CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nahnukutu

[Tempatan] 'Wanita berpakaian, tetapi telanjang' golongan ini tidak akan mencium bau syurga

Close [Copy link]
JokesCop replied at 7-7-2020 08:56 PM
Bagi definisi kanak2.

Boleh ke kawin dgn kanak2 umur 9 tahun??

cecari replied at 7-7-2020 06:17 PM
ada lagi yg terasa aa.... kena btang idung la tu... hang ni jenis malas dengar ceramah tazkirah at ...

Tak kena batang hidung pun sebab aku mmg jaga aurat aku. Kau tak payah nak fitnah ye. Memang aku pun pernah lalu masjid masa hari Jumaat aku dengar khutbah jumaat pun sentuh pasal tudung lah aurat pompuan lah.... Amende lah sebok benar pasal pompuan...sikit pun tak sentuh aurat lelaki.

annehuda replied at 7-7-2020 07:21 PM
TT ni sebenarnye nk pancing korang je. Kan skrang tgh hot pasal lelaki sampah reti pancut sperma je. ...

So salah TT yang buka thread juga ka?

Kita ada platform untuk kita tengok sentimen, orang boleh luahkan apa yang terbuku dan kita jadi tau. tak lah hidup dalam fantasi buatan sendiri. Yang tak setuju atau lebih pandai juga boleh bawa keluar fakta yang betul.

takde masalah kan?

boleh nak tuduh RBA ka apa. I tak rugi apa2 pun...

pinksarah replied at 7-7-2020 09:11 PM
Tp kt indon ramai nenek2 tua kawen dgn lelaki muda..

Makna kata, masih ada daya tarikan?

maybe hukum islam kena update kot..benda ni tak update sejak zaman khalifah khalifah dlu tak silap

aku dah bosan dengar ceramah bab aurat orat2 ni. aku pakai je apa aku suka. free hair ke, tetek tersembul goyang-goyang ke, like i care. tapayah cakap pasal siksa nuraka kat aku.

Bila cerita bab Imam Mahadi.....ustad2 ni mcm ya ya bercerita......... mcm pernah berkawan dengan Imam Mahadi dan Imam Mahadi pernah bercerita kat dia mcm ni mcm tu........tapi last2 cakap ni bukan saya kata tapi hadith sahih yg kata, wallahuaklam. Padahal ada je pendapat2 yg mempertikaikan wujudnya Imam Mahadi.

Follow Us
myoujin replied at 7-7-2020 01:03 PM
Byk dlm ni liberal malu2 nak ngaku..
Kubur masing2 katanya.. yang gali kambus tu org lain jugak y ...

dah memang fardu kifayah gali kambus kerja manusia. kalau mayat ada mukjizat boleh golek2 sendiri masuk lubang kubur lain lah cerita.

Bila cerita bab dajjalpun......., mcm dah pernah tengok dajjal. Rupa dia mcm mana, sifat dia mcm mana. Konon Raja Zulkarnain telah memagar dajjal dengan besi apa ntah sehingga dajjal tak leh keluar dari muka bumi kecuali hari nak kiamat. Mana ostad dapat cerita? Dari hadith sahih, wallahuaklam. Nak tanya sikit........ mana ciri2 kun fa ya kun Allah SWT? Perlukah Raja Zulkarnain yg memagar dajjal dan bukan Allah SWT yg belum mengizinkan lagi kiamat berlaku. Saya percaya Allah SWT dan kekuasaan dia....... bukan penglipur lara yg ntah apa2. Dajjal la, Mahdi la......... last2 Rasulullah SAW pun dikesampingkan dalam peristiwa2 akhir zaman.

Teru2Bozu replied at 7-7-2020 09:39 PM
aku dah bosan dengar ceramah bab aurat orat2 ni. aku pakai je apa aku suka. free hair ke, tetek ters ...

Setuju. Aurat urat ni biarlah yg empunya diri tentukan. Orang lain kecoh kenapa?

Korang lempang aja lelaki yg lalu lalang dpn korang, kalau diwujudkan bulan melempang lelaki sudah pasti 1 dunia wanita melempang lelaki selama sebulan

Edited by batu kikir at 7-7-2020 10:28 PM

Nak cerita gelagat ostad disebalik tabir
1. Ostat A kahwin janda kaya tanpa beritahu isteri pertama. Bila isteri pertama tahu....... ceramah isteri syurga neraka...... senyaplah bini tu. nasib dia bekerjaya
2. Ostat B....... kahwin anak dara baya anak dia sendiri melalui tipu helah. Bini tua mengamuk, ayah mertua yg baru mengamuk nak bawa court.....akhirnya bercerai. Bini muda bila tersedar kahwin balik dengan boyfriend lama dia.
3. Ostat C ........ ini bujang. Tapi dia punya playboy, Tuhan saja tahu. Skandal dgn bini orang.....skandal dgn janda...... tengok wayang berdua dengan pompuan....... silap2 projek pun biasa buat mcm minum ayaq.

