CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Modngengade

[Tempatan] 15 keburukan zina untuk dijadikan iktibar

Close [Copy link]
yuki812 replied at 3-7-2020 10:23 PM
ikutkan budak2 ni bila berkawan tak pandang darjat atau apa pun.
kwn tu anak luar nikah berbinti ...

Khen, aiols setujuh sangat. Pehtu tidak dilupa faktor segelintir cikgu2 mulot lehnat bergosip pasal bebudak or lagik jahat jika hati hitam bak tar perli2 dalam kelas, lagik 1 menyumbang kepada punca mengapa anak luar nikah dipandang slack. Aiol harap stigma negatif terhadap anak luar nikoh ini mati lah. Sekolah aiol sikit murid under 350 jumlahnya so bebudak ni weol cikgu2 kenal dari form 1 to 5, mudah nak ingat, lagik2 macam ai yang ajo suma form. Sepanjang jadik cikgu dah jumpa beberapa pelajar bin binti Abdullah. Seingat ai, meka helok sangat perangai. Anak halal ni lagik pulok macam syaiton. Di sekolah aiol la. Mungkin sekolah laen, tak gituh.

Dosa yg aku rasa susah nak imagine utk dibuat orang adalah zina.
Aku tau banyak sangat kes zina tp zina tu aku rasa tak terjangkau dek akal fikiran ku.
Cthnya katalah aku tau A berzina, akal aku tetap susah nak terima.

Semoga kita dan zuriat keturunan kita dilindungi dari mendekati zina.

trisnalovezul replied at 3-7-2020 04:26 PM
pelanggan gro itu sapa?laki2 kaya malaysia..kasian wanita malaysia kene kerja kalo mau duit tpi ga ...

Wah.. dah kena cerai ngn laki engineer gaji 5k ke? Now dah hapgred jadi gro 5k semalaman

KIM.K replied at 3-7-2020 09:34 AM
Kalau aku cite org merembes without me doing anything diorg tak caya..kata mesti aku ada buat sesuat ...

Apa maksud ini
Rembes ?

No 15 tu beri tempias bahagia buat i
Bad for them but good for me
Ada sebab semua itu berlaku

I pula jnis x kisah sgt hal lain asalkan bukan perkara curang selingkuh atau jenayah rogol liwat etc , bagi i manusia berhak pada badan sendiri selagi tak aniaya manusia lain

Follow Us
mizzmimi replied at 3-7-2020 09:59 PM
Meh iols tolong @EJALTI oo @EJALTI mana hang?

TQ! Sesi Disinfection!

trisnalovezul replied at 3-7-2020 04:25 PM
kasian ya kamu mbak ga lihat dunia sebenar..masih insecured ya..hakikatnya banyak org2 kaya langga ...

apalah nk dibanggakan dengan hasil duit jual lendir...

Bangga sangat dgn GRO sampai ko memperlekehkan gaji isteri2 Malaysia yg membantu suami..

meh aku doa...

Semoga si zul gaji 5k main gro dan gro tu pula tendang ko keluar dari hidup zul dan ko akn jadi gro juga menyara rezeki dengan menjual lendir ko pada lelaki hidung belang atau lesbian..aminnnnnnnnn

beza antaea zina dan tak zina tu cuma akad nikah jaa

bayangkan sebaris ayat dilafazkan depan org yg kita tak kenal.. mampu elak kala jengking sebesar baghal  mai sengat kita

logik ka tak. logik..  

gambaran seksaan dan neraka pun ketinggalan zaman

sekarang zaman canggih.. budak2 gen z pun. mampu bg gambaran neraka lagi dahsyat dari yg dicopy paste dlm artikel ni...

Try tgk ni.. Byk iktibar kita blh ambil

[youtube]j69hG1QrmPc[/youtube]

[youtube]Oz6_43xyFeM[/youtube]

[youtube]yeTKaus7QIU[/youtube]

copy_paste replied at 3-7-2020 11:21 AM
hampir2,sibbaik la aku x terjerumus,
aku pikir x berbaloi dari segi dunia,belum ambil kira bab dosa ...

Jauhkan diri
Jangan hampiri pun
X berbaloi.
Sedap sekejap je dek

toksah komplen psl bini tak reti layan kalau sendiri pun baring terkejung hulurkan penis jah. cerita mcm hebat dan sensual sgt persis Don Massimo Torricelli. Beetch pleaase

GigaMom replied at 4-7-2020 02:29 AM
Jauhkan diri
Jangan hampiri pun
X berbaloi.

tu la yg saye fikir,
dah ade keluarga kalau kantoi mmg sia2 je, sedapnye x seberapa,
kena cari kesedapan yg halal je lah

Selepas direjam penzina......... apakah 15 perkara tersebut terhapus serta merta diakhirat nanti...... dimana penzina terus memasuki syurga firdausi dengan dilayan 72 bidadari yg sentiasa dara untuk ditala? Atau setakat “wallahu’alam” ...... hanya Allah saja yg mengetahui walaupon nyawa dah melayang

yuki812 replied at 3-7-2020 10:23 PM
ikutkan budak2 ni bila berkawan tak pandang darjat atau apa pun.
kwn tu anak luar nikah berbinti ...

