, guna terms saintifik rasa macam dah paling hebat dah tu. Kalo org engineering guna terms engineering pun haram doktor ni taktau. Ni kalo doktor je status facebook mesti cam hampeh gravida varista grenada alhambra pebenda lah. Ko cerita kat umum kot guna lah laymen terms, kalo tak ko tulis je lah dlm report sesame doktor je paham.

Yihhh npk tak aiols mmg geram dgn deme2 doktor berlagak ni.

Aku pun rimas dgn doc menyengih je...mcm pikiran dia je boleh pakai...aku pun heran bnyk plak masa dia nak menyibuk dekat fb...perangai kampong betul

Bahasa dia pun x selaras dengan career nya tu...yihhh

doc ninie ni bahasa buleh tahan gak

linda ni dlu gado dgn akak nurse, now doc pulak..hurmmm

mizzmimi replied at 2-7-2020 02:32 PM
Hehehe.. Ada gak so called bani moden yang rengsa bila orang PILIH nak berpantang. Siap claim educat ...

Kawan iol chinese berpantang ikut style melayu. Bukanlah amek yang tak leh minum air apa bagai. Amek yang bab makan semua.

pitera replied at 2-7-2020 08:59 PM
Aiols mmg kalo bab doktor ni mmg aiols byk sgt nak komplen hahahaha. Sbb pd aiols doktor ni pun manu ...

Faham. Hehe. Sbb ada je dua tiga org yg iol kenal cmni. Sekali aku keluar jargon aku terus ko diamkan. Yang baik ramai je. Haritu gaduh bab facemask. Sekarang kawan iol meroyan org tak pakai

pichee replied at 30-6-2020 12:13 AM
Zubaidi tu bkn doc dh u.. Dh lme die x praktik. Kn every yr doc kbe renew license doctor.. Tp die  ...

Bukak mmc akan jumpa kes dia kena gantung tp tak ingat. Iol mmg rajin bukak mmc sbb berkait hal kerja so tahulah kes semua

Follow Us
piahsemah replied at 2-7-2020 02:35 PM
Tiara fazlin tu lamanya cuti..dah x jd dokter ker
Sorry off topic
Dr nini ni dia kat kem mana..

My brother bgtahu Dr nini gigi ni di KDSI Tanjung Pengelih

Annehamid replied at 2-7-2020 09:41 PM
Bukak mmc akan jumpa kes dia kena gantung tp tak ingat. Iol mmg rajin bukak mmc sbb berkait hal ke ...

kisahnye..syg pulak bertahun2 hempas pulas demi cite2 tp ujung2 digantung..

cloud_jade replied at 2-7-2020 03:51 PM
acik forum tak suka doktor mulut hansuang tp dia pun gelar org doktor gigi jongang.siap laki org tu  ...

Exactly... macam saya cakap kat atas... macam bab periuk tu,... saya tak rasa dia berlagak.. dia share sbb ramai asik tanya2 je.. so dia buat la video... bukan dia berlagak pun .. dia beli pun time sale.. mender la korang ni...

saman la linda, masuk mahkamah kita tengok la relevan ke tak relevan.

doktor tu tulis bunyi macam bongkak ke tak kita letak tepi dulu, kita nilai apa yang tulis tu betul ke tak. Kebanyakan doktor ni tak bagi pantang membuta tuli, tapi ikut badan sendiri. dan kalau nak jaga badan betul, berpantanglah sepanjang hayat. Jaga makan, buat aktiviti kecergasan. Kalau badan memang tak tahan berangin, jagalah makan, tapi jangan desak orang lain ikut kita. Jangan percaya produk itu produk ini.

namieamuro replied at 2-7-2020 11:04 PM
kisahnye..syg pulak bertahun2 hempas pulas demi cite2 tp ujung2 digantung..