P/s Semua cerita diatas tu benar belake. Jadi aku selalu berkata.......jangan tengok apa orang cakap, tengok apa yg mereka buat.

Ustaz Wadi Anuar.. my favourite ustaz ni.. selalu tengok ceramah dia kat utiub

abangbikerz replied at 7-7-2020 09:22 PM
Boleh ke kawin dgn kanak2 umur 9 tahun??

Jawapan dia boleh dengan beberapa syarat.

cecari replied at 7-7-2020 06:22 PM
  &#160 ...

Xde pun dlm ayat di atas mengatakan wajib mentup seluruh anggota kecuali muka n tapak tangan ? Xde pun kata wajib ttup aurat supaya lelaki x bernafsu. Yg ada cuma katanya agar mereka mudah utk dikenali jah.

batu kikir replied at 7-7-2020 09:53 PM
Bila cerita bab dajjalpun......., mcm dah pernah tengok dajjal. Rupa dia mcm mana, sifat dia mcm man ...

Semua lobai mcm ni. Bila negara bencana dikatanya bala sebab bla3.... Mn dia tahu entah tu bala ke ujian.. bila cite psal kiamat wowwww mcm dia dh pernah lalui peristiwa kiamat.

batu kikir replied at 7-7-2020 10:26 PM
Nak cerita gelagat ostad disebalik tabir
1. Ostat A kahwin janda kaya tanpa beritahu isteri pertama ...

Then, kenapa kena tekankan pada profesyen ustaz? Xde cikgu sekolah buat benda yg sama? Xde ahli politik buat benda yg sama? Hatta ko tukar Ostaz A kepada Mat Pet atau Bewok A pun xmustahil benda2 tu xberlaku.

Semuanya tergolong dalam satu group iaitu manusia, dan manusia itu berdosa. Tiada manusia yg terlepas dari dosa.

Bukan ke dah tersebar secara meluas.
I am muslim.
I am not perfect.
Islam is perfect.

Ko boleh keluar statement, Ostaz tu salah, ostaz ni peragai hodoh pun sebab apa? Sebab Islam sendiri melarang perbuatan tu sendiri. Jadi atas logik apa ko boleh cakap apa yg ostaz tu buat adalah xnormal? Atas normal2 Islam juga akhirnya.

Orix replied at 7-7-2020 10:57 PM
Semua lobai mcm ni. Bila negara bencana dikatanya bala sebab bla3.... Mn dia tahu entah tu bala ke ...

Memanglah xde sape yg lalu kiamat, tapi dah al quran cerita mcm tu. Rasullullah cerita mcm tu, sahabat2 kemudian cakap benda sama, tabi tabiin cakap benda tu, ulama2 kemudian.

Semua cerita2 tu bukan suka2 dendang. Itu dia panggil penyampaian, ceramah, majlis ilmu, belajar. Dia xdipanggil penglipur lara, cerita dongeng atau sci-fi.

Apa hang ingat depa suka2 buat kelas sambil syok sendiri membebel? Semua2 tu repeat apa yg diwahyukan oleh Allah dan Rasullullah. Xda penambahan, xda pengurangan.

batu kikir replied at 7-7-2020 09:53 PM
Bila cerita bab dajjalpun......., mcm dah pernah tengok dajjal. Rupa dia mcm mana, sifat dia mcm man ...

Semua dalam hadith sahih bang, dalam quran.

Teru2Bozu replied at 7-7-2020 09:39 PM
aku dah bosan dengar ceramah bab aurat orat2 ni. aku pakai je apa aku suka. free hair ke, tetek ters ...

Balik pada rukun iman sis, mcm mana nak kata diri beriman kalau cakap mcm ni?

Percaya pada nabi dan rasul - tolak sebab ada hadith
Percaya pada kitab Allah - tolak sebab ada dalam al quran
Percaya pada Allah - tolak sebab x percaya pada kalamullah.

Dari dosa xtutup aurat, terus upgrade dosa xpercaya tuhan. Nauzubillah sis.

Kalau bukan islam, xda apa2, sis xwajib, xpayah marah. Tenang.

Kalau Islam, bershahadah balik. Benda kecik je, sis xnak tutup aurat, xyah jadikan dia dosa paling besar.

fealefea replied at 7-7-2020 01:20 PM
kenapa ustaz2 X highlight lelaki2 yang tidak menunaikan tanggungjawabnya di dunia ini tidak mencium  ...

Sbb dlm neraka ramai pompuan....