CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Ketepi dulu isu bekas kabinet fake degree. Dengarkan nasihat Public Health Malay

sukacactus replied at 14-7-2020 07:19 AM
Laki camni anggap pompuan sebagai alat meramaikan umat je
Kesian bini, lakinya xsayang & care pun.. ...

sama larrr cuma iols target 2 dan both csect nasib la sepasang. kali kedua csect tu struggle doc nak cari rahim sbb organ2 melekat akibat dr csect g pertama so doc terpaksa la hiris usus, pundi kencing dan rahim. terpaksa pggl pakar lain tlg sama. iols siap tido bangun tido bangun tak keluar2 lg baby sedar2 doc azan bila kepala baby keluar. terharu iols.

esoknya doc explained organ2 melekat teruk tertutup rahim so kene tarik kuat antara organ tu dan iols akan rs sakit lebih dr biasa.mmg sakit sgt pun.huhu.kat area rahim iols lebam teruk sgt smpai iols nak bgun pun tak blh.2mgu lebam baru hlg, nak kencing rs ngilu dan rs sakit pelik la dr yg first bersalin akibat luka sgt byk di pundi kencing, usus dan rahim. nsb la dah upah cl siap2 jadi lar princess 2bulan.

3 kali i csect... By choice.. Tidak perlu bother bila boleh buat pilihan..husband bayar bills tidak rub muka siapa pun...

noor2 replied at 14-7-2020 07:59 AM
Beranak normal kategori rahim kuat ke cane. ..X faham.bab ni...rahim kuat tu apa maksud. ..bukan ...

aku oku fizikal..kaki tak kuat utk berjln normal..perlu bantuan..

3x pregnant..semuanya ada pengalaman jatuh tersembam ke depan la..terlentang ke belakang la sbb kaki tak kuat utk ampu berat baby..

tapi 2 safely deliver cukup bulan..
1 miscariage ..

jatuh bukan sikit2 tau..jatuh terhempas ke lantai dan aku sorang2 merangkak ke luar rumah menjerit minta tolong..

takde org dgr suare aku..merangkak masuk rumah cari alarm keta..tekan alarm..baru ada 1 pakcik dtg tengok...then tolong hantar spital..masa kejadian aku dh sarat 7 bulan..ni masa 1st baby..

2nd baby pun jatuh gak..tapi misbaby..sbb awal dlm 3/4 bln mcm tu..

3 rd baby pun tersembam gak kedepan..tapi ok..sbb dh besar dlm 6 bln mcm tu..

doktor yg cakap rahim aku kuat utk pegang baby walo fizikal aku tak kuat..compared to other case baby 4 bln rahim dh terbuka..sampai kena pasang clip kat rahim..walopun patience tu normal fizikal..dan ajaib la jugak aku boleh deliver normal teda masalah nk kena forcep ke..vacum ke..

tapi 6 org dokter standby keliling aku masa nk deliver baby..

laki hanat..bini pun sama bodoh..

senang laa jantan camni...mati sok bininya...kehulu kehilir syahid..pastu senang dia cari bini baru.... pastu ulang lagi sampai jantan tu yg mampos...

koko2 replied at 14-7-2020 08:25 AM
aku oku fizikal..kaki tak kuat utk berjln normal..perlu bantuan..

3x pregnant..semuanya ada pen ...

Ya Allah. ...ya dari cerita koko mmg rahim kuat cuma miscarriage sb terjatuh tersembam masa pregnant. ..

Allah tu adilkan. ..hidup kita ni x semua perfect. .yg normal fizikal pun x perfect dari segi lain...apa pun tahniah koko dan tq sharing the story. ..moga dipermudahkan semuanya hidup kita semua..amin...

aku pantang jaga diri sendiri tau 1st 30 hari..cuma makan megi..bubur nasi kosong..kurma..biskut jacob cecah milo 3 in 1..

baby cuma lap2 dgn kain basah jer..
naseb aku tak meroyan stress..naseb juga air susu badan byk utk baby..

hari yg ke30 aku dh drive sendiri pi mydin beli brg dapur... nk pitam aku kt situ..mujur ada org tolong tolak troli..dan aku berjln pakai walking frame yach..