Bukan permanent. Rasanya dh ditarik. Tapi tak sure dia practise balik ke tak

Edited by kisahkeaku at 3-7-2020 08:59 AM

Walaupun dua2 i x follow ig dorg tp i nk jgk tgknkes saman ni blangsung.eh.
Tbh,i agak rengsa dgn doktor2 di socmed skrg.tau laa pakar dlm bidang masing2 tp rasanya bahasa jgn kasar sgt.dan reply baik2 kalau org x setuju.masing2 ada pendapat sendiri esp mcm kes pantang tu.i pun pantang tp xde la sekat mkn semua sgt.ada benda tertentu yg mmg i x blh mkn.masa bsalin anak no.4,sebulan i dah mkn telur.end up kesan czer tiba2 blh gatal dan bnanah.doktor kat kkia bgtau,kalau ikutkan mmg telur blh je mkn.tp ketahanan badan setiap org x sama.sama jgk mcm jenis ikan.kdg i rasa doktor dgn nurses kat kkia lg terel sbb dorg hari2 jumpa patient yg mcm2 kes.kes yg luka czer terbukak blk pun ada.

kierakirana replied at 1-7-2020 04:40 PM
definitely. couldn't agree more. sedangkan orang asli yg dok dlm hutan, yg org dok anggap xtau pap ...

Tak jugak uolls..pernah je aku masuk ulu2 gua musang sana kampung org asli..diorang kalau sakit pelik2 ni memang mengharap org kkm dtg cek n bagi ubat..tak semua boleh sembuh dgn herba2...kalau team kkm masuk area diorang..memang meriah org kampung serbu beratur panjang2 nak cek..

nak kutuk perangai bongkak dia dalam menulis tu okay je lah tapi tayah lah kutuk fizikal orang tu.. awak tu elok sangat ke.. tah tah antu gigi jugak.. aku bukan karat dr nini ni.. aku tengok dia memang lantang dalam menulis, aku pun tak gemar. tapi nak panggil dia doktor gigi dgn niat hina fizikal dia tu mmg melampau okay..

want2bhappy replied at 3-7-2020 08:21 AM
Exactly... macam saya cakap kat atas... macam bab periuk tu,... saya tak rasa dia berlagak.. dia s ...

rasanya periuk tu fofular sejak doktor ni post kt group mahr..kalau ai tak silap la.

chocobozhere replied at 3-7-2020 09:14 AM
nak kutuk perangai bongkak dia dalam menulis tu okay je lah tapi tayah lah kutuk fizikal orang tu..  ...

macam budak sekolah gaduh.tak dapat nak lawan, ejek fizikal org..

chocobozhere replied at 3-7-2020 09:14 AM
nak kutuk perangai bongkak dia dalam menulis tu okay je lah tapi tayah lah kutuk fizikal orang tu..  ...

Itu la .. macam budak2 sekolah... dah tu stalk pulak hal belajar dia.. hal periuk pun cakap doktor tu berlagak.. penyakit hati betul la masing2...

cloud_jade replied at 3-7-2020 09:42 AM
rasanya periuk tu fofular sejak doktor ni post kt group mahr..kalau ai tak silap la.

Doktor tu tunjuk masakan je sebab suka masak kan.. dah orang tanya sal periuk. .dia tunjuk la.. dia beli pun masa sale.. orang malaysia duduk uk yang jual.. please.. takkan pernagai kita macam ni nak menurun ke kat anak2 ... yang positif tu kita ambik ... yang negatif tu abai kan je la.. kita pun tak perfect mana pun life..

mantan replied at 3-7-2020 08:22 AM
saman la linda, masuk mahkamah kita tengok la relevan ke tak relevan.

doktor tu tulis bunyi maca ...

Betul tu. Kena baca dan faham apa fakta2 yg ditulis. Yg doktor cakap tak oerlu berpantang tu adalah jangan berpandang benda2 yg berkhasiat. Tetapi org kita ni suka memutarbelitkan apa yg ditulis. Ikut kesesuaian badan masing2. Exercise mmg perlu samada you bersalin normal ataupun ceaser. Tolong hadam betul2 apa yg ditulis.

Walaupun tak minat si linda ni, nak tengok jugak dr nini kena saman.
Mulut dia sangat biadab. Sampai tahap menghina orang lain.

Nak melaser ada caranya Dr nini oi. Macam Dr imelda tu pun banyak gak bebel, tapi
tak bunyi biadab.

Rusyainie dengan Rafidah dua2 mulut biadab.