Itu salah satu lagi akibat buruk yg terpaksa ditempuhi oleh anak tak sahtaraf.  Emak-bapak yg berdosa, anak yg terima akibatnya.  Satu pandangan serong masyarakat yg tak sepatutnya anak itu hadapi. Jika anak itu dibela oleh keluarga angkat dlm acuan Islam dan taqwa, Allah tetap menerima anak itu.

batu kikir replied at 4-7-2020 10:24 AM
Selepas direjam penzina......... apakah 15 perkara tersebut terhapus serta merta diakhirat nanti.... ...

Xdelah, bukan hanya Allah mengetahui, Allah dah memberitahu, selesai hukuman dunia, xakan dihukum lagi di akhirat.

Artikel ilmiah ni bagus, tapi lagi elok ada huraian, ada penerangan taubat sekali. Sekeras2 kerak, direndam air, lembut akhirnya. Sekeras2 dosa, ada taubatnya.

Kesalahan zina bukan xboleh taubat. Taubat lah, taubat nasuha, maksudnya berjanji xakan buat lagi. Bukan aku taubat, lepas tu pi langgan gro, pi berkhalwat. Zina ni bukan dilarang sahaja, dekat pun jangan. Ayat al-quran tulis "Jauhi kamu dari perbuatan zina". Maksudnya terfikir nak buat pun tak boleh.

Satu dosa je taubat xditerima, iaitu mensyirikkan Allah.

Ada pandangan berbeza2 of course. Yg tu bukan wallahualam, aku yg xcukup ilmu. Allah dah bagitau.

Andyscenes replied at 3-7-2020 09:49 AM
kalau capmelan tu zina juga ke?

Zina tangan, dibincang secara mendalam.

Hukum asal adalah haram dalam 4 imam besar.

Hanafi mengariskan, haram kecuali di tangan spousal.

Ada ulama lain yg membahas, kalau perbuatan tu dapat memghidari zina, di maafkan.

The flesh is weak again temptation.

zina ni juga antara salah 1 penyebab si penzina akan membandingkan layanan pasangan halalnya dengan pasangan penzina nya terdahulu.

nampak tak buruknya zina dan mengapa harusnya zina dielakkan

batu kikir replied at 4-7-2020 10:24 AM
Selepas direjam penzina......... apakah 15 perkara tersebut terhapus serta merta diakhirat nanti.... ...

Manusia hidup di dunia ini terlalu banyak dosanya.  Kalau hendak disenaraikan, barangkali tak mampu nak ditulis. Kalau pernah berzina kemudian dihukum spt yg dinyatakan, belum tentu juga akan lurus ke jannah.  Harus semak juga segala dosa2 yg lain, esp solatnya kerana perkara utama yg akan disemak di mahkamah Allah ialah solatnya. Belum lagi disemak kesempurnaan hubungan seseorang itu dgn Allah (rukun Islamnya, rukun imannya, amalan Fiqhnya) dn hubungan sesama saudara Islamnya. Jeliknya manusia yg hanya memikirkan syurga dn mendekati para bidadari dn hanya memikirkan untuk ditala.
Rukun Islam mengutamakan Syahadah dn Solat.  Bila ini menjadi asas ketaqwaan kpd Allah swt, InsyaAllah inilah pendindingnya bagi muslimin membatasi melakukan dosa-dosa besar.  Bertauhid dgn syahadah pasti menyedarkan diri untuk merasa malu bila yakin, sentiasa beringat2 akan Allah yg sentiasa melihat apa yang anda buat.  Sedangkan solat, yg benar wuduknya dn betul Al-Fatihahnya menepati bahawa solat dpt menjauhkan diri drp perbuatan keji dn mungkar.

nolya replied at 4-7-2020 11:52 AM
Itu salah satu lagi akibat buruk yg terpaksa ditempuhi oleh anak tak sahtaraf.  Emak-bapak yg berd ...

betul juga...
tapi kita sebagai masyarakat pun..peranan kita janganlah mendiskriminasi anak2 yang sebegini.ajar anak2 kita..berkawan ngan sesapa pun tak kira darjat..latar belakang asalkan budak tu baik perilakunya.