Follow Us
besarnya jasa pengorbanan cuols semua...semoga diberi pahala yg byk!

tak boleh ke buat undang2 wajibkan vaksin anak2

AJMatt replied at 14-7-2020 08:51 AM
tak boleh ke buat undang2 wajibkan vaksin anak2

aku antara mak yg terlanjur vaksin anak..
kalo lah boleh undur masa..aku takkan vaksin anak2 aku..

makin byk aku baca ttg sejarah kekuatan dan kehebatan bangsa melayu dan islam..makin byk rasa kesal aku terlanjur vaksin anak2

mati la satgi aku kena kecam..

org mcm ni lah mmebuatkan lobai n org berpurdah/tudung labuh dipandang serong. dan org mcm ni, kalau berdebat mmg tak pernah menang kita, semua di ayg pakar bab agama.

lps tu asik highlight bab dosa pahala isteri, aurat wanita, etc yg tabu 24 jam benda sama.

xde nak ckp secara terang2 dan diperluaskan media psl lelaki kena jaga diri jgn rosakkan anak org smaada ko bujang or berbini, bab nafkah bini berapa kiraan kena bagi. ni asik2 bini wajibbb kangkang kalau tok laki nak barang lps tu asik pancut dalam nk meramaikan anak. ko reti tak sakit beranak oi jantan?

mcm sajat lak gigih nak buat cikpek palsu dgn harapan dpt la beranak  dgn bf paki heshe tu

umur belum 30 dah beranak 5 kali on the way ke-6. Caesar pulak dah 3x, yang ke-6 ni means 4x.

sakit hati la baca cita macam ni...jadahnya si jantan tu pon selfish sgt kenapa??

yg si perempuan tu, ko tak sedar ke yg ko tu mesin buat anak je??adoii tak reti cakap NO ke??

koko2 replied at 14-7-2020 08:58 AM
aku antara mak yg terlanjur vaksin anak..
kalo lah boleh undur masa..aku takkan vaksin anak2 aku. ...

Ce explain sikit sis knp u cakap camtu.

Nak tau jugak apa sebenarnya pemikiran orang yang tak nak vaksin anak ni?
Takpe,  I takkan judge u.
Just curious.

salamon replied at 13-7-2020 05:20 PM
mcm sajat lak gigih nak buat cikpek palsu dgn harapan dpt la beranak  dgn bf paki heshe tu

Anak sajat panggil mummy or daddy?..
Di office i gay partner anak panggil daddy.. Dua dua jadi daddy no mummy..surrogate mum panggil nama... Confused budak

Dwdrum replied at 14-7-2020 10:01 AM
Anak sajat panggil mummy or daddy?..
Di office i gay partner anak panggil daddy.. Dua dua jadi da ...

sajat suruh deyeols pggil heshe as mummy..mesti dorg pon kopius nape mummy org lain sore lembut je tp mummy deyeols sore jantan..

syamzana replied at 14-7-2020 08:19 AM
sama larrr cuma iols target 2 dan both csect nasib la sepasang. kali kedua csect tu struggle doc n ...

Mcm mana organ2 tu boleh melekat chuolls? Any particular reason ke? Brapa gap first delivery dgn 2nd tu.. seram dgr organ melekat ni

syamzana replied at 14-7-2020 08:19 AM
sama larrr cuma iols target 2 dan both csect nasib la sepasang. kali kedua csect tu struggle doc n ...

Eh sama...aku pun dapat sepasang
Adoi! Berkerut dahi aku baca kisah ko ni...ngilu!
Doc yg 1st buat operation tu buat keje kasar ke sampai kena mcm2 kat dalam tu
Alhamdulillah masa aku kena dl semua smooth je.

Antivaksin ni bawak fatwa diorg merata2. Byk yg dh terikut2. Kebanyakan jntn antivaksin ni byk yg useless.. guna agama utk halalkn kekurangan mereka. Contoh paling ketara Retis bumi flat, antivaksin, homeschooling ank merapu2, Melalak dlm fb, sentap bila kena tegur, asal bg teguran ckp semua haters.

ceasar dgn normal..aku prefer normal..dedua pernah merasa..tapi ceasar lain mcm hazabnya...3 hari tak leh bangun..takleh breastfeed anak..bengkak susu...hazabnyaaaaa